Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Ash200

Głośniki

Polecane posty

IMO do grania najlepiej sprawdzą się zestawy 5.1 a więc Gigaworksy T20 - odpadają. Te Logi 5.1 które podałeś są w swoich klasach bardzo dobrymi pozycjami. Na pewno się nie zawiedziesz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Logitechów z serii X to bym nic nie brał. Z resztąta firma w ogóle o produkcji głośników zapomnieć powinna. Nie znają się na tym i kropa. Z dwojga złego to już bym creative T6100 wziął. A dlaczego? Seria X znana jest z tego, że można w niej usłyszeć radio i wcale nie internetowe, ale tradycyjne analogowe, radio ze stacji naziemnych. Internet pęka od takich zażaleń na te głośniki i stanowczo odradzam. Chyba, że komuś chce się wyrżnąć całe okablowanie i zastosować miedziane kable głośnikowe.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przynajmniej z tym problemu nie miałem na X540. W necie piszą czasami różne rzeczy. Ot choćby na temat ProGamer 500 piszą, że do muzyki to to się nie nadaje, że charczy itd, itd. Natomiast podczas zabawy w realu z tym sprzętem o takich atrakcjach mogłem jedynie zapomnieć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co nie znaczy, że te głośniki są warte zakupu. Można liczyć na swoje szczęście, ale mówię poważnie, jeśli go zabraknie, to pozbyć się tego problemu jest niezmiernie trudno bez utraty gwarancji. Niektórzy próbowali już pytać nawet na elektrodzie, ale i tak nawet Salomon z pustego nie naleje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według ludzi z elektrody także na Z5500 a kiedyś widziałem opis tego problemu na którymś z Xów 2.1. W x-540 też się zdarza aczkolwiek juz troszeczke rzadziej niz w 530. Także naprawdę radzę zostać tradycyjnie przy creative. Głośniki Logitech są raczej dla ryzykantów jeśli pytać o moją opinię.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowałem się na zakup głośników Creative I-Trigue 3220. Wszystko byłoby ok, gdyby nie jeden mały problem. Mianowicie gdy ustawie bas na więcej niż połowę na pilocie, to przy każdym basowym uderzenie daje się słyszeć z miejsca, w którym wyrzucane jest na zewnątrz powietrze, charakterystyczne charczenie. Czy to przez wadliwy produkt, czy to normalne? Byłoby to do zniesienia, ale ten 'charkot' jest tylko trochę cichszy od samej muzyki i przy większym podgłośnieniu staje się to nie do wytrzymania, proszę o pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm. Tańsze zestawy mają to do siebie, żę subwoofery mają niezbyt dobrą odpowiedź impulsową, ale charczenie to chyba bardziej wada. Musiałbym to usłyszeć żeby napewno stierdzić, ale skoro jest to nie do wytrzymania to raczej bym to oddał, bo nawet najgorsze głośniki gdy są sprawnę nie charczą tylko buczą, gdy się rozkręci bas.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale mimo wszystko charczenie suba podczas pracy to nie normalna akcja. Na twoim miejscu oddał bym ten sprzęt. Kiedyś sam miałem podobny przypadek i to było jedyne wyjście.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wada nie wada;>

Ostatnio mialem taki przypadek, ze kolega kupil t6100, i po 2 tygodniach stwierdzil ze lipnie graja... Sub charczy itp... Nie uwiezylem, bo je mam obecnie... Polazlem, posłuchałem i... 1 charkot, slabe srednie pasmo, mysle cos nie tak, z jego karta(wlasnie jezeli masz integre slaba to charkot jest normalny;>), wzialem je do siebie, i na karcie x-fi to samo, co sie okazalo, przez 2 tygodnie sluchal muzyki na maxa, z subem tez... I co? Cewki nie wygrzaly sie, jest efekt;] Mozliwe ze Creative tak ma, Ja zawsze je najpierw dobrze wygrzewam, czy w głośnikach czy w słuchawkach;] Czy ty nie zrobiles czegos w tym stylu?

Jezeli nie, to wada glosniczkow, albo karty...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tia. Bass reflex. Otwór ma za zadanie sztucznie wywołać rezonans w niskich częstotliwościach dla dodatkowego ich wzmocnienia. Zupełnie nie rozumiem po co te BRy ładują do głośników, które na taki sygnał nie są w stanie stabilnie odpowiedzieć w stanie reznansu. Naprawdę ciężko cokolwiek doradzić nie słysząc tego, ale jeśli to rzeczywiście tak źle brzmi to oddaj. Ja na tańszych (sprawnyh rzecz jasna) zestawach charkotu nie słyszałem, a jedynie głębokie buczenie (zbyt wolna odpowiedź impulsowa), z którym trzeba sie liczyć za tą cenę (i wg mnie w ogóle w zestawach komputerowych).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ;) Otóż nastał ten okrutny dzień... Moje stare Creativy po 7 latach wyzionęły z siebie ostatnie tchnienie (i to dosłownie :unsure: ). Wraz z tą tragedią nastał odpowiedni moment na zakup nowych głośników. I w tej oto kwestii chciałbym się was poradzić drodzy forumowicze. Na oku mam kilka zestawów. Oto one:

- Logitech X-540

- Logitech X-530

- CREATIVE Inspire T6100

- Creative GIGAWORKS T20

No więc, które z nich polecacie? A może doradzicie coś innego? Do wydania mam 250 zł. Głośniki będą używane do grania (FPS, RTS, RPG, MMORGP), a także do oglądania filmów i słuchania muzyki (klasyka, Kaczmarski itp.). Jeszcze raz prosze was o pomoc i pozdrawiam. :rolleyes: :rolleyes:

Jeżeli nie zależy ci na przestrzenności dźwięku, ale na jakości, w ciemno możesz kupić Creative Gigaworks t40 trójdrożne, świetna jakość dźwięku, (zwłaszcza muzyka symfoniczna) a jeżeli znajdziesz jakiś tani sklep to powinieneś zmieścić się w tych 250 zł. Kumpel ma takie, grają wyśmienicie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na tańszych (sprawnyh rzecz jasna) zestawach charkotu nie słyszałem, a jedynie głębokie buczenie (zbyt wolna odpowiedź impulsowa), z którym trzeba sie liczyć za tą cenę (i wg mnie w ogóle w zestawach komputerowych).

Nie zgodzę sie z tym. Oczywiście w tańszych zestawach takie akcje mogą występować. To zresztą logiczne. Natomiast zestawy droższe to inna bajka. Ja teraz używam Gigaworks ProGamer i o żadnym buczeniu czy charczeniu nawet nie ma mowy. Oczywiście to wszystko działa na przyzwoitej karcie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm a ja chyba wezmę Logitechy X-540. Kumpel ma i są extra, a problem rosyjskiego radia już został wyeliminowany. Jedyne co mnie martwi to długość kabli :( Mógłby mi ktoś powiedzieć, jakie kable powinienem dokupić [do satelitek] i ile mnie to gdzieś wyniesie:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ruski nadawały tylko w x-230 chyba :D

Do ogółu:

1. Głosniki do muzyki za max 200 zł: Creative T20. Tylko. Żadnych innych cudów na kiju nie brać. Jeżeli cena wyższa (500) Creative t40. Dalej można kupić wzmak + dobre kolumny.

2. Do grania nadadzą się np. Logitechy x-540. Dalej no to Progamer od Creative i Z-5500.

Pozdrawiam :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie, ze mozna. Problem jedynie w tym, ze sporo TV ma niską jakosc dźwięku, wiec moze nie przypasc do gustu. Lepiej by było aby głośniki miały swoj wzmacniacz, bo gdy podłączyłem moje "spikiery" do TV to byłem zmuszony włączyć maks. głośność, zarówno na TV, jak i na głośnikach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie słyszałem jeszcze żeby ktoś próbował z tym walczyć inaczej niż poprzez wymianę serwisową, ale gdyby w płytce wzmacniacza przylutować na wyjściu kondziołki o odrobinę większej pojemności, to problem powinien zniknąć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcę się zmieścić w 300-400 zł razem z kartą i głośnikami. Głośniki jak najbardziej, myślę o:

http://www.alsen.pl/index.php/product/59/8...New_970114_1914

lub

http://www.alsen.pl/index.php/product/59/8...6100_retail_5_1

Więc pierwsze pytanie, które lepsze ? Logitech solidniejsza firma wg. mnie jeżeli chodzi o podzespoły komputerowe ale razem w parze z:

http://www.alsen.pl/index.php/product/59/8...e_Gamer_SB0730_

Creative byłby lepszy. I tu drugie pytanie, czy konieczna jest karta z procesorem czy wystarczy Audigy z korektorami ? Chyba że w ogóle wystarczy mój zintegrowany Realtek HD Audio, który wg. właściwości karty obsługuje 5.1 .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem pewien że chcę 5.1 bo byłem u kumpla, który ma Creativa Inspire 6100 + SoundBlaster Audigy SE i gdy zagrałem u niego tylko 1-2 minuty w CoD 4 to poczułem się jak w niebie, a mimo wszystko nie ma ich za dobrze rozstawionych. Więc w sumie mam teraz dwa pytania nowe:

1. Czy lepsze są Creative Inspire 6100 czy Logitech X-530 [X-540 jak różnica duża, a obydwa odbierają "rusków"...]

2. Czy jest spora różnica w jakości dźwieku po między tym SB Audigy SE a np. X-Fi Audio czy Gamer ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...