Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kwitekk

Athlon 64

Polecane posty

zamiast wywalać kase na tego procka lepiej troche dołożyć i kupić dwurdzenniowego!!!

Dwurdzeniowego od AMD??? Po co , zeby miec problemy w grach , bawic sie w odlaczanie rdzeni i Core Optymalizerem??? Ja podziekuje. Jesli mialbym dac 500 za proca to cos powyzej 1 jajka i 3500+ a jesli powyzej 600/700 to tylko C2D i E6300.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwurdzeniowego od AMD??? Po co , zeby miec problemy w grach , bawic sie w odlaczanie rdzeni i Core Optymalizerem???

Jakie niby problemy? Mam tego procka od kilku miechów i jeszcze nie miałem problemów. Komuś tam niby GTA:SA źle chodziło, ale dziwnym trafem u mnie w tej grze nic anormalnego nie było (zarówno z jak i bez daulcoreoptymalizera).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tego 2 rdzenie coraz częściej są wykorzystywane w grach choć jak na razie jesty ich jak na lekarstwo więc nie ma co się specjalnie sprężać żeby kupić 2 rdzeniowy (choć można np zapuścić grę i co innego w tle - wtedy powinno się odczuć obecność 2iego rdzenia)

Ale masz rację że za 700 warto kupić tylko C2Duo (chyba że ktoś mam kompa na 939 tak jak ja i musiałby wszystko wymieciać wtedy najlepiej kupić X2 3800) ew Pentim D 805 który kosztuje grosze (ok 400 pln) i ładnie się kręci...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam małe pytanko czy opłacalna by była wymiana procka z

:arrow: Sempron 3000+ s.939/ Venice na

:arrow: Athlona 64 4000+ s.939/ San Diego.

Chodzi mi o to jaka by była różnica w wydajności no oczywiście czy taka wymiana ma w ogóle sens itp. i proszę mi nie pisać, że lepiej wybrać procki X2 itp. sugestie. Chodzi mi tylko o ten dwa procki z góry dzięki za pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile ie zamierzasz tam kodować filmów czy muzyki (lub robić innych rzeczy wymagających szybszego procka, albo wkurza Cię że wingroza chodzi ociężale) to zakup uzależnij od innych potrzeb. Jak Ci zbywa te 360PLN to możesz kupić, jak masz inne potrzeby też to spokojnie możesz sobie odpuścić. Choć najbardziej miarodajne byłoby potestowanie go choć z dzień.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może inaczej - na pewno wzrośnie komfort pracy i grania, ale ten proc nie jest Ci tak naprawdę potrzebny. Jak Ci zbywa kasa to bierz - zawsze to SanDiego, choć ten Sempron też niezły parząc na OC.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no w sumie to fakt, ale tak trochę z tropu mnie zbiło to, że gdy na różnych forach przeczytałem, że sempy do gier są kulawe bo mają tylko Cache L2 128 natomiast ten SanDiego ma 1024, no ale wielki dzięki RoZy za podpowiedz

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bizzare - nie sugeruj się tym co mówią fora, sugeruj się własnymi odczuciami. Są ludzie dla których gra poniżej 40fps jest 'nie do wytrzymania' i wolą grać przy np w morrowinda przy 80fps w 800*600 przy minimalnych detalach... a są ludzie którzy wolą się delektować ładną grafiką i ustawiają na takim samym sprzęcie 1024*768, wysokie detale i spokojnie grają przy 15-20fps i jedni i drudzy odczuwają z gry przyjemność...

lepiej więc zadaj sobie pytanie: czy to co masz ci wystarcza? Jeśli nie to oczywiście że zmiana procesora będzie dobrym pomysłem, a jeśli wystarcza... to po co wydawać kasę na coś co jest ci nie potrzebne? nie lepiej zabrać partnerkę do kina czy na kolację?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno nie będę robił tak, że jak ktoś napisze to od razu lecę kupić, po prostu zbieram info i opinie ludzi co o tym sądzą, czy się opłaca itp. Dzięki wielkie za pomoc, może jednak i macie rację, może kaskę sobie odłożę i zakupie coś z DX10 jak wyjdzie. :) jeszcze raz dzięki

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słuchajcie. mam athlona 3000+ s.754 i chciałbym do niego kupić płytę główną, taką zeby obsługiwała przynajmniej 2gb ram i żeby mojego procka można było dobrze podkręcić. mozecie mi coś polecić. i tak apropo witam wszystkich, jestem nowy na forum

Epox 8NPA7I

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...