Skocz do zawartości
Rankin

Metro 2033 (seria)

Polecane posty

Ja mam takie pytanie: W CD-Action jest napisane, że w grze nie ma rosyjskiego dubbingu. Tymczasem, na wielu filmikach z gry (również tych z polskimi napisami), postacie mówią właśnie po rosyjsku... Jak to w końcu jest?

Coś musiałeś źle przeczytać, w grze znajduje się dubbing angielski, rosyjski i niemiecki, polecam grać wyłącznie na tym drugim :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś ma edycje kolekcjonerską tej gry? Zastanawiam się nad kupnem ,ale nie wiem czy warto wydawać tyle pieniędzy na te wszystkie dodatki .W każdym razie na zdjęciu wygląda wyjątkowo ciekawie .

Ja mam i stwierdzam że to bardzo fajna edycja kolekcjonerska. Sporo naprawdę użytecznego sprzętu i do tego jeszcze książka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, w końcu skończyłem.Końcówka gry nieco mnie zaskoczyła, teraz postanowiłem czytać książkę.Nie wiem jak inni, ale troszkę szkoda, że gra nie miała bardziej otwartego świata, interesująco wyglądałoby gdyby zrobiono Metro bardziej rpg (a potencjał ku temu ma ogromny), ale tak jak jest, też jest spoko. Fajna gra.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz na mysli to zakonczenie gdzie

Artyom strzela w nadajnik/celownik laserowy, który potem spada do podnoza tej wielkiej wiezy tuz obok jakiegos "ciemniego", i potem sie zastanawia czy podjal "poprawna decyzje"?

To i owszem, udalo mi sie za pierwszym razem (polegalo to na wykonywaniu licznych, niekoniecznie oczywistych, wyborów moralnych [bardzo subtelnych]). Ale przyznam ze nie bylem zadowolony. Gra o takim rozmachu miala potencjal zeby miec o wiele wiécej zakonczen, niekoniecznie dobrych czy zlych, a i wybory moralne mogly byc liczniejsze i zdecydowanie bardziej wypuklone.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem związany z grą w metro 2033 a mianowicie mimo że mam wystarczającą ilość "waluty" to i tak gadają mi że sprzedawcy że ta broń jest zarezerwowana np:kałasz z celownikiem i WSW(czy jakoś tak) oraz kałasza i broni którą otrzymuje się od sojusznika na początku misji z czarną stacją

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie, koledzy, może to nie w tym dziale, ale czy na min. detalach podziała mi Metro?

3GB RAM

GF9600 GT 512MB

AMD Athlon 3000+ 1.8 GHZ

Co do Steam ja też z nim nie mam problemów. Przecież jest tryb offline, ale czy koniecznie trzeba mieć ciągle net do gry czy wystarczy włączyć Steam offline? Planuję kupić Metro, ale ja mam taki net, że trzeba u siostry kompa włączać, by u mnie net działał. Niektórzy mieli taki problem, że gra próbowała się ściągać ze Steama, ale trzeba wtedy anulować to i instalować z płytki i już.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo lubię takie ukraińskie/rosyjskie klimaty, jak STALKER lub Metro, które jest bardzo ciekawą książką, a z drugiej strony grą. Miałem wielki dylemat czy wybrać Just Cause 2, czy może Metro i zdecydowałem się na nie - nie żałuję! Super gra, ale za mało straszna. Te pseudo mutanty tylko sobie skaczą na nas, gryzą i nic więcej, a żeby je zabić czasem muszę zmarnować 2 magazynki... Maszynówki! ;/

Reszta jest okej. Aktualnie utknąłem na rozdziale 4: Wojna.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 magazynki maszynówki? To chyba jakieś super mutanty są, albo po prostu nie możesz w nie trafić ;) Ja jestem teraz na Przeklętej, i na mutanty z którymi walczę nie potrzebuję więcej niż pół magazynka AK. Lub 2-3 strzały z shotguna. (gram na normalnym)

Co do "straszności" gry to - jak było napisane w recenzji CDA - tutaj nie opiera się ona na zaskoczeniu, jak w serii FEAR, tylko na klimacie.

Ogólnie to gra jak na razie mi się podoba, ale polecam najpierw przeczytać książkę, a dopiero potem zagrać w grę.

Edytowano przez Xavion
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście jestem wielkim fanem gier STALKER (Mimo, że w Zew Prypeci nie grałem), a Metro 2033 wydaje mi się bardzo podobne do tych właśnie gier. Powodem nie jest silnik graficzny, ale niesamowity klimat, który widać nawet na screenach. Kiedy tylko wymienię GPU w moim komputerze, to Metro 2033 wyląduje i na mojej półce z grami i na HDD :P Dobra robota i oklaski dla twórców! :sleep: :sleep: :sleep:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pewien problem...

Utknąłem w czwartym rozdziale (War) gdzie trzeba się przedostać przez stacje

Nazistów.

Próbowałem już przechodzić cicho i rozwalać całą stacje. Oba wyjścia okazały się nieefektywne. Więc tutaj jest moje pytanie: Jaka drogę najlepiej wybrać, żeby przejść przez tą stacje ?

PS'

Gra jest po prostu genialna. Świetny klimat i duże zróżnicowanie map. Polecam każdemu fanowi strzelanek. QWedług mnie w kategorii FPS-ów lepszy jest tylko B:BC2 i CoD 4.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie mam wielki problem w grze Metro 2033 poniewaz ciągle brakuję mi tlenu w tej masce i sie duszę jak juz znajduję to po 2,3... Jestem obecnie w rozdziale 2 w sumie koniec 2 dead city muszę na koncu stoczyć walkę z potworami po odnalezieniu Burbona i tam sie znowu duszę... macie jakiś sposób na to ? bo mam jeszcze jakies apteczki ale nie wiem co one dają,musiałem niedoczytać coś z tymi maskami bo to nie mozliwe jest gra była by bez sensu co chwilę sie dusze,pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gra daje możliwość przeszukiwania różnych lokacji. Po rozglądaj się po okolicy a na pewno znajdziesz FILTROPOCHŁANIACZE (napisałem tak, bo to się nazywa filtropochłaniacze, a nie filtry!) Na stacjach są one do kupienia. Nie grałem jeszcze w Metro, ale chyba raczej nawet gdy powietrze nie jest skażone, to i tak filtropochłaniacze w założonej masce się zużywają.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problemik. Otoz sprzet mam mocarny [ciagnie wszystko bez wyjatkow na max ustawieniach graficznych], a jak gram w metro to gra sie zacina na amen i nawet do windy nie moge sie przelaczyc alt+tab. Najbardziej ciekawi mnie dlaczego tak sie dzieje. Gra jest oryginalna, gram prez steam, zadnych przycinek nie widac, wszystko chodzi plynnie i nagle sie zacina.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...