Skocz do zawartości

The Elder Scrolls (seria)


Polecane posty

Wracając do tematu następnej części serii. Po długim namyśle sądzę że akcja TES:VI będzie się działa w Elsweyr. Dlaczego? Ponieważ przed każdym miastem w Skyrim są khajjickie karawany. Kiedy się podejdzie do gościa to mówi on o klimacie w Skyrim i (rzadko) wspomina o klimacie w Elsweyr. Co wy o tym sądzicie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wymieniłeś najważniejszej korzyści - Żona prowadzi swój własny sklep, co prawda niewielki (750 Septimów), ale jest. Dodatkowo dzieli się z tobą zyskiem (Chyba 100 monet dziennie). Może także towarzyszyć ci w przygodzie.

Do tego sklepu jeszcze warto dodać, że zakupione przez żonę przedmioty nigdy nie znikają, tak więc jak się żałuje, że się coś sprzedało, to można to zawsze odkupić. Co do tego towarzyszenia to nie jest to całkiem prawda, towarzyszyć może tylko taka żona, którą już przed ślubem można było "nająć". Ja np. ożeniłem się z mieszczką z Ivarstead i nie mogę jej ze sobą zabierać na wyprawy ani spacery.

@kisiel123, nie rozumiem Twego toku rozumowania, równie dobrze można by powiedzieć, że TESVI będzie w Hammerfell, bo napotykani Redguardzi czasem o nim opowiadają.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy

może mi ktoś powiedzieć, jak poślubić Camillę Valerius z Rzecznej Puszczy? Wykonałem quest ze Złotym Szponem, ale gdy chcę ją zagadać, to nie pojawia się żadna opcja dialogowa.

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Edytowano przez Wuwu1978
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby wykazać chęć, że szukasz drugiej połowy, musisz mieć założony na sobie Amulet Mary, wtedy inni NPC widzą że jesteś wolny, i jeśli tylko im się spodobasz (Najlepiej wykonać dla wybranki/wybrańca jakiś Quest), to kiedy zacznie się rozmowa, dany osobnik opowie ci jak to bardzo nie wierzy, że jesteś samotny, i pojawia się opcja dialogowa "Podobam ci się?", reszta już prosto, potem umawiamy się na ślub.

Nie każdą kobietę można poślubić, więc nie wiadomo czy jest ona do wzięcia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mój huskarl, Lydia, musi mieszkać ze mną w Wietrznym Domku? Bo jest tam łóżko, pisze że czyjeś, a Lydia z mojego domu nawet nie wychodzi. I do tego siedzi na krześle w mojej sypialni. W MOJEJ sypialni :trollface: A na poważnie:

Z którym levelem najlepiej wziąć się za fabułę? I gdzie iść najpierw- do Legionu, czy do Siwobrodych?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mój huskarl, Lydia, musi mieszkać ze mną w Wietrznym Domku? Bo jest tam łóżko, pisze że czyjeś, a Lydia z mojego domu nawet nie wychodzi. I do tego siedzi na krześle w mojej sypialni. W MOJEJ sypialni :trollface: A na poważnie:

Z którym levelem najlepiej wziąć się za fabułę? I gdzie iść najpierw- do Legionu, czy do Siwobrodych?

Musi, niestety. Inni huskarlowie też z Tobą mieszkają, gdy kupisz dom w odpowiednim mieście. Chociaż pozostali siedzą gdzieśtam w jadalni albo gdzieś, to tylko Lydia tak perfidnie cały dzień żre ten chleb w naszej sypialni :D

Ja się za fabułę zabrałem właśnie ostatnio, mając level 42. Ale dobrze jest to zrobić wcześniej, bo można parę fajnych rzeczy zgarnąć, m.in. okrzyk zmuszający trafionego smoka do lądowania.

Nie możesz jednocześnie dołączyć do Legionu i Gromowładnych. Dołączenie do jednych wyklucza możliwość dołączenia do drugich, więc musisz się zdecydować, którą stronę preferujesz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powracając do wątku o mieszkaniu, fajny dom jest w wichrowym tronie ale nie skończyłem q z rzeźnikiem i on za każdym razem tam (w domu który kupiłem) jest a gdy pokonuje go w walce to on stoi i nawet pogada się z nim nie da.Czy są jakieś kody uruchamiające skrypty bo ten facet mnie wkurza i to ni go zabić ni to nic nie da się zrobić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@LordKlucha i Amigos

Napisałem SIWOBRODZI, nie gromowładni. Chodziło mi o to, czy najpierw iść do Wysokiego Hrotgaru czy do Legionu dołączyć.

W Falkret na cmentarzu napadli mnie najemne zbiry. Znalazłem przy nich kontrakt, że niejaka Gerda (czy jakoś tak) chce, żeby mnie, "Złodziejowi" dali nauczkę. Po przeczytaniu żaden quest się nie pojawił. Co to za Gerda?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skyrim znowu mnie zadziwił. Niedawno w Białej Grani bawiłem się krzykami, żeby przyszedł do mnie kurier z listem od przyjaciela. Przez przypadek dostało się tej pani kowal... Avenicci (tej przy wejściu do miasta). Przed chwilą byłem w Samotni i podszedł do mnie... Ulfbert (ten, co sprzedaje w tym sklepie U Amazonki) i powiedział, że mam przeprosić za to, że krzywdzę jego rodzinę... Nieźle się zdziwiłem, ale przeprosiłem (bo nie chciałem tracić sklepiku).

Wczoraj, kiedy robiłem quest dla gildii złodziei i przez przypadek musiałem kogoś zabić, przyszedł do mnie kurier z listem od Jali (nie wiem kto to, choć kojarzę), że bardzo dobrze, że zabiłem... Jego. Ostatnia linijka brzmiała "Cieszę się ze śmierci On". Widać, że już grze nie chciało się generować w liście imienia poszkodowanego :D.

Jeszcze jedno. W Markarcie jest Nchuand-zel (to w Grodzie Podkamień), ale obok Komnaty Umarłych są drzwi prowadzące do "Ruiny Markartu", ale wymagają klucza. Jaki quest się z tym wiąże?

Edytowano przez Xardas80
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@LordKlucha i Amigos

Napisałem SIWOBRODZI, nie gromowładni. Chodziło mi o to, czy najpierw iść do Wysokiego Hrotgaru czy do Legionu dołączyć.

Z tego co dograłem to Legion nie ma nic wspólnego z głównym wątkiem. Siwobrodzi na tej górze są konieczni do pociągnięcia dalej głównego wątku, natomiast dołączenie do Legionu rozgrywa się na linii, Cesarstwo vs Gromowładni - tj. możesz wesprzeć Gromowładnych albo Legion, lecz jest to tylko seria side questów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Sermaciej, w takim razie polecam najpierw iść do Siwobrodych, bo nauczą Cię dwóch bardzo przydatnych okrzyków.

Co do zbirów, to po prostu jak kogoś okradniesz, to jest ileśtam procent szansy, że wyśle na Ciebie trójkę mięśniaków, by Ci wklepali. Nie ma z tym żadnego questa, nie możesz też skonfrontować zleceniodawcy z listem, który znalazłeś przy jednym ze zbirów. Po prostu taka zniechęta do kradziejstwa.

@matusiak97: Nie wiem dokładnie, ale ponoć jak okradniesz kogoś i zabijesz zbirów, których na Ciebie za karę wyśle, to gość odprawi czarny sakrament i będziesz miał na karku asasynów mrocznego bractwa. Ale chyba się zniechęcają po 3 próbach. Ostatniego, trzeciego z rzędu asasyna załatwiłem dość dawno temu, i do tej pory żadnego nie spotkałem. Możliwe też, że przestają na Ciebie polować jak do nich dołączysz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie, panowie, nie wiem jak dużo z Was przegląda scenę modderską ( moddowską? moddną :) ), ale dziś zaglądając na SkyrimNexus dostrzegłem rzecz wg mnie niezwykłą, oryginalną a co ważniejsze, niesamowitą. O czym mówię? O "ThuuMic", mod pozwalający rzucać Krzyki przy pomocy... własnego głosu. Co prawda nie jestem jeszcze tego w stanie sprawdzić, gdyż twórcy moda dopiero co pracują nad wersją moda pod XP, ale może któryś właściciel Win7 się skusi. Muszę powiedzieć, że filmiki wyglądają miodnie. A

link do jednego z filmików ( który również znaleźć można w opisie tego moda )
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie, panowie, nie wiem jak dużo z Was przegląda scenę modderską ( moddowską? moddną :) ), ale dziś zaglądając na SkyrimNexus dostrzegłem rzecz wg mnie niezwykłą, oryginalną a co ważniejsze, niesamowitą. O czym mówię? O "ThuuMic", mod pozwalający rzucać Krzyki przy pomocy... własnego głosu. Co prawda nie jestem jeszcze tego w stanie sprawdzić, gdyż twórcy moda dopiero co pracują nad wersją moda pod XP, ale może któryś właściciel Win7 się skusi. Muszę powiedzieć, że filmiki wyglądają miodnie. A
link do jednego z filmików ( który również znaleźć można w opisie tego moda )

Trzeba przyznać, że pomysł jest suuuper. Ciekawe jak z wykonaniem i czy działa pod wersją PL. Dla tego moda chyba zrobię wyjątek.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up Dlaczego uważasz że skoro akcja gry działa się już w Hammerfel to ludzie z Beth, którzy na bank mają w swojej siedzibie wielką mapę Tamriel, postawili na tym kraju wielki czerwony krzyżyk? Równie dobrze akcja następnej części może się tam odbywać ze względu na konflikt między Imperium/Hammerfel a Thalmorem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie twierdzę że postawili na Hammerfel krzyżyk, tylko oni mają jeszcze parę krain do "zwiedzenia" i wątpię żeby robili ładniej wyglądającą powtórkę Redguarda.Tai marketing nikomu jak na razie się nie opłacił. No chyba że grę z 8-bitowca remakowałeś na Win. XP, Vistę lub 7.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)może się tam odbywać ze względu na konflikt między Imperium/Hammerfel a Thalmorem.

Nie jestem jakimś wielkim fanem, ale chyba żaden dotychczasowy TES nie kontynuował wątków zaczętych w poprzednim. Dział się - chyba zawsze - co najmniej kilka lat od wydarzeń przedstawionych w poprzedniczce. Dlatego powrót Hammerfel na takiej linii fabularnej jest dość mało prawdopodobny. Tyle tylko, że Elswyr jest (po raz kolejny - CHYBA) dość monotonna, pełna piasku i gór. Mnie osobiście taki tandem by odrzucił - dodatkowo nie przepadam za kotowatymi. :P Trudno im będzie teraz znaleźć dobre miejsce na wrzucenie weń TES VI - jeżeli wykluczymy użyte już krainy. Dodatkowo po surowym Skyrim mają wysoko postawioną poprzeczkę w kwestii "klimatyczności" kolejnej krainy - dla mnie właśnie taką porażką byłaby pustynna Elswyr'a.

Z tego co wiem, Orkowie nie mają własnego państwa (prócz tego małego duperelka w Hammerfel, lub Wysokiej Skale - nie wiem dokładnie gdzie), więc może ten fakt wykorzystają twórcy i w tle kolejnej części czeka nas następny bunt przeciw Cesarstwu? ;) Wydzieranie ziemii przez zielonoskórych Redgardom i Bretonom? Z drugiej strony kraina Oślizgłych rónież nie została przedstawiona - choć nawet nie wiem jak się nazywa. :P Są jeszcze na mapach kontynenty, których nie widać, więc może odważny ruch i pokazanie innej części świata niż Temariel - chociaż nie wydaje się to prawdopodobne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o serię, The Elder Scrolls to zdarzyło mi się przejść tylko Skyrima, lekką styczność miałem tylko z Morrowind i Oblivion i powiedzcie mi czy wszystkie gry z tej serii są tak samo dobrze dopracowane jak Skyrim?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...