Skocz do zawartości
Smuggler

The Elder Scrolls (seria)

Polecane posty

W Hjerim są takie ulotki dotyczące Rzeźnika i dwa dzienniki. Idź do takiej pani co mieszka niedaleko Hjerim (jak dokładnie się nazywa nie pamiętam - wspominają o niej ulotki) i zagadać o dzienniki. Potem powinno się wyjaśnić.

Faktycznie, przez przypadek wziąłem ulotkę i ją od razu wywaliłem, przez co nie mogłem iść w queście dalej, a ja nie wiedziałem co się dzieje :P. Dzięki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten quest z Rzeźnikiem jest ogólnie "zabłądzony" na śmierć... Ja np. nie spotkałem w ogóle tego gościa od amuletu. Owszem, amulet znalazłem, podobnie jak pamiętniki i ulotki. Zgodnie z opisem questa oraz znacznikami poszedłem najpierw do tej kobiety, a następnie do Pałacu Królów i... Quest się zakończył.

Aresztowany został nadworny mag Ulfrica

, a tematu amuletu nawet nie mogłem poruszyć. Co ciekawe, pojawiał się on w którejś z wypowiadanych przez NPCów kwestii sam z siebie.

Wcześniej zresztą też były problemy - quest rozpocząłem podczas wykonywania zadań dla Mrocznego Bractwa (miałem zlikwidować kogoś, kto się kręcił w okolicy sceny zbrodni), a wróciłem do niego znacznie później. Oczywiście wszyscy ludzie stali nadal nad okrwawionym grobem na którym jednak nie było żadnego trupa. Gdy więc później dostałem zadanie zbadania zwłok znacznik wskazywał na pusty nagrobek. Jednocześnie otrzymałem zadanie pójścia do Halls of the Dead i zbadania zwłok tam.

Ręce opadowują...

Może ktoś napisać w spoilerze, czy ten Strange Amulet po zamianie w

amulet nekromancji

daje jakieś fajne bonusy?

@kisiel231 - jakiś czas temu, nie pamiętam. Sprawdź sobie w wątku o nowych moderatorach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Alaknar - Generalnie jesteś w połowie questa... Polecam wrócić do miasta po kilku dniach, a wszystko się rozwiąże

Z tym badaniem zwłok chodzi o to, żeby podążać śladem krwi, w nocy dość kiepsko widocznym

Edytowano przez FrankSlade
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio oglądąłam ten mod "Acceleration Layer",ale jak zwykle, coś namotałam i źle go umieściłam tak, że musiałam robić reinstal. Jakaś dobra dusza, mogła by temu po raz kolejny zapobiec i powiedzieć, gdzie i co trzeba zrobić, by ów mod mógł funkcjonować? :rolleyes:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Alaknar

To nie jest błąd z tym aresztowaniem nadwornego maga. To jest jedna z dróg jak można zakończyć to zadanie. Jeśli chcesz dopaść prawdziwego morderce idź pogadać bezpośrednio z magiem i cała sprawa potoczy się dalej. Ogólnie samo zadanie nie jest złe. Ale nie było jeszcze takiego zadania w Skyrim, które wykonywałem z jakimś specjalnym namaszczeniem.

Ale ogólnie gra wymiata. Nie mogę się oderwać. A bug związany z Hjerimem i zadaniem o mordercy był pierwszym i jak dotąd ostatnim, które zobaczyłem. Może w ogólnym zachwycie nad grą ich nie zauważam a zacznę dostrzegać po jakimś czasie, jak juz się z grą obeznam. Skyrim póki co to cud, miód i orzeszki i jeszcze z bitą śmietaną.

Spoilery! - Rankin

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Agatix

Install SKSE (Skyrim Script Extender) latest version from http://skse.silverlock.org/.

SKSE must be installed to the same folder as Skyrim's executable (TESV.exe).

Install this mod, TESV Acceleration Layer, through Nexus Mod Manager, or manually to <Skyrim root>\Data\SKSE\Plugins. Create the SKSE and Plugins folders if they don't exist.

Launch Skyrim using skse_loader.exe from the SKSE install.

Czyli:

Zainstaluj SKSE.

SKSE musi być zainstalowane w tym samym folderze, w którym jest plik uruchamialny Skyrim (TESV.exe)*

Zainstaluj ten mod, TESV Acceleration Layer, poprzez Nexus Mod Manager lub ręcznie do <katalog główny Skyrim>\Data\SKSE\Plugins. Jeśli katalogi "SKSE" oraz "Plugins" nie istnieją, utwórz je.

Uruchom Skyrim używając pliku skse_loader.exe utworzonym podczas instalacji SKSE.

Z tym badaniem zwłok chodzi o to, żeby podążać śladem krwi, w nocy dość kiepsko widocznym

Nie, nie. Podążanie za plamami (swoją drogą - ktoś tam musiał z wiadrem iść i wylewać zawartość co kilka kroków, słowo daję...) jest później.

Polecam wrócić do miasta po kilku dniach, a wszystko się rozwiąże

Aaa... Widzisz. : ) Dzięki za informację. Na uesp.net nie było o tym mowy. : )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z misją, w której trzeba odzyskać plany dla Aeli. Jestem w lokacji zwanej Kieł Faldara, doszedłem do tej areny gdzie się wilki naparzają, wchodzę w jedyne dostępne drzwi, a tam woda. I kraty przy drzwiach. Obchodziłem naokoło, wchodziłem na tą drugą kamienną półkę, i nic. Dalej iść się nie da. Gdzie są te plany?

@up

Fajne to jest.

EDIT

OK, plany były w wieży.

Edytowano przez Sermaciej
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak też się wtrącę w dyskusję :)

Dość dziwna rzecz ostatnio mi się przytrafiła w trakcie gry. Otóż będąc w Białej Grani zrobiłem (nawet nie celowo) zamieszanie i zabiłem kilku npców. Pusto się zrobiło w mieście więc wskrzesiłem ich konsolą używając na każdym komendy "resurrect". Wszystko było okej, zachowywali się całkiem normalnie, okna rozmów też działały. Ale jak wróciłem do miasta po kilku dniach, to wszyscy zniknęli :icon_eek: . Szukałem w ich domach, karczmie- nigdzie ich nie ma. Z 6ciu npców po prostu gdzieś wyparowało :)

Mieliście taką sytuację?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie się ożeniłem z Ysoldą, i kupiłem Wietrzny Domek. Kupiłem też cały dostępny wystrój. Niestety nie było możliwości posiadania ani akcesoriów kowalskich, ani stołu do zaklinania. W którym mieście jest to opcja do domu? I jak można zainwestować w sklep? Bo muszę po różnych miastach latać, żeby sprzedać zdobycze z jednej tylko wyprawy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, nie mam wszystkich domków, ale powiem Ci tak - w najdroższym z nich, w Samotni nie mamy dostępu do sprzętu kowalskiego. Zaklinanie, alchemia - kowalstwa nie ma. Może w jakimś innym będzie... Nie wiem. Wg UESPwiki nie ma w żadnym. Tylko w Riften/Pękninie znajdziesz stół do garbowania.

W sklep można zainwestować rozwijając retorykę. Poszukaj wśród perków tego, który na to pozwala. ^^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stoły do zaklinania są w domkach w Solitude i w Windhelm. Akcesoriów kowalskich nie widziałem w żadnym, a posiadam wszystkie oprócz tego w Markarth. Mimo wszystko, szanse, że będzie tam sprzęt kowalski są nikłe, w końcu taka kuźnia to zagrożenie pożarowe. Polecam zrobić zadania dla Gildii Złodziei, będziesz miał kuźnię w ich kwaterze głównej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A próbowałeś jeszcze raz ich wskrzesić konsolą?

Nie próbowałem :)

Próbowałem za to przenieść się w miejsce jednego z wskrzeszonych i zabitych npc używająć jego id i komendy "player.moveto". Po wpisaniu i potwierdzeniu pojawił mi się klasyczny ekran ładowania... i gra się zawiesiła ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wpisaniu i potwierdzeniu pojawił mi się klasyczny ekran ładowania... i gra się zawiesiła ;)

Nie jesteś gotów by wkroczyć do Sovngard'u. :P

Ja natomiast - porzucając ideę stworzenia maga bitewnego na rzecz czystego - natrafiłem na bug związany z Maską Morekaja (świetnym przedmiotem dla "magującej" postaci). Otóż zapisując grę z założoną maską (przy szacie arcymaga) po wczytaniu zamiast maski jest tylko czarna dziura w miejscu twarzy. Trzeba wówczas zdjąć maską, zrobić zapis, wczytać go i założyć ją ponownie - wtedy wszystko śmiga. ;D

PS. Spoiler nt. Gromowładni vs Legion.

Ile jest misji w wątku nt. wyzwalania Skyrim po przyłączeniu się do Gromowładnych? Odbiłem właśnie Pogranicze i nie wiem ile tak jeszcze tego zostało.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie pytanko z tematu domowego.Jaki dom najlepiej kupić? Bo dla mnie cena nie gra roli (zawsze chciałem to napisać).Bo mam dom w białej grani ale ten dom jest za mały najlepsza była by dla mnie jakaś willa czy trochę większy dom bo nie mam gdzie trzymać przedmiotów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...