Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

wies.niak

Anonimowe komentarze na blogach

Anonimowe komentarze  

219 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy wyłączyć możliwość pisania komentarzy przez osoby niezalogowane?

    • Tak
      123
    • Nie
      59
    • Jest mi to obojętne
      25
    • Nie wezmę udziału w tej ankiecie :-)
      12


Polecane posty

Mnie, jako blogera drażnią osoby, które zamiast pokazać się face to face wolą anonimowo- zazwyczaj chamsko komentować moje wpisy. Cóż... Cóż, jako FA tworzymy własną społeczność i myślę, że w zupełności poprzestać można na komentarzach z jej strony. Tyle ode mnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zagłosowałem na nie. Z powodów wyżej już wymienionych, ale także dlatego, że chyba po to ktoś pisze blog, by później czytać do niego komentarze. Jeśli pisze tylko by był czytany, niech wyłączy tą opcję. Wiadomo, że niemiło czytać wulgarne lub głupie teksty, ale uważam blog za taki hyde park, z tą tylko różnicą, że to autor może powiedzieć co chce, nie naruszając regulaminu. A w hyde parku należy liczyć się, że czasem się usłyszy to i owo od anonimowych ludzi

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem przeciwko wyłączeniu opcji komentowania blogów przez nie zalogowanych dlaczego ?

A co, jeśli ktoś chce skomentować blog, a nie chce rejestrować się na forum ? Zablokować ot tak ? To dziwne dla mnie i dlatego jestem przeciwko, każdy ma prawo zachować anonimowość w internecie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie istnieje coś takiego jak anonimowość w internecie.

Idąc Twoim tokiem rozumowania, po co wymagać rejestracji na forum?

Nie więcej tak, ale sprostuje.

Chodzi mnie oto, że mam znajomych co chcą komentować blog, ale nie chcą robić loginu na forum, a by zostawiali dopisek ksywy lub coś. Chodzi mnie że nie każdy chce się rejestrować tylko po to, by komentować jakiegoś bloga lub coś.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sama rejestracja nie trwa długo, a jeśli już to kogoś zniechęca to co taka osoba chce wnieść na forum/bloga ? Jestem oczywiście na TAK, gdyż jeśli ktoś chce pozostać anonimowy to niech powypisuje byle co w danych wymaganych i tyle.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypowiedzi na blogach, dotyczą nie tylko spraw forumowych, ale wielotematycznych. Treści są dostępne dla wszystkich, a więc komentowanie powinno być dostępne również dla każdego.

Nie wszyscy moi znajomi czują potrzebę zakładania specjalnie konta, aby napisać komentarz ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież nikt nie zabrania im komentować, muszą po prostu założyć konto. No i pamiętajcie o tym, że to nie jest zwykle forum, a oficjalne forum CDA. Wam to wisi, czy ktoś was wyzwie od ciot czy innych ćwierćmózgów w komentarzach do waszych blogów, ale my, moderatorzy, musimy dbać o to, żeby takie treści się nie pojawiały. Wiadomo, staramy się przeglądać dokładnie wszystko, co pojawia się na FA, ale czasem po prostu mi dajemy rady, zwłaszcza pod kontrowersyjnymi wpisami, jak te Darka. Zablokowanie możliwości komentowania blogów osobom niezarejestrowanym odbiera komentatorom ich fałszywe poczucie anonimowości i zmusza do przemyślenia swoich słów. Wystarczy, czy pisać dalej?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję wstawić nową regułę do regulaminu, że każdy użytkownik, który pozwala komentować swojego bloga przez gości, musi też czuwać nad zawartością komentarzy, które będą przez nich zamieszczane. To pomoże moderatorom i każdy wyjdzie na swoje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież dostęp oni będą mieć. Chodzi tylko o to, by nie mogli komentować. W sumie mam inny pomysł, ale nie wiem na ile wykonalny. Jeśli by dało radę (czyli o ile skrypt na to pozwala), to możnaby zostawić możliwość komentowania przez gości, ale wpisy takie byłyby moderowane przez autora bloga (oczywiście o ile autor pozwoli na komentarze gości), pozostałe wpisy moderacja na pozostałe wpisy byłaby ustawiana wedle uznania autora.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spriggs - już teraz każdy jest moderatorem swojego bloga. Problem polega na tym, że ludzie sobie zlewali komentarze o nieregulaniomej treści, albo nawet wdawali się w pyskowki. Twoje rozwiązanie cofa nas do poprzedniego stanu. I o ile forum można łatwo ogarnąć, bo mamy jasne informacje gdzie i kiedy pojawiał się post, o tyle komentarzy w ten sposób ogarnąć nie idzie.

Sevard, Shaker - pomysł w sumie w miarę ok, ale ja nie ufam forumowiczom w stu procentach, a za dopuszczenie 'złych' komentarzy raczej karać nie będziemy, prawda?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem na tak, ludzie, ktorzy pisza w pelni anonimowo (przynajmniej tak im sie wydaje bo IP zostawiaja) nie biora odpowiedzialnosci za swoje slowa, moze wiec dochodzic do sytuacji spamowania bloga idotycznymi komentarzami osob niezalogowanych, moze byc tez tak, ze autor bloga sam bedzie "podbijal" ilosc komentarzy do swojego bloga. Kiedy ludzie pisza ze swojego konta maja swiadomosc odpowiedzialnosci za slowo pisane, wiedza, ze jesli beda przeklinac czy smiecic moga dostac osta, pozniej, jesli sie nie poprawia, baniaka. Tak wiec jestem na tak :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sevard podsunął dobry pomysł.

Ci co są zalogowani, nie będą musieli czekać na zatwierdzenia komentarza, ale ci nie zalogowani, będą musieli poczekać.

Nie wiem, może to co powiem teraz będzie głupie. Ale uważam że każdy bloger, powinien mieć u siebie na blogu regulamin jak u mnie to jest, może to by skłoniło tych osób co nie są zalogowane, do przemyślenia tego co chcą napisać w co wątpię. Ogólnie rzecz biorąc, jestem za opcją Sevarda, ci co są zalogowani na forum nie będą musieli czekać na zatwierdzenie komentarza, chyba że właściciel bloga zrobi takie coś. Ale obowiązkowo dać komentarze nie zalogowanych osób do zatwierdzania. Ja mam taką sugestię od siebie też, otóż. Czy dało by radę, by moderatorzy forum, mogli by sprawdzać blogi, gdyby jakieś ewentualnie łamały regulamin forum ? Chodzi mnie o wpisy, wiecie raportować je jak posty lub coś

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadmiar regulaminów jest gorszy niż ich niedomiar (najlepszy przykład polskie prawo ;) ), więc jestem przeciwny temu, żeby wymagać tego, by każdy blog miał swój regulamin. To tylko zniechęca ludzi do komentowania, a nie o to chodzi. Chodzi o to, by komentować z sensem i nie obrażać przy okazji wszystkich po kolei, sądząc, że istnieje coś takiego jak anonimowość w sieci. Wierzcie mi, że nie istnieje, nawet jeśli ktoś się schowa za jakimś proxy, to i tak da radę go namierzyć.

Mój pomysł też mi się podoba (w końcu jest mój), ale tu jest ten problem, że nie wiadomo, czy obecny skrypt pozwala na coś takiego, a nie sądzę, a jeśli nie, to ile pracy trzeba włożyć, żeby jednak pozwalał.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stanowcze NIE dla anonimowych komentarzy na blogach! \

Przyjdzie taki odważny jeden z drugim i zacznie głupoty pisać, albo od razu będzie sypał kometnty rodem z samosi.pl; dlatego jak ktoś chce się wyrazić, to niech najpierw założy konto. Raz że w końcu będzie odpowiadał za to co pisze; dwa, że może skusi się aby poznać forum.

Sonda leci już prawie 4 miesiąc! Już dawno wiadomo, jakie zdanie na to mają forumowicze; jeśli chcesz coś skomentować, najpierw się zaloguj.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem całkowicie na nie! Często gęsto mój blog odwiedzają "goście" nie mający konta na forum, z innych stron lub po prostu znajomi nie grający w gry. Przecież jeśli ktoś będzie chciał potrollować to sobie założy do tego konto. Jeśli komuś nie odpowiada to przecież jest opcja by akceptować nowe komentarze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem zdecydowanie za usunięciem możliwości komentowania przez osoby niezalogowane . Nie chcemy ( a przynajmniej ja nie chcę ) tu drugiej Naszej Klasy , gdzie ludzie z czystej zawiści bluzgają zupełnie nieznane im osoby . ( Muszę się pochwalić : nie mam konta na NK ) :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...