Skocz do zawartości

Athlon 64


Gość kwitekk

Polecane posty

Gość mEEt_ek

imo porownanie semprona na s754 z mx400 +8 to lekka przesada. najmocniejszy sempron na s754 to pelnowartosciowy A64 z odcieta mozliwoscia obslugi 64-bit. czyli dochodza nam takie nowinki jak kanaly HT, kontrolery pamieci itd itp. zatem nie uwazam zeby procek byl bezsensowny. natomiast to ze plyta glowna nie jest zbyt - jak to sie mowi "przyszlosciowa" to z zupelnie innej beczki

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 252
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź
Gość Greebqu

ale zauwazcie jeszcze jedna rzecz(usiluje was tu do czegos przekonac :P ). socket 939 tez nie jest taki "przyszlosciowy". juz za rok czy dwa AMD ma wprowadzic nowa podstawke(1047 or somfing 8) ). i co wtedy? tak, znow zmiana plyty glownej. dlatego uwazam ze kupie sobie tego s.754 i za dwa lata bede mial juz na tym nowym sockecie. myslalem na co wyrobie z budzetem i na duzo raczej mi nie starczy... 750zl max. czyli wzialbym A64 3000+ i tego Gigabyte K8NS. czyli jakies 540zl+240zl=780zl... starych naciagne. :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na s939 AMD zapowiedziało że będą jeszcze wychodzić proce, a z 754 juz nie....

A ten Sempron na 754 nie jest wcale zły z wyjątkiem tego ze nie obsługi 64bitów to całkiem dobry proc (gdzieś czytałem że dobrze się kręci ale pozniej juz cosik nie słyszałem o kręceniu tego Semprona)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mEEt_ek

...

ja mam spalone 2 kondensatory na plycie glownej, nadkruszony rdzen procka i uszkodzona pamiec... i nie chce mi sie wymieniac kompa. w miare dziala tylko czasem sie wiesza. czekam albo na tansze 64 na s939 albo cos na sT1 (to co pisal Greebqu)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Greebqu

moje szare komorki ciagle pracuja na full obrotach (mam nadzieje ze jeszcze troche tak popracuja :wink: ). i patrzcie co wymyslilem:

1. A64 3000+ s.939, MSI Neo2(czy jakos tak :) )

2. A64 2800+ s.754, 512DDR, Gigabyte K8NS.

grafe bym sobie kupil tak na maj-czerwiec... radzcie 8)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mEEt_ek

MSI Neo2 jest bardzo dobra plyta cieszaca sie ogolnym poparciem i pochwalami. poza tym s939 jak juz wszystcy mowili z milion razy jest "bardziej przyszlosciowy" - jakkolwiek to rozumiec. proc tez jest w porzadku. ja osobiscie nie przepadam za plytami glownymi Gigabyte (mialem w sumie dwie - jedna pod Athlona 650 na SlotA - spalil sie port PCI; druga teraz pod A1600+ - spalily sie 2 kondensatory), dlatego wiecej nie kupie ich produktow. jestem albo za MSI albo za ASUS'em,

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Greebqu

ale zobacz na to z drugiej strony. kupowanie czy to 754 czy 939 jest tak samo oplacalne. ja gdy zmieniam procka to zmieniam tez plyte glowna. albo wszystko sprzedam albo zmontuje trzeciego kompa. a przy kupnie 754 bede mial jeszcze kase na 512mb ramu co da mi tez sporego kopa. jak bede zmienial procka to juz pewnie 939 bedzie przestarzale i trzeba bedzie kupic to T1(tak to sie w koncu nazywa? :) ).

EDIT:

kombinuje ostro dzien i noc. :lol: zobaczcie co wymyslilem:

A64 2800+, Microstar K8M Neo-V, 2x512 dual kingston.

na procka lepszego kasy nie straczy... do wyboru z plyt mam:

1.Microstar K8M Neo-V

2.Epox 8KDA3I

3.Gigabyte K8NS

4.Microstar K8T Neo-FSR

5. w ostatecznosci Microstar K8N Neo Platinum, ale to juz bym musial sie prosic rodzicow o kase czego nienawidze...

ktora polecacie? ktora ma lepsze mozliwosci OC? zmiana napiec, mnoznikow itp. moze ktos ma ktoras z tych plyt i moglby sie ze mna podzielic spostrzezeniami. wady zalety kazdej z nich. mowcie cos. tutaj tez prosze redaktorow CDA i ludzi pracujacych w sklepach komputerowych, oni moze mieli stycznosc z tymi plytami 8)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosiliscie o sprawozdanie z krecenia. Wiec przypomne zestaw:

Athlon 64 3000+

Gigabyte G8NS-939

2x512 MB GoodRAM PC-400

Gainward GF6800LE

Wynik w 3DMarku 2005 bez krecenia: ~2600

Na karcie udalo sie odblokowac 1 Vertex shader i 8 potokow, wiec nie jest zle. (z 8x1, 4vs --> 16x1, 5vs). Core sie podkrecil z 300 na 335, pamiatki z 700 na 835. (Ustawienia na maks stabilne). Co do proca to przestawilem podstawe czasu (nie wiem jak to nazwac inaczej) z 200 na 220 MHz. (DDR 400-->440, HyperTransport 1000-->1100, proc 1800-->1980). Dzial stabilnie. Powyzej sprawdzalem jeszcze 225, ale na tym odlatuje windows. Wiec pozostawilem stabilne 220.

Wynik w 3DMarku 2005 z kreceniem: ~4000

Oczywiscie najwieksza zasluga odblokowania potokow i VS-ow.

Wynik w 3D Marku 2005 bez krecenia z odblokowanymi potokami i VS'ami: ~3500.

Uzywalem sterownikow:

ForceWare: 71.90

nForce: 5.10

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gainward GF6800LE

Na karcie udalo sie odblokowac 1 Vertex shader i 8 potokow, wiec nie jest zle. (z 8x1, 4vs --> 16x1, 5vs). Core sie podkrecil z 300 na 335, pamiatki z 700 na 835. (Ustawienia na maks stabilne). Co do proca to przestawilem podstawe czasu (nie wiem jak to nazwac inaczej) z 200 na 220 MHz. (DDR 400-->440, HyperTransport 1000-->1100, proc 1800-->1980). Dzial stabilnie. Powyzej sprawdzalem jeszcze 225, ale na tym odlatuje windows. Wiec pozostawilem stabilne 220.

>>>Zmniejsz dzielnik na HTT z 5 na 4 Wyższy HTT nic nie daje a może być powodem niestabilności. To samo z pamięciami ustaw dzielnik nie na 1:1 ale np 5:6 lub mniej i kręc dalej proca. Ma razie wyciągnąłeś tylko niecale 2000 a do 2200 powienieneś dojechać bez problemu. Jak masz szczęście to na boxie wyciągniesz 2500

Ja niestety go nie miałem i w pełni stabilny mam tylko przy 2250 :( choć winda wstaje i przy 2350 ale SuperPI nie przechodzi

Wynik w 3DMarku 2005 z kreceniem: ~4000

>>>??? U mnie podkręcony 6600GT wyciąga 4100 z groszami

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weźciemi może doradźcie, bo mam zamiar kupić nowego kompa z athlonem 64 3000 socket 939 box i płytą gigabyte'a k8nf-9 nForce4-4x dualddr400, 512 mb ddr oraz radek x600 pro 128 mb ddr. Czy to według was dobry wybór??

||

||

/

Skoro powiadasz dodatkową pamięć to chyba się skusze, napisłem tego posta właśnie głównie dlatego, ponieważ nie przeczytałem w tym temacie zbyt wielu pochlebnych uwag dotyczących płyty głównej. Jeszcze dodatkowe małe pytanko, na ile oceniacie "żywotność" takiej konfiguracji(czyli kiedy przydałaby się jego wymiana)?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Artez :arrow: Ja bym dokupil druga gosc pamieci - 1GB przy takiej konfiguracji jest wskazane i pozyteczne :) (tym bardziej, ze pamieci ostatnio baaardzo stanialy)

Reszta wydaje sie dobra - jedynie nad plyta glowna bym sie zastanowil, ale moze niech inni sie jeszcze wypowiedza...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>>??? U mnie podkręcony 6600GT wyciąga 4100 z roszami

GF6600GT ma wyzsze zegary niz 6800LE i tu tkwi jej sila. A przy 1024x768 jej wyzsza szyna pamieci nie stanowi waskiego gardla. Z tego co sie orientuje 6800LE jest szybsza od 6600GT w wyzszych rozdzielczosciach

Jak podkrecasz Athlona. Ja nie mam w BIOSie opcji ustawienai ratio dla pamieci.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Greebqu

jako ze nie ma (chyba 8) ) topicu o sklepach netowych polecanych przez forumowiczow pisze tutaj. jak kazdy juz wie chce sobie kupic A64 :wink:

www.apollo.pl :arrow: ludzie, jakie wypas cenki. 486zl za A64 300+ s.939 OEM (!!!!). goscie maja prwie 100zl przebistki w stosunku do "markowych" sklepow (komputronik, brawkomp itp). taka przebistka nie jest tylko na tym procku, ale na wszystkich produktach... pamieci, MB, doslownie wszystko kilkanascie % taniej.

obawiam sie tylko czy ten zakup bedzie sie oplacac... na gwarancje raczej nie ma co patrzec, mam nadzieje ze nic nie spale. :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Greebqu

Jezu ludzie... czy chociaz moglbys sie tak WYSILIC i wejsc na ta strone? wiem, ze klikniecie 2x myszka jest meczace, ale trzeba sie strac... :evil:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GF6600GT ma wyzsze zegary niz 6800LE i tu tkwi jej sila. A przy 1024x768 jej wyzsza szyna pamieci nie stanowi waskiego gardla. Z tego co sie orientuje 6800LE jest szybsza od 6600GT w wyzszych rozdzielczosciach

>>>Wiem, ale ja i tak nie pracuje w wyższej więc mi styka - a spodziewałem się więcej po 6800LE.

Jak podkrecasz Athlona. Ja nie mam w BIOSie opcji ustawienai ratio dla pamieci.

Dzielnik na pamięć powinien być (jaką masz płytę) - szukaj czegoś w czym można wybrać (100,133,166,200) albo 5/6,4/5 itp - nazwa może być różna.

Greebqu >>> jak chcesz kręcić procesor to nie kupuj w sklepie w ciemno (tak jak ja :( ) ale udaj się do sklepu osobiście i kup taką serie co się kręci dobrze. Chyba żę się przez telefon dogadasz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzielnik na pamięć powinien być (jaką masz płytę) - szukaj czegoś w czym można wybrać (100,133,166,200) albo 5/6,4/5 itp - nazwa może być różna.

Plyty na nForce nie maja dzielnikow. Tam po prostu mozna sobie samemu ustawic osobno taktownie FSB, pamieci i AGP. Swietna sprawa jesli ktos chce sie bawic w podkrecanie, bo generalnie ciezko cos uszkodzic np. podnoszac fsb i zapominajac, ze AGP powinno zostac na 66MHz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć! Już parę razy poruszałem ten temat na forum, ale teraz mogę porozmawiać o konkretach.

Obecnie mam ok. 1000 zł na wydaniu a mam nadzieję podwoić tą sumę do mieiąca. Ale jakby nie było mam na procka i płytę i może na RAM.

Zdecyduję się na procesor Athlon 64 3000 S939 OEM w magicznej cenie (jak dobrze pójdzie) 395,0 zł - jest to jak najbardziej nówka ze sklepu.

Mam dylemat co do płyty. Raczej na 100 % będzie to Gigabyte lub MSI. Zastanawiam się nad:

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=16795

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=15512

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=16530

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=16116

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=16713

Warunki są takie:

- PCI-E

- nForce 4

- koszt do 500 zł (ewentualnie do 600 zł jeśli można kupić na www.a.pl)

- dobra płyta w cenie 400 zł byłaby jeszcze milej widziana

- producent: MSI lub Gigabyte, ale nie koniecznie

- nie zależy mi na RAIDzie i SATA, ważne aby nie hałasowała i miała bajery w stylu D.O.T i CoreCell

Mam nadzieję, że podzielicie się ze mną waszymi uwagami. Bardzo mi na tym zależy bo 3 lata temu robiłem zakupy na własną rękę i nie wyszedłem na tym najlepiej - ECS K7S5A.

Mam nadzieję, że już więcej nie będę was męczył co do zakupu płyty (przez jekieś 2-3 lata) :D

RoZy sorry za niepotrzebne zrobienie nowego tematu :oops: Troczę się zagalopowałem

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Greebqu
Greebqu >>> jak chcesz kręcić procesor to nie kupuj w sklepie w ciemno (tak jak ja :( ) ale udaj się do sklepu osobiście i kup taką serie co się kręci dobrze. Chyba żę się przez telefon dogadasz.

heh. Rozy, wlasnie o to chodzi, ze nie stac mnie na zakp w sklepie... (w moim miescie sa 3 sklepy komputerowe... gdybym kupowal w ktorymkolwiek z nich cena zakupu by wzrosla o jakies 150-200zl, a na to mnie kompletnie nie stac). wiec sklep odpada.

o podkrecaniu myslalem i to powaznie. myslelismy nawet z kuzynem zeby sobie jakos freon cooling zlozyc. 8) na forum tweaka jest wszystko opisane. zarabista sprawa. temperatura na procku -50*C. :twisted: no i podkrecac przy takiej temmperaturze to mozna. :wink:

co do gownianych serii A64. czy one po prostu nie chca sie podkrecic, czy maja jakies 'opory'. bo ja bym raczej tylko tak sportowo podkrecal (do 2,7ghz, zrobic zdjecie w windzie i wyslac gdzies :wink: ). tak to moge spokojnie o jakies 200mhz podkrecic i mi raczej starczy.

a przy twoim procku moze wystarczy zmniejszyc dzielniki pamieci/podbic napiecie. pokombinuj, uda sie! uwierz w to! :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plyty na nForce nie maja dzielnikow. Tam po prostu mozna sobie samemu ustawic osobno taktownie FSB, pamieci i AGP.

No nie tak do końca - nie jest to taki dzielnik jak był przy XP to fakt, bo w A64 kontroler pamięcio jest w procesorze. Pamięci chodzą na takim samym taktowaniu jak FSB, ale zazwyczaj jest możliwe zmniejszenie takowego w przypadku jakby nie dawały rady iść powiedzmy na 250 czy 280 Mhz. Wtedy właśnie zmienia się taktowanie bazowe dla RAM. Standardowo jest 200 (czyli tak jak FSB (choć to teżnie tak bo A64 ma HTT) dla liczenia taktowania procka. Teraz na niektórych płytach zmana jest podawana przez prędkość RAM (200, 166, 133, 100) a w niektórych przez stosunek RAM/CPU i mam 200/200 = 1/1, 166/200 = 5/6 itd. - stąd te "dzielniki" :)

Mam dylemat co do płyty.

Kup DFI nF4 Ultra-D czna poniżej 600 powinna być teraz np: w www.pcprojekt.pl

Nie ma bajerow do automatycznego podkręcania, ale za to ilość opcji w BIOS'e przeraża :) Jak nie ta to MSI albo ten BG na nF Ultra

o podkrecaniu myslalem i to powaznie.

>>>to kup selekcjonowanego proca z gwarancją podkręcania

a przy twoim procku moze wystarczy zmniejszyc dzielniki pamieci/podbic napiecie. pokombinuj, uda sie! uwierz w to! :P

Wiesz same chęci nie wystrczą jak proc nie daje rady to nawet jak go do -50 schłodzisz nic nie poradzisz - prędzej spalisz procka napięciem niż uzyskasz coś czym moznaby się pochwalić.

Co do mojego procka to po podniesieniu napięcia z 1,4 (9X263) do 1,55 winda przestala się urchamiać przy 266 a i tak Super PI zalicza dopiero przy 250. Przy ustawieniach 8x280 teżsię nie uruchamia więc podaj mi tą kombinacje na której uruchomię choćby te 2,4 Ghz

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...