Skocz do zawartości
Smuggler

The Elder Scrolls (seria)

Polecane posty

Więc, cóż. Nie wiem, czy się zapoznałeś z opisem wymagań dla tej wersji. Ona wymaga SKSE i interfejsu SkyUI (obydwa do pobrania z Nexusa). Ja używam wersji 3.3 i czekam na finalny release wersji 3.9

EDIT:

Poprawka. SKSE jest do pobrania stąd.

Edytowano przez TimeX
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro można pytać o mody, to czy nie znacie może modów usprawniających grafikę leciwego już Morrowinda? Szczególnie zależy mi na lepszych teksturach zbroi i postaci. Nie wiecie może czy są też jakieś fanowskie patche, które poprawiają stabilność gry na win7, bo obecnie gra zawiesza się przy 1/3 prób wczytanie gry czasem wywalając blue screeny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stabilność powinien poprawić Morrowind Code Patch. Pomagałem przy nim w kwestii polskiej wersji, tak więc działa bez problemu z grą PL,a także zawiera takie smaczki jak możliwość wpisania polskich znaków diakrytycznych (imię postaci, zaklinanie, konsola) i poprawia polskie fonty.

Aktualnie najlepszym (w sensie zebranym razem, bezkonflikotwym itp, wygląd to kwestia gustu, ale ma sporo opcji do wybrania) jest Morrowind Overhaul Zaznaczam tutaj jednak - z zainstalowaniem tego na polską wersję będzie trudno, i bez grzebania w plikach, konwertowania modów, używania menedżera zadań do przerwania instalacji itp się nie obejdzie. Specjalnie dla niego kupiłem angielską wersję GOTY. smile_prosty.gif

Jeśli jednak nie poradzisz sobie z Overhaulem, to polecam przynajmniej samego MGE XE + według gustu jakieś tekstury czy drzewa i trawę z popularnych hostingów modów do Morrowinda czyli Planet Elder Scrolls (niestety strona upada) Morrowind Nexus (tu nie ma tak dużo) oraz Morrowind Modding History (miejsce gdzie znajdziesz większość modów, mające uchronić je przed utratą np. przez padnięcie strony czy dysku)

W razie czego pytaj o więcej.

Edytowano przez Minamir
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja chciałbym się zapytać gdzie można w przystępnej cenie zakupić dodatek Dawnguard. Wiem, że jest on do zakupienia w sklepach Empik czy Media Markt, ale tam bodajże kosztuje 69,90 ? Trochę drogo. Słyszałem natomiast, że keye chodzą taniej, chyba nawet po 50 zł a to już jest różnica. Przeglądałem liczne oferty, ale zawsze pojawiał się problem - towar niedostępny lub wyprzedany. I tu pojawia się moje pytanie : Czy ktoś mógłby podać jakąś sprawdzoną, zaufaną stronkę z tymi keyami do tego dodatku, zależy mi również na jego polskiej wersji. Pozdrawiam :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Benislaw

Jeśli klucze zostały wyprzedane to trzeba najpewniej po prostu poczekać na świeżą ich dostawę. Albo się zaopatrzyć w pudełkowego Dawnguarda.

Ja z kolei nadziałem się na ciekawą rzecz. Link

Podobno, w

Czarnej Przystani

jest ... SMOK!

Którego imię nie jest wymienione w Atlasie Smoków. Za chwilę się wybieram sprawdzić prawdziwość tej pogłoski.

Edit:

Znalazłem nawet

. Więc, to chyba nie jest pogłoska, a czysta prawda. I jakże żelazna logika gry ... Wezwanie Burzy w podziemiach Edytowano przez TimeX
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wy też z niecierpliwością czekacie na TES:Online? Ja już nie mogę się doczekać! Oczywiście nie oczekuję zbyt wiele bo to nie będzie Skyrim, lecz i tak czekam z niecierpliwością wink_prosty.gif

Ja czekam, ale tylko pod warunkiem, że będzie Free2Play, bo płacić co miesiąc za granie nie zamierzam, bez względu na to, co by to nie było... A dlaczego czekam? Bo mimo, że gier typu MMO nie lubię (dla mnie w większości to pożeracze czasu), to jednak świat z Elder Scrollsów znam bardzo dobrze, a więc w końcu nie będę zagubionym szaraczkiem :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up z tego co się orientuję to gra ukarze się z abonamentem i po jakimś czasie przejdzie na model free-to-play tak jak to było z SWTOR lub też możliwe że od razu ukarze się bez abonamentu. Twórcy na pewno widzą że na abonamencie długo by nie pociągnęli bo teraz wszystkie mmo przerzucają się na free-to-play i myślę że jednak gra ukarze się bez abonamentu tylko tak jak w wielu mmo trzeba będzie płacić jedynie za dodatkowe opcje

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Morphine

Jakieś ENB i texture pack. Najbardziej opłacalny jest chyba Skyrim Realistic Overhaul. Napisz mi na PW swój nick na Steam, to tam Cię dodam i będziesz mnie mógł zamęczać pytaniami o modyfikacje ^^

Dobrze by było, jakbyś podał swój konfig komputera.

Chyba ja zrobię jakąś swoją wstawkę modów, które warto moim zdaniem pobrać i wypróbować. Dobrze by nawet było, jakby ta lista była uzupełniania przez modyfikacje używane przez innych które ja mogłem pominąć. A na komputerze mam ich pełno. Do samego Skyrima ponad 13 giga ^^

Edytowano przez TimeX
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki za te nazwy. A wg. Ciebie, bardziej opłaca się pobierać mody przez Workshop, czy przez nexus? Tego drugiego jeszcze nie używałem, ale chyba zaczne, bo wyszukiwarka na Workshop jest jakaś dziwna. Już mi nie znalazło paru modów które chciałem ściągnąć. A ty czego używasz do pobierania modów i która z tych dwóch usług jest dla Ciebie wygodniejsza?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie Nexus jest dla mnie wygodniejszy. Workshop automatycznie pobiera aktualizacje modyfikacji, co przy dużych modyfikacjach może sprawiać problemu, bo nie wiadomo ile zostało i takie tam. Użyłem go tylko dwa razy. I ani raza więcej nie planuje. I 4real, wyślij mi swój nick na PW, bo nie chciałbym by jakiś mod tutaj wpadł i pousuwał posty.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otóż,kiedyś miałem Leśnego Elfa, level 36, full daedryczny set. Ale los tak chciał, że po upgradzie kompa i reinstallu systemu, save'y niestety się usunęły.

Tylko 36? Słabiutko. Mój ork ma właśnie 63 albo 64, wszystkie cechy na 100 i teraz pakuję w szczęście. Posługiwanie się wszstkimi pancerzami na full również bez zbroi (ork w Niezamieszkanej Wieży obok Dagon Fel), zniszczenie, celność, skradanie się (Gnaar Mok i budynek Łowcy Dreughów - trener ten Khajit w środku), otwieranie (Balmora i Wysoki Elf z końcowego zadania gildii złodziei), długie ostrza, topór, broń obuchowa, tarcza (Fort Jeleni obok Ald'Ruhn i ta strażniczka na zewnątrz - poznasz ją bo jako jedyna ma imię a nie jest tylko anonimowym strażnikiem), walka wręcz (klasztor Holamayan), iluzja (jeden gość w zielonej szacie w Sardith Mora uczy tego do końca w lokalnej gildii złodziei), retoryka (to samo miasto - trener szef gildii magów) i handel (kupiec w obozie Zainab) na 100. Teraz rozwijam mu włócznię i długie ostrze. Lekkiego pancerza uczy Leśna Elfka w gospodzie w Maar Gan. Będzie w długiej, brązowej szacie, ale poznasz będą wystawać spod niej szklane buty. Ciężkiego pancerza na 100 może nauczyć trener w Vivek - rejon Arena i sale ćwiczeń. Więcej trenerów nie pamiętam. Umiejętności możesz szybko rozwijać tak: znajdź/kup/ukradnij/zrób coś takiego jak pas młokosa. Weź w łapę jakąś badziewną broń danego typu (np. żelazny sztylet czy chitynową włócznię albo chitynowy topór - generalnie chodzi o to żebyś nic mu tą bronią nie robił) i nawalaj w niego. Będziesz dostawał komunikaty "twoja broń nie odnosi żadnego skutku", ale trafienia będzie zaliczało i, co za tym idzie, umiejętność będzie się rozwijać. Potem możesz naprawiać te bronie i pancerze gdy przywołany młokos zniknie i rozwijać również kowalstwo. Dlaczego wybrałem młokosa? Bo jest słaby, zadaje mało obrażeń, ale nie ima się go ta najprostsza broń dzięki czemu możemy dłużej go bić zanim trzeba będzie przywołać nowego.

Co do rozwinięcie kodami to zapisz grę, wpisz kod i zobacz co się stanie. Najwyżej wczytasz grę. Najlepiej jeśli planujesz tak zrobić to dla bezpieczeństwa weź sobie ją jako umiejętność poboczną. Nawet jak wbijesz ją na 100 to poziomu od tego nie dostaniesz. Rozwijanie tego jest dość żmudne, ale i tak idzie lepiej niż takiej atletyki. Zainstaluj sobie też moda z pierścieniem teleportacyjnym (jest na płycie z CDA razem z grą Morrowind w dziale z modami) i jak masz jakieś droższe zbroje i broń na sprzedaż do teleportuj się do Muderaba (gadający krab błotny z 10000 kasy, ale skupuje tylko te towary i nie można się z nim targować). Dzięki niemu możesz się też teleportować do trenerów zniszczenia, celności i zaklinania. Co do tego ostatniego to naucz się lepiej czaru uspokojenia humanoida zanim się tam teleportujesz i rozwiń nieco iluzję bo na 90% cię zaatakuje.

To tyle informacji ode mnie. Mam nadzieję, że były w czymś pomocne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dość dlugie pytanie, wiec od razu przejde do rzeczy. Otóż,kiedyś miałem Leśnego Elfa, level 36, full daedryczny set. Ale los tak chciał, że po upgradzie kompa i reinstallu systemu, save'y niestety się usunęły. Teraz zaczałem sobie grać od nowa, Nordem. Rozważam kwestie dodania sobie takiego levelu kowalstwa jaki miałem(91) jakąś komenda. Wiem, ze jest to troche chamskie, ale stracilem na wbicie tego poziomu tyle czasu i pieniedzy, ze glowa mała. Dochodzimy do sedna sprawy. Chodzi o to, jaki sposob jest najlepszy do tego dzialania? Martwie sie tez o to, ze kiedy dodam sobie level komendą, to moze mi się odac tez doswiadczenie, a tego bym nie chcial. Krotko mowiac, jak to najlepiej rozegrac, bez zadnych skutkow ubocznych. Na tej stronie z linku, były dwie komendy. Jedna zwieksza umiejetnosc o poziomy, a druga o punkty. Czym to sie rozni? I czy takie zabawy maja jakis wplyw na inne zapisy i postacie?

EDIT:

Już wszystko jest ok. Znalazłem dobrą komendę, wszystko poszło zgodnie z planem.

Edytowano przez Morphine
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...