Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Rankin

Najlepsi twórcy gier

Polecane posty

Ja z kolei jestem antyfanem BioWare, ale wielkim fanem Bethesdy - Fallout 3, Fallout: NV, Skyrim, Call of Cthulhu: Dark Corners of the Earth, RAGE - ale głównie tych trzech pierwszych tytułów i silniku na którym powstały. Poza tym 2K Games za Mafię 2, Prey, Borderlands i BioShocka; Black Isle Studios za Planescape: Torment i dwa Fallouty; Valve za Portala 1 i 2 oraz Left 4 Dead 1 i 2; oraz Eidos za serie Tomb Raider, Thief, Just Cause i Deus Ex. Najważniejsze zostawiłem na koniec, GSC Game World za serię S.T.A.L.K.E.R. i Kozaków.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak samo jakos nie popadam w uwielbienie jezeli chodzi o Bioware.Wole Bethesde za jej Fallouty,Tesy(za ktorymi nie przepadam ale podoba mi sie konsekwencja z jaka rozwijaja ta marke).THQ za Homeworld,Dawn of War serie.No oczywiscie GSC za Stalkery.2k wszczegolnosci za Bioshocka i Borderlands.Valve,i niektore studia EA.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomyliliście chyba tematy panowie ;] to jest temat o developerach, nie publisherach - Bethesda tylko wydała Call of Cthulhu i Rage'a, 2K wydało Mafię, Preya, Borderlands i Bioshocka. Tak samo Eidos: zrobił Deus Exa (zakładam, że mówimy o Human Revolution?), ale wydał TR, Thiefa i JC. THQ to również wydawca :) nauczcie się rozróżniać. @Shortyy - Skyrim nie powstał na tym samym silniku co Fallouty.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy zapewne odpowiada wedle drogi jaką wskazuję ulubiona gra, ja także pójdę tym tropem i bez wątpienie mianem najlepszego ogłoszę wielką i wspaniałą firmę Blizzard, rzecz jasna za World of WarCraft i Diablo! Myślę, że na uznanie zasługuje także BioWare oraz Rockstar - w szczególności Rockstar.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będę oryginalny, jeśli napiszę, że najbardziej cenię Bioware ;] Mają w swoim dorobku wiele hitów, i wg. mnie to właśnie oni są najlepszą ekipą na rynku gier. Następnie zestawiłbym CD-Project RED, za "Wiedźmina". Mimo, że jest to studio jeszcze niedoświadczone, to jednak potrafiące robić porządne gry. Z ogromną niecierpliwością wyczekuję Wiedźmina trójki i tych tajemniczych tytułów, za które niedługo mają się zabierać ;] Należy również uwzględnić Rockstar Games, IO Interactive, Blizzard'a, oraz Piranię Bates.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mówimy o wszystkich twórcach łącznie z konsolowymi to:

1. Rockstar Games - od wielu wielu wielu lat tworzą niesamowite, rozbudowane i przemyślane gry. Nie produkują masówek, a porządne gry co 3-4lata. I to w ich grach widać. Wiele świetnych pomysł, dobre scenariusze no i po prostu MAGIA w ich grach. Jeden z niewielu firm, do których mam autentyczny szacunek.

2. Valve - choć wiele gier nie tworzą, to jeśli już coś zrobią to jest to niesamowite. Seria Half Life czy choćby ostatnio Portal 2

3. Naughty Dog - od czasów Playstation zrobili trzy genialne serie. Niesamowite studio, które powinno uchodzić za wzór. Na dzień dzisiejszych tylko jedna relatywnie średnia gra, czyli Jak X: Combat Racing. Ale to każdemu się zdarzy. Cała reszta, począwszy od czasów przez Playstation jest po prostu genialna.

4. KOJIMA PRODUCTIONS - Kocham serie Metal Gear Solid, więc i ich twórców. Poza jedną wpadką z MGS2, reszta to naprawdę kapitalne produkcje, z Metal Gear Solid 3 na czele.

5. Media Molecule - Młoda firma z genialnymi pomysłami. Little Big Planet 2 to kapitalnie pokazuje.

Za pojedyncze serie:

1. BioWare za Mass Effect

2. 2K Games za Mafie II(przez wielu krytykowaną. Ja też ją krytykuje, ale w mniejszym stopniu), no i wcześniej za pierwszą MAFIE

3. DICE za serię Battlefield i niedoceniony bardzo grywalny tytuł, czyli: Mirror's Edge

4. CD-Project RED za Wiedźminy

5. GSC Game World za serię S.T.A.L.K.E.R

6. EA Canada za serię FIFA (2010-2012)

7. 2015 za Medal of Honor: Allied Assault, które według mnie jest prekursorem zmian w grach FPS, i to właśnie dzięki tej grze dzisiejsze STRZELANKI wyglądają tak, jak wyglądają.

8. Infinity Ward za Call of Duty 1, 2 i 4

------------------------------------------

Zresztą musiałbym wymienić wszystkich twórców, bo każdy dał mi coś, co zapamiętam na dłużej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim prywatnym rankingu najlepszych tworcow gier znajduja sie tylko dwie firmy. Pierwsza jest Blizzard, ktory od lat nigdy mnie jeszcze nie zawiodl i przy grach od Sniezycy zawsze bawie sie doskonale. Na drugim miejscu stawiam Rockstara, ktorego seria GTA i Red Dead Redemption sa wielkimi, przemyslanymi produkcjami, zapewniajacymi wiele godzin dobrej zabawy w otwartym swiecie. Na trzecim miejscu podium stawiam Bethesde, ale to glownie ze wzgledu na kolejne gry z serii The Elder Scrolls. A nagroda specjalna idzie do Creative Assembly, ktore od lat daje nam dopracowane i wciaz trzymajace wysoki poziom strategie z serii Total War. Jak widzicie zabraklo w tym zestawieniu BioWare. No coz, chociaz KOTORy i ME3 byly swietne, to jak dla mnie to wciaz za malo by trafic na podium lub odebrac nagrode ludziom z CA. ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No pewnie! Uzylem milionpincsetstodziwincset "crackow" na kupionej w Wietnamie wersji ME2 i udalo sie odblokowac cala kampanie singleplayer z ME3, ktora byla ukryta w kodzie dwojki. ;) Na koncu fabuly ME3 okazalo sie, ze

to ksiadz zabil listonosza i ukradl mu rower

. ;) Zwykle typo i tyle, ale nie bede juz edytowal mojego posta zeby ten Twoj mial sens.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście ogromną sympatią darzę Codemasters. Po pierwsze za świetne gry na NESa, a po drugie - za bardzo przyjemne ściganki (choć ostatnio im coś gorzej wychodzą, trzeba przyznać). Chyba żadna inna firma mi się tak dobrze nie kojarzy ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro mozna tu wstawiac takze tworcow starych gier, to bez wahania wymienie: Westwood Studios i Microprose. Gry firmowane logiem ktorejs z tych firm (jak np. Dune 2, C&C, Railroad Tycoon, Silent Service, Pirates!, The Legend of Kyrandia i wiele innych) zawsze kojarzyc mi sie beda ze wspaniala rozrywka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie miałem swojej ulubionej gry. Wiele mi się podobało ale żadna nie zasługiwała na ten tytuł. Dopóki nie zagrałem w Minecrafta. Moje życie się wtedy odmieniło... Ekhm, zagalopowałem się. ;P Wg mnie Notch ze swoją ekipą Mojangu to prawdziwi artyści, stworzyli tak świetną grę. :)

Oprócz tego doceniam również Blizzarda za to, że ich gry nigdy nie były słabe, zawsze były (i są nadal) to produkcje z najwyższej półki. I za to tą ekipę podziwiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Bethesda- za całą serię Elder Scrolls i dwa ostatnie Fallouty. Za to, że wiedzą o tworzeniu RPG i je robią, nie jak BioWare i ich ostatnie dokonania (patrzę na Ciebie ME 2).

2. Black Isle- za dwa pierwsze Fallouty, Planescape'a i dwie części Icewind Dale. Wymienione pozycje to klasyki gier Role Playing, których fan erpegów nie może nie znać.

3. Codemasters- może i potrafią robić tylko samochodówki, ale wychodzi im to perfekcyjnie.

i bonusowe miejsce:

Jonathan Blow- wspaniały niezależny twórca o wielkiej wyobraźni, który stworzył cudne Braid.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Valve - głównie za Steama. Zaś jeśli chodzi o gry, to tytuły takie, jak Portal czy Half-Life 2 są po prostu niezwykłe i to czyni Valve moim osobistym liderem.

2. Piranha Bytes - za Gothica. Niesamowite klimaty w dwóch pierwszych częściach gry, epickość w trzeciej. Teraz Risen. Jeden z najlepszych producentów RPG-ów.

3. DICE - oczywiście za Battlefieldy. Bardzo dobre FPS-y, doskonałe multi. Moim pierwszym był BF2 i była to bardzo dobra gra. Teraz BF3... :laugh:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Blizzard - za stworzenie kilku ogromnych, znanych na całym świecie marek, które cieszą się wielką popularnością. M.in. z powodu ich bardzo wysokiej jakości.

2. Rockstar Games - to typowo amerykańskie studio, które potrafi stworzyć nie tylko gry o wysokiej jakości, ale też porządnie je zareklamować i zrobić z nich produkt kultury masowej.

3. BioWare - za KotOR i Mass Effect.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężki temat, jest wiele twórców gier którzy robią je naprawdę dobrze np:

Bethesda Softworks - TES-y

CD Projekt Red - Wiedżminy

Blizzard - Diablosy

Bioware - Mass Effecty

...

Mógłbym tak wypisywać w nieskończoność bo tak jak napisałem na początku prawie każde studio ma swoją bardzo dobrą grę którą mogą się pochwalić i ze spokojem o niej dyskutować.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...