Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Ash200

Głośniki

Polecane posty

Mam pytanie, co sądzicie na temat głośników Creativa Giga Works T40, czy naprawdę są tak dobre jak piszą o nich recenzje, czy bardziej się nadają do słuchania muzyki czy bardziej do grania?

Czy technologia BassXPort faktycznie zastępuje głośnik wysokotonowy??

Jakościowo wygladają świetnie, cena też jest atrakcyjna, ale jak to jest z tą wydajnością??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z was forumowicze miał może okazję słyszeć zestaw Logitech Z-5500 THX i któryś z dwóch zestawów z podanych poniżej?

Logitech G51

Creative GigaWorks ProGamer G500

Interesuje mnie kwestia czy rzeczywiście opłaca sie dopłacic te pare set złotych do Logitech Z-5500 THX, które w wielu opiniach w internecie uchodzą za najlepszy zestaw głośników 5.1 dla komputerów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więdz tak:

Z tych 3 zestawów bez gadania najleprzy jest Logitech Z-5500 THX, aczkolwiek niejest ona aż tak dobry żeby płacić za niego takie pieniądze (cena komputronika 1249,- zł, ale pewnie da sie kupić taniej) zestaw fajnie wyposarzony, pilot, wyświetlacz ogolnie fajnie to wszystko chodzi i fajnie działa, ale to właśnie pożera więkrzość kasy jaką sie za to płaci. Są to również najpotężniejsze z wymienionych głośników, fajnie mieć poczucie 505Wmocy, ale myśle ze nacodzień i do grania niebędzie się tego wykorzystywać, chyba że naprawdę nielubi się swoich sąsiadów ;)

Logitech G51 zkolei najsłabszy i najtańszy z wymienionych zestawów, przy dobrej dzwiękówce (ja polecam Creative Sound Blaster X-Fi Xtreme Gamer) daje rade, dzwięk jest naprawde dobry, a moc do grania wystarczająca bez problemu, może drażnić lekko zasłaby bufer, jak sie go zamocno odkręci to lubi pocharczeć... do tego fajny pilocik na kablu, ładnie wyglada i fajnie działa, prosty i precyzyjny w obsłudze :)

Creative GigaWorks ProGamer G500 mocy prawie jeszcze raz tyle co G51, dzwięk rewelacyjny, jedyne do czego można sie przyzepić to strasznie ubogie sterowanie na kablu w poruwnaniu do pozostałych propozycji, ja bym wzioł właśnie te, mimo że Z-5500 THX są leprze, to nie aż tak leprze żeby tyle za nie płacić, no chyba ze jest się delikatnym audiofilem ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam w kieszeni ok 700zł chciałbym je przeznaczyć na jakieś dobre głośniki , od razu powiem ,że nie jestem w tym temacie zbyt dobrze obeznany.Interesują mnie propozycje wszystkich zestawów z wyjątkiem 7.1 ,ponieważ dysponuję ograniczonym miejscem.Z góry dziękuje za pomoc.

Temat dokleiłem.

[wies.niak]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co polecilibyscie na dzis jesli chodzi o zestaw 2+1 (creativ lub logitech)? Cena nie jest najwazniejsza ale oczywiscie wplyw na wybor ma.

I jeszcze takie pytanie - czym sie rozni wersja OEM od zwyklej w przypadku glosnikow?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ma Creative I-Trigue 3330 2.1 i sobie chwalę. Jakość dźwięku bardzo dobra, zarówno w grach jak i słuchając muzyki, no i wyglądają też świetnie. A wszystko to za około 200zł. Mam je trochę ponad 1.5 roku i sprawują się świetnie, jedyne do czego mógłbym się przyczepić to przewodowy pilot. Trochę tandetnie wykonany, z taniego plastiku i brak trochę czucia na potencjometrze od głośności.

A czym się różnią głośniki OEM od BOX? Z tego co wiem jedyną różnicą jest pudełko z nadrukiem w wersji BOX, OEMy są pakowane w zwykłe szare pudła

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, co możecie mi powiedzieć o głośnikach i które polecacie wybrać?

1)CREATIVE INSPIRE NOWE T6100

2)CREATIVE SBS 560

3)LOGITECH 2.1 X-230

4)Creative inspire P5800.

5)Logitech OEM S220 Black

6)Creative Labs I-Trigue 3330 Retail 2.1

Chce zmieścić się w okolicach 200 złoty razem z kartą muzyczna SB. Audigy albo live 5.1

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam w kieszeni ok 700zł chciałbym je przeznaczyć na jakieś dobre głośniki , od razu powiem ,że nie jestem w tym temacie zbyt dobrze obeznany.Interesują mnie propozycje wszystkich zestawów z wyjątkiem 7.1 ,ponieważ dysponuję ograniczonym miejscem.Z góry dziękuje za pomoc.

Temat dokleiłem.

[wies.niak]

Najlepszym wyborem będzie ProGamer 500 od Creativa. Świetne wykonanie, bardzo duża moc no i jakość dzwięku podobna do tej z dużo droższych zestawów Loga. Tak na dobrą sprawę przewaga Z5500 ogranicza się jedynie do wyglądu. Cóż za wygląd trzeba nieźle zabulić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xardas1111 A jaka masz karte? :P

Regis667

1)CREATIVE INSPIRE NOWE T6100

2)CREATIVE SBS 560

3)LOGITECH 2.1 X-230

4)Creative inspire P5800.

5)Logitech OEM S220 Black

6)Creative Labs I-Trigue 3330 Retail 2.1

Pogrubiłem te które są warte uwagi:] Te ktore sa szajsem potraktowałem , OEM, Heh...

X-230- spóźnia sie w nich bas:] I źle graja symfonie, a techno, dance odpada:] I-TRIGUE... super design, gorzej z dźwiękiem:] Polecam t6100, jedyny minus- troskze przesterowane soprany, z czym sobie mozna latwo poradzic;> No i minus brak pilota:(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xardas1111 A jaka masz karte? :P

Do takich głośników to już raczej obowiązek mieć coś z X-Fi. Osobiście teraz mam ProGamer 500 podpięte pod X-Fi Platinum - i powiem, że zestawik pracuje super zarówno podczas grania, słuchania muzy czy oglądania filmów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio zakupiłem Logitech x-240 i jestem bardzo zadowolony - mocny subofer, świetne dźwięki, soczyste basy - cena wynosi ok. 100 PLN, choć na przykład w Media Markt chcą za nie 150 pln (zdziercy). IMO polecam. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie mam kartę zintegrowaną ale planowałem dokupić taką kartę - Creative Sound Blaster X-Fi mX Xtreme Audio - czy to dobry wybór do takich głośników

Creative 5.1 Pro-Gamer G500 ?

Tak - całkiem dobra. Choć IMO szukałbym jednak X-Fi z DTS i Dolby Digital ...Ta wersja oczywiście obsługuje te bajery ale przez program Cyberlinka. Cóż jeżeli nie stanowi to dla ciebie problemu to karta całkiem w porządku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym zakupic sprzęt grający do kompa, mam zamiar wydac na to jakieś 1000 zł. Ale nie chce kupowac niczego w ciemno.

Nie interesuje mnie czy to będzie system Stereo (2.0) , Stereo (2.1), 5.1, czy 7.1. ( Gdy puszcze muze maja szklanki tanczyc w półce ) ;]

Kolumny muszą charakteryzowac dobrymi niskimi tonami, ale by nie brakowało wysokich..

Chce uniknąc efektu tłuczenia się głośnika niskotonowego ( tak jak w przypadku subuferów w tanich zestawach 2.1, 5.1, 7.1 )

zZz Góry dzięki za pomocną dłoń ...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz 1000 zł na głośniki to możesz brać pod uwagę dwie alternatywy. Logitech Z-5500 5.1 za ok tysiąc zeta. Cóż o nich można napisać żeby było krótko i na temat. Rewelacja. Głośniki są mocne i dobrze grają w dodatku maja niebanalny wygląd. I Druga alternatywa Creative GigaWorks ProGamer 500 5.1 kosztujace już ok 600 zł. Głośniczki co prawda nie wyglądają tak jak wspomniane Logi ale pozatym niczym im nie ustępują. Co wybierzesz? Wybór należy do Ciebie. Musisz sobie odpowiedzieć czy trochę lepszy wygląd jest wart tych ok 400 zł. Jedno jest pewne obie konstrukcje to nie zabaweczki tylko dobrej jakości głośniki w których znaczek THX - nie stanowi jedynie hasełka reklamowego w rodzaju Matrix 3D i innych bzetów. Są to bardzo mocne zestawy które bez problemu wprawią w wibracje niejeden pokój nie tracąc przy tym na jakości dźwięku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli sprzęt nie musi być nowy i skoro może być stereo, a głównym celem jest dobry dźwięk + ekstra moc i jeśli masz troche miejsca w okolicach biurka, to złożyłbym sobie taki zestaw:

http://allegro.pl/item364257072_super_glos...nym_stanie.html

http://allegro.pl/item365720023_wzmacniacz...0_class_aa.html

Do muzyki zawsze lepiej kupić porządne Hi Fi, niz jakieś beepery.

Wprawdzie klasa AA nie jest klasą tradycyjną, a bardziej marketingową, ale tutaj akurat jest to dobry marketing, ponieważ dzięki zastosowaniu klasy A dla niskich wzmocnień i klasy B dla wyższych, przy czym B załącza się płynnie, sprawia, że wzmacniacze takie mają niskie zniekształcenia nieliniowe i bardzo małe przesunięcia fazowe. Polecam :)

PS: No i w tym przypadku trzeba też zwócić uwagę, że lepiej nie rozkręcać go zupełnie na maksa, bo głośniki mają 5W mniej niż wzmacniacz przy 8 ohm.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miały być to głośniki do kompa...Jasne, że Hi-Fi to Hi-Fi. Ale rozmawiamy o komputerowych zestawach. U wież mi, że zestawy które podałem to nie są jakieś beepery tylko porządne konstrukcje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ;) Otóż nastał ten okrutny dzień... Moje stare Creativy po 7 latach wyzionęły z siebie ostatnie tchnienie (i to dosłownie :unsure: ). Wraz z tą tragedią nastał odpowiedni moment na zakup nowych głośników. I w tej oto kwestii chciałbym się was poradzić drodzy forumowicze. Na oku mam kilka zestawów. Oto one:

- Logitech X-540

- Logitech X-530

- CREATIVE Inspire T6100

- Creative GIGAWORKS T20

No więc, które z nich polecacie? A może doradzicie coś innego? Do wydania mam 250 zł. Głośniki będą używane do grania (FPS, RTS, RPG, MMORGP), a także do oglądania filmów i słuchania muzyki (klasyka, Kaczmarski itp.). Jeszcze raz prosze was o pomoc i pozdrawiam. :rolleyes: :rolleyes:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...