Skocz do zawartości
Smuggler

The Elder Scrolls (seria)

Polecane posty

Jak widać lubię się dopytywać o mody, więc mam kolejne pytanie :) Co sądzicie o modach zmieniających lub dodających nowe wsie/miasteczka/miasta ? Czy używacie jakiś? I co dla mnie najważniejsze, jeśli dany mod zmienia miejsca, to czy to nie psuje klimatu?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@nerv0

Wbij zaklinanie lub zacznij używać czarodziejskich laseczek, wtedy będziesz mógł używać właściwie każdej zbroi. Strasznie wygodne.

Z normalnych strojów znam:

http://skyrim.nexusmods.com/mods/4708//? strój Triss z drugiego Wiedźmina dla CBBE i oryginalnego modelu,

http://skyrim.nexusmods.com/mods/36738//? strój też z drugiego Wiedźmina i też czarodziejki, ale tym razem pani Eilhart,

O wiele łatwiej jest znaleźć fajny strój do UNP.

@Qarci

Są mody zwyczajnie powiększające osady i ewentualnie dodające nowych npc. W mojej opinii niektóre z nich tylko polepszają wczuwanie się w grę, bo zapomina się o fakcie, że populacja bandytów w Tamriel znacznie przerasta liczbę normalnych mieszkańców.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie teraz modów poprawiających oświetlenie w grze. Który daje najlepsze efekty i czy te co są poniżej można równocześnie używać, czy tylko jeden mieć uruchomiony?

http://skyrim.nexusmods.com/mods/1875/?

http://skyrim.nexusmods.com/mods/27043/?

http://skyrim.nexusmods.com/mods/30450/?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Qarci

Teoretycznie możesz zainstalować każdy mod jednocześnie tylko to nie ma sensu bo każdy z nich wprowadza zmiany, które się na siebie nałożą i będziesz miał np: zbyt dużo źródeł światła w pomieszczeniach, itd. Ja osobiście mam zainstalowany Realistic Lighting Overhaul ale nie używam pliku, który modyfikuje oświetlenie w pomieszczeniach. Jeżeli używamy jakiegoś modu, który zmienia wnętrze budynku to RLO nałoży się na zmiany. IMO trzeba po testować każdy samemu i zobaczyć co nam bardziej się podoba. RLO jest o tyle dobry że ma moduły, tzn. możesz użyć zmian odnośnie świata otwartego ale nie używać modułu, który zmieni oświetlenie w budynkach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odp na pewno dostosuję się do twojej porady.

Ale mam inny problem obecnie, mianowicie nie mogę popchnąć zadania "Spisek renegatów" kiedy mam powrócić do

Eltrysa to widzę go martwego plus strażników i kogoś od cesarstwa ale nikt nie oskarża mnie o morderstwo tylko stoją a legat sobie ciach

. I przez co nie mogę popchnąć zadania dalej. Macie jakieś porady na ten bug?

Na forum nie wolno używać wyrażeń wulgarnych. Problemy należy kierować do działu Pomocna Dłoń, a nie Dyskusje o grach - Rankin

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Qarci

Zgadzam się z KewLem.

Instalując wiele modów jednocześnie, należy uważać, by efekty modów się nie nakładały lub, co gorsza, pomieszać modów. Bo wtedy, cóż. Skyrim lubi odgrywać ciekawe akcje. Moja rada? Instalować mody ręcznie (te wybitnie wielkie jak ERSO można Nexus Mod Managerem), i patrzeć czy nie woła po pozwolenie o podmianę jakiegoś pliku. Przy okazji, poznaje się strukturę plików, co przy jakichś problemach z modami może samo w sobie być pomocne by szybko rozwiązać problem. I mieszać mody oparte na samych plikach też jest znacznie łatwiej.

A co do spolszczeń... nigdy ich nie instaluję, jeśli nie ma mod takiego wymogu. Zawsze jadę na angielskich wersjach, pozwala to uniknąć problemów jakie Ty miałeś z Immersive Weapons. Póki co, zainstalowałem bodajże tylko łatkę polonizacyjną/polską wersję (nie pamiętam) jednego z nieoficjalnych patchy dla dodatków.

A co do problemu z zadaniem: po pierwsze, możesz użyć spoilera, bo nie każdy przeszedł to zadanie, unikniesz ewentualnych kłopotów ^^ A po drugie, zajrzyj na Wikię Skyrima. Poszukaj zadania, i popchnij fabułę do przodu używając konsoli. Renegat to po angielsku będzie Forsworn, jeśli się nie mylę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również uważam że bardziej opłaca się brać wersję Legendarną. W sklepie Cenegi edycja standardowa kosztuje 90 zł bez grosza. Dodatki osobno kosztują (brak Hearthfire):

64.99 -> Dawnguard

68.99 -> Dragonborn

A Edycja Legendarna kosztuje 179.90 zł, jeszcze z dodatkiem Heathfire (113.94 PLN z kodem zniżkowym). I, jak zombik wspomniał, pełno różnorakich modów wymaga dodatków. Gorąco polecam wziąć Edycję Legendarną.

Edit:

Trzy mody uzasadniające kupno dodatków (o ile lubisz modować grę):

Heartbreaker -> można wyrywać serca z żywych przeciwników. Wybitnie dobra droga do znajdowania serc. No i pasuje do postaci beast tudzież do wampira. Wymaga Dragonborn'a.

Belua Sanguinare Revisited -> potężne zmiany w gameplayu jako wampir. Wymaga Dawnguard'a.

Skyrim Immersive Creatures - pełno nowych bestii. Wymaga Dawnguard'a

Edytowano przez TimeX
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem niekoniecznie, chyba lepiej od razu kupić Skyrima w wersji Legendary Edition, skoro Morrowinda już posiadasz a, przynajmniej mi, grało się źle w Obliviona, dlatego moim zdaniem korzystniej dla Twojego portfela kupić od razu najnowszego TESa ze wszystkimi dodatkami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

The Elder Scrolls Anthology to gratka dla kolekcjonerów. Imo tylko dla nich.

Arena i Daggerfall są, z tego co mi wiadomo, udostępnione za free. Morrowind można za grosze wyhaczyć w wersji GoTY, to samo z Obkiem. Naprawdę warte uwagi jest tylko Skyrim.

Kupjąc te gry osobno dużo mniej zapłacisz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up

A dlaczego by nie miała działać? Kod zniżkowy uprawnia do zniżki na ten tytuł. Chyba, że zmienili regulamin kodów. Radzę poczytać regulamin albo się zapytać obsługi Muve.pl, choć z drugiej strony to czasem i oni nie wiedzą, na co kody działają a na co nie ... Mi zadziałał raz kod na zniżkę na Metro Last Light w Edycji Limitowanej, co wg. kogoś z Muve.pl mieć miejsca nie powinno. Tudzież kod raz źle naliczał zniżkę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zawsze mam kolejne pytanie :) Niedawno osiągnąłem 100 pkt w skradaniu (gram złodziej/zabójca) i mogę tą umiejętność zamienić na legendarną. Moje pytanie jest następujące : CO mi daje zamiana tej umiejętności na legendarną? I czy to jest opłacane albo kiedy jest to opłacalne ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje pytanie jest następujące : CO mi daje zamiana tej umiejętności na legendarną? I czy to jest opłacane albo kiedy jest to opłacalne?

Umiejętność spada do poziomu 15, ale wszystkie punkty jakie na nią wydałeś możesz wydać na inne umiejętności. Potem możesz tą rozwijać dalej i osiągnąć więcej poziomów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...