Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Ash200

Głośniki

Polecane posty

ale przy muzyce działają normalnie tak ??

Jeśli tak to może wina kodeków a nie sprzętu. jeśli masz k-lite to odinstaluj inne kodeki. a jeśli nie to ściągnij i zainstaluj.

jeśli problem będzie nadal występował to będzie ktoś Ci musiał pomóc w ustawieniu ffdshow audio :)

Już rozwiązałem problem! Poprostu w menedżeże Realtek HD Audio miałem włączony efekt "Korytarz wyłożony kamieniem" i przez to te zakłucenia(ale ja głupi jestem:)). Wyłączyłem go i grają rewelacyjnie!!! Teraz mam przynajmniej czysty dźwięk i mogę sobie spokojnie filmy pooglądać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie przymierzam się do zakupu głośników, ale nie wiem na jakie się zdecydować. Lepiej kupić głośniki 2.0 w stylu creativ'a T40, czy może 2.1 (w cenie ~300 złotych polskich). Głośniki głównie do słuchania muzyki, ale czasem też do grania. W niedalekiej przyszłości zamiar dokupienia dźwiękówki w stylu x-fi gamer, xonar dx. Proszę o sugestie ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taką małą poradę dla tych, którzy zamierzają zakupić nowe głośniki, a zamierzają je również zawiesić na scianie.

Jeżeli nie chcecie wydawać kupy pieniedzy na jakieś wspaniale urzadzenia do podtrzymywania waszych głośników, wystarczy wbić w ścianę pinezkę:D o taką- http://republika.pl/blog_io_3726308/625620...ezki_resize.jpg i na niej zawiesić głośnik.Uzyskacie lepszy efekt przy zgięciu ostrej części do góry. Wtedy pinezkę należy wbić po półkolu.

PS:Metoda działa w głosnikach Creative'a, nie wiem jak z reszta. :D

Ale chyba się opłaca, bo zestaw do podwieszania kosztuje 100 zl xD

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czas na zmianę głośników ;)

pojawia się pytanie: znowu 5.1 czy jednak 2.1. ostatnio generalnie najwięcej słucham muzyki. 5.1 używam tylko od czasu do czasu grając bądź oglądając filmy (dźwięk najczęściej stereo, matroskę czy dvd wole oglądać na tv wiec 5.1 rzadko używany). generalnie (nie wiem czy to prawda) w takim przypadku lepiej jest kupić porządny zestaw 2.1 z lepszym subem i satelitkami. dodam tylko ze za jakiś planuje również dokupić kartę dźwiękową - póki co zależy mi na głośnikach.

reasumując zależy mi na zestawie jak najlepszym do słuchania muzyki (głownie drum'n'bass - także muszą mieć moc :biggrin: ), ale również żeby dało się czasami pograć czy obejrzeć filmik. powierzchnia pokoju to około 8 m2. do wydania mam 300zl, zawsze mogę skombinować więcej ale myślę ze nie ma co wydawać więcej (o ile się nie mylę ;p).

swoja droga...jak myślicie lepiej teraz wciągać głośniki czy poczekać aż sprzęt stanieje? (ale to tak na marginesie)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam mały problem z moimi głośnikami, otóż kupiłem sobie nowe CREATIVE INSPIRE P5800 5.1, ale nie chodzą one poprawnie. Bas jest zmieniony z głośnikiem głównym (tym poziomym). Nie wiem co mam robić bo inne chodzą poprawnie. Pomożecie?!

PS. Moja karta dźwiękowa: Realtek HD Audio output

Z góry dzięki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

YdemonY

Poszperaj w ustawieniach karty dźwiękowej, może da się to jakoś odwrócić (tak, jak zwykle da się zamienić ze sobą kanał lewy i prawy). Jeśli nie, to pozostaje Ci metoda inwazyjna - odciąć wtyczkę i przylutować nową tak, by sub i centralny były podłączone prawidłowo (ewentualnie możesz sobie zrobić "przelotkę", bez cięcia kabli, wtedy oprócz nowej wtyczki będziesz potrzebował kawałka przewodu i gniazdka minijack).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie...czy ktoś z Was posiada głośniki Logitech x-530? Jak tak to chciałbym się dowiedzieć jak się sprawują, i czy mają długie kable?

ja posiadam te głośniki...

rewelacja jeśli chodzi o wieszanie (przekręcasz podstawkę i gwoźdź w ścianę i wieszasz)wyprofilowane tak by były wieszane pod sufitem dla uzyskania najlepszego efektu i wg mnie udało im się ... dźwięk:Jakościowo wyśmienity jak za tą cenę .. chociaż okazji porównywać nie miałem

a co do kabli nom krótkie dość ja musiałem ręcznie przedłużać ale to i tak nie jest tak złe jak przy kablu łączącym komputer/dvd-glosniki (mini jack) jest to kabel bardzo krótki (chyba z 1,5 m.. ) i niestety musiałem przedłużacze (3x !!!!!) mini jack kupić

co do pracy... po prostu Logitech.. nie ma problemów z dźwiękiem.. sprzęt od dość dawna posiadam i ani jednej awarii

Jeśli chcesz kupić sprzęt by go zawiesić i się cieszyć "dobrymi" dźwiękami POLECAM :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pewien problem. Mam głośniki 5+1 i chciałbym, aby grały wszystkie. Gdy je testuje słychać wszystkie. Jednak, gdy przyjdzie pora na mp3 bądź filmy działają tylko dwa + subwoofer. Moja karta dźwiękowa to chyba Sound Max Integrated Digital HD Audio. Mam Vistę, więc jakiekolwiek porady prosiłbym pod tego Windowsa. Dziękuję z góry i pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muzykę odtwarzam w Winampie, a filmy w VLC Media. W grach działają również dwa głośniki. Kabelki na 100% są dobrze podłączone.

Edit: Poradziłem sobie. Jeśli ktoś miałby podobny problem. Należy wejść w panel sterowania->Wejść w 'Sprzęt i dźwięk->'Dzwięk'-> kliknąć dwukrotnie w 'Głośniki'-> tam wybrać 'Efekty Systemu'-> tam zaznaczyć 'Włącz przetwarzanie Sonic Fokus' i voila. Mam nadzieję, że się domyślicie, o co mi chodziło:) Dzięki matis1011 za chęć pomocy.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taki problem kiedys kupilem za 30zl sluchawki ale po dniu uzywania dzialala tylko jedna sluchawka, potem popsula sie druga i zeby dzialaly to trzeba bylo ruszac kablem przy glosniku. Wywalilem je bo to bubel byl straszny kupilem drugie za 40zl (wiem tez nie porzadne jakies). W tych drugich dziala na przemian jedna sluchawka a czasami nawet dwie. Nie wiem to mozliwe zeby komp je psul?? Bo glosniki od kompa te mi tylko jeden dziala a czasami dwa no i jak sluchawki byly nowe to dzialaly w radiu dobrze a w kompie zle a teraz po tygodniu uzywania przy kompie to i tu i tu zle. Co o tym sadzicie ??? (jutro zanosze na gwarancje)

Wiem ze to nie ten watek ale przeciez jak nie dziala prawa sluchawka to tak jakby nie dzialal lewy glosnik ;) Pisze tu bo w temacie sluchawki nikt mi nic nie odpowiedzial

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...