Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kwitekk

Athlon 64

Polecane posty

Co do memclock to chyba dziala tak ze 100 = dzielnik 1/2, 133 = 2/3, 166 = 5/6, 200 = 1.

>>>czyli jak myślałem 166 to obniża taktowanie pamięci trzymaj 200 jak długo się da :)

Dziala u was Cool n Quiet??

>>>Ja mam wyłączony bo komp głupieje jak się przestawiają dzielniki – chwila czkawki :?

Bo mi bez RightMark CPU Clock Utility nie chce dzialac. Za to W RMCPUCU moge ustawic jako minimum 4.0x (BTW zauwazylem ze mnoznik nie moze byc nizszy niz mnoznik HT - w przeciwnym razie komputer natychmiast jest zamrozony) i 8.000 V. Zobaczymy jak stabilnie bedzie przy tym chodzic, bo slyszalem ze ciezko zejsc ponizej 9.000 V.

>>>Do testowania szybkich konfigów można używać MemClocka czy RM ale jak chcesz już coś dokładnie przetedtować i ustawić to tylko w BIOS’e

A pamiatki nim plyta odmowila wspolpracy poszly na 2-3-2-5 i 400 MHz. I niech ktos jeszcze psioczy ze GoodRAMY sa cienkie :)

>>>No rewelacja – SuperPi liczą? MemTesta przechodzą? Spisz oznaczenia kostek i zapodaj je tu – no i oczywiście protestuj na jakich timingach z jaką częstotliwością pójdą.

Co do FSB:

HyperTransport, by the way, is a 22.4 Gb/sec bandwidth I/O mechanism, adaptable to many purposes, but used in AMD's newest board-level architectures to replace the FSB connection between the processor and memory altogether.

Nie ma wiec FSB. Jest tylko HT.

>>>No to puść pamięci na 1000Mhz :P HTT zastąpiła FSB w komunikacji z chipem i pamięcią? Z chipem to i owszem ale od pamięci to jest oddzielny kontroler i z HTT dzieli właśnie to bazowe taktowanie. BTW jak u Ciebie na płycie nazywa się opcja przestawiająca właśnie to taktowanie.

, na steppingach sie nie znam- pytam sie wiec Rozy'ego (oczywiscie kazdego innego tez :P ). czy rewizja DH8-D0, stepping 0 to dobry procek do podkrecania?

.

Ja też nie :) – przynajmniej nie aż tak by analizować wpływ położenia na waflu krzemowym na podkręcanie - ja normalny jestem :) Jakbyś podał tydzień produkcji to co innego :) (to takie 4 cyfry na procu w drugim rzędzie np. 0449 – 49 tydzień 2004 lub 0503 – 3 tydzień 2005)

Odpal na 240 i 5/6. Ja wlasnie w tej chwili go grzeje S&M. Jaka jest maksymalna przyzwoita temperature A64?? Bo u mnie osiaga 45-46 na 2160 MHz??

staraj się nie przekroczyć 60. Max dla winniego to 65 więc powyżej 55 już trzeba być ostrożnym:)

no i odpalilem na 240x9. przy stresie (43s SuperPi, 1M 8) ) temperatura=48*C.

>>>Not bad, nat bad – ja mam 40s w takim konfigu codziennym najlepiej 38 ale to się nie ma czym chwalić jak się popatrzy ile robią ludzi z taktowaniem 2,7 GHz :)

niestety chyba trafil mi sie precek z tym temp bugiem

>>>A czym monitorujesz? Może być przekłamanie programu

EDIT

ustawilem pamieci na 1T... procek zostal na 240x9 przy 1,4v (przy 1,45v i 260x9 winda wstaje ale SuperPi wywala). co mozna jeszcze pokombinowac zeby wyzej poszlo?

>>>Na 1T to powinno być cały czas 2T obniża wydajność znacznie. Jakie masz ramy? Ustaw dzielnik na pamięć niżej jeszcze a zobaczysz czy trzyma Ciebie RAM czy procesor

Czy napiecie do grafiki podlaczac z molexa, ktorego kabel jest podlaczony do twardzieli czy lepiej na oddzielnym kablu?? (Jest jakies ograniczenie mocy na pojedynczy kabel??)

Podepnij na osobnym, może ograniczy trochę zakłócenia od pracy HDD. W każdym razie nie zaszkodzi :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pamieci mam wlasnie szajskie, bo w sklepie Kingstonow nie bylo... :roll: mam Elixiry 2x256(ktos wie jakie timingi mozna na nich ustawic?). ale i tak wazam ze juz mnie procek blokuje bo na ustawieniach 2/3 nie da sie SuperPi puscic na 260x9.

do monitorowania uzywam danego z MB MSI Core Center.

tygodnia produkcji nie zobacze bo... juz zamontowalem procka, a nie bede zdejmowal wentylka.

podobno do podkrecania lepiej wylaczyc Cool'n'Quiet, jeszcze to przetestuje. :wink:

aha. i jeszcze jedno pytanko. na ile ustawic taktowanie AGP? na 66 czy 74,5mhz? a PCI?

PS. w wakacje postaram sie o jakies lepsze pamieci (moze te TwinMos Twistery 533mhz?)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że zdania są mimo wszystko dosyc podzielone. Ja jestem zdania, iż obecnie Athlon 64bit to jednyny słuszny wybór. Nie dość, że będzie świetnie działał w środowisku 64bitowym, to jeszcze jak w "naszych" 32 bitach! Sam niedawno (tak ze 3 tygodnie temu) zakupiłem ten procek (A64 2800+), mimo wszystko nie zdecydowałm się na socket 939. Jestem w pełni zadowolony, po prostu bez porównania ze starym porckiem (dosyć wolny Celeron).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że zdania są mimo wszystko dosyc podzielone. Ja jestem zdania, iż obecnie Athlon 64bit to jednyny słuszny wybór. Nie dość, że będzie świetnie działał w środowisku 64bitowym, to jeszcze jak w "naszych" 32 bitach! Sam niedawno (tak ze 3 tygodnie temu) zakupiłem ten procek (A64 2800+), mimo wszystko nie zdecydowałm się na socket 939. Jestem w pełni zadowolony, po prostu bez porównania ze starym porckiem (dosyć wolny Celeron).

2800+ na 939? :shock: i jak to mialoby wygladac 8x200? :roll:

EDIT

o jeju, sorki. :oops: tak to jest jak sie cala noc w CSa gra... i jeszcze rodzice budza o 8.30 'na sniadanko' 8) nie doczytalem ze jest tam NIE :wink:

zaraz biore sie za dalsze podkrecanie. zablokuje taktowanie PCI i AGP to moze wyzej pojdzie procek. teraz max jest 245x9 i przechodza SuperPi&3dMarks.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) Pamieci dzialaja na 200 Mhz (x2 DDR = 400, zeby nie bylo watpliwosci). 2-3-2-5 to ich max. (stabilnie testowalem S&M). Wiekszosc pozostalych dziwnych ustawien tez udalo sie ustawic na najnizsza wartosc. Oznaczenia spisze przy okaznji.

2) Proc pracuje stabilnie na 240 MHz, na 280 sie bootuje, na 285 sie bootuje jak zwieksze VCore +0.025 V. Dalej nie probowalem, nie robilem tez wiekszysch testow. Na standardowym chlodzeniu nie ma to sensu.

3) Cool n Quiet dziala bez problemow.

4) Nie ma u mnie zadnej opcji z FSB. Tam gdzie zmienia sie podstawer HT pisze CPU Clock Ratio (Auto, 200-400 MHz). Na prawde, FSB nie mam przy A64

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4) Nie ma u mnie zadnej opcji z FSB. Tam gdzie zmienia sie podstawer HT pisze CPU Clock Ratio (Auto, 200-400 MHz). Na prawde, FSB nie mam przy A64

Ech zasadniczo to nie ma bo rolę szyny systemowej pełni HTT. Ale np. na mojej płycie DFI Twoje CPU clock ratio (co jest trafniejszym określeniem IMO) jest okteślone jako FSB właśnie :) Ponieważ jest to powiązane z taktowaniem pamięci jak kiedyś FSB to i nazwa pewnie została :) i może łatwiej niektórym zrozumieć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Planuje zakup AMD Athlona 64 3200+.

W związku z tym mam do was pytania:

1. czy lepiej kupiś płyte z podstawką 754 czy 939

2. jaką płytę główną do 400zł?

Co myślicie o płyta nForce3 Ultra GigaByte K8NS-939 sound, lan, serialATA, socket 939

a może Abit AV8

A może jakieś inne propozycje?

PS. Rozy wybacz ale... jakoś nie dostrzegłem żadnego tematu o płytach gł.

A jesli chodzi o temat 'Athlon 64' to uznałem że jakoś moje pytanie dotyczące płyty głłównej nie pasuje do niego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście polecam ci tę płyte http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=15512 A co do socket, to bierz 939, gdyż jest to platforma rozwojowa, bo AMD planują produkować procki pod tą platforme.Więc nie będzie konieczna zmiana płyty głównej w razie ewentualnej zmiany procesora w przyszłości.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A64 3200+ - po co przepłacać? Kup 3000+ i w zasadzie każdy model przetaktujesz do 3200+ lub więcej. Z roku 2005 podobno nieźle podkręcają się proce tylko z 8 tygodnia (oznaczenie 0508). Podtawka to zdecydowanie 939 - dwukanalowy kontroler pamięci jest znacznie lepszy.

Płyta - jak się chcesz bawić OC to DFI Ultra D - teraz w granicach 500-550 chyba (SLI-DR na Allegro dostaniesz za 550), ale warto zapłacić. Jak nie ta to może MSI jakieś :-k

Nie naiseś czy grafę masz czy też planujesz zmienić - bo jak masz coś na AGP jeszcze to trzba to też pod uwagę wziąść.

PS Nie przepraszaj tyko patrz uważnie następnym razem :) dwie strony to nie tak dużo jest

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diego twoja płyta odpada bo jest z pci-expres

Karty Graficznej na razie nie wymieniam w żadnym wypadku-> niedawno kupiony radeon 9800pro.

Najatrakcyjniej dla mnie wygląda ten gigabyte gdyż nie mam zbyt dużo kasy (prawde mówiąc to nie mam nawet na tego procka i płyte ale licze na mojego ojca) ale zastanawia mnie to, czy jest on stabilny bo cena wygląda nawet zbyt zachecająco.

Aha jeszcze jedno mój zasilacz to niejaki tracer 450W i zastanawiam się czy wytrzyma tego redona i Athlona 64 (myślę że powinien chociaż na pewno w przyszłości będą zmiany na tym stanowisku :)

PS. 1. Ok Rozy następnym razem wszystko bedzie git.

2 Prosze jeszcze o pomoc z kartą graficzną-> opis problemu w poradniku o kartach graf

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest jedna rzecz dla ktorej warto zyc... tzn dla ktorej warto kupic 754. :wink: A64 Mobile (Venice??) :twisted: na takim procku mozna z 9x320 wykrecic. :lol:

BTW na 939 tez wyjdzie? bo cos nie slyszalem...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam A64 3000+Gigabyte K8NS+Radeon 9800Pro na Chieftecu 360W wiec mysle ze powinno wytrzymac.

No ale wiesz tamten to Tracer ;););)

Megabajt z inną naklejką :)

Wymiana zasilacza (w przypadku Gacka) zalecana.

BTW. Juz mam zestawik zamówiony :)

Mają mi sprowadzać, a wrażeniami podzielę sie pozniej dodam tylko że nawet mocny - 3000+, nForce4Ultra, 1gb ram i fajna grafa :twisted:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale wiesz tamten to Tracer ;););)

Megabajt z inną naklejką :)

Wymiana zasilacza (w przypadku Gacka) zalecana.

Hmmm powiedziałbym ryzyk fizyk - mocowao na pewno wytrzyna, bo niechby nawet miał realnie 100W mniej to wystarczy. Cały problem polega na tym że jak mu się umyśli i się spali to może pociągnąć za sobą inne wartościowe podzaspoły.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały problem polega na tym że jak mu się umyśli i się spali to może pociągnąć za sobą inne wartościowe podzaspoły.

No właśnie, nigdy nie wiesz kiedy taki zasilacz zrobi "pyyyk" i komp się juz nie włączy :)

BTW zaszły zmiany w moim configu - nie będzie X800XL (w sklepie mi powiedzieli 1600 :shock: ) wiec na jego miejsce wkracza 6600GT. RoZy Ty masz Leadteka? ja chyba biore Gigabyte'a pasywnego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do płyty gł to wezme chyba nForce3 Ultra GigaByte K8NS-939 sound, lan, serialATA, socket 939. w tym przedziale cenoewym, nie widze nic sensowniejszego.

A teraz pytanie co do A64 3000+. czy boxowe chłodzenie jest takie same jak w 3200+? A co za tym idzie czy podkręce go bez problemów z przegrzewaniem do poziomu 3200+? CZy może od reazu brać jakiegoś Pentagrama?

Aha jeszcze jedno brać Newcastle czy Winchestera

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...