Skocz do zawartości
Smuggler

The Elder Scrolls (seria)

Polecane posty

A że topic "przeszedł do podziemia" to wskazuje na jeden czynnik. Adamantowa wieża przyciąga forumowiczów stąd na stabilniejszy serwer i na konkretny vortal. Oraz to że na tym forum widać morek ustąpił "gotikowi" jak napisał pan krzyżowiec kiedyś.

Adamantytowa wieża to vortal o jednej serii gier jest, więc co się dziwić, że gdy chce ktoś porozmawiać o szczegółach gry zamiast ogólnie (a do tego służy chyba to podforum :) ), to pójdzie dyskutować właśnie tam :) Zresztą spadł tylko na drugą stronę, nie jest źle ;) Choć rok temu przez długi czas był na pierwszej :P

1800 mgh, 512 Ram i Radek 9000

Mam nadzieję, że pójdzie, choćby w najniższych detalach - sam mam porównywalny sprzęt :D

zakładam, że gra zostanie zlokalizowana

Uważam, że tak będzie - choć może się powtórzyć sytuacja z GTA:SA o wersjach polsko- i angielskojęzycznych :? Choć w przypadku Morka tak nie było. IMHO spolszczenie będzie - ale raczej tak z pół roku po premierze gry :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elven Blade napisał:

1800 mgh, 512 Ram i Radek 9000

Mam nadzieję, że pójdzie, choćby w najniższych detalach - sam mam porównywalny sprzęt

W sumie to ja mam cosik lepszego: Athlon 2500+ (ale spróbuję go podkręcić do 3000), 1GB RAM, Radeon 9600, tak więc jak już wcześniej napisałem, nie obawiam się zbytnio, że mi gra nie pójdzie, acz na wszystko nalezy być przygotowanym ;)

Zresztą spadł tylko na drugą stronę, nie jest źle Choć rok temu przez długi czas był na pierwszej

A teraz mamy powrót na pierwszą stronę i znowu rozgorzałą dyskusję na nowo ;] Miejmy nadzieję, że wraz ze zbliżającą sie premierą Obliviona i ten topic powróci na swe dawne miejsce na szczycie listy ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę się przyznać bez bicia, że odkąd stałem się szczęśliwym posiadaczem GW na Morrowinda nie starcza już mi czasu. A szkoda, bo przez to chyba nie uda mi się wypełnić szczytnego planu - stworzenie bohatera z wszystkimi umiejętnościami na maxa do premiery Obliviona. Niemniej jednak co jakiś czas wracam sobie do Morka połazić bez celu po świecie, posłuchać muzyki i zrobić sobie kilka screenów, gdy stara tapeta już mi się znudzi :)

Zima 2005. Oto termin podany przez twórców. I wiele czynników wskazuje na to że słowa dotrzymają.

Ja raczej też w to wierzę, choć podobnie jak Mariusz Saint myślę, żę większości z nas przyjdzie czekać ta TESIV te co najmniej pół roku dłużej. W końcu lokalizacja Morrowinda nie trwała krótko, a z Oblivionem nie powinno być lepiej. Szczególnie jeśli polski wydawca będzie chciał robić polonizację całkowitą. Bo w końcu skoro wszystkie dialogi mają być czytane, to trochę to może potrwać.

1800 mgh, 512 Ram i Radek 9000
Mam nadzieję, że pójdzie, choćby w najniższych detalach - sam mam porównywalny sprzęt :D

Ja też mam bardzo podobny komputer - tylko, że 256MB ramu więcej i Ti4200 - ale mam nadzieję, że na takim sprzęcie będzie się dało choć w 800x600 na mediumie pograć :) A jak nie, to cóż, chyba będę usiał naruszyć "trochę" oszczędności. Ale czego nie robi się dla gry na którą czeka się od czasu usłyszenia pierwszych zapowiedzi (a podświadomie to pewnie od czasu zagrania w TESIII :D)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm... skoro gdybanie o Oblivionie chwilowo się skończyło (do czasu pojawienia się nowych plotek :twisted:), to może tak: macie jakieś ulubione mody, z którymi zawsze gracie? Np. ja w ogóle nie mogę grać bez moda na ładniejsze twarze :> Bo te z podstawki mogą przyprawić o koszmary ;) Pomijam już fakt, że można rozbierać ludzi i siebie do naga :roll: Jakoś niedawno widziałem mod, który dodaje nowe odzywki NPC gdy się lata na golasa po mieście...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Morrowinda, ale w światy dodatków jeszcze się głęboko nie zapuszczałem... Jednak mimo wszystko "echa" add-onów są widoczne w podstawce - zabójcy z Tribunala (świetna sprawa do nabijania leveli :D), ale i z Bloodmoon są echa - a to jakiemuś gościowi ukradli sterowiec, a to plotki o nowej kolonii... świetna sprawa, dodająca wiarygodności światu i delikatnie sugerująca graczowi kierunek wędrówki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z modami mam średnio miłe wspomnienia, bo za drugim razem jak grałem to odechciało mi się przez nie grać. Zwłaszcza przyczynił się do tego mod na handlarza z duuuużą ilością pieniędzy. Jakoś zaburzyło mi to porządek grania i nie było takiej motywacji. Ale mod ze słoniami był całkiem ciekawy i r'n'b :wink:

R'n'B: 15

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja grając najczęściej używam:

-modu dla łucznika (takiego że można było odzyskiwac strzały z ciał przeciwników...nie pamiętam nazwy) Jako że moja postac miała łuk lepiej rozwinięty niż miecz :wink:

-A good place to stay (świetne mieszkanie w Balmorze, z teleportem do różnych lokacji znacznie ułatwiało dotarcie do różnych miast)

-modu dodającego sprzedawcę guarów w Balmorze (Może to nie był koń, ale przynajmniej darmowy tragarz :wink: Szkoda tylko że tak jak większośc NPC miał problemy z podążaniem za bohaterem)

Qbuś=>Masz może link do tego moda ze słoniami? :wink:Jakoś go nie widziałem, a wizja słonia w Morku jest zachęcająca :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Qbuś=>Masz może link do tego moda ze słoniami? :wink:Jakoś go nie widziałem, a wizja słonia w Morku jest zachęcająca :wink:

Nie pomnę niestety, bo to kupę czasu temu było. Na pewno jednak był to jeden z większych serwisów z modami. Poszperaj trochę, a na pewno się znajdzie. Aha - szukaj w tych starszych :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z modami mam średnio miłe wspomnienia, bo za drugim razem jak grałem to odechciało mi się przez nie grać. Zwłaszcza przyczynił się do tego mod na handlarza z duuuużą ilością pieniędzy. Jakoś zaburzyło mi to porządek grania i nie było takiej motywacji.

To też jest podejście ;) Choć "legalnie", bez modów, też można überhandelek zrobić, z modem jest to po prostu wygodniejsze ;) Zresztą ciekawy mod polecił mi jeden koleś na forum poświęconym FF7 - na straganik w Balmorze oferujący bronie z FF7 :D Fajna sprawa, choć trochę kiepska graficznie :P

Ale mod ze słoniami był całkiem ciekawy i r'n'b :wink:

R'n'b, tak, dokładnie ;) A czy mógłbyś zapodać jakiś link do tego "moda ze słoniami"? :shock: Brzmi ciekawie.

EDIT: szkoda :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Choć "legalnie", bez modów, też można überhandelek zrobić, z modem jest to po prostu wygodniejsze ;) Zresztą ciekawy mod polecił mi jeden koleś na forum poświęconym FF7 - na straganik w Balmorze oferujący bronie z FF7 :D Fajna sprawa, choć trochę kiepska graficznie :P

Ano wiem, że można. Różne rzeczy się robiło, żeby kasy na dobrego enchanta było dość. A broń z FF7 nawet słabo wyglądająca na pewno prezentować się musi ciekawie. Zasiekać Dagoth Ur Braverem :twisted:

R'n'b, tak, dokładnie ;) A czy mógłbyś zapodać jakiś link do tego "moda ze słoniami"? :shock: Brzmi ciekawie

Skoro aż takie występuje zainteresowanie to poszukam jeszcze...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z modami mam średnio miłe wspomnienia, bo za drugim razem jak grałem to odechciało mi się przez nie grać.

A mi się one nie spodobały nie dlatego że odechciewało mi się przez nie grać, ale dlatego, że psuły mi gre. Jak już byłem daleko powgrywałem pare modów i nagle morrowind niechce mi się włączyć i wyskakiwały błędy z nazwami modów :?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozna sie wku... wczoraj widzialem Bloodmoona jakos za 20-30 zlotych no i wiadomo - kupilem. Wracam do domu caly uhahany i mowie sobie "dobra, zainstaluje Morrowinda i jedziemy". A tu klapa, pozyczlem znajomemu oryginalnego Morrowinda i zapomnialem odebrac. Mysle nie ma paniki - pojde do niego i odbiore. Przychodze do qmpla, pytam sie czy go ma, a on nie jest pewien i przeszlismy na inne tematy. Zagadalismy sie, pozegnalem sie i... zapomnialem :/. A wiadomo - samego Bloodmoona nie da sie zainstalowac. A tak sie napalilem... no trudno. Mysle ze dzisiaj mi sie uda ;-)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bloodmoon jest naprawdę świetnym dodatkiem. Wg mnie zdecydowanie lepszym od Trójcy. Spodobało mi się szczególnie to, że na każdym kroku natykamy się na jakieś questy, czy też liczne smaczki, odniosłem wrażenie, że dodatek jest bardzo dynamiczny, bardziej niż podstawka, czy Trójca. Ogólnie na Solstheim jest bardzo klimatycznie, nie ma to jak chadzanie po zaśnieżonych lasach... Albo przechadzka nocą nad jezioro, na którego środku bucha w górę słup ognia :) Świetny jest motyw budowy Kruczej Skały i możliwości wybrania dwóch dróg, tak w kampanii głównej, jak i Wschodniocesarskiej. Szczerze mogę Bloodmoona vel Przpowiednię polecić każdemu :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Morrowind to jeden z lepszych RPG ostatnich lat. Jest moim zdaniem dużo lepszy od Gothica 2, ale brakuje w niej tej szczegółowości świata jaka występuje w niemieckiej produkcji. No i świat Morrowinda jest jakiś taki pusty... Ale mimo wszystko to wspaniała gra!!!! :D Chcę do niej wrócić ale zbyt dużo do nauki :cry:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto się zagłębić w mitologie Vvardenfell (a fuj, język można sobie połamać :wink: ). Moim zdaniem, jest dużo ciekawsza (choć może mniej rozbudowana) niż oklepany 1000 razy świat tolkienowski... Czytanie książek z Morrowinda, jest dużo ciekawsze, niż czytanie niektórych pojawiających się w księgarnich książek fantasy, w ktorych wciąz powtarzają się podobne schematy. Tworcy mogliby wydać mitologię całego Elder Scrolls i też mieliby z tego spory zysk.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, sam jestem pełen podziwu dla opowiadanek w książkach zamieszczonych w grze :D Bo choć nie powalają jakimiś pomysłami, to jednak... fajnie się je czyta ;) Np. to o gościu, który mordował siekierą :P:P:P To był po prostu ROTFL. A co do wydawania mitologii - ciekawy pomysł, nie powiem... tylko czy ktoś, kto nie ma pojęcia o grze, to by w ogóle kupił? ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Książki w Morrku to acydzieło. Zawsze je z chęcią czytałem. Pamiętam, że szczególnie wciąnęła mnie kilkutomowa 'Historia Królowej Beranziah". Potem zaś natknąłem sie na "Prawdziwą Beranziah", czyli tę samą historię, acz w wersji 'jak to było naprawdę', czyli nieokrojonej cenzurą i bez mniemiania, ż owa królowa to taka dobra i grzeczna była :twisted: Strasznie mi się ten motyw podoba, że mamy wersję oficjalną i prawdziwą. Coś podobnego występuje przy zapisach wydarzeń spod Czerwonej Góry, choć tam już nie ma do końca pewności co jest bliższe prawdy... Prócz tego z książek można naprawdę dużo dowiedzieć sie o historii nie tylko Morrowind, ale także całego Tamriel i wiele innych rzeczy. No i wspomniane już ciekawe krótkie opowiadania. Miodzio :) Mam nadzieję, że w Oblivionie również utwory literackie będą stały na tak wysokim poziomie ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam właśnie w Morku w swoim domku miałem od groma tych książek. W sumie nie pamiętam jakie czytałem, ale przypomina mi się pewna księga na temat wampirów. Pamiętam jak chciałem poznać do końca tą tajemnice, gdzie one przebywają itp i wiedziałem, że tylko książka opisująca własnie ich pomoże mi w tym. O ile pamiętam nie mogłem odnaleść jeden części...podajże drugiej gdzie to były własnie opisy kryjówek :(. Także miałem jakąś sage o Viveku :P...która też nie była do końca uzupełniona...ale jak pamiętam to coś czytałem o tym typku w tych księgach no i wywnioskowałem, że ten cały ich bożek to beszczelny guru. Kłucą się dwa zwierzątka a ten przychodzi i je zabija fajny pan i władca :P.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem że do opowiadań w Obku Bethesda wynajęła profesjonalnego pisarza (pisarkę?), toteż nie ma się czego obawiać. A w razie czego skopiują opowiadania moje i mojej koleżanki z forum AW. A propo, w końcu zrobili tam nowy layout, i chociaż twórczość fanów potraktowali jak wypierdek to zawsze możecie to i owo tam poczytać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elven Blade => Nową Adamantytową Wieżę już widziałem. Ładnie wygląda, layout robiony wyraźnie pod Obliviona, choć jeszcze nie wszystko działa tak jak powinno... A co do opowiadań fanów, to owszem dział jak najbardziej kojarzę, jednak nie zapoznawałem się póki co z tekstami i pojęcia nie miałem, że jakoweś mogą być twego autorstwa. Cóż, pozostaje mi jedynie nadrobić zaległości ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co sadzicie o najnowszym filmiku ukazujacym gameplay Obka? Dla mnie z jednej strony mocno czuc Morrka, czyli rewolucji za bardzo nie ma, ktora tak szumnie zapowiadano, ale i tak wyglada na to, ze bedzie to rewelka.

Filmik oczywiscie robiony mocno pod publike, rownie oczywiste jest to, ze byl on zaplanowany i przemyslany tak, zeby zrobic wielki "impression". Oczywscie wrazenie robi, moze miejscami trailer jest efekciarski troszke za bardzo (np. gdy gosc szyje z luku z 2 metrow do ogra, ktory ma go w sumie w zasiegu piesci :lol:) :wink: imho rzecz jasna. Dla mnie najwspanialsze w filmiku bylo to, ze wreszcie widac dopracowane uzycie luku, (dzieki havokowi wreszcie bedzie mozna przyjemnie postrzelac) takze koncowe sceny walki z daedrami w zrujnowanym miasteczku (chyba doczekalismy sie naprawde wartkiej akcji i widowiskowych scen w grze z serii Elder Scrolls). Swietne byly tez elfickie ruiny, z tymi wszystkimi zapadniami, pulapkami, ruchomymi czesciami - cudenko, ale pewnie nie wszystkie dungeony w gierce beda tak dopracowane. Fajny jest tez radiant AI, sceny z pania w domku z pieskiem moga dac jakas taka swiezosc rozgrywce, ale tez nie wiadomo, czy taka roznorodnosc zachowan NPCa to tylko nie byly skrypty na potrzeby reklamy - oby nie.

Co tu wiecej gadac - filmik jeszcze bardziej mnie "napalil" na ta giere. pozostaje tylko zbierac kase na nowa grafike, zeby moc sie cieszyc "next-gen technology", ktora to Bethesda tak sie chwali :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co sadzicie o najnowszym filmiku ukazujacym gameplay Obka?

Najchętniej to bym całość zobaczył w pełnej krasie, no ale ściąganie ok. 1,30 GB łączem 163 Kb/s, to nie jest to co tygryski lubią najbardziej :? Pozostaje jedynie zassać owe filmiki słabszej jakości, co też właśnie zobaczymy. I okaże sie cóż Btehesda nam szykuje ciekawego ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...