Skocz do zawartości
Rankin

Metro 2033 (seria)

Polecane posty

@minidon w takim razie proszę o screeny i filmiki z tych gier. Szczególnie jestem ciekawy filmiku z GTAIV i tego +30Fps.

Ogólnie zauważyłem, że multum ludzi twierdzi, że chodzi im na maxa bez przycinki. Za każdym razem jednak gdy poproszę o dowód wszyscy cichną i zapominają o temacie;-) Szczególnie rozbawiła mnie sytuacją z jednym z kolegów w temacie z GTAIV[nicku nie pamiętam] Był na tyle odważny i stwierdził, że przedstawi dowody jak tylko wróci do domu, bo akurat jest poza. Niestety chyba zbłądził bo już go w tym temacie nie zobaczyłem :laugh:

'jezeli jestes tak 'profesjonalny' to powinienes wiedziec ze testy nie wykazuja prawidlowej wydajnosci sprzetu..' Skoro nie wykazują prawidłowości po co w ogóle są robione? :tongue: Jest dokładnie odwrotnie niż piszesz. Z tą jedną uwagą, że testy są zawsze robione na mocniejszym sprzęcie, więc w domowych warunkach możesz mieć mniej tych fpsów w zależności od sprzętu. Nie ma jednak szans, że gdy sprzęt, sterowniki i miejsce w grze jest takie same, otrzymasz całkowicie inny wynik.

Panowie to jest sprzęt komputerowy zbiór 0 i 1. To nie jest jak z krową, że raz da więcej mleka raz mniej :tongue:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ty na prawde jestes takim dzieciakiem, ze nie wiesz ze takie serwisy maja 'sponsorow' ? np intel/nvidia placi egieldzie, ktora rzekomo pokazuje ze ich sprzety sa duzo lepsze od amd/ati, z tego co pamietam totalny kabaret odstawili za czasow 9800GTX vs 4850 i 4870, gdzie 4870 był wg nich kilkadziesiat procent gorszy od 98GTX, co jest oczywiscie komedia. Tak samo pamietam tabelke z egieldy, gdzie 4870 z i7 w Doom 3 w FullHD max detale, ponizej 30fps :laugh: juz wiesz co to znaczy testy? takie serwisy nie sa do konca prawdziwe, bo po 1 firmy moga im placic, za to zeby pokazali ze drozszy sprzet jest lepszy (nawet tego samego producenta) - czemu? Bo ludzie pobiegna do sklepu zamiast po 5830 to po 5850/5870, a firma na tym zarobi. proste.

co do twojego POLECENIA o nagraniu - jestes smieszny. chociaz specjalnie dla ciebie moglbym nagrac ten film, zebys sie przekazal jaki jestes ograniczony, to wybacz, GTA IV nie mam na dysku. Jezeli nie wierzysz, po prostu wpisz na youtube GTA IV 4850 i zobaczysz gameplaye innych.. wybacz twoja kariera na skladaniu kompa zaczela sie od czego? od modelow GF 8xxx ? no to sory, bo masz 0 doswiadczenia, a opierasz sie tylko na testach z netu, jezeli tak to zyjesz tez w sieci ? ja juz nie raz przekonalem sie o 'falszywosci, i marginesie bledow' takich serwisow i to nie na jednym konfigu - w szczegolnosci na Athlonie 3500+ i 7600GT, gdzie Fallout 3 powinien mi ledwo odpalic, a on za to chodzil na 1024x864 na max detalach z AAx8, przykro mi, mozesz nie wierzyc, idz sie zamknij na PCLabie i czytaj testy gdzie Metro 2033 chodzi na full tylko na i7, 6gb ddr3 i 2x5890 :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A właśnie czy ktoś z Was odpalił Metro na full detalach w DX11?? Bo na DX9 większość kompów nie ma trudności z płynnością. Dodatkowo wyszedł patch, który optymalizował grę. Koleś, któremu Metro na DX9 chodziło płynnie z patchem chodzi bardzo płynnie. Różnica? Jednak gra została zoptymalizowana. Specjalnie wciskano kity z wielkimi wymaganiami nawet na minimalnych detalach, by inni kupowali nowy sprzęt i kaskę trzepią różne firmy np: Intel. Gdyby nagle wszyscy pobiegli do sklepów po Core I7 to dopiero by był zastrzyk gotówki dla tej firmy.

Edytowano przez tk2121
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@minidon nawet nie liczyłem na filmik;)wiedziałem jak będzie:] I naprawdę nie wiem co wy macie z tymi dziećmi^^. To nie jest temat dotyczący przedszkola :tongue:

Oczywiście, że część portali nagina wyniki. Na przykład każdy wie, że PCLAB jest zielony;-)[btw nawet oni jednak nie ośmielili się dać rekomendacji Fermiemu] Na szczęście jest wiele portali i naprawdę można znaleźć w PEŁNI niezależne, które nie boją się pojechać po produkcie, jeżeli jest do bani.

PCLAB odwiedzam rzadko nigdy nie czerpie informacji z jednego źródła, nie urodziłem się wczoraj. [Podałem testy z PCLABA tylko dlatego, że tam była wydajność Radka hd5870 w Metro 2033 w DX10]. Z polskich stron cenię sobie IN4.PL. Zaglądam też na benchmark.pl. Z zagranicznych mogę wymienić: guru3d, tech report, hardocp.com, tom's hardware, VR-Zone, tweaktown , fudzilla, theinquirer i wiele innych.

Co do mojego doświadczenia to nie masz pojęcia czy je mam czy nie mam, bo mnie nie znasz i nie wiesz z czego żyję;-). Więc jak możesz pisać, że mam zerowe?! Domysły? przypuszczenia? Co do gtaIV i Twoich przygód z +30fps na HD4850 to niestety masz pecha, bo akurat posiadałem tą kartę i grałem w GTAIV. I wiem, że na tej karcie są dosyć częste zacinki. Zresztą jest to jedna z niewielu gier która jest bardzo mocno uzależniona od procka. Na moim starym sprzęcie E2180@3.0 i HD4850 często miałem spadki poniżej 20fps. Po zmianię na Q9550 odczułem dużą zmianę na lepszę. Na pewno jednak nie pozwalało to na grę bez spadków poniżej 30fps :]

@tk2121 Metro w DX11 w full detalach jest totalnie niegrywalne. Teselacja zabiją każdą kartę[nawet Fermi leży i kwiczy, nie wspominając o Radkach z serii 5xxx]

Edytowano przez kaochen
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I naprawdę nie wiem co wy macie z tymi dziećmi^^.
sam sobie dales odpowiedz :)

co do GTA IV - zgadzam sie, tu liczy sie proc, ale niestety 7750 jest duzo wydajniejszym 'mozgiem' od 2180. co do doswiadczenia - moge cie ocenic, bo podajesz same testy ze stron internetowych, a zero wlasnych doswiadczen i projektow, konfigow, przykladow, wiec skoncz swoje wymadrzale posty, za duzo sie naczytales w necie, za malo przezyles. Skladalem mnostwo kompow, u ktore byly duzo wydajniejsze, niz oczekiwalem po wielu testach na roznych portalach, tak samo u kumpli.. prawda jest taka ze taki 4870 pociagnie obecnie dzis wszystko i na DX9 mysle ze na max detalach, oczywiscie z mocnym prockiem, i jest to wystarczajaca karta do kazdej gry z dzisiaj, i starczy spokojnie na ok. rok pewnie, bo wlasnie przez takich jak ty, i takie nie odwzorowujace prawdy testy ludzie sa w bledzie i gdy jest premiera nowych ukladow leca od razu do sklepu, bo uwazaja ze ich starszy poprzednik nie da juz rady.. Bzdura roczna karta ze sredniej/mocnej polki spokojnie da rade i nie trzeba zmieniac karty co nowa generacje..a Ty wlasnie dazysz do wcisniecia mi tej teorii, ze tylko obecne karty pociagna najnowsze gry, a nawet lepiej, piszesz ze na 5830/5850 w Metro 2033 na DX11 nie pogramy.

@tk2121 - dokladnie o tym mowie

@kaochen http://www.youtube.com/watch?v=YltdIzmDEb4

jeszcze mi powiedz , na czym obierasz swoje wypowiedzi 'na 48xx' nie licz na max detale w fullhd ? grales w ta gre chociaz?

Edytowano przez minidon
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz w pełni racje kolego, mnie też to zawsze denerwuje. Ale kto ma głowe na karku ten nie popełni błędów i nie poleci kupić od razu nowej karty. Ja mam od nowości 8800GT od Zotaca juz dwa lata i nadal ciągnie wszystko w full detalach i rozdziałce 1440x900 oprócz GTA IV, gdzie musiałem zrobić opcje na średnio - wysokie.

I pewnie jeszcze chociaż rok nie będe musiał zmieniać karty bo ta da sobie rade.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarzucasz mi brak doświadczenia po podaje testy? ja się nimi tylko podpieram. Przecież pisałem, że grałem w GTA IV na różnych konfigach, w Metro gram aktualnie [Q9550@3.5, HD4890 PCS+ 4GB RAM W7 64bit-też już to pisałem] i mówię, ci że są spadki poniżej 20fps. Ty natomiast nie grałeś Metro 2033, nie przeszkadza Ci to jednak TWIERDZIĆ, że da się grać na max detalach bez przycinek. Nie grałeś a się wypowiadasz. Mi zarzucasz brak doświadczenia. Trochę to dziwne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co ty myslisz ze jestem twoim fanem, pisze o tobie ksiazke i przegladam kazdy twoj post? Ta informacje, ze grasz w ta gre zamiesciles 2 strony temu, kiedy jeszcze nie zagladalem do tego tematu, ale twoje posty o sprzecie nie daly mi spokoju, i musialem zareagowac, zreszta najlepiej pedz do sklepu po 480GTX po Metro 2033 Ci nie pojdzie! czy ja gdzies napisalem ze da sie grac na max detalach bez przycinek ? to moje przypuszczenia, do tego dodam ze na 5890 + i7 + 6GB DDR3 pogramy na MAX., ale uwazam ze na 4890+Phenom II/i7 tez da rade. Nie wiem jakie spadki sa u Ciebie, ale wiem ze ten procesor nie jest zbytnio dobry do gier, moge sie zalozyc ze w polaczeniu i7 mialbys stabilne 30fps, w dodatku moze to bys sprawa wirusa, jak widzisz na filmikach na 4890 Metro 2033 smiga na MAX w FullHD z DX10, tak samo u moich znajomych, przykro mi, odstaw sloik na nasienie i usun wirusy po adekwatnych filmach i wyjdz na dwor pograc w pilke pryszczaty chlopcze. Dla ciebie widze do tej gry potrzeba najlepszych kompow IBM lub skladaka za +5k, co mija sie z rzeczywistoscia.

Edytowano przez minidon
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Hagan

Ty tak na serio z tym lękiem przed włamaniem? Nie używasz Firewalli? Nikt ci się nie włamie do komputera bo niby po co? W obecnych czasach już chyba każdy kto ma komputer ma i internet dlatego że nie jest już tak drogi jak kiedyś. Zresztą przez to że gra jest na steam nie musisz się martwić o ściąganie patchy bo steam robi to automatycznie. Ja nie mam z nim najmniejszych problemów i nikt mi się nie włamuje do komputera bo niby po co miał by to robić?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie moim zdaniem z tym podłączeniem do internetu też nie ma za dużego kłopotu. I tak każdy ma cały czas włączonego neta i tego nie zauważa nawet. A co do Steama to faktycznie czsami sie przydaje podczas ściągnięcia patcha lub podobnego problemu.

Hagan - a tak na serio wyłączasz neta za każdym razem jak go nie używasz, każdy ma swoje zdanie ale dla mnie to jest kompletnie niepraktyczne. Ja nawet jak mam wyłączonego kompa to czasami jak zapomne to jestem online :)

Edytowano przez Mack
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMO mam steam i jeszcze nie zdarzyło się żebym na niego narzekał. Kto nie wie dlaczego niech zainstaluje.

Tysiące ludzi gra na steam i jakoś steam dalej istnieje. Jak byłby zły to wątpliwe żeby się tyle czasu utrzymał.

Znowu temat schodzi na złą drogę więc ja proszę o zaniechanie pisania kolejnych offtopów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Crix

Skromna uwaga. Dalbys rade jakos zmienic layout tych swoich "rzeczy" (nie bardzo wiem jak to nazwac) w podpisie? Strasznie mi to rozciaga strony forum CDA na moim poczciwym 14' i przez to niewygodnie sie strony przeglada. Niby nic ale...

@ k1pcio11

To jest liniowy single-player z fajna historia. Ze niby plytkie? Zagraj na poziomie trudnosci Koszmar i skoncz, to zobaczymy czy gra jest wciaz dla ciebie plytka (mimo "moglo-byc-lepiej" zakonczenia).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż z tego może wyjść coś całkiem niezłego.Wizję post apokaliptycznego świata oddali (moim zdaniem) nawet lepiej niż w Falloucie 3 zrobiła to Bethesda,a rzeczy tego typu jak ładowanie latarek itp. albo dbanie o swoją maskę gazową są ponad realizm i wymaganie od gracza sztuki przetrwania w pełnym niebezpieczeństw świecie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem recenzje w CDA jednak zapytam was (zawsze to więcej opinii) czy na prawdę warto kupić tą grę? Bo z jednej strony Fallout 3 mi nie podpasił, ale z drugiej kusi bo wiele dobrego o niej słyszałem (a niestety fundusz pozwala na zakup albo AC 2- pierwsza część szybko robiła się nudnawa albo właśnie Metro 2033). I jak myślicie lepiej najpierw przeczytać książkę czy zagrać w tą grę?

Edytowano przez wojtek2320
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem gdzieś w połowie gry i gra mi się bardzo podoba. Jest klimat, fajna fabuła, pukawki, żyjące stacje metra. Na razie jest okej, zobaczymy jak będzie dalej. Czasem brakuje ammo co podnosi ciśnienie. :D Fajna była

jazda drenzyną z gościem, potem go zabiły potworki, a ja się rozbiłem po szaleńczej jeździe

:D

. Po tej akcji znów gra mnie przekonała do siebie. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wojtek2320

To już od Ciebie zależy co pierwsze. Ja grę przeszedłem i szału jak dla mnie nie ma. A książka mi się spodobała już po pierwszym rozdziale. Jeśli lubisz takiego typu strzelanki to kupuj w ciemno. Ale możesz najpierw kupić książkę i zobaczyć jak cała historia wygląda.

Edytowano przez luq92
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takie pytanie: W CD-Action jest napisane, że w grze nie ma rosyjskiego dubbingu. Tymczasem, na wielu filmikach z gry (również tych z polskimi napisami), postacie mówią właśnie po rosyjsku... Jak to w końcu jest?

Edytowano przez Diex
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...