Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Ash200

Głośniki

Polecane posty

Ja i mój kumpel posiada takie głośniki jak ja:Logitech x230. W związku z tym mam pytanie: czy oba zestawy ta się połączyć jakoś, gdyż interesuje nas to, by zrobić np. na imprezę dobre nagłośnienie. Powstałby zestaw 4+2, ale nie mamy głośniki sterującego, który jest w zestawie 5+1, wiec czy można to jakoś połączyć by nie uszkodzić sprzętu???

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu wczorajszym udało mi się upchnąć moje wysłużone Creative'y p380.

Postanowiłem kupić jakieś w miarę solidne głośniki 5.1 tak do 200 zł.

Możecie mi coś polecić? Zastanawiam się nad Creative T6100. Czy ktoś z forumowiczów używa takiego sprzętu? Jak się sprawuje?

Muszę w miarę szybko coś kupić, bo chyba uzależniłem się od słuchania muzyki, a na lipnym zestawie 2.0 to już nie to samo ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli szukacie naprawdę dobrego dźwięku, to z komputerowych zestawów głośnikowych nic porządnego nie wyciśniecie.

Ew. dobrym wyborem są głośniki JBL'a - ta firma robi na co dzień profesjonalny sprzęt audio do kin domowych, zestawów stereo i kin.

Dużo bardziej opłaca się kupić sobie do pokoju/domu porządny zestaw stereo (wzmacniacz, CD player i głośniki podłogowe lub na podstawkach) lub niektóre mini wieże (Yamaha Piano Craft).

Takie zestawy można później podłączyć do kompa i brzmi to o niebo lepiej od tych wszystkich Creative'ów i Logitechów, a przy okazji może sie przydać na domówki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yamaha Pianocraft E700 kosztuje od 1400zł.

http://www.audiostrefa.pl/yamaha-pianocraf...a60a110407fa667

To najtańszy z mini-zestawów stereo, ale i tak bije na głowę wszystkie konstrukcje 20.1 Logitechów i Creativeów.

Wystarczy podłączyć do kompa poprzez kartę dźwiękową i rozmieścić głośniki w odpowiednim dla nas miejscu.

(BTW: te 30W mocy na kanał to PRAWDZIWE 30W- tzn. że jest to 2-3 razy głośniejsze od wszystkich innych "full wypas ultra bass" wież, które w opisach mają ponoć po 300W na kanał).

Droższe, już "poważne" zestawy stereo kosztują od 3/4k w górę, więc to już raczej nie są konstrukcje dla gracza pecetowego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś mi powie do czego służy lub może służyć "AUX IN" w głośikach Creative p5800??

Jest to wejście, do którego możesz podłączyć jakieś urządzenie zewnętrzne (np podłączasz je z wyjściem słuchawkowym we wieży - w ten sposób masz na komputerze to, co na wieży puścisz).

neo_przeworsk -> Za 200zł wiele nie kupisz, ale w tym przedziale cenowym rozważałbym:

Creative Inspire T6100

Logitech X-530

Najlepiej na własną ręką poszukaj recenzji i opinii posiadaczy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem T6100... Jak na moje potrzeby to jest całkiem nieźle :) Wkurza nieco brak pilota (przesiadka z P380) i niebieska dioda (idzie się przyzwyczaić, a jak coś to zamaluję markerem i też będzie ok :P). Moc jak dla mnie w sam raz (podkreślam - jak dla mnie), subwoofer jest trochę za głośny (mimo, że ściszony na min. to dudni jak niepocieszony). W sumie zakup udany. Zobaczymy co czas pokaże.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam problem w wyborze głośników 2.1. Nie jestem szczegolnie wymagajacym uzytkownikiem, ale jednak chcialbym zainwestowac ta kase ( doklanie 130zl) w dobry sprzet. dlatego prosze o pomoc.

jeszcze jedno glosniki powinne byc srebrne albo biale, ze wzgledu na kolor obudowy(srebrny) i monitoru(srebrny) Very Happy

moja karta dziekowa kosztowala ok. 30,-. Wink

najbaardziej pasowaloby mi kupno glosnikow z proline albo komputronika? moze cos media techu albo albo modecome?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Mam zamiar zakupić sobie nowe głośniki, moją uwagę zwróciły nowe głośniki Creativa Gigaworks T40.

Czy to dobry sprzęt, wart swoich pieniędzy i czy jest coś jeszcze lepszego za tą cenę czyli 450-500zł. Chodzi mił głównie o zestaw 2.0 albo ewentualnie 2.1. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy jest coś jeszcze lepszego za tą cenę czyli 450-500zł. Chodzi mił głównie o zestaw 2.0 albo ewentualnie 2.1. :)

To zależy do czego. Jeśli chcesz grać to w tej cenie dostaniesz słuchawki 5.1 , jeśli do słuchania muzyki to Creative lub Logitech. W tym wypadu pozostaje jednak pytanie czy warto na ten zestaw wydawać tyle kasy. Do jakiej dźwiękówki to podpiąć chcesz?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem polega na tym, że chce słuchać muzyki i grać, więc słuchawki raczej odpadają, ale napaliłem się na te głośniki bo są one podobno fenomenalne z tego co wywnioskowałem z artykuły Cormaca z Cd-action 11/07 i nie tylko :)

Zaś moja karta dźwiękowa nie należy do najwyższej klasy bo to tylko zintegrowana karta w płycie głównej Asus M2N-SLI DELUXE, ale też nie należy do najgorszych.

W najbliższej przyszłości mam zamiar kupić jakąś lepszą kartę, jakiś creative extreame gamer albo lepszą i wsio.

Więc co o tym sądzisz Rozy?? Mam przeznaczone na te głośniki te 450zł, ale nie do końca jestem pewien czy jednak nie kupić jakiegoś zestawu w komplecie z głośnikiem niskotonowym.

Jakie jest twoje zdanie na ten temat??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam przeznaczone na te głośniki te 450zł, ale nie do końca jestem pewien czy jednak nie kupić jakiegoś zestawu w komplecie z głośnikiem niskotonowym.

Jeżeli nie dokupisz lepszej karty to najlepsze głośniki nie pomogą. Z drugiej strony odkąd spaliła się moja Audigy jadę na zintegrowanej i mnie wystarcza. Z resztą tylko do gier i sporadycznie do muzyki czy filmów. Choć mam 5.1 Creativa to i tak używam słuchwek bo rodzina też chce żyć w domu :)

Do muzy to dobry zestaw 2.1 (niskotonowy jest fajny IMO), do gier dobre słuchwki - 5.1

Czy warto wydawać tyle kasy? Idź do sklepu i posłuchaj - tylko Ty możesz stwierdzić czy słyszysz różnicę i czy Ci przeszkadza jak grają głośniki za 100 czy 450 PLN.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Zamierzam kupić jakieś dobre słuchawki do 300 zł (5.1 milewidziane). Zależy mi na tym, żeby w grach takich jak cs było słychac z której strony nadchodzi przeciwnik; w filmach był efekt zbliżony do kina domowego; a muzyka miała idealne brzmienie.

Zastanawiam się na tymi modelami:

1.Które są lepsze?

Lognet Media Aero 5.1

SL-8793 Medusa 5.1 ProGamer Edition Headset

Mam jeszcze jeden problem. Nie posiadam karty muzycznej. Jedynie zintegrowaną w płycie głownej Abit kn9 - 7.1 HD.

2.Czy opłaca się kupywać takie drogie słuchawki, nie mając pożądnej karty?

3.Czy jakość dźwięku na zintegrowanej karcie muzycznej będzie zadowalająca?

4.Może lepiej kupić słuchawki ze średniej półk (np. Fatal1ty) + jakąś karte muzyczną?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile jesteś przy kasie, to mam do zaproponowanie taki zestaw dla hardcore'owców ;]

http://allegro.pl/item276914271_creative_sb_x_fi_elite_pro.html

SB X-Fi elite pro= 8 i pół stów

+

http://allegro.pl/item276831536_mocne_brzmienie5_1_glosniki_creative_g500_progamer.html

Cre4tive Gigaworks ProGamer G500

6 i pół stówy..

Jak już mówiłem o ile jesteś przy kasie, to polecałbym właśnie te głośniki i jak najbardziej(bo teraz X-Fi jest już raczej standardem) kartę z rodziny X-Fi. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Chciałbym sobie zrobić prezent na gwiazdkę w postaci zestawu głośników 2.1 do kompa, lecz szczerze powiedziawszy niezbyt orientuję się w temacie... Czy moglibyście zaproponować coś sensownego za cenę nie przekraczającą 200zł? Z góry określam, że dla mnie liczy się przede wszystkim czystość dźwięku, a nie firma...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ^^

Rodzice pozwolili mi kupić sobie jakieś porządne głośniki, więc mam do Was forumowicze pytanko. Jaki sprzęt mogę kupić, aby nie gryzł się z moją kartą dźwiękową (dość starą już, model VIA AC`97 Enhanced Audio Controller)? Chciałbym coś z subwooferem. Ogólnie rzecz biorąc - lepsze od zwykłych, wolnostojących głośników Media-Techa, które nawet bassów nie mają.

Proszę o odpowiedź, najlepiej z linkami do produktów, które hipotetycznie mógłbym kupić :)

Wesołych świąt!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...