Skocz do zawartości
Smuggler

The Elder Scrolls (seria)

Polecane posty

Dodałem nowy filmik na moim kanale z TESV, w którym pokazuje elementy płatnerskie i kowalskie. http://www.youtube.com/user/MagnetoPL?feature=mhee

W 6:44 mam pytanko, także możecie dać znać pod filmikiem, lub na tym forum :)

"Skąd brać sztabki krasnoludzkiego metalu"?

Trzeba przetapiać w hucie krasnoludzki złom. Czyli wyprawa do ruin i zbieranie rozmaitych (ciężkich) śmieci, potem do huty i tak samo jak się na sztabki przetapia rudy, to złom na krasnoludzkie...

Mi tam jeszcze brakuje całkiem sensownej opcji przetapiania wszystkich broni i pancerzy z powrotem na sztabki, ale co tam...

Aha huty wyczaiłem na razie 3 - kawałek drogą na południe od Wihrowego Tronu, koło kopalni; w Marakacie na lewo od wejścia i pod murami Marakatu - na prawo wychodząc z miasta.

Edytowano przez LiOx
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha huty wyczaiłem na razie 3 - kawałek drogą na południe od Wihrowego Tronu, koło kopalni; w Marakacie na lewo od wejścia i pod murami Marakatu - na prawo wychodząc z miasta.

Huta jest także w Białej Grani, zupełnie przy wyjściu. Tam gdzie pani kowal uczy nas robić pierwsze rzeczy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj ide sobie do jakiegoś miasta (nie pamiętam jakiego). Patrze w dal - widze smoka. No więc biegnę w jego kierunku. Po dotarciu na miejsce czekała mnie niespodzianka. Następny smok, 3 mamuty i gigant, czyli Skyrim: Total War.

Zapraszam do obejrzenia filmiku : http://www.youtube.com/watch?v=NrRQ0OndlJw

Wow robi wrażenie ! Na jakim jesteś poziomie ?

Gram "jaszczurem" i idę w broń jednoręczną, ponad to jestem w gildii złodziei, level 24. Broń jednoręczna, umiejętności złodzieja wymaksowane na ten poziom ale do mamuta w ogóle się nie zbliżam bo wiem jak się skończy, nie wspominając o gigancie :o. W jednej ręce miecz a w drugiej nie wiem co trzymać bo nie mogę chyba jednocześnie walczyć mieczem i np. razić piorunami przeciwnika (poza tym czary jakie mam są bardzo, bardzo słabe i zabicie tak kogoś poza rabusiem nie jest mozliwe), druga broń bardzo spowalnia atak a tarcza kiepsko się sprawdza IMO.

Ogólnie wydaje mi się, że bardzo szybko tracę życie, a mam 250 punktów HP i nie najgorszą zbroję do walki. Napotkanie silnego maga na drodze to prawdziwa zmora dla mnie, zanim do niego dobiegnę to często ginę i muszę sie ratować miksturami, histoskórą , którą mogę użyć tylko raz na dzień.

Ciekawą maskę zdobyłem przedwczoraj :)

Maska

A tutaj kilka innych "ciekawych screenów"

Bug

"Zajęty"

Zajęty 2

Edytowano przez Damix92
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście, ruiny ( i inne lokacje ), ich nazwy czy rozmowy na ich temat z NPC mogły by wskazywać na to, jakie smocze słowa się tam znajdują. Np. Lodowa Forteca miała by krzyk zamieci, lub npc opowiadałby nam, że w tym forcie kiedyś tam hen mieszkała grupa magów, którzy potrafili stać się niematerialni (i tam była by Eteryczność).

Kilka screenów ode mnie:

http://i557.photobucket.com/albums/ss19/Sp...pg?t=1321623011

http://i557.photobucket.com/albums/ss19/Sp...pg?t=1321623011

Potem jeszcze wrzuce jakie, bo ostatnio się bawie w fotografa w Skyrim. Swoją drogą ten 1 screen to chyba wyśle na jakiś konkurs, jak takowy będzie ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po Oblivionie nie spodziewałem się że mogą się aż tak postarać.

Pomysł z czarowaniem i używaniem magi jednocześnie, jak i double hand spells to coś pięknego.

Ja postanowiłem, że zerwę ze schematem robionych przeze mnie wojowników. Tym razem zrobiłem "magicznego wojownika" (Slayers - dla tych co znają M&A). Robię sobie wojownika który używa przyzwanej broni. W praktyce spisuje się to jak na razie nadzwyczaj dobrze. A jakie są wasze "buildy"? Po za tym gram jaszczurem :D Świetnie wygląda jak go pomalowałem XD

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem ciekaw, czy ktoś próbował iść do więzienia i nauczyć się "spadniętych" skilli od nowa, czy poziom się też cofa czy daje to możliwość nieskończonego levelowania :).

No to gildia złodziei za mną, bractwo też... W sumie mógłbym już przejść główny wątek, ale jest on banalnie krótki, boję się że jak go ukończę to zabraknie mi chęci na dalszą eksplorację.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie macie szybkie sposoby na trening danej umiejętności ? Jedyne co na razie znam to:

- Skradanie: w jednej z kopalni znalazłem bandytę który cały czas siedzi na krześle, wystarczy skradając się chodzić w lewo i prawo za jedną osobą (lol)

- Walki bronią: bić własnego summona

- Kowalstwo: wykuwanie tony sztyletów

- Restoration (leczenia itd. akurat nie wiem jak przetłumaczyć :C): skakać z góry tak by zostało ci mało hp i leczyć się spowrotem

Ktoś może ma inne, równie absurdalne pomysły ?

Co do masek:

Jedną z nich zdobywasz od Morokeia z Labrynthianu (zadanie z College of Winterhold), drugą znalazłem pod koniec głównego wątku (gdy schodzisz do Sovngardu).

A mój bohater jakoś nie przepadał za maskami bo często przy ładowaniu lokacji... tracił głowę :C

http://i40.tinypic.com/161efm.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też się buildem pochwalę: Nord, broń dwuręczna (w planach mam raczej inwestowanie w miecze niż topory czy młoty), zbroja ciężka. Bojową umiejętnością drugorzędną mianuję chyba łucznictwo. Do tego jeszcze blokowanie.

Próbowałem kombinować z jednoręcznymi w obu łapach, czy też z tarczą, ale jakoś nie idzie. Możliwe, że zamiast łucznictwa wybiorę magię. Zastanowię się.

Dodatkowo, zabiłem swojego pierwszego smoka! :laugh: Co prawda, fabularnego...

Po dojściu do Yarla Whiterun, koło wieży strażniczej. Za trudno nie było, bo koncentrował się raczej na strażnikach miejskich, i razem go tak nadwątliliśmy, że jak wylądował, starczyło kilka ciosów z mojego dwuręcznego miecza.

Kolejne przemyślenie: Smoczy Okrzyk Mocy (czy coś takiego, nie wiem, gram po angielsku, tam jest Unrelenting Force) jest żałośnie słaby. Większe efekty uzyskuję po ciosie mieczem z bloku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po polsku jest chyba "Niepowstrzymana Siła" albo jakoś tak. I jest efektowny bardzo jak się go pchnie w tłum słabych wrogów - pięknie ich rozrzuca po kątach :P

Ale jeśli chodzi o efektywność - to nawet zdzielenie wroga tarczą jest bardziej skuteczne - bo oprócz oszołomienia zadaje też obrażenia :P Tyle, że mocno zabiera kondycję.

Edytowano przez LiOx
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm ja porzuciłem główny wątek i skupiam się teraz na misjach pobocznych, gildiach. Muszę stwierdzić także że wilkołaki są o wiele bardziej dopracowane niż w Przepowiedni, czuć ich moc zwłaszcza jak przeciwnicy ładnie latają. Ale i tak się zastanawiam czy nie wczytać zapisu przed transformacją, jakoś nigdy nie przepadałem za graniem wampirem czy wilkołakiem, trochę irytuje też to że po transformacji latamy na golasa, większy realizm ale sensu i tak nie widzę, ubieranie się za każdym razem może drażnić.

Co do postaci jak na razie najlepiej przypasowała mi tarcza plus broń, broń plus broń jest trochę zbyt ofensywna, dobra taktyka raczej na pojedyńczych przeciwników niż na grupę. Czarów zbytnio nie testowałem oprócz leczenia, z krzyków też praktycznie nie korzystam.

Doświadczam już też niestety problemów z płynnością na PS3, nie są one jakoś specjalnie wielke, ale miałem parę ścinek, zwłaszcza w mieście. Jak na razie nie przeszkadza to specjalnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- Skradanie: w jednej z kopalni znalazłem bandytę który cały czas siedzi na krześle, wystarczy skradając się chodzić w lewo i prawo za jedną osobą (lol)

Idź do czyjegoś domu w nocy. Podejdź do ściany, wciśnij C (domyślnie autowalk). Enjoy.

@Wisniak777

Co masz na sobie? Deadric?

Edytowano przez SplaTt333
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie postanowiłem dopakować troszkę Smithing. W tym celu poszedłem do, bodaj, Mzulf (czy jak się nazywają te krasnoludzkie ruiny odkrywane przy okazji zadań od magów) i pozbierałem KAŻDY kawałek złomu, jaki da się przetopić na sztabki krasnoludzkiego metalu. Łącznej wagi jakieś 1500-1700, musiałem wracać z sześć razy, żeby wszystko przenieść, ale efekt raczej wart wysiłku: 370 sztabek czeka na przerabianie na broń i pancerz. : )

I teraz mam zgryz - mój wykształcony jeszcze za czasów pre-baldur'sowych, zmysł chomikarski mówi mi: "oszczędzaj! Na pewno do czegoś się jeszcze przyda!", jednak rozsądek podpowiada: "przerób wszystko na pancerz i broń, a potem sprzedaj szmelc, bo Lydia już i tak nosi pełny zestaw krasnoludzki!". : )

Przy okazji - ktoś wie, jak bardzo ulepszyć można sprzęt? Jak to jest liczone, jaka jest zależność od poziomu Smithing, etc.? W tym momencie mogę robić bodaj Exquisite pancerz...

BTW - skandalem jest dla mnie, że w świecie TES Orkowie robią lepszy pancerz i broń niż Krasnoludy...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BTW - skandalem jest dla mnie, że w świecie TES Orkowie robią lepszy pancerz i broń niż Krasnoludy...

Rasa urodzonych, spędzających większość czasu przynajmniej jako najemnicy, wojowników robi lepsze pancerze i bronie od dawno wyparowanych, skarlałych elfów, które skupiały się głównie na technologii, a nie bijatyce? Skandal, racja! I to skandal obecny od samego początku serii! Heh, heh.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BTW - skandalem jest dla mnie, że w świecie TES Orkowie robią lepszy pancerz i broń niż Krasnoludy...

To chyba wynika z tego że dwemerowie wyginęli, to co jest pancerzem krasnoludzkim to tak naprawdę połatany złom, orkowe są robione "na bieżąco" stąd ta różnica w jakości według mnie. Bo po mechanicznych dziełach krasnali widać że potrafili się bawić metalem :laugh:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji - ktoś wie, jak bardzo ulepszyć można sprzęt? Jak to jest liczone, jaka jest zależność od poziomu Smithing, etc.? W tym momencie mogę robić bodaj Exquisite pancerz...

Wartośąć przedmiotu z nie ulepszonego na ulepszony MAX bez dodatków (itemy, potiony) zwiększa się 2x (szklany miecz czysty 900, ulepszony Legendarny 1800).

Co do statów to dokladnego procenta ci nie podam, ale wydaje mi się że też jest to 2x.

Dodatkowo z miksturką kowala (+30%) i rękawicami tymi z questu dla orkowego wodza (+12% ulepszenia) jest jeszcze sporo więcej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji - ktoś wie, jak bardzo ulepszyć można sprzęt? Jak to jest liczone, jaka jest zależność od poziomu Smithing, etc.? W tym momencie mogę robić bodaj Exquisite pancerz...

W warsztatach płatnerskich, przy czym jakość ulepszenia zależy od umiejętności kowalstwa (np. porządny, bez skazy, legendarny - ostatni jest najlepszy, ja mam teraz daedryczną zbroję udoskonaloną do poziomu legendarnego, co daje mi 120 pancerza). Warto zajrzeć też do Kuźni Przeznaczenia w Białej Grani - wykujesz tam nieco więcej niż w normalnej kuźni, a na osełku tego kowala można ponoć ulepszać miecze jeszcze lepiej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...