Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kwitekk

Athlon 64

Polecane posty

Gość Greebqu
Przy ustawieniach 8x280 teżsię nie uruchamia więc podaj mi tą kombinacje na której uruchomię choćby te 2,4 Ghz

a pamieci jakie masz? moze wystarczy sie pobawic dzielikami... kuzyn na 3000+ s.754 nie umial do 215x9 podkrecic. jak mu powiedzialem o tych dzielnikach 230x9 poszlo z palcem w p... 8) no i czy masz Winchestera procka, one sie podobno najlepiej kreca.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie moge rozsynchornizowac RAMu i CPU. Jest tylko jedna czestotliwosc do regulowania, (jest jeszcze czestotliwosc AGP ale to zostawiam bez zmian.).

BTW. Czy zainstalowaliscie Windows XP Professional x64 Edition?? Mi sie przed chwila udalo. Nawet sporo driverow znalazlem: nForce, ATI, Audigy. Brakuje mi drivera do Neo i karty telewizyjnej i drukarki. Mam nadzieje ze niedlugo producenci nadrobia zaleglosci.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Greebqu>>>Pamięci to A-Data DRR600 na Samsungach TCCD (o ile Ci to coś mówi) proc to winni oczywiście, ale to i tak nic nie da :) Może ja zrobie update BIOS'u to coś więcej się da, ale jestem sceptyczny. Po prostu jeden się kręci do 2,6 a na innych ludzie 2,2 stabilnego nie mogą wyciągnąć - tu zabawy nie pamogą

GL1zdA>>>Odnośnie FSB - na mojej płycie (DFI) jak byk pisze FSB :)

A jaką masz płytę i BIOS, to standard powienien być. Podaj jakie masz komendy w zakładce gdzie przestawiasz FSB

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Od niedawna mam procka A64 3000+ s939 i mam problemy z podkrecaniem. Kiedys FSB ustawie z 200 (200 x 9 = 1800) na 212 jest OK, ale gdy juz wezme na 213 to komp sie nie wlacza. Pokazuje ze FSB ustawione jst na 213 i nic, a nastepnie powinny pokazac sie napedy i dyski.

Jaka moze byc przyczyna tego. Przegladalem inne fora i czytelnicy tez mieli takie klopoty, tyle ze nie wiem jak sobie z tymporadzili.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest taka jedna sprawa - te Gigabyte są robione bardzo "różnie"

W serwisach dot. sprzętu te płytki podkręcały się bardzo różnie - na jednym wycisnęli >300 "FSB" a na innym juz przy 210 system tracił stabilność.

Jest to wynikiem tego, że nVidia oficjalnie powiedziała że chipsety nForce4 (bez Ultra i SLI) bede miały zablokowaną możliwośc podkręcania :(

Moze u Ciebie jest to spowodowane innym problemem - ale nie pomoge poki nie dostane płytki nForce4 i AMD64 pod ręke (niby mam mieć po Swietach, ale nie wiadomo - X800XL ICE-Q, 1GBDDR, 3000+ :twisted: )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CPU Clock Ration

CPU OverClock in MHz (200-300)

AGP OverClock in MHz (66-100)

CPU Voltage Control +0.0, +0.1, +0.2, +0.3 V

AGP Voltage Control +0.0, +0.1, +0.2, +0.3 V

HT-Link Voltage Control +0.0, +0.1, +0.2, +0.3 V

DDR Voltage Control +0.0, +0.1, +0.2 V

To wszystko czego moge uzyc do podkrecania

A gdzie zmiana timingów pamięci? Ech płyta DFI mnie psuje chyba - poszperaj na stronie producenta. Trafia się że bardziej zaawansowan opcje są ukryte - RoZy

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka moze byc przyczyna tego. Przegladalem inne fora i czytelnicy tez mieli takie klopoty, tyle ze nie wiem jak sobie z tymporadzili.

Coś nie daje rady dalej - nie sądze by to był proc bo nie wiedziałem by się do co najmniej 2,1 nie wykręcił. Pozostaje więc szyna HTT (trzenba zmniejszyć mniżnik z 5 na 4 - w każdym razie poniżej 1000) lub pamięci wtedy trzeba zmienić timingi, albo ustawić taktowanie asynchroniczne

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki RoZy! Zupelnie zapomnialem o starym tricku Gigabyte'a z Ctrl+F1. Dzieki temu odblokowuje sie masa opcji, przede wszystkich "Advanced Bios Features" ktorych w ogole nie bylo widac!. Oto co mam w Advanced:

AGP Aperture Size

AGP Fast Write

CPU Thermal Throtlin

HT Frequency (tu jest mnoznik HT)

Max MemClock (to chyba tego poszukiwalismy :) )

DDR Timing:

-CAS

-tRC

-tRFC

-tRCD

-tRRD

-tRAS

-tRP

-tWR

-tWTR

-tRWT

-tREF

Sprobuje pobawic sie wieczorem tym Max MemClock (tu mozna tylko ustawic 100/133/166/200, jak rozumiem x2 dla DDR). Mozesz mi podac jak najlepiej te dziwne timingi ustawic (oprocza CAS, bo to znam).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Greebqu

Jaka moze byc przyczyna tego. Przegladalem inne fora i czytelnicy tez mieli takie klopoty, tyle ze nie wiem jak sobie z tymporadzili.

Coś nie daje rady dalej - nie sądze by to był proc bo nie wiedziałem by się do co najmniej 2,1 nie wykręcił. Pozostaje więc szyna HTT (trzenba zmniejszyć mniżnik z 5 na 4 - w każdym razie poniżej 1000) lub pamięci wtedy trzeba zmienić timingi, albo ustawić taktowanie asynchroniczne

no, tez mi sie wydaje, ze to musza byc pamieci albo HTT. co do twoich pamieci to cos mi sie obilo o uszy. :wink: one maja zarabiscie niskie timingi nie? i jeszcze 600mhz?? ile za takie cudenka dales?

Na 99% jestem zdecydowany na zakup poniższych podzespołów

- Athlon 64 3000 S939 OEM

- MSI K8N Neo 4 Platinum

- 2 x 512 MB 400 Hz Elixir

Wszystko w cenie 1.140,0 zł - nowe ze sklepu

ktory sklep? daj linka, bo ceny tez ladne. 8)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprobuje pobawic sie wieczorem tym Max MemClock (tu mozna tylko ustawic 100/133/166/200, jak rozumiem x2 dla DDR). Mozesz mi podac jak najlepiej te dziwne timingi ustawic (oprocza CAS, bo to znam).

Nie - bo ich po prostu nie ma. każda pamięć idzie inaczej i musisz sobie sam znaleźć. Poza tym i tak wszystkie nie wiem do czego służą dokładnie (jeszcze :) ) Największe znaczenia mają 4

-CAS

-tRC

-tRCD

-tRAS

Ale głowy sobie nie dam uciąć, że czegoś nie pokręciłem.

Najlepsze ustawiają się 2-2-2-5 (przy 200MHz) - jak nie wstaje to trzeba popuszczać wg kolejniości 4-2-3-1

http://forum.tweak.pl/index.php?showtopic=108869 to poradniczek o kręceniu A64. Powienien wystarczyć na początek.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Greebqu

no i poszlo zamowienie. w koncu nie kupilem na tym apollo tylko u wujka w sklepie. 8) zestawik taki:

- A64 3000+ s.939 box

- MSI K8T Neo2-F

- 512DDR Kingston (2x256MB) PC400 (KVR400X64C3AK2) (w wakacje sprzedam i kupie 2x512 TwinMosa albo Corsaira cos szybszego (550mhz?))

zestawik chyba calkiem niezly. mysle ze mi wystarczy na te pare... miechow. :wink:

jeszcze teraz bede mial pozyczonego R9000. na A 2500+ i 512ddr CounterStrike:Source smiga 60fps na med/high. czadzior.

PS. teraz pisze z kompa ojca bo moj juz u kumpla stoi :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

k**wa k**wa k**wa!! Jak pewnie zauwazyliscie nie napisalem jak mi sie pamiatki podkrecily od piatku. Nienapisalem bo.... PLYTA MI NIE DZIALA JUZ!! Nic nie pomaga!! Reset CMOS (cale swieta miala wyjeta baterie!!), wlozenie innych pamieci, nic. Pamiatki dzialaja w drugim kompie (ta sama plyta), proc tez dziala, ale pamieci i proc z tego drugiego nie dzialaja u mnie, wiec plyta mi padla. Wsadzilem wiec plyte brata (identyczna) i na niej jade. Bede musial isc reklamowac, bo przy zmianach timingow pamieci moglyby pasc, ale nie plyta, ktora dopuszczala takie ustawienia. To chyba koniec mojego podkrecania. Dobrze ze plyta byla tania - 295 zl.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Greebqu

przyszedl komp i... SPALILEM PLYTE. :lol: ja to mam farta, o ludzie. wszystko zmontowalem sam, podczepielm itp. niestety moj zasilacz (noname 22(5?)0W) sie spalil... pociagnal za soba plyte na 99%. po zmianie zasialacza na 400W Colors(h 8) )it komp nadal nie wstaje- zero reakcji, czarny ekran, zero piskow. dyski miela, napedy tez, ale nic sie nie odpala. to raczej wina MB. jutro komp idzie do serwis i prawdopodobnie na gwarancje pojdzie. mam nadzeje bo wybulilem na wszystko 1150zl. :evil:

dalsze wiesci z frontu jutro, gdy dostane info ze sklepu czy da sie to jakos naprawic czy idzie na wymiane plyta.

PS. reset BIOSu nic nie pomogl...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, nie było to najlepsze posunięcie z tym zasilaczem :-)Było wcześniej zamontować tego 400W.A tak, nie wiadomo jak długo będą trzymać kompa w serwisie.Chociaż jak widze masz tam wtyki ;-) to powinno pójść szybciej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz probowalem Memclock z 200 na 166 obnizyc, HT z 5x na 3x i dalej nic.

Nie moge ustawic FSB wiecej niz 212 :(

Jak rozumiem obniżyłeś taktowanie dla pamięci z 200 na 166 i nie grzebałeś w timingach. Powinno styknąć. Przyczyną może być też płyta - większego FSB nie wyrabia (jaki model?). Zrób jeszcze tak:

Zmniejsz dzielnik proca na 8 i zobacz czy pojedziesz wyżej.

Spróbyj od razu ustawić 220 czy 230 może po prostu na tych 213 nie wstaje - ja tak mam przy 240, trzeba przeskoczyć. Spróbyj też podnieść napięcie na procku, ale bez dobrego chłodzenia nie przekraczaj 1,55V. Jak to płyta to można spróbować ostrożnie dowoltować chipset (jak BIOS na to pozwala oczywiście.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jednak da sie :)

Zmniejszylem HT z 5x na 1x i Memclock z 200 na 100 i juz wszystko jest ok. Timingach nic nie zmienialem. Dzielnika tez nie zmianialem.

FSB teraz mam na 260 i wszystko ladnie chodzi. Wczoraj w nocy probowalem stopniowo zwiekszac az w kocu doszedlem do FSB na 300 :D

Ale zdecydowanie za duzo dla mojego procka. Mysle, ze gorna granica stabilnosci bedzie 275-285FSB.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jednak da sie :)

Zmniejszylem HT z 5x na 1x i Memclock z 200 na 100 i juz wszystko jest ok. Timingach nic nie zmienialem. Dzielnika tez nie zmianialem.

>>>HTT nie powinno przekraczać 1000MHz więc spoko możesz ustawić x3 Co masz na myśli pisząc że Memclock z 200 na 100. Bo może przestawiłeś pamięć z DRR400 na DRR200 wtedy faktycznie wytrzyma CI na każdych timingach

FSB teraz mam na 260 i wszystko ladnie chodzi. Wczoraj w nocy probowalem stopniowo zwiekszac az w kocu doszedlem do FSB na 300 :D

Ale zdecydowanie za duzo dla mojego procka. Mysle, ze gorna granica stabilnosci bedzie 275-285FSB.

A jak sprawdzasz stabilność proca? Zobacz czy Ci policzy SuperPi na 16M :) Teraz tio zamo trzeba zrobić dla pamięci (tj sprawdzić jak szybko i przy jakich timingach) a później tylko ustawić stabilną i najszybszą kombinację.

PS Ech szkoda że mój nie chce tyle iść :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plyta jednak jest cala. W seriwisie zadzialala i jak przynioslem do domu odzyla :). Co do memclock to chyba dziala tak ze 100 = dzielnik 1/2, 133 = 2/3, 166 = 5/6, 200 = 1. Dziala u was Cool n Quiet?? Bo mi bez RightMark CPU Clock Utility nie chce dzialac. Za to W RMCPUCU moge ustawic jako minimum 4.0x (BTW zauwazylem ze mnoznik nie moze byc nizszy niz mnoznik HT - w przeciwnym razie komputer natychmiast jest zamrozony) i 8.000 V. Zobaczymy jak stabilnie bedzie przy tym chodzic, bo slyszalem ze ciezko zejsc ponizej 9.000 V.

A pamiatki nim plyta odmowila wspolpracy poszly na 2-3-2-5 i 400 MHz. I niech ktos jeszcze psioczy ze GoodRAMY sa cienkie :)

Co do FSB:

HyperTransport, by the way, is a 22.4 Gb/sec bandwidth I/O mechanism, adaptable to many purposes, but used in AMD's newest board-level architectures to replace the FSB connection between the processor and memory altogether.

Nie ma wiec FSB. Jest tylko HT.

Niedlugo bedzie Windows XP Pro dla x64 [CLICK]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Greebqu

hehehe. mam juz kompa, wszystko dziala. 8) w serwisie mi naprawili. w CS:S(moja kochaniutka gra :D ) mam 60fps na sprzecie z podpisu. wypas! sprawdzilem procka i jest to... Winchester(to wiem ze jest dobrze :) ), na steppingach sie nie znam- pytam sie wiec Rozy'ego (oczywiscie kazdego innego tez :P ). czy rewizja DH8-D0, stepping 0 to dobry procek do podkrecania?

PS. przed chwilka podkrecilem go, na 220fsb i 1,4vbez zadnych zaciachow poszedl. pamieci na 5/6 ofkoz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Greebqu

no i odpalilem na 240x9. przy stresie (43s SuperPi, 1M 8) ) temperatura=48*C. dzisiaj moze jeszcze cos poprobuje podkrecic. teraz chodzi stabilnie. napiecia jeszcze nie ruszalem. tylko HTT na 4x zmniejszylem.

niestety chyba trafil mi sie precek z tym temp bugiem czy jako to sie nazywa (Rozy, jak? :lol: ) i mi pokazuje czasami -1*C na procku. przeklamania tez sa na predkosci wiatraczka... 150rpm wychodz czasami. standardowo okolo 1300rpm idzie.

EDIT

ustawilem pamieci na 1T... procek zostal na 240x9 przy 1,4v (przy 1,45v i 260x9 winda wstaje ale SuperPi wywala). co mozna jeszcze pokombinowac zeby wyzej poszlo?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...