Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kwitekk

Athlon 64

Polecane posty

Sprawdźcie w BIOS'ie jak macie ustawione Virus detection (standardowo jest w drugiej zakładce) - powinno być disabel. To takie stare zabezpieczenie. Obecnie nieprzydatne, ale trzeba wyłączyć (na czas inastalacji przynajmniej) bo instalator się wykszacza. Tak było przynajmniej w win98 ale zakładam że i w XP jest podobnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość dino2150

nie czytalem wszystkich postwo w tym temacie wiec moge powtorzyc to co ktos napisal:

-=-------------

kup lepiej Bartka 2500 nie oplaca sie ladowac w nowe A64 gdyz podstawka na jakiej sa produkowane jest juz wycofywana (a dopiero co zostala wprowadzona) w nastepnym roku ma ponoc wyjsc cos nowego : ]

pozatym nie ma systemow (poza linuxowymi) ktore obslugiwaly by 64 bity.

a aplikacje 64 bitowe zdaje sie nie chodza na 32 bit systemach (tego akurat nie wiem - to jest tylko domysl) :)

no i pozdr ;D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kup lepiej Bartka 2500 nie oplaca sie ladowac w nowe A64 gdyz podstawka na jakiej sa produkowane jest juz wycofywana (a dopiero co zostala wprowadzona) w nastepnym roku ma ponoc wyjsc cos nowego : ]

Oj chlopie gadasz od rzeczy... :P

Owszem ma sie pojawic nowa podstawka do athlonow nowej generacji (procesory dwurdzeniowe, obsluga ddr2) ale to dopiero w 2006 roku a zanim to trafi na rynek to bedzie koniec 2006 r. - zreszta jakie to ma znaczenie?? ja nie widze czemu by to mialo szkodzic obecnie produkowanym a64?

pozatym nie ma systemow (poza linuxowymi) ktore obslugiwaly by 64 bity.

a aplikacje 64 bitowe zdaje sie nie chodza na 32 bit systemach (tego akurat nie wiem - to jest tylko domysl) :)

no i pozdr ;D

no a to juz kompletna bzdura - po pierwsze - jest testowa wersja windowsa 64 bit. (no ale powiedzmy ze to tak na upartego), ale juz niebawem (premiera w polowie roku) ujrzy swiatlo dzienne pelna wersja windowsa 64bit!

Po drugie - jak to aplikacjie 64 bitowe nie chodza na 32 bit systemach? - a widzialas moze gierke Shadow Ops? Aplikacji za wiele nie ma (a jesli sa to na razie jakies bzdurne i bezuzyteczne) no ale kto pisze programy, ktore nie moga w pelni pokazac na co je stac bo nie ma jeszcze systemu 64 bit? - jak tylko on sie pojawi to na pewno bedzi ich duuuzo wiecej.

Poza tym

kup lepiej Bartka 2500
- ja teraz tym bardziej nie widze sensu kupowac bartona 2500 - raz, ze ciezko dostac a dwa - roznica w cenie jest niewielka (no chyba ze ktos sam procek tylko by wymienial i nie musial zmieniac podstawki - plyty glownej - ale skoro tak to czy warto przesiadac sie np. z athlona 2 GHz na cos lepszego?) a wydajnosc jednak sporo mniejsza...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość k0smos

el_gringo_dado, dzieki. Juz znalazłem co jest źle.

Płyta gowna pokazuje m FF czyli cos nie tak z biosem, albo płytą głowną. Musze sie z tym pomęczyć. Jeszcze raz dzięki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dino2150 -> heh ale głupoty piszesz.

Sam byłem jeszcze za Bartonem ale.......... kilka miesięcy temu (październik?) ale po przeczytaniu fachowej literatury, kilku testów i opini użytowników doszedłem do wniosku że teraz najbardziej opłaca się kupić AMD64.

BTW ma być S.T.A.L.K.E.R. w wersji 64-bit.....

procesory dwurdzeniowe, obsluga ddr2)

Tak więc zanim trafi na rynek bedzie koniec 2006 r (podstawka)

I zanim procki dwurdzeniowe stanieją do tekiego poziomu żebyś go mógl kupić to bedzie koniec 2007 r. 8)

Poza tym teraz jest bardzo trudno kupić Bartona :(

Jeśli ktoś nie myśli o mocnym podkręcaniu to XP to już zły wybór

A tak BTW gdzie można kupić płyty DFI pod nForce4 w Polsce? bo widziałem tylko prywatnej dystrybucji :) - pewien użytkownik sprzedawał na pewnym forum - miał chyba z 70 sztuk.

A jakiś sklep znacie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość el_gringo_dado

W marcu najwcześniej, ma być w komputroniku z tego co sie dowiedziałem to DFI LanParty UT NF4 Ultra-D SLI ma kosztować 900PLN Nie dałbym tyle - RoZy

Płyta gowna pokazuje m FF czyli cos nie tak z biosem

Jeżeli płyta pokazuje FF to znaczy że wszystko jest w porządku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dałbym tyle - RoZy

Troszke droga :o ale to jest model z SLI, ciekawe jaka będzie cena tej najtańszej (cos czytałem że ok. 150 euro).

Ale to i tak bardzo drogo :/

Ciekawe czy DFI wyda płyte pod S939 na nf3? miała być, ale nie widze kolejnych zapowiedzi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość el_gringo_dado

Jeżeli chodzi ci o tego użytkownika z tego forum o którym myśle to słyszałem że DFI na nf3 pod s939 ma być u niego dostępna pod koniec lutego. ale czy bedzie...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dałbym tyle - RoZy

Hehe właśnie pooglądałem w necie płyty DFI - już nie jestem taki pewny co do tego stwierdzenia :) Gdyby były po 700 to jużbym zamawiał :D Wyposarzenie i wygląd warte różnicy w cenie (wygląd przede wszystkim)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RoZy -> a wyobrażasz sobie ją w Antecu PlusView, z Taganem X-eye, kablami fdd i hdd UV, wentylami 120mm UV i jedną małą katodą 10 cm UV (aby była tylko lekka poświata) ? ^_______^

Robiłaby ogromne wrażanie (bez oślepiającego świecenia a tylko pięknym UV)

A do tego dochodza chyba najlepsze właściwości overclockerskie ze wszystkich płyt (szczególnie że AMD64 lubi się kręcić :twisted: ).

Czytałem że bez problemu wyciąga AMD64 na magistrali (czy jak sie to teraz nazywa :P) 320 :o (hm policzmy - standard 9*200=1800 mhz,DFI - 9*320=2880 8) )

Ty lepiej pisz gdzie to kupić :) - RoZy

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość el_gringo_dado

www.forum.tweak.pl

użytkownik dszywala miał te płyty. podał też chyba adres hurtowni w Gliwicach skąd je brał.

RoZy - chciałeś wiedzieć to masz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dobra wiadomosc dla uzytkowniko Athlonow 64 - zgodnie ze slowami szef oddziału Windows Jima Allchin'a, na ktorego powoluje sie CHIP, na początku kwietnia 2005 r. pojawi się więc 64-bitowa wersja Windows XP!!!

Brzmi pieknie tyle, ze pewnie w Polsce bedzie niezla obsuwa :( No i ciekawe ile sobie kaza placic za niego...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roznicy w cenie raczej nie bedzie albo bedzie bardzo niewielka (Windows NT na Alphe i x86 kosztowal tyle samo). Zreszta ja i tak mam za free :)

BTW co sadzicie o takim upgradzie:

Gigabyte K8NS-939 (nVidia 3 Ultra)

Athlon 3000+ Winchester 939

2x512 GoodRAM PC-400

GF6800LE ASUS

(Teraz mam P3-S 1.4, 512 MB PC-133, Abit ST6-R na i815EP i GF4200Ti)

ceny z: www.znak.pl

PS. Moze ktos sie ze mna zrzuci na: http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewI...ssPageName=WDVW

Korzystna cena. Moza go jeszcze zupgredowac z 120 procow do 2048.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BTW co sadzicie o takim upgradzie:

Jak już zmieniesz wszystko to zastanów się czy nie lepiej przejść na PCI-E i zamiast tego ASUSA wziąść 6600GT - moc porównywalna (chyba że liczysz na moda). Jeżeli jednak jesteś zdecydowany na AGP to DFI ma wydaźć płytę podobno :)

Z całą pewnością brałbym lepsze ramy - może jekieś hynixy ?

Patrz też na procka - jak chcesz kręcić to nie bierz nic z tego roku (oznaczenia 05XX), a raczej coś z zeszłego poniżej 50 tygodnia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o GF6600GT i nForce4 czy GF6800LE i nForce3Ultra, to dosc dlugo nad tym myslalem i jednak sklaniam sie ku GF6800LE. Tego Asus'a wszyscy odblokowuja na 5/12 a wiekszosc takze na 6/16. Jest 80 zl drozszy od 6600GT, a plyta za to tansza o co najmniej 300. Co do ramek, to nie wierze w cuda. A te GoodRamy nawet w jakims smiesznym tescie sie dobrze podkrecaly. Co do overclockingu to raczej watpie (nigdy nie bylem i nie jestem entuzjasta tego procederu), jesli juz to jakis delikatny. Zreszta zaopatruje sie w prawdopodobniej najwiekszej hurtowni w polsce, a oni raczej maja towar na bierzaco i nie bedzie mozliwosci wybierania sobie procow (za to beda tanie jak barszcz). I jeszcze takie pytanie. Czy 360 Watowy chieftec da sobie rade z ta konfiguracja?? (BTW to kolejny powod dla ktorego wybralem nForce3 - wszystkie plyty z nForce4 (oprocz kilki Gigabytow) wymagaja 24 pinowego zlacza zasilania, a dosc mocne licze sie z kosztami wiec wymiana zasilacza niepotrzebnie jeszcze mnie bedzie obciazac.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzialem takie przejsciowki 20->24, ale zawsze pisza ze trzeba miec mocny zasilacz (>400W) bo inaczej komp bedzie pracowal niestabilnie. Coraz mniej podoba mi sie ta zmiana standardow. Obudowe kupilem nie caly rok temu, a teraz nie moge wlozyc nowej plyty.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te dodatkowe 4 piny to nic innego jak dodatkowe linie 5 i 12V. Mocny zasilacz bo zakladają że na płycie sporo prądożernych podzespołów będzie i trzeba te 4 piny uciągnąć na tej lini. Poza tym na wielu płytach jest np. zwykły molex jeszcze i tam możesz dodatkowe zasilanie zapodać.

PS Ech aż się zacząłem zastanawiać czy ja dobrze wybrałem grafę i płytę:?. Co do RAM jak nie robisz OC to faktycznie bez znaczenia - ale zoztawić winiego bez OC o grzech :).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzy rzędy cyfr - pierwszy informacje o procesorze - do rozszyfrowanie tu >> http://www.ocinside.de/go_d.html?/html/wor...oduct_id_d.html

Ostatni to nr seryjny. Natomiact najciekawszy jest środkowy - co oznaczają litery to nie wiem ale cztery cyfry to roki i tydzień produkcji procesora np. 0449 - 49 tydzień 2004; 0503 trzeci tydzień 2005

Poczytaj też tu - kilka przydatnych informacji http://forum.tweak.pl/index.php?showtopic=108869

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja mam taki:

ADA3000DIK4BI

CBBHD 0450APAW

1165579L40136

a moj brat taki sam tylko ze koncowka zamiast 0136 cos powyzej 0500. (To chyba oznaczenie odleglosci od srodka wafla, ale nie jestem pewien).

W ogole komp wyglada tak:

Brat:

ATHLON 64 3000+ BOX (939 pin)                        -  620,98

Gigabyte GA-K8NS-939 (nVidia nForce3 Ultra)          -  294,00

DDRAM 2x512MB PC-400 GoodRam CL 3                    -  483,00

GAINWARD GeForce 6800LE 128MB TV,DVI (256bit) BOX    - 1096,78

Dysk WD 200 GB SATA 8 MB Cache                       -  370,88

LITEON 16/48 OEM (SOHD-167T)                         -   75,64

FDD 1,44 MB SAMSUNG (IVORY)                          -   21,96

Klawiatura MINT (1607) PS/2                          -    9,03

LOGITECH (MX510) (optyczna) (niebieska)              -  164,58

CHIEFTEC (LCX-01SL-SL-B) (410W)                      -  402,60

SAMSUNG (SM959NF) (19",0.24mm,1920x1440_73Hz,)(ASAP) - 1015,04



Ja: (UPGRADE)

ATHLON 64 3000+ BOX (939 pin)                        -  620,98

Gigabyte GA-K8NS-939 (nVidia nForce3 Ultra)          -  294,00

POWERCOLOR Radeon 9800PRO 128MB DDR/256bit (OEM)     -  701,50

DDRAM 2x512MB PC-400 GoodRam CL 3                    -  483,00

DVD-REC LG (GSA-4163B) OEM                           -  251,32

Co prawda nie do konca tak mialo to wygladac, ale niestety skonczyly im sie ASUS GeForce FX6800LE 128MB DDR/256bit TV/DVI AGPx8 za 841,80, a Gainward byl ostatnim 6800LE jaki mieli, wiec dostal go braciak a ja wzialem Radka 9800PRO. Jak na razie sprzet dzial super. Niestety troche brak mi czasu na granie, ale juz czuje potencjal tej maszyny :). Sprobuje odblokowac potoki w Gainwardzie i Vertexy. A z 9800 PRO da sie cos zrobic??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość _piXel_

Człowieku! Niezle przepłaciłeś, zwłaszcza RAM :)

Na allegro hynixy d-43 512MB ddr400 po 220 zl są :D DUŻO lepsze pamieci za nizszą cene......

Weź pod uwage że a64 3000+ grzech nie podkręcać :roll:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

220x2=440 wiec roznica nie jest znow gigantyczna. Poza tym to jest zestaw pamiatek, ktore maja gwarancje chodzenia w dual channel. Opinie zreszta maja nienajgorsze. A podkrecanie raczej mnie nie interesuje. Poza tym nie moglem kupowac na Allegro - kase daja moi starzy, a oni chca miec konkretny rachunek i gwarancje. (Zreszta wszystko jest brane na firme, wiec i tak czesc wydanej kasy bedzie zwrocona).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U RoZy'ego nic się nie dzieje tzn dzieje się - jak na razie napawam się nową jakością grafiki w np. Homeworld2 :) Grafikę podkręciłem bo to proste jest i wyniki całkiem całkiem biorąc pod uwagę że to chłodzenie standardowe. Za procka się nie brałem bo:

1). to więcej zabawy jest

2). jeszcze nie kręciłem i muszę się nauczyć co dodatkowo pochłania czas

Poza tym nie oczekuję rewelacyjnych rezultatów po modelu który mam - 51 tydzień nie kręci się rewelacyjnie podobno.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...