Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kwitekk

Athlon 64

Polecane posty

ja niedawno myślałem że nie ma lepszej płyty głównej do kręcenia proesorów niż abit fatal1ty ale jak zobaczyłem testy DFI z SLI to mi szczena opadła :D w komputroniku jest duży wybór tych płyt. btw. jaki jest najlepszy wentylator do chłodzenia AMD64?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepszy? zdecydowanie Thermalright XP-120.

Ale są też bardzo dobre, trochę mniej wydajne:

Arctic Cooling -- Freezer 64

ThermalRight XP-90

Noiseblocker Cool Scraper

Pentagram Freezone QVC-120 Cu+

Zalman CNPS7700-CU BOX Uniwersalny

Thermaltake SilentTower 4 in 1

CoolerMaster HYPER 6 Heat Pipe

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Greebqu

sparwa jest prosta. dostalem BARDZO ciekawa oferte. za majego procka i MB (A2500+ i AsRock K7S8X, co widac w podpisie) moge dostac 500zl. jak sprzedam to biore raczej A64, bo co innego. kasy duzo nie bede mial, tak do 700zl. pomyslalem, ze kupie A2800+ s.754 i Gigabyte K8NS.

co o takim czyms myslicie?

dostane jakiegos "kopa" w porownaniu z A2500+?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi Ci o gry czy aplikacje?

Bo jeśli o gry to zdecydowanie lepszym wyjściem jest za te 700 zł kupić grafike a nie mobo i cpu.

W aplikacjach tez jakiegoś ogromnego wzrostu wyjdaności nie oczekuj, ale zawsze trochę szybciej.

Na Twoim miejscu brałbym nową grafe i zasiłkę albo grafę i ram albo samą grafe :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mEEt_ek

Co to jest najlepszywentylator????jesli ci chodzi o system chlodzenia to kup sobie Propheta to bedziesz wymiatal na -100C , a tak to albo zalmana 7700 ablo tego towera 120

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to jest najlepszywentylator????jesli ci chodzi o system chlodzenia to kup sobie Propheta to bedziesz wymiatal na -100C , a tak to albo zalmana 7700 ablo tego towera 120

heh, no chyba nie o takie chłodzenie mu chodziło :P

Ja z 0 zł moge mieć na procu 0*C - do zamrażarki z nim :D

BTW czasy świetności Zalmana minęły - mimo "dobrego" kształtu (duza powierzchnia) nie moze sprostać już nowszym konstrukcją z heat pipami.

XP-120 to najlepsze wyjście 8)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Greebqu

Pawel> o tym ze mam dupna grafike nie muisz mi przypominac. :lol: ale te 3k w '01 wyciaga. 8) ale teraz kasy na grafe i tak szybko nie zdobede to lepiej dorzucic te 150zl i miec A64 nie? a grafe sobie kupie w maju...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mEEt_ek
heh, no chyba nie o takie chłodzenie mu chodziło :P

Ja z 0 zł moge mieć na procu 0*C - do zamrażarki z nim :D

no coz.... ja w zamrazarce doszedlem do -3C :P:P:P

(nudzilo mi sie no co???)

przy zaladowanym procku lod sie zaczal topic, ale jakos sie nic nie stalo z kompem jak dzialal tak dziala :P

(ja powaznie wcisnalem kompa do zamrazarki)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja juz lejee na Bartona i na A64 wyszedł P4 64 bit 2mb cache szyna 800 mhz noi oczywiscie HT. I taki athlon poprostu nie istnieje , sam maiłem Athlona bartona 2500, i powiedziałem nigdy wiecej , te procki chodzą jakby nie mogły niby taki potęzny duże fpsy wyniki a mimo wszystko to ta kdziwnie chodzi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość _piXel_

Wyszedł pentium 64.....taaa zdążyłem juz onim poczytać. Jednostki 64-bitowe są zastąpione dwoma 32 bitowymi........Kup sobie, prosze bardzo...

Co do bartona 2500+...jesli o mnie chodzi to wystarcza, razem z 768 ramu i gf 6600gt gram na max detalach

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co z etgo że 2 x 32 skoro bedzie chodził windows 64 bit i wydajnosc wzrasta. IWesz poprostu niewiesz widocznie jaka jest róznica pmiedzy intelem a Amd, amd robi procki wydaje ale one sie wieszają, porostu jak robisz w widnowsie to on niby spoko syzbciutko pracuje ale są kmomenty że jak przesuwasz okienko folderu to paski zosatją albo sie ciagneipasek ja kszybko ruszasz a na Intelu tego nie mam , miałem bartona i sam wiem mam etraz tańśzego celka 24, krędonego na 3600 i poweim szczrze na 3600 jest GIT :D Dorwónuje p4 3,0

A windows inne programy super chodza koge mieć dużo okien otwartyxch i żadnego zwisu komp chodzi jak burza poprostu super :D I JUŻ 2 razy maiłem Amd i juz nigdy wiecej pwoeidziałem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, tak, i co jeszcze. p%%%% glupoty i tyle. Jakby tak bylo na prawde to nikt by tych procow nie kupowal. A jesli ktos nie umie dobrze zalozyc wentyla na proc, to niech sie nie dziwi ze mu proc sie wiesza. Tak w ogole to powinny byc ostrzezenia na tym forum za tzw. zealotry

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tradycja musi być kontyunowana - przedtem Dziadek teraz Trex ;]

W ogole ja nie wiem czemu się tych AMD-ków uczepili :) a text z zostającymi paskami mnie po prostu rozwalił ;]

Weź chłopie nie pisocz w tym dziale bo to nie dział "użalanie sie na swoim procem" tylko Athlon64

te procki chodzą jakby nie mogły niby taki potęzny duże fpsy wyniki a mimo wszystko to ta kdziwnie chodzi.

L O L - jak szybko chodzą to chyba dobrze, nie? :) a wytłumacz mi to dziwne zachowanie! tylko nie pisz juz nic o paskach które zostają po przeciągnięciu okna...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. jaki jest najlepszy wentylator do chłodzenia AMD64?

Taki co chłodzi chłodnicę układu WC :) A na poważnie to np. cichy 120mm papst, akasa itp. na Thermaltake XP-120.

Ja juz lejee na Bartona i na A64 wyszedł P4 64 bit 2mb cache szyna 800 mhz noi oczywiscie HT.

A ja tam leje na oba i Tobie też to radze - Cray rulezzzz. Jest nawet okazja na eBay'u tylko 140 tyś papierów - taniej nie znajdziesz.

IWesz poprostu niewiesz widocznie jaka jest róznica pmiedzy intelem a Amd, amd robi procki wydaje ale one sie wieszają, porostu jak robisz w widnowsie to on niby spoko syzbciutko pracuje ale są kmomenty że jak przesuwasz okienko folderu to paski zosatją albo sie ciagneipasek ja kszybko ruszasz a na Intelu tego nie mam

Jakoś nie mogę tych objawów zaobserwować ani u siebie, ani nie spodkałem się z ich opisem. Zakładam więc, że problem dotyczy umiejętności utrzymania systemu w czystości.

Co do celka to masz racje - to dwmon szybkości - do zastosowań buiurowych, więc faktycznie z masą okienek radzi sobie pewnie dobrze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mEEt_ek

e no pawel co ty chcesz ??? :D:D:D

ktos sie chce pouzalac nad prockiem no to znajduje jakas przyczyne - paski sa wiec to wina procka (chyba logiczne nie???? :P:P:P)

:D:D

Co do czepiania sie AMD to imho chodzi o to ze ostatnio intel nie mogl zrobic tego potrzebnego kroku zeby dogonic AMD a teraz "coś" sie wydarzylo.... no to fani intela sa happy...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taaaak, wprowadzil. Procki ktore dzialaja jak male zelazka i zuzywajace sie podstawki pod nie. I bylbym zapomnial oczywiscie jeszcze o Pentium 4 Extreme Expensive. Bomba. Sorry, ale jakos nie widze by Intel czyms tu zablysnal.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mEEt_ek

:D

zle mnie zrozumiales. specjalnie napisalem "coś" w cudzyslowiu. chodzilo mi o to ze po dlugim zastoju intel zrobil cokolwiek, a to ze duzo to im nie da... co to obchodzi fanow intela (rozumiejcie "fan" jako powiedzmy fanatyka intela, dla ktorego resdzta swiata nie istnieje. wiec bez obrazy dla normalnych uzytkownikow intela)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość _piXel_
sparwa jest prosta. dostalem BARDZO ciekawa oferte. za majego procka i MB (A2500+ i AsRock K7S8X, co widac w podpisie) moge dostac 500zl. jak sprzedam to biore raczej A64, bo co innego. kasy duzo nie bede mial, tak do 700zl. pomyslalem, ze kupie A2800+ s.754 i Gigabyte K8NS.

co o takim czyms myslicie?

dostane jakiegos "kopa" w porownaniu z A2500+?

za 500 zł? za proca dalbym 230...za plyte 80 zł;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Greebqu

czyli myslicie ze cena ladna? 8) w takim razie biore to za 500zl opyle i dokladam 150zl i mam A2800+ na s.754 i Gigabyte K8NS albo SOLTEK SL-K8AN2. ktora polecacie?

i jeszcze jedno. co myslicie o Sempronach na s.754? tutaj zwracam sie glownie do CormaCa, bo on w CDA to chyba ma mozliwosc przetestowania. chodzi mi glownie o wydajnosc w porownaniu z A64 2800+ i o wyniki OC.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Greebqu

wlasnie o to chodzi ze albo s.754 albo nic. lepszy motyl w potoku niz pstrag w garsci czy jakos tak 8) i dlatego chyba opyle... 500zl za takie cos to oferta-marzenie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Greebqu --> Calkiem niedawno popsula mi sie plyta glowna, mialem zatem pretekst na upgrade kompa. Dostepu do netu nie mialem zeby zobaczyc co wybrac i tu na forum popytac, wiec postawilem na swoja intuicje. Kupilem Athlona 64 3000+ s754 i do tego MSI K8T800 Neo. Wyszlo mnie bilsko 800 zl. Prockowi nie ma co zazucic, kreci sie na 2.4 GHz na BOX-owym chlodzeniu (standart 2 GHz), wszysciutko smiga. Osobiscie bralbym cos takiego jak ja - poki aplikacje 64 bitowe nie zakorzenia sie na tyle by moc w pelni wykorzystywac potencjal tych prockow na moje oko nie oplaca sie kupywac ich pod s939. Przynajmniej ja tak sadze. No chyba ze wiazaloby sie to z niewielka roznica w cenie to oczywiscie bierz s939 (dokladnie nie wiem w jakim sensie ta podstawka jest lepsza od s754, ale zapewne nie odczujesz roznicy na aplikacjach 32 bitowych). Co do Sempronow pod s754 - tego to unikaj szerokim lukiem, to tak jak GF 4 MX z AGP x8, czyli zupelnie nic dobego. Jesli juz sie zdecydujesz to bierz wersje 3000+, bezproblemowo kreci sie na 3200+, wiec po co przeplacac, wersja 3400+ ma juz wiecej pamieci LCache2=1024 KB. Wiec juz inna klasa, totez swojego nie moge nazywac ze jest 3400+:P Jak najbardziej 3200:)

Mam nadzieje ze nieco dopomoglem Ci w wyborze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...