Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kwitekk

Athlon 64

Polecane posty

Nie kupuj na zapas. BOX wystarczy nawet do 2,4 GHz jak masz dobry przewiew budy - no może lepszej pasty będzie potrzebować. Generalnie o zmianie wentyla to zacznij myśleć ja Ci BOX przestanie dawać radę. (czyli temperatura zacznie oscylować w branicach 60 stopni.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK zostane przy boxowym coolerku.

Pozostaje jeszcze: Czy winchester czy Newcastle

A co do płyty gł to wylookałem MSI K8N Neo2 Platinum

Co myślicie? Bedzie lepsza od Abit AV8 ? A od Gigabyte GA-K8NS-939

Mam jeszcze jedna, która wygrała w teście płyt gł w "CHIP Koputer Test"

MSI K8T Neo2-FIR

No i pozostaje pytanie co wybrać żeby sie nie sfrajerować. Może jakieś sugestie?

Aha jeszcze jedno czy moze mi ktoś wytłumaczyś dlaczego między A64 3000+ i A64 3200+ mamy różnice cenową sięgającą 200zł skoro jest to niemal ten sam proc. Czy ktoś potrafi mi wytłumaczyć czym sie te dwa procki różnią?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do płyty to nie wiedziałem że ma być AGP.Sugerowałem się, że weźmie PCI-E.No trudno, myślę że dokonał właściwego wyboru.A co do procka, to dlatego jądro Newcastle, gdyż podobnież jest lepsze technologicznie, z tego co słyszałem.Spotkałem się z takimi opiniami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK zostane przy boxowym coolerku.

Pozostaje jeszcze: Czy winchester czy Newcastle

Winchester - lepiej sie kreci (technologia 90 nm)

A co do płyty gł to wylookałem MSI K8N Neo2 Platinum

Co myślicie? Bedzie lepsza od Abit AV8 ? A od Gigabyte GA-K8NS-939

W stosunku do Gigabyte za 120 zl roznicy dostajesz 3 FireWire. Raczej zbedne, a jesli nawet to nie 3.

Mam jeszcze jedna, która wygrała w teście płyt gł w "CHIP Koputer Test"

MSI K8T Neo2-FIR

Raczej nie. Jest na VIA, a te ponoc slabo sie kreca..

No i pozostaje pytanie co wybrać żeby sie nie sfrajerować. Może jakieś sugestie?

Plyte?? Gigabyte K8NS-939. Najtansza, dobrze wykonana. Bez zbednych opcji.

Aha jeszcze jedno czy moze mi ktoś wytłumaczyś dlaczego między A64 3000+ i A64 3200+ mamy różnice cenową sięgającą 200zł skoro jest to niemal ten sam proc. Czy ktoś potrafi mi wytłumaczyć czym sie te dwa procki różnią?

Roznia sie zegarem :). AMD ustalajac ceny nie kieruje sie tym jak sie proce podkrecaja :)

PS: Nie kierujcie sie testami - jesli chodzi o wydajnosc to wszystkie oparte na tym samym chipsecie maja identyczna. Roznice wynikaja z fabrycznego podkrecenia. Zamiast np 200 MHz szyna daja 200,9. I wtedy wychodzi ze niby ASUS jest najszybszy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też będę niedługo zmieniał kompa i tak jak większość osób tutaj jestem zainteresowany procesorem athlon64 3000. Wiem jednak, że athlony64 robiono też na jądrach 0,13. Takie mnie nie interesują, tylko te na jądrze Winchester. Czy ktoś mógłby mi podać oznaczenia seryjne athlonów64 na jądrze 0,09? Nie chcę się pomylić przy kupnie procka

Jeśli też ktoś mógłby mi ogólnie opisać jak odczytywać te oznaczenia seryjne na procesorze ( która część numeru co konkretnie oznacza ), oraz które serie procesorów sie najlepiej podkręcają. Zamierzam procesor podkręcić do fsb 250 mhz więc jesli ktoś kojarzy, które serie athlonów64 mi bezproblemowo zapewnią stabilną pracę przy takim fsb to będę wdzięczny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A do ilu doszedłeś :P

Na poważnie to wszystko zależy od chłodenia. Na BOX'e to to raczej poza 1,55 V nie ma co, Na dobtrym konwencjonalnym czy WC 1,65. To tak by pracować na co dzień. Do testów to można i >1,7 ale to już niebezpieczne dla procka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja do 1,62 dojechalem na BOXie przy moim procku. 8)

a niech mi tylko powie ze moja plyta slabo kreci (ktos tak powiedzial kilka postow wyzej). 275(juz :lol: )x9 to slabo!? powodzenia...

najlepsza plyta do krecenia A64 to MSI K8N Neo2 Platinum ofkoz

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DFI owszem, ale to pod PCI-E. a z tego co wyczytalem gadacie o plycie pod AGP.

ustawienie 300x9 mozna wyciagnac, a cos kolo 310(chyba)x9 to rekord.

moja MSI max (teoretycznie) obsluguje 280mhz, czyli wydusilem z niej prawie wszystko. :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wow, to niezli overclockerzy jestescie... :o

w BIOSie muszisz miec opcje cos w stylu 'DRAM Configuration', 'DRAM Frequency'. tam bedziesz mial wszystko- od timingow pamieci do czestotliwosc RAMu. ustawiasz na 166 i HTT na 3x lub 4x, szyne walisz na 220mhz i spokojnie pojdzie. pozniej dodajesz mu stopniowo mhzow az zaczna sie problemy ze stabilnoscia. wtedy przychodzi czas na zwiekszenie Vcore. przy 1,6V powinien latac przy dobrym chlodzeniu... moj BOX jednak juz nie wyrabia i mam ponad 60*C. te 1,5V mozesz spokojnie ustawic.

u mnie na 1,4V 250x9 full stable (16M SuperPi, 3dMarki itp, itd).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. jaka masz plyte?

2. daj mi instrukcje to ci znajde a nie bedziesz 'testowal'.

PS mozesz miec to zablokowane jesli masz MB Gigabyte. chyba ctrl+F4 czy F ilestam trzeba wcisnac zeby sie odblokowalo. chyba :wink:

Hehe a nie mówiłem - bierz DFI :P Ta kombinacja to raczej ctrl+F1. Nie zapomnij zmniejszyć dzialnika na HTT bo 1200 to nie wszystkie płyty łykają- RoZy

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Wezmę Gigabyte-K8NS-939 i na nią Athlona64 3000+ Winchester. Jako że na procu zaoszczędze w porównaniu do 3200+ 200zł to kupie sobie 512MB PC 3200 TwinMos CL 2.5. Bede miał 1GB RAM-u (już mam 512 tej firmy), puszcze je w dual chanell i bedzie git. Dobrze kombinuje nie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no calkiem niezle kombinujesz. :wink:

ale ta plyte to moze wez MSI? chyba maja najlepsze pod 939 AGP... wiem, bo mam. 8)

bierz sie tylko za podkrecanie i powiedz nam jak wypadnie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra zapodam :P ale nie wiem czy jeszcze dzisiaj.

I słowo sie stało - ustawiłem pamiątki na 2,0:3:3:6 na 220mhz (chyba jakis dobry model :) ) i jeszcze sie pobawie.

W Everescie wzrosł mi zapis i odczyt o ok 150 MB i dostęp sporo spadł (czyli dobrze) - o ok 8 ns

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładne timingi - jak rozumiem testowałeś je MemTestem?Goldmemory i super Pi. Jak nie to potestuj bo niby wszystko może być OK ale pamięci będą sypać błędami. Jak przejdą to spróbuj 2-3-2-6

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...