Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Ash200

Głośniki

Polecane posty

Puśc sobie głośno na nich sound track z 2 wierz;) Nie jest czysty jak na creativ'ach 3100, oczywiście są o wiele mocniejsze i to nie podlega dyskusji:)

***********************************

Heroes]PL[

1. Słaba karta dźwiękowa.

2.No fajnie tylko ile masz kasy?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, zamirzam kupic creativy T6100, jednak moja obecna [zintegrowana] karta nie obsluguje 5.1. W tej dziedzinie jestem laikiem i chcialbym sie spytac - ile wejsc powinna miec karta, by obsługiwała głowniki 5.1? Z tego co widze niektóre mają 3, niektóre 4, niktóre 5. Moze jakies propozycje tanich kart? Nie zalezy mi na niezwykłych efektach dźwiękowych, byleby głosniki w miarę dobrze odtwarzały muzykę ;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj swój post jeszcze raz....

Na początku piszesz o głośnikach, potem o karcie, potem znów o głośnikach.

Prosisz o doradzenie głośników lecz masz problem z kartą, piszesz o tym czy ktoś może ci podać jakieś propozycje, a na końcu że nie zależy ci na super efektach... ALe mniejsza z tym...

Więc karte to Aydigy 2 LS/ZS... itp, a te głośniki mają świetny dźwięk;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem raz jeszcze x] Nie proszę o doradzenie głosnikow, te juz wybrane. Co do wejsc w karcie moze sprecyzuję pytanie - ile wejsc zajmują głosniki 5.1 i do czego służą ewentualne pozostałe wejscia? a za doradzenie karty dzięki, wezmę pod uwagę x]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebne są 3 gniazda:

- głośniki przednie prawy i lewy

- głośniki tylne prawy i lewy

- głośniki centralny i niskotonowy

Karty posiadające 3 złącza mają standardowo wyjście głośników, wejście na mikrofon i wejście liniowe, ale za pomocą oprogramowania można w niektórych zmienić te ostatnie dwa wejścia w wyjścia głośników i uzyskać możliwość podłączenia 5.1. Jeśli Twoja karta posiada taką możliwość, to znajdziesz odpowiednie informacje w instrukcji (w przypadku karty zintegrowanej będzie to manual do płyty głównej oczywiście).

Karta z pięcioma gniazdami posiada 3 gniazda wyjść na głosniki, gniazdo wejścia liniowego i wejścia na mikrofon. Przykładem jest SB Audigy 2 ZS, który poza tymi pięcioma gniazdami posiada złącze FireWire.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam "mały" problem dotyczący głośników. Mianowicie są to dopiero co kupione Creative T6100. Moja karta muzyczna do najlepszych nie należy, jest nią 6-cio kanałowa karta Tracera (też nowa :o ). Problem polega na tym, że głośniki początkowo działały (wprawdzie tylko2 przednie i soobwoofer), lecz po ich wyłączeniu i ponownym włączeniu przestały dawać jakikolwiek znak "życia". Przełożyłem wtyczkę do innego kontaktu i znowu działały. O dziwo pierwsze gniazdko wcale się nie przepaliło- inny sprzęt podłączony do niego działał jak należy. Po jakimś czasie głośniki znowu przestały działać, lecz tym razem przełożenie do innego kontaktu nic nie dawało :x . Proszę o pomoc :!: Nie wiem czy zgłaszać głośniki do reklamacji, czy też ja może coś źle robię.

PS. Po przełożeniu wtyczki do innego gniazdka (wtedy kiedy głośniki zaczęły znowu działać) ustawiłem w panelu sterowania schemat dźwięku 5.1. Mimo to głośnik centralny dalej nie grał, wydawał jedynie od czasu do czasu dziwne dźwięki (coś w rodzaju odgłosu kopnięcia prądem). Czy wie ktoś (gdyby głośniki w ogóle działały) jak sprawić, żeby ten niskotonowy zaczął grać??

Wiem, że moja wypowiedź jest "lekko" zawiła, ae gdyby dało się pomóc byłbym bardzo wdzięczny :!: Z góry dzięki :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerabiałem rózne modele creative(głosniki) , w sumie ze 3 rózne systemy 5.1 zaczynajac od inspire , ale powiem tak jakies 2 lata temu przesiadłem sie na GENIUS 5.1 home theater surround system i porównania nie ma ŻADNEGO. To są prawdziwe ,pełnowymiarowe drewniane głosniki a nie jakies plastikowe mikroby brzeczace plastikowym dzwiekiem... i nie wyjezdzac mi tu z danymi,mocami,pasmami przenoszenia,czestotliowoscia etc.. ucha drewnianego nie mam a ono wyraźnie jest za geniusami ;)-za 350-400zł(własnie wyszedł nowy model) mozna kupic głosniki do których najdrozsze gigaworksy sie nie umywaja. Jedyna wada(dla mnie zaleta)to gabaryty-złozone w jedym miejscu są wielkie jak mała lodówka...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Limp Bizkit - Behind Blue Eyes- pusc glosno na T3100, Giga Works i na tych GENIUS 5.1 home theater surround , karta to X-Fi Audio;) Nastepnie pusc sobie Paula Pottsa jakikolwiek kawalek, i w tedy napisz;)

Jezeli uwarzasz ze to samo jest tu i tu albo lepsze na G 5.1 to cie rozczaruje:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze nie wiem co rozumiesz przez głośno bo juz przy 50% głośności na Geniusach zaczynam miec poważne obawy co do stanu szyb przy takim słuchaniu. Po drugie sorry ale raczej nie puszcze sobie czegos takiego jak Kulawe ciasteczko a juz na pewno nie ich najgorszego kawałka...Po trzecie T3100....chyba żartujesz....jeszcze gigaworksy daja rade-nie mowie nie,ale wystarczy porownac specyfikacje tych 2 zestawów a do tego Genius jest tanszy o 250zł. Nie wiem do czego pijesz z tym Pottsem ale jak ci czegos brakuje ,wszystko mozna ustawic na karcie(tez mam X-Fi)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O co mi chodzi?

1 jakość dźwięku na gigaworks jest prawie taka sama jak na Genius.

2 T3100 podalem jako pewien

ideal
czystosci dzwieku;)

A teraz o co dokładanie chodzi, oczywiście na tych glosniaczkach Genius'a masz tak samo czysty dzwiek, ale juz braki w srodku pasma, czyli jak ktos slucha duzo rocka sa nie do wybaczenia;) I tylko tyle.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z głośnikami poradziłem sobie częściowo, już działają. Jedynym (?) problemem zostaje to, że głośnik centralny nie gra, a jedynie od czasu do czasu wydaje odgłosy jakby miał jakieś spięcie. Grzebałem w panelu sterowania i nic. Pomocy!! Z góry dzięki :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gryzonia nie, ale psa tak :wink:. Głośnik (gdy głośniki są włączone) cichutko szumi tak jak reszta, co jest oznaką, że chyba jednak działa. Szperając po internecie natrafiłem na podobny problem do mojego - niestety bez odpowiedzi :roll: . Co do tego odgłosu "kopnięcia" to dodam, że występuje on tylko wtedy, gdy zaczyna się i kończy jakaś piosenka lub coś podobnego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zamiar wymienić głośniki bo moje nie dają rady na nowej karcie. Zastanawiam sie nad Logitech'ami , oczywiście zestawy 5.1, cena nie gra większej roli, ale bez przesady ok 1000 pln moge wysupłać. Co polecacie za tą kasę, najważniejszy jest dla mnie głębiki bas bez efektu dzwonienia wszystkiego w pokoju.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...