Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kwitekk

Athlon 64

Polecane posty

Poczekam do Swiąt niech się trochę rynek 64-bitowców uspokoi :)

uuuuu.... to se jeszcze poczekasz i to nie do najblizszych swiat ;)

owszem XP przestanie byc produkowany ale jego miejsce zastapi Sempron - rowniez na SocketA. dlatego nie wydaje mi sie ze S-A ginie. Ale z jednym sie zgodze. rynek 64bit jest przyszloscia wiec jesli chcesz zainwestowac w cos pewniego to wlasnie strzal w 10 - co prawda ja bym tego kroku w tej chwili nie podjal (patrz post wyzej) ale za niedlugo (jak sie rynek 64-bitowcow uspokoi ;) )... to na 100%

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rynek 64bitowców uspokoi się wtedy gdy intel wyskoczy ze swoim dwurdzeniowcem 64bit i małymiętki z 64bitowymi okienkami czyli nie wcześniej niż na święta 2005r :( Wtedy też powinniśmy poznać co daje owa 64bitowość, która firma zapewnia wyższą wydajność oraz co najważniejsze które procki się lepiej podkręcają :lol:

Natomiast ja przed świętami 2006r. planuję pujść spokojnie do sklepiku i przytargać jakiś midrangeowy sprzęt typu dwurdzeniowy athlon64 8000+; skromniutkie 2GB DDR2 i coś o wydajności dzisiejszego GF6800super-ultra power pack, bo podejrzewam że kolejnego światowego magahiciora takiego jak PainkillerII mój już wtedy piecioletni sprzęt nie uciągnie :cry: Narazie idę grać w FarCry w 1024x768 wsjo na high :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HAHAHAHA!! Tak, juz widze jak sie podkrecaja dwurdzeniowe uklady. Chyba beda chlodzone turbina od helikoptera!! AMD podbija rynek juz dwurdzeniowymi Opteronami i wroze ze 2005 bedzie nalezal do A64 niezaleznie czy bedzie Windows XP for 64-bit Extended Systems czy nie. A wraz z chipsetem pod 2xPCI-E 16x mozemy otrzymac najgenialniejszy upgradeowalny zestaw:

A64 3000+, Plyta S939, GF 6600GT (lub 6800GT dla bogaczy:)), 2x512 RAM

Bedzie bardzo wydajny jak na swoja cene, a wizja upgrade'u do Mocniejszego A64 (>4000+), drugiego GF i kolejnych dwoch kosci pokazuje jak bardzo dlugo moze sluzyc ta platforma :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego właśnie czekam do Swiąt.

Zainwestuje w 64 bitowca na platformę S939 oraz GF6800GT albo zwykłego i będzie git :]

No chyba że Bozia nie da pieniążków to wtedy nici, ale zawsze coś wykombinuje.

Ceny mam nadzieję chociaż troszkę się zmniejszą (tylko mnie nie dobijajcie że jeszcze podrożeje :] ) i się kupi sprzęcik.

Nic tylko czekać :D

Ale ta perspektywa co GL1zdA podał bardzo mi się podoba, tylko to SLI to nie taka super sprawa - w 3DMarku 2x6800U w SLI bije jeden Radeon x800XT PE :shock: (choć niewiem jak sprawa wygląda w grach)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Czterooka_Sowa
Dlatego właśnie czekam do Swiąt.

Zainwestuje w 64 bitowca na platformę S939 oraz GF6800GT albo zwykłego i będzie git :]

No chyba że Bozia nie da pieniążków to wtedy nici, ale zawsze coś wykombinuje.

Ceny mam nadzieję chociaż troszkę się zmniejszą (tylko mnie nie dobijajcie że jeszcze podrożeje :] ) i się kupi sprzęcik.

Obawiam się jednakże, że moze podrożeć :( Tak było z radkiem 9880Pro - taniał, taniał (cena 899pln)....aż podrożał o 150 zeta :cry:

Cóż, mnie absolutnie nie stać na płytę, albo proca, które kosztują ok. 1000zł. Muszę wybierać między superwydajnoscią a superceną i właśnie dlatego zdecydowałam się na XP. Mam zresztą wrażenie, że trochę demonizujemy sprzęt. Mój znajomek ma chyba radka 9550, Durona przerobionego na Athlona XP i trochę ramek - giery chodzą bez problemów, nawet te dosć nowe. Ja tam wolę nieco leszy hardware - ale nie za drogi (P4 EE...zapomnij...) , bo w kasie pusto...

w 3DMarku 2x6800U w SLI bije jeden Radeon x800XT PE :shock: (choć niewiem jak sprawa wygląda w grach)

Hmm....brzmi ciekawie, ale wolę poczekać na wiarygodne testy. Ale sądzę, że radek się okaże w grach lepszy (i oby tak było!) :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi testami to raczej niemozliwe - nie ma w tej chwili plyt pod SLI innych niz egzemplarze testowe i do prezentacji, a 6800U tez nie widzialem innych niz testowe. 6800U w pojedynke daje sobie rade z R X800 PE wiec w SLI powinna tylko powiekszyc przewaga. (opieram sie na tabelce z benchmarka.pl - http://www.benchmark.pl/artykuly/zestawien..._empiryczne.htm

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma w tej chwili plyt pod SLI innych niz egzemplarze testowe i do prezentacji, a 6800U tez nie widzialem innych niz testowe. 6800U w pojedynke daje sobie rade z R X800 PE wiec w SLI powinna tylko powiekszyc przewaga. (opieram sie na tabelce z benchmarka.pl - http://www.benchmark.pl/artykuly/zestawien..._empiryczne.htm

http://tweak.pl/news/pokaz.php?uid=standard-1567

8341 punktów 3DMark05 na karty graficznej Sapphire X800 Pro VIVO XT PE podkręconej do: 788/652Mhz

http://twojepc.pl/news8513.html

"W użytym do tego celu systemie zainstalowano dwie karty NVIDIA GeForce 6800 Ultra w trybie SLI. Platformę dla kart graficznych stanowił system Intel Tumwater z procesorem Pentium4 3,4 GHz ExtremeEdition a użyta wersja sterowników to NVIDIA ForceWare 66.51. Osiągnięty wynik to 7229. "

Radeon - 8341

Geforce - 7229

Czyli jeden Radeon pobił 2 Geforce 6800 Ultra w SLI, ale tak jak mówię niewiadomo jak sytuacja będzie się kształtowac w grach

EDIT:

Jest jeszcze lepiej:

http://service.futuremark.com/compare?3dm05=151712

8476 - przypominam na Radeonie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyny serwis, ktoremu jeszcze wierze. GF wygrywa w wiekszosci testow

Tylko w Doomie, CoD i UT X800 pozostawało w tyle (no w jednym teście karty Ati się nie uruchomiły) czyli w 4 testach ustąpiły, ale jest 10 testów.

Więc the winner is - X800XT PE :P

No ale niewiem jak w SLI, to może nawiązać sie ciekawa walka (albo oddalenie się od Ati liczbą FPS, oczywiście w górę :) )

No ale się zagalopowaliśmy, bo przecież tu jest topic AMD64 a nie najwyższy wynik w 3DMarku2003 czy Poradnik o ........

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ktoś ma A64 3000+ (lub podobny) na BOX'owym coolerze to proszę o opinie o tym jak on się spisuje (tzn cooler BOX'owy) Jaki generuje chalas i czy spewełnia swoje zadanie - a może ktoś się pokusił na podkręcanie na nim.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chalas... hmmm:]

kumpel ma A64 3000+ na s.754 i wiatrak spisuje sie calkiem dobrze... jest cichutki. ale czy on kupil boxa?:) wiem ze wentylator nie jest najlepszych lotow, ale jest cichy;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sadzac po ostatnio przeprowadzonym torture test procesorow na tomshardwer wyniklo, ze wentyl AMD kreci sie w granicach 4500-5000 RPM... nie wierze zeby to moglo byc cicho...

oczywiscie przy maxymalnym obciazeniui

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co czytalem na innych forach to BOXowy wiatraczek spisuje sie calkiem niezle jesli chodzi o wydajnosc - chlodzi dostatecznie i nawet lekko podkrecac sie da. Niestety chalas jest przy tym spory.

Takie opinie wyczytalem w necie. Osobistych doswiadczen z BOXem nie mam bo od razu kupilem Freezone`a - Tobie tez polecam, jest naprawde wydajny i przede wszystkim - cichy (szczegolnie w trybie Silence).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość el_gringo_dado
Jeżeli ktoś ma A64 3000+ (lub podobny) na BOX'owym coolerze to proszę o opinie o tym jak on się spisuje (tzn cooler BOX'owy) Jaki generuje chalas i czy spewełnia swoje zadanie - a może ktoś się pokusił na podkręcanie na nim.

Owszem ja mam. teraz jestem skazany na box`a bo czekam ne lesze chłodzenie. wentylek jest cichutki nawet przy max obrotach. procek leci na nim bez problemów 2.5GHz a temperaturki max 53*C w stresie (czyli cały czas). a właśnie nie zapominaj cie o A64 na s754 bo z tego co wiem to od s939 różni go tylko brak kontrolera pamięci, a sam procek jest dość wyraźnie tańszy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dosc wyraznie tanszy??? no nie wiem.. jesli dla kogos 80 zł w te czy wewte robi roznice, to faktycznie jest tanszy... ale s.939 jest duzo bardziej "na przyszlosc"

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz to rzeczywiscie nie oplaca sie kupowac A64 na s. 754. Roznica w cenie, przy kupnie takiego sprzetu jest relatywnie niska.

Jak ja kupowalem w listopadzie (moze pazdzierniku ;) ) mojego Athlona na s754 to zabulilem okolo 8 stowek a teraz... no ale takie sie ponosi koszty kupna nowosci ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość el_gringo_dado

Ale jaka jest przyszłość s939?? Może AMD znowu niedługo zmieni podstawkę?? Nie wiemy tego. Może s939 i jest przyszłościowe ale np. jakbym tak sobie mówił że poczekam jeszcze troche bo wyjdzie coś bardziej przyszłościowego to bym dalej siedział na moim starym kompie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

istnieje duze prawdopodobienstwo, ze AMD zmieni s wraz z wejsciem dwurdzemniowcow (planowane 2h05)... ale te procki i tak beda tyle kosztowaly ze i tak sobie nie kupisz przez najblizsze 3 lata

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowa podstawka AMD Socket M2

Firma AMD najprawdopodobniej wprowadzi w przyszłym roku nową podstawkę dla procesorów - Socket M2. Nowy standard miałby obsługiwać pełną gamę procesorów AMD dla komputerów biurkowych, od najtańszych po najbardziej wydajne. Procesory dla podstawki Socket M2 to układy, które na rynek trafią w pierwszej połowie roku 2006. Chipy te obecnie znane są pod nazwami kodowymi Windsor, Orleans i Manila, będą produkowane w procesie 90 nanometrów SOI.

Specyfikacja podstawki Socket M2, podobnie jak bliższe dane na temat nowych procesorów, nie są jeszcze znane. Spekuluje się o zaimplementowaniu wsparcia dla dwukanałowych modułów DDR2 do używanych obecnie przez AMD podstawek 939- i 940-pinowych. Przedstawiciele AMD odmawiają jednak jakichkolwiek komentarzy na temat Socket M2.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość k0smos

Mam Athlona64 3000+ , złożyłem kompa, wszystko działa, ale przy instalacji Windowsów [ XP professional ] wiesza sie.

mielscie taki problem ? czy pod 64 bit procki nie chodzi normalny XP ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość el_gringo_dado

Kiedy ja instalowałem XP to podczas zapisywania ustawień sypało bluescreenami. dowiedziałem sie że jeżeli mam sprzęt podkręcony to może się tak dziać. więc jeżeli kręciłeś to wróć do standardowych ustawień, a jeżeli nie to ja nie wiem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość k0smos

No u mnie instalka nawet sie nie zaczyna. Po prostu pojawia sie instalator winów i dojezdza z komunikatami do " ładowanie instalatora" a potem blackscreen. A procka nie kreciłem

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...