Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest Qn`ik

Warhammer 40.000: Dawn of War (seria)

Recommended Posts

About time... Bo czy może być coś przyjemniejszego od łez bogów sprowadzanego z orbity przez Commandera - bombardowania orbitalnego; pięści Imperatora spadających z niebiesiech - rakiet z Whirlwindów; gradobicia pociskami z obrotówki mecha albo hord marines gotowych oddać swe życie w służbie, która ma na celu wybicie do nogi mutantów i heretyków? Nie. :)

Dzięki Qn'ik, brakowało mi tego tematu...

Od kilku dni jestem szczęśliwym posiadaczem egzemplarza Dawn Of War. Za darmochę, a jak! Muszę powiedzieć, że choć na razie zaliczyłem tylko trzy misje single playera (na multi i tak nie będę mieć czasu) to jestem pod dużym wrażeniem. ... Czekam aż Relic wyda dodatek smile_prosty.gif

och tak!! tego topicu brakowało smile_prosty.gif Warhammer 40.000: Dawn of War jest niesamowitym RTS-em. Początkowo bałem się tego określenia przy tym tytule, ze względu na to, że jestem maniakiem Chaos Gate'a. Bałem się też, że gra stanie się klonem Ground Control 2. Moje obawy były jednak niepotrzebne!! Relic odwalił kupę dobrej roboty!! Gra jest niesamowita - już samo intro wgniata w ziemię - zacięte walki pomiędzy Space Marines a Orkami. Wejście Dreadnought'a, który serią powstrzymuje schowane za wzgórzem Orki. Wreszcie niesamowita szarża oby stron, walka wręcz - latające wnętrzności i wreszcie ostateczny bieg Marine pod silnym ostrzałem do punktu kontrolnego i zatknięcie flagi!! To trzeba zobaczyć - jedno z lepszych intr jakie kiedykolwiek widziałem!!

Guest Fire-Trolly

Osobiście BARDZO wyczekiwałem tej gry, ale bałem sie jak cholera czy pójdzie na moim sprzęcie... Jak zobaczyłem wymagania dema, które podaliście (AKURAT spełniałem MINIMALNE wymagania, z wyjątkiem grafiki. Mam 64 a nie 32 :) ) to zamarłem, bo lagowały mi gry, w krórych minimalne wymagania wynosiły P 1.0G (spellforce :( ), ale jak się okazało gra ani troche nie lagowała.. nawet jak bitwa była dosyć spora...

Tak samo jest z pełną wersją, którą ostatnio kupiłem. Chodzi jak marzenie na minimalnychśrednich ustawieniach graficznych, pez Pixel Shadera... a i tak powala na kolana.

No mi też brakowało tematu. Gra świetna,rozwiązania nietypowe , w multi można stosować różne taktyk wspólne i,np marines mechy do walki wręćż a edlarowie wspierają je reparami i ognistym pryzmatem.Ale gra ma bugi,np mój brat zauważyłe że modele postaci w kampani są bardziej szczegółowe niż w skirmishu i multi.I czemu patch nie chce się instalować niektórym osobom(w tym mi)?!I czy nie wydaje się wam zę rasy wzieli żeby pasowały do war3?Marines ludzie,orki wiadomo.chaos nieumarli i eldarowe nocne elfy.

I czy nie wydaje się wam zę rasy wzieli żeby pasowały do war3?Marines ludzie,orki wiadomo.chaos nieumarli i eldarowe nocne elfy.

A czy Ty wiesz, o czym Ty mówisz? Gra powstała w oparciu o system i universum Warhammera 40.000. Nie ma tak, że dopasowywali to pod WarCrafta, bo Warhammer powstał jako papierowy system RPG o wiele, wiele wcześniej.

Kwestia ras akurat jest prosta i logiczna... Znaczne brawa za to należą się Relic za dobre wyważenie ras, chociaż do tego znanego z SC jeszcze trochę brakuje. Orkowie są w stanie zarzucić czapkami każdego na samym początku, a Eldarowie mimo swej niesamowitej mobilności wydają się być najsłabszą z ras.

Ktoś wie dokładnie o co chodziło z tym cheatowaniem za pomocą Eldarów? Ostatnio serwery z nazwami no eldar stanowią poważną część wszystkich...

Colidor a żebyś wiedział żę wiem co mówie.Wiem żę warhammer 40.000 to nie nowy system,wiem że ras jest z 2 razy więcej niżw grze w tym uniwersum ale te które wzieli tak mi się kojarzą z zestawieniem z war3.E z tymi eldarami to nie wiem bo wiadomo patch,ale jak np.grałem w skirmish wyszkoliłem avatara,dodał mi 5 do limitu piechoty i jak stawiałem bramy osnowy to mogłęm zwiększyć limit pojazdów to 30.

V^mario gdyby chcieli sie az tak dostosowac do W3 jak mowisz to zamiast chaosu byli by necrisi a eldarow dark eldarowie wiec ciezko tu mowic o podpasowaniu sie do W3.

A jesli chodzi o stwierdzenie ze orkowie sa w stanie zarzucic czapkami kazdego na poczatku to bym sie troszke poklucil bo marines bez problemu rozwalaja orkowy squad, a do tego az tak szybko orkow sie nie da produkowac bo trzeba budowac te ich bannery, a to kosztuje i zabiera troszke czasu

A ja wreszcie dzisiaj zainstalowałem demko W40k:DoW (dopiero teraz, bo już kilka razy próbowałem, a że instalator jakiś dziwny jest (przynajmniej u mnie) i przygotowanie do instalki trwa strasznie długo, to kilka razy wyłączałem ją myśląc, że się wiesza)... i przepadłem na kilka godzin. Przez tą grę, teraz musiałem odrabiać zadanie z fizyki i muszę liczyć, że jutro spiszę polski...

Ale warto było. Gra jest piekielnie dobra. Wygląda świetnie, gra się świetnie. Czego jeszcze chcieć od RTS'a? Dla mnie wystarcza to co jest (no, może chciałbym mieć pełną wersję^^).

Genialnym pomysłem jest uzupełnianie oddziałów. Dzięki temu mając odpowiednie zasoby, można w trakcie walk podreperować zasoby ludzi (no, nie zawsze ludzi :P).

I to jest piękne, bo grając po sieci (bo komputer niestety atakuje, punkty "surowcowe" pojedynczo, a nie kilka na raz), pewnie dzięki temu, walki toczą się pod kilkunastoma punktami bo już niezbędne nie stają się przerzuty wojska w miejsca osłabione po ataku wroga. Teraz wystarczy odbudować oddział i możemy dalej atakować.

No i ta fizyka. :D Jak fajnie odlatują jednostki jak obok nich trafi pocisk.

Po kilku godzinach grania w demko dla mnie W40k:DoW to RTS doskonały. Ale niestety, mi pozostaje czekać na obniżenie ceny, bo obecnie kasy na gry już nieposiadywuję :P

Miałem podobnie. Za Warhamerem nie przepadam, tak samo jak za WC. Zainstalowalem demo po przeczytaniu recki i teraz myślę czy kupić DoW czy Panzers :-k Gra ma w sobie coś takiego co daje dużą satysfakcję z prowadzonej rozgrywki (mnie spodobało się przede wszystkim sposób upgrade'u jednostek). Nie wiem jak w pełnej wersji, ale w denie trochę mi się sceneria nie podobala , mama nadzieje że w pełnej jest lepiej.

BTW nie pamiętam czy w recenzji było - toczymy tylko walkę na lądzie czy też są jakieś pojazdy latające i pływające (nie ma jak krążowniki z RA :) )

BTW nie pamiętam czy w recenzji było - toczymy tylko walkę na lądzie czy też są jakieś pojazdy latające i pływające (nie ma jak krążowniki z RA :) )

Nie ma latających maszyn - są tylko Marines szturmowcy, którzy dzięki Rocket Packom potrafią polecieć tu i ówdzie :)

Znaczne brawa za to należą się Relic za dobre wyważenie ras, chociaż do tego znanego z SC jeszcze trochę brakuje.
Bo StarCraft jest niedoścignionym ideałem, czyżbyś zapomniał naszą mantrę? :twisted:

Cóż, dołączę się do pochwalnych peanów na cześć nowego Warhammera, ta gra ma wręcz coś w sobie z figurkowego odpowiednika... bo i oddziały i herosi ci sami... miód ;) Przyznam szczerze że na razie grałem tylko w demo, ale już sama walka z tym zwierzem oblężniczym orków jest niesamowita - skubaniec wytłukł mi dwa dreadnought'y... cóż z tego że zostały mi jeszcze cztery, prawda? :twisted: Przyznacie, potyczki robią niesamowite wrażenie - szczególnie kiedy wyposażymy naszych marines w heavy boltery i rakietnice... wtedy orkowie tak rozkosznie fruwają... ;]

Żałuję tylko że w skirmish z demka nie można wybudować wszystkich jednostek (np braci terminatorów), no ale cóż... trzeba jakiegoś smaczku na pełną wersję narobić, huh? ;]

Nie ma latających maszyn - są tylko Marines szturmowcy, którzy dzięki Rocket Packom potrafią polecieć tu i ówdzie :)

No jeszcze orki mają szturmiarzy z RAKIETAMI (!!) na plecach,oraz raptory ,marines szturmowi chaosu.No i marines mogą zsyłać oddział z "nieba".

Guest predator795

A le rzezźnia jest jak armie pujdom na renczny.WtEdy sie zaczyna.Juha sie leje na całom ziem ie.Marines (niewarzne kturzy) siekajom orkuw na

orkowe pasztety(pyhotka) .Jak przyjdom mehy to dopiero.Rozp***** orkuw na kawalki.Przerabiajom eldaruw na eldarowe puzzle-3d.muwie wam rzeżnia rze hej. zagrac warto ale dla milosnikuw war crafta.Seryjnie jazda na calego.

Pozwolę się nie zgodzić.

StarCraft przeszłością? Owszem, przeszłością z 7 letnim stażem, przeszłością, w którą dalej zagrywają się setki tysięcy ludzi na całym świecie ;) Może i w najbliższym czasie wyjdą gry aspirujące do miana nowego SC ale bądźmy szczerzy - ta gra tak bardzo zakorzeniła się w świadomości społeczności sieciowej że bardzo ciężko ją będzie wygryźć z drugiego miejsca pod względem ilości grających, zaraz po CS'ie. I cóż to niby znaczy że w twojej opinii jest lekko przesadzony? Znaczy... przesadzony do innej doniczki ale nie za bardzo? :P Dziesiątki lepszych RTS... no popatrz, jakoś tak nie widać ich za bardzo na horyzoncie...

Pytasz czemu wyznajemy StarCrafta? Bo ma niezrównaną grywalność, świetną dynamikę, genialne wyważenie ras i przede wszystkim klimat - którego wielu współczesnym produkcjom brakuje (a budowały go m.in. klimatyczne dodatki jak projekty Metzena, o czym rozmawialiśmy trochę wcześniej :) ).

No ale nic, chyba to nie jest odpowiedni temat do takiej dywagacji. Powiem tylko na zakończenie, co by totalnego offtopicu nie robić, że nowy Warhammer ma w sobie wiele z największych zalet starego SC - grywalność, klimat i dynamikę. Wprawdzie wyważenie jednostek jeszcze trochę kuleje, ale cóż - zobaczymy jak pójdzie grze opanowywanie sieci, bo to przecież dzięki rozgrywkom multiplayer gry żyją w świadomości graczy - vide chociażby wspomniany produkt Blizzarda ;]

Guest Lord Dranzer
Warhammer 40.000 to genialny RTS.Świetna oprawa audio-wizualna,al przeciwników stoi na wysokim poziomie.To kandydat do miana RTS roku 2004.Szkoda że nie ma edytora map.Wszystkim szczerze polecam naprawdę waro zagrać. :wink:

Posiadam juz Dawn of War. świetna gra, zwałszcza w multi. Kampnaia single trochezbyt krótka, ale to jej jedyna wada. Za to granie w sieci to sam miód i jesli ktoś posiada dobre łacze internetwe i chce znaleźc świetnego RTS-a do gry w necie neich kupuje Dawn of War albo Starcrafta. A najlepiej obie te gry.

Dzisiaj wreszcie kupiłem pełną wersję Warhammer'a [oczywiście jak to zawsze w moim przypadku bywa - nie obyło się bez komplikacji :) . Musiałem reklamować bo się okazało, że druga płytka była elegancko złamana :D ]. Na razie zdążyłem rozegrać po jednym skirmish'u każdą z ras, ale chyba mój wybór padnie na protosiastych eldarów. Juz się nie mogę doczekać potyczek online, Starcraft sie przypomina ^^

Guest NuclearH2O

WH będzie rządzić na rynku RTSów przez dłuuugi czas... ("Lepiej umrzeć dla Imperatora niż żyć dla siebie.", RZĄDZĄ!!!).

A więc "Burn, heretic!"! "I'm ready to serve"!

A więc do sklepów- "For the Emperor", wszyscy, których nie spalił jeszcze ogień herezji!!!

Jednak ta kampaia mogłaby byc dłuższa. Chociaz wole te 11 misji, ktore gralem z przyjemnoscią niz 20 misji, z ktorych od 10 juz wieje nudą. a to walka z ksieciem demonow super, rozwalilem go dopiero 3 oddziałami Terminatorów, 2 oddzialami Space marines, Inkwizytorem, Dowodca Zaoknu i 3 Predatorami.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.

• Create New...