Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Rankin

Najlepsi twórcy gier

Polecane posty

NINTENDO - ZA WSZYSTKO!!

Game Freak - za Pokemony

Blizzard - za Diablo II,czekam na Diablo III

Criterion - za Burnouta

Ubisoft - za Prince of Persia,HAWX,Assasin Creed

EA - miedzy innymi za Dead Space,Mirror Edge i wiele innych

Bioware - za Kotor,Dragon Age,Mass Effect

Piranha Bytes - za Gothica

3DO - Heroes III

Interplay - Fallout I i II

Bethesda - Morrowind

Epic Games - Gears of War

Tell Tale Games - Sam and Max

Rockstar - GTA

Pewnie i tak cos pominąłem,głownie dałem PCtowe no ale trudno.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Valve- za CS Portal HL i inne

Blizzard- za Diablo

Rockstar games - za GTA

Koei - za Dynasty warriors

Ubisoft - za PoP HoMM 5 Devil may cry

Krócej mówiąc każdy producent wypuska dużo dobrych gierek do których ciągle powracamy i zawsze jest przyjemnie ją przejść :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako, że wymieniłbym pewnie po raz n-ty to, co już zostało wymienione, to od siebie dodam studio Team Ico. Ich jedyne dwie gry po prostu skradły me serce, a kiedy wyjdzie The Last Guardian, to nie będzie już dla mnie odwrotu, i w końcu będę musiał przerzucić się z PS2 na PS3...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pierwszym miejscu bezapelacyjnie Nintendo za wyznaczanie standardów gier video i za bycie prekursorem w wielu dziedzinach wirtualnej rozrywki.

A największy znany mi twórca gier video to Pan Shigeru Miyamoto- człowiek legenda, twórca Donkey Konga, Mario i jego ekipy, Linka, Metroida itd.

A potem ... hmm... Blizzard, Team Ninja, Capcom, Namco, Bioware, EA, Ubisoft, Atari, Sierra, Koei, Sega, Konami, Firefly Studios, Epic games,

Na pewno coś jeszcze, ale generalnie ciężko sobie wszystkich przypomnieć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Relic - za CoH i wszystkie Dawn of War'y

Ubisoft - za wiekszosc strzelanek i Assassins Creed'y

DICE- za Bad Company 2 i Mirror's Edge

BioWare - za Mass Effect i Dragon Age

EA Maxis - za Simsy :wink:

Infinity Ward - za Call of Duty

Raven Software - za Singularity i Wolfenstein

i tyle...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ubisoft, Ubisoft i jeszcze raz Bioware! Ubisoft stworzył serię AC, której przedstawiać nie trzeba. Za to Bioware, mistrzowie RPG stworzyli wiele tytułów, w które gram bez przerwy. Jakiś miesiąc temu znów zacząłem grać w ME. Wczoraj przeszedłem ME2 i... Zacząłem grać po raz kolejny(a który to już najstarsi górale nie pamiętają)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie pierwsze miejsce zajmuje już nieistniejąca firma Midway :( Szkoda, że padła bo ich produkcje zawsze mnie mile zaskakiwały (oprócz Spy Hunter Nowhere To Run), wysokie miejsce w moim rankingu ustanowili sobie dzięki Psi Opsowi, mam już ich większość gier jak np. Midway Arcade Treasures 2 i 3 (zestaw kilkunastu gier z automatów), Psi Ops, NARC, Stranglehold, Spy Hunter Nowhere To Run, Sudeki (byli chyba tylko dystrybutorem tej gry) Blacsite Area 51 itp.

Ich gry zawsze się czymś charakteryzowały, mieli fajne pomysły, fajnych bohaterów (z wyjątkiem SH NHTR), fabularnie stali na dość wysokim poziomie i większość się czymś wyróżniała (np. Psi Ops mocami). Naszła mnie ostatnio ochota kupić ich ostatnią już grę Wheelman i tak właśnie zrobię, mam nadzieję, że się nie zawiodę :)

No na pierwsze miejsce do rankingu aktywnych producentów gier chciałem wpisać Bioware któro uraczyło mnie takimi produkcjami jak Jade Empire a szczególnie Mass Effect, nawet po Mass Effect 1 od razu nazwałem Bioware moją ulubioną firmą produkującą gry i prawdziwymi mistrzami wirtualnej rozrywki, a już mistrzami wymyślania historii. Jak szybko spostrzegłem "nie chwali się dziewczyny po wyglądzie jeśli się jej nie pozna" tak samo i Bioware pokazało swój charakter wydając Mass Effect 2 czyli grę niedopracowaną (choć są inne opinie to ja się tej trzymam), z straszną ilością głupot i fabułą (a raczej jej praktycznym brakiem) którą bije nie jedna stara czy nowa gra TPP/FPP po prostu historia jest tak słaba i nafaszerowana głupotami (podobnie jak komiks), że aż śmieszy i żal się robi scenarzystów. Mam nadzieję, że w ME3 wywalą Maca Waltersa (głównego scenarzystę Mass Effect 2 i komiksu) i ponownie sprawą zajmie się Drew (główny scenarzysta pierwszego Mass Effect). Tą produkcją Bioware spadło w moim rankingu z miejsca pierwszego na szóste :( i choć ich ME 2 zdobywał takie podejrzanie wysokie noty to ja uważam, że produkt powinien zostać przerobiony od nowa. A jaki jest największy wróg w tej grze? Blokujaca się kamera która nie raz sprawia, że Shepard będzie biegł i strzelał tylko w jedną stronę choć my kręcimy myszką w inny kierunek, naprawdę zabójczy patent szczególnie gdy gramy na poziomie trudności szaleniec i okazuje się, że kamera się blokuje (a robi to często) i nie ma jak się schować (mam grę oryginalną i upatchowaną)

Beenox/Treyrach- firmy odpowiedzialne za Spider-Many, ich gry może nie są super hitami ale zawsze dają rozrywkę na przyzwoitym poziomie :)

Crystal Dynamic-Kiedy produkowali gry typu Legacy Of Kain czy Project Snowblind byli jednymi z moich ulubionych twórców gier, teraz gdy wleźli w to szambo zwane Tomb Rider nic innego nie robią więc i spadli w rankingu.

Namco-po Dead To Rights II i paru innych grach śmiało dałem im drugie miejsce ale już widzą, ze goście lecą w kulki olewając PC więc mają 5 :)

CD PROJEKT- w dziale Polonizacje i najlepszy Polski dystrybutor gier mają pierwsze miejsce, nikt tak świetnie nie potrafi przełożyć grę na nasz ojczysty język jak nasze kochane CDP a czasem zrobić nawet lepszą wersję od oryginału :) Uwielbiam ich :)

I na sam koniec Rockstedy czyli goście od Batmana, to ich pierwsza produkcja więc trudno ich nazwać lubianym twórcą gry więc miejsca w rankingu na razie nie mają ale będę się przyglądał ich kolejnym grom bo widać, że goście talent mają, pytanie tylko czy umieją go wykorzystać. I choć sam Batman AA nie spełnił moich oczekiwań to okazał się produkcją bardzo dobrą, czekam na Batmana 2 i ta produkcja pokaże nam przyszłość Rockstedy, ja w każdym razie liczę na nich, skopcie Batmanem 2 tyłki konkurencji panowie :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Deep Silver - za Stalkera.

EA - Za wiele tych świetnych i tych gorszych gierek.

Relic - Dawn of war i CoH.

Propaganga Games - Turok

I najważniejsze : ( może zaskoczyć )

Microsoft games za stworzenie wspaniałej gry HALO. Ipopełnienu wielkiego błędu i nie wydanu go na PC :dry:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...