Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Qn`ik

Warhammer 40.000: Dawn of War (seria)

Polecane posty

Zabawne... były mody do TAU i Gwardii... Wniosek nasuwa się sam. Naturalnie był też mod do Daemon Hunters, ale mniejsza o to.

Hehe, skoro gra jest modowalna to fani zaczeli wrzucać swoje ulubione nacje. Tyle że chyba zaraz po wyjściu DoW Relic i THQ ogłosili, że mają w planach przeniesienie wszystkich ras Warhammera 40k do gry :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Shas'vre -> Od tego jest osobny topic TUTAJ

Demilisz & wrobell_pl -> Jakoś mnie nie cieszy perspektywa, że Relic będzie robiło co pewen czas dodatek z dwiema rasami. Jeśli chodziło o sens mojego poprzedniego posta; ci co chcieli Gwardię i TAU moda dawno ściągneli, a fanatycy Warhammera i tak dodatek kupili. Szkoda mi tylko, że to wygląda tak, jakby Relic chciało się "dorobić" wydając dodatek po jedną/dwie rasy każdy zamiast dać od razu (jak w podstawce) cztery kompletnie odmienne od siebie - i obecnych - frakcje. Koniec końców w Winter Assault dali tylko Gwardię a patcha (sporych rozmiarów) i tak musieliśmy zasysać z powodu wielkiej ilości bugów.

Swoją drogą zabawne - jeśli ktoś kupił DoW i WA to pewnie kupi i kolejny dodatek. Jeśli ktoś poprzestał na podstawce i ściągnął mody to dodatku wcale kupować nie musi. Fanatycy i tak kupią. Tych co nie przyciągnął DoW dodatek nie skusi - bo trzeba podstawki. A jeśli chcemy zagrać w najnowszy dodatek musimy mieć DoW i (przypuszczam) WA? Proponuję żeby zaczęli robić Warhammer 40.00 Dawn of War 2 i dali ok. 4-5 nacji. To na pewno lepsze niż tworzenie "mega-patchy", które poza kiepską (WA miało jeszcze gorszą niż DoW) kampanią, poprawioną grafiką oferują właściwie to samo a kosztują ok. 99zł i zmuszają do kupna pozostałych wersji. Przecież ograniczy to krąg potencjalnych nabywców. Zamiast dawać płatne dodatki niech Relic robi bezpłatne mody lub weźmie się od razu za DoW 2!

Po co rozmieniać świetną strategię na drobne?

Wie ktoś z was jaki darmowy programik konwertuje pliki GIF na TGA? Bo chcę walczyć mając świadomość, że walczę z własną odznaką na ramieniu a w powietrzu łopocze mój sztandar . :> Niech przemówią wasze miecze!

P.S. Nie róbmy z tego wątku chatu, pisząc posty jedno- lub dwulinijkowe.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, ze drugi dodatek nie będzie wymagał WA do działania. Raczej będzie zasada - masz WA, masz wszystkie rasy. Nie masz WA - nie masz IG. Co do programu - na pewno potrafi to HyperSnap, ale ten ma 14 dni normalnego działania, potem na każdy obrazek wywala trzy swoje bannerki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podoba mi IG oraz zmiany w chaosie. To dlatego ze czasem wydawalo mi sie ze albo jest zbyt silny albo nie ma rożnicy miedzy SM a chaosem. no a SM jest jeszcze silniejszy mimo drobnych komplikacji w ogolnym schemacie rozwoju bazy i ulepszen,Eldarzy moim zdaniem zyskali na nowej jednostce. co do orkow to nadal jedna z 2 moich ulubionych ras!!!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Demilisz & wrobell_pl -> Jakoś mnie nie cieszy perspektywa, że Relic będzie robiło co pewen czas dodatek z dwiema rasami.

Mi sie to podoba. Nie mam na tyle dobrego dostępu do neta żeby ściągać wszystkie patche, dodatki i mody. Nawet z samymi patchami sie dłuuugo męczyłem. A poza tym pomyslałeś o tych którzy nie mają neta?

WA miało jeszcze gorszą niż DoW

No jak dal kogo. Bo mi sie bardziej podobały. Zwałaszcza ta Ładu.

Proponuję żeby zaczęli robić Warhammer 40.00 Dawn of War 2

Na pewno zaczną. Ale nie za szybko bo jeszcze na choryzoncie Company of Heroes.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zakupiłem DoW i dodatek Winter Assault (tylko 78 zł za oba). Kampanie mnie nie interesują, bo są cienkie. Póki co będę grał w skirmishu, ale jak juz opanuję wszystko cacy to przejde na grę w necie. Mam jednak pytanko, dodatek nie nakłada się na grę, muszę odpalić go oddzielnie niz podstawkę. Czy zatem opłaca mi się grać najpierw na podstawce, czy może włączając dodatek mogę grać przez multi i poj. mapy tak samo jak w podstawce? Chodzi o to, czy odpalając dodatek, mam to samo, co w podstawce, tylko inne menu i kampanie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodatek siew podstawkę winstalowuje, jednak posiada oddzielny plik startowy. Tyle że dodatek zmienia na tyle dużo w każdej armii, że niezbyt jest sens grać w podstawkę a potem dodatek, bo szlag trafia większość taktyk, które w podstawce działały.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to podstawkę sobie odpuszczę (no chyba, że w kampanię mi się zechce grać). Tak na marginesie to przeszedłem pierwszą misję w kampani ładu (żeby zjarzyć co i jak w tej grze się robi) i przyznam, że ta Gwardia Imperialnia w porównaniu do Space Marines to straszna cienizna. Te ich lasery są bardzo słabe, a te Sentinele śmiesznie wyglądają. Marines rządzą! :)

Orków lepiej się zabija niż nimi gra, chyba nie ja jeden mam takie zdanie na ich temat. :) Innych ras nie sprawdzałem jeszcze.

Rozumiem, że w sieci większość ludzi gra na dodatku?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Sentinele śmiesznie wyglądają" :D Dobre! faktycznie to taka konserwa na krzywych nóżkach i cienkie toto strasznie.

Lasery są słabe, ale granatniki to jedna z najlepszych broni dystansowych przeciw piechocie w grze!

Gwardia jest super, tylko czemu podstawowy oddział gwardzistów(złożony z 4 ludków) kosztuje 160 jak za jednego płaci się 20? No chyba żeby uniknąć spamowania gwardzistami? Ale gwardia właśnie powinna spamować! Bo oddział marinsów (też złożony z 4) jest droższy tylko o 30, a to już nieco dziwne.

A orkowie faktycznie są ciency, nowy patch (ktoś wie może kiedy? bo słyszałem że ma być zaraz po E3 ale coś go niema) ma to ponoć lepiej zbalansować, ale co by nie zrobili to obawiam się że orkowie i tak będą dostawać od reszty ras.

Eldarzy są bardzo mocni(a jak jesteś rozbudowany na maxa to nawet najlepsi) ale ja tam ich nielubie. Niewiem czemu.

A kampanie są nawet fajne, szczególnie ta z podstawki, ale wogle nie oddają skirmisha więc nauczyć się tam grać ciężko...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja póki co jestem w 3 misji kampani z podstawki i póki co misje są dość nudne i liniowe. Mapy to jeden długi korytarz, gdzie znajduje sie sporo baz wroga, które trzeba rozwalić. Skirmish jest dużo lepszy, a do gry w sieci jeszcze się nie zabieram, bo za słaby jestem na to. Trzeba opanować skróty klawiszowe i mieć jakąś taktykę na grę, bo bez tego juz na standardowym poziomie trudności mogą być na początku problemy.

Nie wiem czemu, ale w czasie gry w kampanię jednostki są lepiej wykonane (lepsze textury) niż podczas gry w skirmishu. Ale gra chodzi przez to wolniej.

Trochę to dziwne, nieprawdaż?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z przedmówcą co do misji single. I dlatego próbowałem zagrac w multi...Wiem, że ten post powinien byc w Pomocnej dłoni, ale tam chyba nikt nie zagląda :P

Oto i mój problem: gdy zakładam konto pojawia się komunikat "tworzenie konta w poczekalni sieciowej". I ten komunikat tak sobie jest i jest i jest :) Jako, że byłem zdesperowany, to nawet na 15min zostawiłem kompa, ale nic to nie dało. Czego to może byc wina? Uprzedzając głupie odpowiedzi, mam zainstalowanego Gamespy'a, firewall chyba też poprawnie skonfigurowany...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja póki co jestem w 3 misji kampani z podstawki i póki co misje są dość nudne i liniowe. Mapy to jeden długi korytarz, gdzie znajduje sie sporo baz wroga, które trzeba rozwalić. Skirmish jest dużo lepszy, a do gry w sieci jeszcze się nie zabieram, bo za słaby jestem na to. Trzeba opanować skróty klawiszowe i mieć jakąś taktykę na grę, bo bez tego juz na standardowym poziomie trudności mogą być na początku problemy.

Nie wiem czemu, ale w czasie gry w kampanię jednostki są lepiej wykonane (lepsze textury) niż podczas gry w skirmishu. Ale gra chodzi przez to wolniej.

Trochę to dziwne, nieprawdaż?

Nie wiem czy takie dziwne. Sam sobie na pytanie odpowiadasz niemalże. W końcu w grze multi chyba ważniejsze aby gierka chodziła z optymalną prędkością, zwłaszcza taka dynamiczna jak DoW, w końcu czasami spóźnienie reakcji nawet o sekundę może zakończyć się tym że ktoś cie zezłomuje. Zwłaszcza że w multi na jeden raz więcej jednostek bierze udział w grze. Na 8 osobowej mapie przy ostrej zadymie i bez tych uproszczeń jakie są zastosowane zamiast płynnej gierki miałbyś pokaz slajdów - ładnych bo ładnych ale jak tu grać?:)

Na singlu dobrze się gra ale tylko na Insane, pozostałe poziomy są po prostu zbyt łatwe.

Pzdr...

k_T...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na singlu dobrze się gra ale tylko na Insane, pozostałe poziomy są po prostu zbyt łatwe.

Ano trudno się z tym nie zgodzic...Ja po przejściu jednej misji w single zagrałem sobie pojedynczą bitwę, i rozwalenie kompa zajęło mi parę minut, mimo, że byłem (i w sumie nadal jestem) noobkiem w tej grze :)

A z moim multi mi nikt nie pomoże? :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z przedmówcą co do misji single. I dlatego próbowałem zagrac w multi...Wiem, że ten post powinien byc w Pomocnej dłoni, ale tam chyba nikt nie zagląda :P

Oto i mój problem: gdy zakładam konto pojawia się komunikat "tworzenie konta w poczekalni sieciowej". I ten komunikat tak sobie jest i jest i jest :) Jako, że byłem zdesperowany, to nawet na 15min zostawiłem kompa, ale nic to nie dało. Czego to może byc wina? Uprzedzając głupie odpowiedzi, mam zainstalowanego Gamespy'a, firewall chyba też poprawnie skonfigurowany...

Mam kurde ten sam problem. Nie mam co prawda Gamespy'a, ale nie jest on tutaj niezbędny (służy do wyszukiwania gier, a nie zakładania konta). Ktoś wie co jest nie tak? Firewall na pewno nie stanowi problemu, jest skonfigurowany tak, by nie blokować gry.

EDIT: Hmm.. dziwne. Konta w poczekalni nie stworzyłem, bo za każdym razem po chwili wywalało mnie z ekranu tworzenia. Ale gdy dzisiaj spróbowałem się zalogować na login i hasło konta, które "próbowałem" założyć to... udało się. Nie wiem co jest grane, ale widocznie konto zostało stworzone, chociaż nie dostałem o tym informacji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podnoszę temacik, ponieważ mam pytanko. Chociaż to by sie w sumie bardziej nadawało do tematu o problemach z grami.

Na wstępie oświadczam, że mam komputer z prockiem PIV 2.4 GHz, 1024 MB RAM i kartę Gigabyte GF6600GT.

Sprawa wygląda tak, DoW + 1024x768 + max detale + spora zadyma = 2 klatki na sekundę. Przy czym dodam jeszcze, że po jakichś 15 min gry 3v3 i odkrytej mapce animacja STALE nie przekracza 10-15 fps, a gra dostaje czkawki, jakby było mało RAMu (a jest jeszcze jakieś 98 MB wolnego RAMu, wiem bo sprawdzałem). Na samym początku gry wszystko działa pięknie, dopiero, gdy jest dużo jednostek zaczyna się slide show.

Druga sytuacja, DoW + 1024x768 + minimalne detale + spora zadyma = 4 klatki na sekundę. to już jest zdrowe przegięcie. W CDA napisali, że gra na max detalach przy sporej zadymce działa poprawnie na 1.6 Ghz, 512 Ram i karcie 128 Vram. Ja mojej sytuacji poprawną bym nie nazwał. Po parunastu minutach gry robi sie naprwadę nieciekawe, a animacja rwie okropnie. Wspomnę jeszcze, że chodzi o singla, w multi jest troche gorzej...

Antywir itp. programy wyłączam przed uruchomieniem gry, stery do karty mam najnowsze. Więc o co do cholery chodzi?!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podnoszę temacik, ponieważ mam pytanko. Chociaż to by sie w sumie bardziej nadawało do tematu o problemach z grami.

Na wstępie oświadczam, że mam komputer z prockiem PIV 2.4 GHz, 1024 MB RAM i kartę Gigabyte GF6600GT.

Sprawa wygląda tak, DoW + 1024x768 + max detale + spora zadyma = 2 klatki na sekundę. Przy czym dodam jeszcze, że po jakichś 15 min gry 3v3 i odkrytej mapce animacja STALE nie przekracza 10-15 fps, a gra dostaje czkawki, jakby było mało RAMu (a jest jeszcze jakieś 98 MB wolnego RAMu, wiem bo sprawdzałem). Na samym początku gry wszystko działa pięknie, dopiero, gdy jest dużo jednostek zaczyna się slide show.

Druga sytuacja, DoW + 1024x768 + minimalne detale + spora zadyma = 4 klatki na sekundę. to już jest zdrowe przegięcie. W CDA napisali, że gra na max detalach przy sporej zadymce działa poprawnie na 1.6 Ghz, 512 Ram i karcie 128 Vram. Ja mojej sytuacji poprawną bym nie nazwał. Po parunastu minutach gry robi sie naprwadę nieciekawe, a animacja rwie okropnie. Wspomnę jeszcze, że chodzi o singla, w multi jest troche gorzej...

Antywir itp. programy wyłączam przed uruchomieniem gry, stery do karty mam najnowsze. Więc o co do cholery chodzi?!

Nie wiem o co chodzi ani czemu tak się robi;) Ale jeżeli chcesz żeby gierka chodziła szybciej to wyłącz cienie i zmniejsz jakość efektów świetlnych. U mnie przyspieszyło to gierkę co najmniej o 50 procent.

Pzdr...

k_T...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podnoszę temacik, ponieważ mam pytanko. Chociaż to by sie w sumie bardziej nadawało do tematu o problemach z grami.

Na wstępie oświadczam, że mam komputer z prockiem PIV 2.4 GHz, 1024 MB RAM i kartę Gigabyte GF6600GT.

Sprawa wygląda tak, DoW + 1024x768 + max detale + spora zadyma = 2 klatki na sekundę. Przy czym dodam jeszcze, że po jakichś 15 min gry 3v3 i odkrytej mapce animacja STALE nie przekracza 10-15 fps, a gra dostaje czkawki, jakby było mało RAMu (a jest jeszcze jakieś 98 MB wolnego RAMu, wiem bo sprawdzałem). Na samym początku gry wszystko działa pięknie, dopiero, gdy jest dużo jednostek zaczyna się slide show.

Druga sytuacja, DoW + 1024x768 + minimalne detale + spora zadyma = 4 klatki na sekundę. to już jest zdrowe przegięcie. W CDA napisali, że gra na max detalach przy sporej zadymce działa poprawnie na 1.6 Ghz, 512 Ram i karcie 128 Vram. Ja mojej sytuacji poprawną bym nie nazwał. Po parunastu minutach gry robi sie naprwadę nieciekawe, a animacja rwie okropnie. Wspomnę jeszcze, że chodzi o singla, w multi jest troche gorzej...

Antywir itp. programy wyłączam przed uruchomieniem gry, stery do karty mam najnowsze. Więc o co do cholery chodzi?!

Nie wiem o co chodzi ani czemu tak się robi;) Ale jeżeli chcesz żeby gierka chodziła szybciej to wyłącz cienie i zmniejsz jakość efektów świetlnych. U mnie przyspieszyło to gierkę co najmniej o 50 procent.

Pzdr...

k_T...

A jaki masz sprzęcior i jak u ciebie to chodzi??? U mnie wyłączenie nawet wszystkich detali nie pomaga, gdy na ekranie sporo się dzieje. Już bardziej opłaca się grać na maksymalnych, bo różnica jest niewielka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki masz sprzęcior i jak u ciebie to chodzi??? U mnie wyłączenie nawet wszystkich detali nie pomaga, gdy na ekranie sporo się dzieje. Już bardziej opłaca się grać na maksymalnych, bo różnica jest niewielka.

Athlon 2600 XP+@2233 MHz

HIS Excalibur Radeon 9600 XT Turbo ;) <nie ma to jak krótkie nazwy;P>

RAM 512 MB 400

Po zminimalizowaniu efektów świetlnych i wyłączeniu cieni gierka na skirmishu przy najostrzejszych dymach chodzi płynnie, natomiast na singlu troszkę przycina, ale tak na oko powiem że coś koło 15 fps jednak utrzymuje.

Pzdr...

k_T...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewentualnie im się znudzi i zrobią DoW 2 :wink:

Ja Tam Wole, Zeby Oni Rodzili Te Dodatki I Mogą Byc Nawet z Jedną Rasą, Bo Każdy Dodatek To Jakies Zmiany w GRAFie i Nowe Jednostki Dla Ras, Nowe Mapy etc. A Czytałem, że w DC będzie Można KUSTUMAJZOWAC:) Swoich Bochaterów... Może i W Późniejszych Dodatkach Będzie Można Przejąc Kontrole Nad Jednostkami Za Pomoca WASD+Myszka. Bo DAWN OF WAR ma Taką Grafe, że Gdy Przemieszczasz Kamerke w Dół Za Jednostke... To Moge Powiedziec, że Nie Jeden ROL PLEJ ma Dzisiaj Gorszą Grafe Niż Ta Strategia. A Co Do Przedmówców To Mi Sie Wydaje, ze Grafa w Kampani Jest Tylko Podciągnięta w Filmikach Przed i Po Misjach(Ja Zauważyłem Tylko Tekstury Bochaterów, Szczegulnie SINDRI)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...