Skocz do zawartości
Smuggler

The Elder Scrolls (seria)

Polecane posty

Jeśli o walkę chodzi to ja zainstalowałem sobie Deadly Combat i Locational Damage i... w sumie mi chyba wystarcza, bo walka naprawdę bywa zabójcza. Na tyle, że bardzo się pilnuję by nie walczyć z jednym, max dwoma przeciwnikami na raz. Nie wspominając już o łucznikach, bo teraz jedna strzała to praktycznie pewna śmierć. Raz, że solidne obrażenia (a headshot to instakill), dwa, że dochodzi jeszcze krwawienie (tak mi się w każdym razie wydaje, bo leci trochę obrażeń rozłożonych w czasie). W każdym razie teraz rola skradacza szyjącego ukradkiem z łuku jest naprawdę miodna, a przeprawa przez Czarnygłaz jeszcze nigdy nie była tak emocjonująca.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i moze jak jest jakis fajny mod, w ktorym możemy budować własną kryjówke, czy cos. I napewno zainstaluje tego moda, który dodaje kwestie survivalowe, zapomnialem jego nazwy.

Tani dodatek Hearthfire pozwala na budowę własnego domu. Potrzeba tylko dużo korundu i żelaza. Kupuje się drewno w tartakach, słomę, szkło u kupców, rogi kozy na lampy (można farmić je z kóz), wydobywamy glinę i kamień ze źródeł niedaleko domu. Mamy kilka wariantów dodatkowych skrzydeł domu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A właśnie skoro o Build Your Own Home mowa, to czy ten mod jest lepszy, niż sam Hearthfire?

Nie próbowałem go i nie wiem, czy warto, a przez ostatnie problemy uważam z modami.

Od razu pytanie, czy zapewni mi on fajną, dużą zbrojownie, z manekinami itd., głównie tego szukam, a ostatnio jechałem tylko na Skyfall Estate.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domek z Hearthfire zapewnia zbrojownię z manekinami (i nie tylko) jeśli wybierzesz takie skrzydło do dobudowy. Można zamiast niego zrobić kuchnię lub bibliotekę (też fajna dla kolekcjonerów książek). Do tego dochodzi manekin w piwnicy, na piętrze i w wieży zaklinacza jeśli na nią się zdecydujemy. Oprócz tego mamy rozrzucone stojaki oraz wieszaki na broń.

Do domków z modów zraziłem się gdy w jednym zniknął mi cały sprzęt. Była w nim specjalna ściana na maski smoczych kapłanów, miałem ich kilka i też przepadły. To znaczy niby były wizualnie na tej ścianie, ale nie można ich było wyjąć. A z takim Hearthfire o można kupić sobie choćby najtańszy domek w Białej Grani i składować tam surowce na zbudowanie własnego. Nawet nie trzeba go umeblować, wrzucamy wszystko w jedną szafkę, a potem przenosimy do skrzyni obok warsztatu kreślarskiego na zakupionej ziemi. Także jeśli chodzi o "bazę" to uznaję własny dom z Hearthfire lub któryś z domów z podstawki. Co do zbrojowni to jeszcze Hjerm z Wichrowego Tronu posiada jakaś, chyba najlepszą z tych standardowych domów do kupienia.

Edytowano przez Santus Faustus I
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pewnym momencie powinien dopaść cię kurier z wiadomością od jarla Falkreth. Pójdź tam i pogadaj z jarlem, da ci dość prosty quest i zaoferuje możliwość kupna ziemi u swojego zarządcy. Podobnie jest z jarlem Gwiazdy Zarannej i Morthalu. Z tym, że w Morthalu chyba trzeba zrobić tego questa Wieczny Odpoczynek.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A właśnie skoro o Build Your Own Home mowa, to czy ten mod jest lepszy, niż sam Hearthfire?

Nie próbowałem go i nie wiem, czy warto, a przez ostatnie problemy uważam z modami.

Od razu pytanie, czy zapewni mi on fajną, dużą zbrojownie, z manekinami itd., głównie tego szukam, a ostatnio jechałem tylko na Skyfall Estate.

Specjalnie dużej zbrojowni nie ma, kilka manekinów, jest za to bardzo klimatyczny (to naprawdę urocze miejsce). Tu filmik na YT: http://youtu.be/RAZAhakktQQ

Faktem jest, jak napisał Santus Faustus I, że w domach z modów mogą znikać przedmioty. Sam tego doświadczyłem, tyle że w innym modzie. Z Build Your Own Home nie miałem problemow.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli juz Devius ma Legendary Edition to nie mam zamiaru wytykac, ze to dosc kiepski dodatek. Jesli jednak ktos chce sobie urozmaicic gre to nie widze problemow. Osobiscie jakos nie przykul mojej uwagi, bo bylem zajetu rzuceniem sie w wir akcji Dragonborna.

A sam Hearthfire "zaczyna" sie od przybycia kuriera.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem o jeszcze jednej poradzie do Hearthfire. Otóż zainstalujcie sobie mody Immersive Weapons&Armors (to 2 osobne mody jakby co) oraz JasuS (albo jakoś tak) Swords. W tych pierwszych 2 bandyci oraz draugry często mają różne badziewne (ale "immersive") bronie i pancerze, które jednak mają tą piękną właściwość, że można je przetopić na surowce. I tak np. mają żelazne i stalowe maczugi, "antyczne" żelazne i stalowe miecze, kilofy wojenne, pancerze "barbarian", żelazne i stalowe tanto, katany, wakizashi i inne takie. To wszystko można sobie poprzetapiać na żelazo, stal, korund czasami. To bardzo pomaga w uzbiraniu surowców na dom gdzie trzeba robić żelazne łączniki, zawiasy, gwoździe i zamki do drzwi oraz skrzyń (te akurat potrzebują sztaby żelaza i korundu). I nie róbcie chaty zanim nie zrobicie questa z Riften Największe Głębiny od jednej Argonianki w dokach. Zróbcie go to się dowiecie dlaczego tak doradzam. Nie jest to absolutnie konieczne, ale inaczej byłoby to straszne marnotrawstwo. Jak byłem wampirem to mogłem sobie zrobić w piwnicy własną trumnę (jest na nią specjalna wnęka).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Nightmarus

Wiem, że kiepski, bo czytałem o nim dużo opinii i szału jednak nie zrobił. A kupiłem LE z wiadomych względów - Dragonborn i Dawnguard + wyszło tak czy siak taniej niż miałbym kupować samą podstawkę. Dodatkowo jest sporo fajnych modów, które działają tylko pod wersję ze wszystkimi DLC. Fakt, czasem jednak znajdziemy mody dla wersji podstawowej i dla tej z dodatkami, ale tak to mogę ściągać wszystko w ciemno bez głębszego szukania, czy mi mod pójdzie.

A kiedy powinien pojawić się kurier? Mam już 22 poziom postaci, wątek Dawnguard rozpoczęty, Dragonborn też, a kuriera od Hearthfire nie ma (tak, za każdym razem jak grałem w Skyrima nie mogłem się "pobawić" w zabawę w dom, bo nie wiedziałem jak to rozpocząć).

Edytowano przez Devius
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, chodź po miastach i w ich pobliżu to może cię dopadnie. U mnie zjawiał się względnie wcześnie, blisko początku głównej kampanii. Jak zacząć budowę tego naszego nowego domu z moda? Idę w odpowiednie miejsce ze sporym zapasem sztab żelaza, stali i drewna opałowego, używam warsztatu do oczyszczenia rumowiska, potem chcę zbudować fundament, ale wyskakuje mi komunikat, że ie mam materiałów. Na filmie VeeJaya też to wyskoczyło, ale on zrobił cięcie i nie wiem jak przez to przebrnął.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jesteś pewien, że już tego listu od kuriera nie dostałeś? Sprawdź w ekwipunku, czy nie masz jakiejś notki albo w dzienniku, czy pod zakładką "Inne" nie ma questu: "Porozmawiaj z Jarlem Falkreath". Nawet jeśli nie, warto odwiedzić wspomnianego jarla i zobaczyć, czy nie ma dla ciebie gruntu na sprzedaż.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I nie róbcie chaty zanim nie zrobicie questa z Riften Największe Głębiny od jednej Argonianki w dokach. Zróbcie go to się dowiecie dlaczego tak doradzam. Nie jest to absolutnie konieczne, ale inaczej byłoby to straszne marnotrawstwo.

Z ciekawości, dlaczego marnotrawstwo? Robiłem ten quest parę razy i nie przypominam sobie, żeby miał jakiekolwiek powiązanie z Hearthfire czy budowaniem domu.

Co do kuriera, mnie on ostatnio dopadł tuż po tym jak przybyłem do Białej Grani po raz 1. Ale wydaje mi się, że ten list to czysta formalność i można zwyczajnie kupić ziemię od jarla nie otrzymawszy go.

@down: ok, teraz rozumiem.

Edytowano przez Amigos
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawości, dlaczego marnotrawstwo? Robiłem ten quest parę razy i nie przypominam sobie, żeby miał jakiekolwiek powiązanie z Hearthfire czy budowaniem domu.

Jak chcesz koniecznie wiedzieć to napiszę. Za te po ukończeniu tego questa

dostajemy między innymi premię do szybkości rozwoju kowalstwa

Wytwarzanie materiałów na budowę domu zwiększa kowalstwo. Ergo:

jeśli najpierw skończymy tego questa, a później zabierzemy się za budowę domu, to w większym stopniu wykorzystamy nagrodę za niego

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zacząć budowę tego naszego nowego domu z moda? Idę w odpowiednie miejsce ze sporym zapasem sztab żelaza, stali i drewna opałowego, używam warsztatu do oczyszczenia rumowiska, potem chcę zbudować fundament, ale wyskakuje mi komunikat, że ie mam materiałów. Na filmie VeeJaya też to wyskoczyło, ale on zrobił cięcie i nie wiem jak przez to przebrnął.

Możesz spróbować wczytać save sprzed rozpoczęcia budowy. Jeśli to nie pomoże zainstaluj ten mod we wcześniejszej wersji, nawet 1.6 (są na nexusmod). Później zawsze możesz go zaktualizować. Albo czysta angielska wersja...Mam nadzieje, że coś pomoże.

EDIT: Sprawdziłem u siebie, na obecnej postaci jeszcze nie budowałem, i wszystko działa. Mam angielską wersję ze Steam Workshop, może spróbuj tej właśnie.

Edytowano przez autostopowicz70
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idę w odpowiednie miejsce ze sporym zapasem sztab żelaza, stali i drewna opałowego
drewna opałowego

Tu jest twój błąd. Potrzebujesz drewniane bele (jakkolwiek to przetłumaczyli), które ze względu na wymiary można kupić tylko w tartakach. Po opłaceniu bele przeteleportuja się w miejsce budowy. Słoma, szkło, rogi, to w sklepach. Kamień i glina, wiadomo, kilof i do roboty. Jeśli poprosisz huskarla by został twoim majordomusem, materiały można też kupić u niego, choć nie pamiętam czy pojawiają się zaraz, czy po jakimś czasie.

Edytowano przez kireta
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od samego rana mam ciągłe problemy z moim Skyrimem. Najpierw gdy włączałem grę, przy wyborze wersji językowej Windows postanowił mi zakończyć zadanie - spoko, spoko, nic się nie stało, sprawdziłem spójność plików, pobrałem brakujące pliki przez Steama - działa. Zacząłem grę od nowa (odechciało mi się grać wojownikiem, więc robię sobie skrytobójcę), po zadymie w Helgen poszedłem do tej kopalni, którą napotykamy na samym początku gry. Już od samego podejścia do lokacji coś mi nie pasowało - nie było strażnika pod kopalnią, wszedłem do środka - wszystko jest w normie. Zabiłem dwóch pierwszych bandytów, użyłem dźwigni - wyszło następnych dwóch, przy zabijani ostatniego zbugowała mi się animacja trafienia krytycznego i nie mogłem, ani się ruszyć, ani otworzyć ekwipunku - działało mi tylko menu główne gry, więc jedynym moim wyjściem było wczytanie stanu gry zaraz po wejściu do kopalni. I tu pojawił się kolejny bug - gdy wchodziłem do kopalni to się skradałem, teraz moja postać skrada się cały czas, przycisk ctrl nie działa, moja postać nie może wstać, a celownik mam taki sam jak podczas chodzenia. Jakieś pomysły co mogę zrobić? Spróbować jeszcze raz ze spójnością plików?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...