Skocz do zawartości
Rankin

Metro 2033 (seria)

Polecane posty

Jestem świeżo po wizycie na powierzchni, odwiedziłem 2 stacje. Rzeczy niezbędne do grania w metro 2033: ciemność w pokoju, dobre słuchawki, pampersy. Gra jest świetna, grafika na high (ale pierwsze 20min grałem na v.high) rozdziałaka 16:10 i wygładzanie z 2ch opcji po dwie możliwe opcje te niższe czyli 4x i AAA. Szczena opada gra ma świetny klimat.

Na forum gram.pl widziałem jak ktoś pisał, że ta gra nie robi żadnego wrażenia - nie wie co mówi albo jest ślepy i przede wszystkim głuchy bo to dźwięk w tej grze jest chyba najważniejszy!

Muzyka czasami jest trochę dziwna jakby pomieszanie afrykańskiego stękania z punkiem czy coś (

przy wagonie, który spada w przepaść

) ale pasuje nawet do klimatu. Czasami jest dziwnie ale na pewno strasznie i w klimacie nie zauważyłem, żeby coś nie pasowało do reszty świata.

Aha i nie idźcie w stronę światła, lecz z wiatrem :wink:

-----

Dodam, że jak po godzinie gry musiałem odejść od kompa to nie byłem pewny czy po powrocie jej nie wyłączę (za dużo emocji na jeden wieczór :) ).

Ja grałem właśnie w nocy ale na głośnikach (basy robią super wrażenie w tunelach). Co do muzyki to wyłączyłem ją całkiem bo lepiej mi było wczuć się w klimat gry. Ostatnio zresztą wyłączam muzykę prawie w każdej grze FPP bo znacznie lepiej wtedy wypada klimat.

Jeśli masz edycję kolekcjonerską (jak ja) to załóż na uszy słuchawki i maskę przeciwgazową (lepiej najpierw maskę potem słuchawki wtedy będzie bardziej realistycznie bo maska dźwięk trochę tłumi)- efekt 1000x lepszy niż bez maski (oczywiście ma być ciemno w pokoju.

Jak pierwszy raz zagrałem kilka godzin to jak wychodziłem z domu to miałem ochotę założyć maskę przeciwgazową żeby się na zewnątrz nie udusić XD

Pacyficzek - ja niestety nie jestem w stanie ci pomóc bo problemów nie miałem więc przykro mi.

Adam1415 - jeśli chodzi o tą edycję co podałeś linka to jakaś ona żałosna. Ja mam tą polską: http://www.gram.pl/upl/katalog/w3/201002241123594913.jpg

Edytowano przez CriX
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polskiej nie widzialem i raczej widziec nie bede, wiec nie dziw sie, ze mi sie spodobala. Ale fakt,polska (dopiero teraz ja pierwszy raz zobaczylem, gdy wrzuciles linka) robi ogromne wrazenie...

Edytowano przez adam1415
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie w ek nic takiego nie ma bo maskę taką na PO się zakładało, plecak tez nie pierwszyzna.

Odbiegając trochę od tematu.

Co tam gry kiedyś ze znajomymi na biwaku w małym 2 poziomowym bunkrze (z tajnym wyjściem z dolnego poziomu :>).

Po całym bunkrze po podpalaliśmy kupki liści i w masce gazowej trzeba było wbiec do bunkra zejść po drabince na dół (gdzie ja zaliczyłem 3metrowy lot bo pomyślałem, że nie jest tak wysoko) wstając oszołomiony i oślepiony dymem w masce wbiegłem w ścianę później drugą :D po odnalezieniu jednego słusznego kierunku po korytarzu i błądzeniu po tejpiwnicy (w tej masce naprawdę ciężko się oddycha) i ominięciu cudem mini studni przez wyrwę w ścianie wydostałem się na powierzchnie.

Po takiej głupiej i niebezpiecznej zabawie mogę śmiało próbować się utożsamić z Artyom :laugh:

Edytowano przez Vanguard1990
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up.

Wiesz, ja na PO też zakładałem ale tu nie o to chodzi. Każdy mógł kiedyś założyć ale nie każdy posiada w domu coś takiego. Porównując z niektórymi EK to ta jest jedną z tych bardziej bogatych.

Co do samej gry to trochę szkoda że nie było więcej broni. A z jakich wy korzystaliście? Ja miałem: pistolet z tłumikiem, snajperkę i ką jakby kuszę. Do tego mogę dodać że kusza jest najlepsza ze względu na to że strzały da się odzyskać i jest bardzo skuteczna na

potwory z którymi walczysz w bibliotece. Ze zwykłej broni idą przynajmniej 2 magazynki a z kuszy kilka strzałów i do widzenia. Potem możesz je wyciągnąć z ciała i grasz dalej.

Polecam też na ciche misje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie również zaciekawiła ta gra, oglądałem prawie godzinny gameplay na hyperze i kurde fajna gierka :) Klimat jest może nie tak "soczysty" jak naprzykład w serii Fallout ale daje rade. No i to co przyciaga uwagę przynajmniej moją to naprawde bardzo ładna grafika, pasująca do całości. Będe się zastanawiać nad zakupem, ale pewnie kupie za tak 2-3 miesiace jak bedzie w serii wydawniczej po dobrej cenie. Ale ogólnie myslę że gierka może mile zaskoczyć w tym roku konkurencje, pogram to swoją wypowiedź zweryfikuje :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie również zaciekawiła ta gra, oglądałem prawie godzinny gameplay na hyperze i kurde fajna gierka :) Klimat jest może nie tak "soczysty" jak naprzykład w serii Fallout ale daje rade. No i to co przyciaga uwagę przynajmniej moją to naprawde bardzo ładna grafika, pasująca do całości. Będe się zastanawiać nad zakupem, ale pewnie kupie za tak 2-3 miesiace jak bedzie w serii wydawniczej po dobrej cenie. Ale ogólnie myslę że gierka może mile zaskoczyć w tym roku konkurencje, pogram to swoją wypowiedź zweryfikuje :)

ciekawa gra tylko szkoda ze wymaga dobrej karty graficznej moj 8800 gts 512 sie dusi na full detalach

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

longbow

Jasne, że nikt mi nie każe zabijać bandytów, ale w gre tez mi nikt nie każe grać... Nie kapuje o co ci chodzi? Poprostu chciałem udowodnić że skrypty są w każdej grze, zmienia się tylko sposób ich ukazania... A ŚWIAT gry to przypadkiem nie jeden duży skrypt, i owszem jest ograniczony, nie mozesz wejść poza zonę.

A ty byś chciał wyjechać z Zony na lotnisko i polecieć to Tokio? Gra ma określony świat gry, myślałeś, że będziesz wychodził poza Zonę?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rczak16 - zobaczymy jak to będzie, narazie mojej poczciwej 8800 GT od Zotaca oparło się tylko GTA IV, gdzie musiałem grać na średnio - wysokich i pogrzebać w tych paskach detali tam. Ale nie zmienia to faktu że chętnie bym sobie pograł. A jak będzie okazja to wymienie karte na GTX 275 ale bym musiał dorwać też od Zotaca. Bo dla mnie tylko ta karta jest godna uwagi w rozsądnej cenie, bo po co mi jakiś potwór co bedzie brać prądu jak elektrownia :) A tak stosunek ceny do wydajności.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Crix tylko pogratulować fantazji[max detale bez przycinek] i karty HD4800[ wersja limitowana liczba sztuk: 1] :laugh:

Co do samej gry to klimat ma gęsty jak smoła. Misja w Tunelu z Chanem rewelacyjna. Jestem jeszcze w trakcie grania, ale już teraz mogę napisać, że gra mnie nie zawiodła. Według mnie jedna z lepszych gierek w tym roku:-)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To z nazwaniem mnie dzieckiem był komplement czy obraza? :tongue:

Widzę, że nawet nie wiesz jaką masz kartę. Zapewniam Cię, że nie jest to HD 4800 bo takiej karty po prostu nie ma. Masz po prostu kartę z serii/generacji HD48xx. Czyli możesz mieć: HD4830, HD4850, HD4870, HD4890. Którąkolwiek byś nie miał z tych kart nie pozwala ona grać na full detalach bez przycinek. Stwierdzam to na podstawie testów kart w sieci jak i własnego doświadczenia. Sam bowiem posiadam HD4890 PCS+ +Q9550@3.5 i w otwartych lokacjach fps przy max detalach spadał poniżej 20.

Także jeszcze raz powtórzę masz fantazję i super kartę;)

@longbow rzadka to może być zupa;-)

btw Mam nadzieję, że Twój post to rodzaj żartu który ma pocieszyć CriXa;>

Edytowano przez kaochen
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Nath4 kolejny znawca? Nie ma takiej karty jak HD4800 :]

@CriX czyżbyś miał uraz do dzieci?! Nie zamierzasz się kłócić. Za to pisać kłamstwa przychodzi Ci bardzo łatwo.

Jeśli ktoś ma jakieś wątpliwości proszę bardzo wykres wydajności dla karty HD5870 w Metro2033[ HD5870 jest jakieś 70% wydajniejsza od HD4830] http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/35c48e2442ffd8e1.html Widać jak na dłoni, że nawet HD5870 nie daję rady w tej grze w full detalach. No ale Crix ma chyba jakąś magiczną HD4830.

Co do samej gry to niestety ale razi głupie A.I. O ile bieganie w tą i z powrotem naszych przeciwników jeszcze da się znieść o tyle notoryczne odwracanie się do nas plecami jest mocno irytujące.

Edytowano przez kaochen
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbyś mi jeszcze powiedział, co oznaczają kolorki oraz ich jaśniejsze wersje, byłbym szczęśliwy. Myślałem, że to wydajność, ale wtedy nie rozumiem, czemu 5970 ma ten "alarmujący", czerowny kolor, jeżeli wyciąga ponad 50 klatek (a może 21, nie wiem, która wartość "liczy się").

Gry raczej nie kupię. Liczyłem na otwarty świat, nie zaś 10 godzin liniowego shootera za ponad 100zł.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@paguł

jak gra stanieje do 50 zł to będzie się bardzo opłacać. Teraz faktycznie trochę drogo ale mimo że jest liniowa to nie oznacza że zła. Zresztą otwarty świat nie oznacza nieliniowej gry. A 10 godzin to obecnie jakiś bardzo głupi standard, jednak przez to gra ci się nie znudzi przed jej ukończeniem, a w grze z otwartym światem nie raz tak jest.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Crix

Ty zacząłeś wyzywać mnie od dzieci[choć dla mnie to raczej komplement] ja jedynie stwierdziłem fakt. Chcesz udowodnić, że się mylę proszę bardzo nagraj krótki filmik ze swojego gameplaya;] Pisać farmazony na forum każdy potrafi.

'pouczał mnie mimo że mam w tym kilku letnią praktykę. ' No to ładną masz tą KILKULETNIĄ praktykę jak nawet nie wiesz jaką masz w komputerze kartę. Zaistę znawca z ciebie wielki.

Co do testów. To one są robione na najlepszym sprzęcie. Wątpię, żebyś miał lepszy sprzęt od tego z redakcji PCLAB[Core i7-965 Extreme Edition i 6GB RAM]. Poza tym napisałem, że opieram to także na tym co widzę na swoim sprzęcie. Mam Q9550@3.5, HD4890PCS+, 4GB RAM i mi gra na najwyższych przycina w 'bardziej otwartych lokacjach' i przy walce. Teraz Ty wyskakujesz ze swoim HD4830[słabszy od HD4890PCS+ jakieś 40-50%] i piszesz, że gra Ci chodzi na full bez przycinek. Przecież to śmiech na sali. Możesz sobie pisać, że chodzi Ci nawet na FULL HD, ja tak wiem, że mam doczynienia z osobą która lubi wciskać KIT. Trudno zawsze znajdzie się ktoś taki jak Ty na forum:] kto pomimo tego, że nie wie jaką ma nawet kartę zawsze wie lepiej. Denerwuję cię, że zwróciłem ci uwagę? czy to że nie masz racji?

Nath4 nie napisał, że chodziło mu o serie. Jeśli już chodziło mu o serię to powinien użyć słowa seria, albo napisać --->HD48xx prosty i zrozumiały zapis.

@Paguł jaśniejsze kolorki to nic innego jak minimalny fps[który de facto decyduję o płynności rozgrywki] Ciemniejszy kolor to średni fps. Co do samych kolorów to sprawa oczywista. Zieloni to Nvidia a Czwerwoni to ATI/Radeon[takie symbole firmy]

Edytowano przez kaochen
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, panowie...

Co do "performance" - mnie sié przyjemnie gra na low detalach oraz bez PhysX (fakt faktem, wciaz wyglada fenomenalnie!), moze czasem przyciac, chociazby

w silosie

, ale mimo tego fakt ze gra dziala w miare plynnie nawet na sprzecie starej daty (nie bede sie wdawal w detale - komputer slkadany w 2008 z cala pewnoscia nie ma szans udzwigniecia nawet sredniej ilosci detali zachowujac przy tym plynnosc gry).

Sama gra - fenomenalna! Tak sié ostatnio zastanawialem nad powrotem to Stalkera (poprzez Stalker:CoP), ale pomyslalem "troché to powtarzalne", no i voilla!

Jedyne czego dotychczas nie zrozumialem to bardzo subtelne wybory moralne. Na przyklad:

Wychodzimy ze stacji do której nieslismy jakies dziecko, przekradamy sie obok nazistów planujacych najazd na owa stacje (grupa bodajze 6-ciu chlopa)

, i mianowicie nie bardzo bylem pewien czy rozstrzelanie ich lub wyminiece cos zmieni. Jakies sugestie?

Edytowano przez m4hir
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@

Crix trollu wyjdz

Postów: 137

Dołączył: poniedziałek, 30 listopad 09

@

kaochen jezeli jestes tak 'profesjonalny' to powinienes wiedziec ze testy nie wykazuja prawidlowej wydajnosci sprzetu.. Dla przykladu mam HD4850 1GB od Gigabyte'a, troche podkrecona, do tego nieruszany Athlon 7750+ i wolne 533MHZ 2GB RAMu.. wedlug testow PCLabu a tym bardziej egieldy, na moim konfigu taki Crysis powinien klatkowac na Very High przy FullHD, na ok 15fps.. Ja niestety mialem w FULL HD i Very High (DX9, bo XP mialem) 100procentowo plynna rozgrywke (25-40fps)

nastepny argument - ten sam konfig w konfrontacji z GTA IV.. gra na 1920x1080 powinna sie ciac na medium.. ja gralem na high/medium w tej rozdzielczosci bez zaciecia w +30fps.. no coz ciekawe nieprawdaz? niezle te testy sa :x

nie gralem jeszcze w zadna gre oprocz GTA IV ktora by mi sie przyciela na FULL HD i max detalach.. nawet epiczny STALKER z dynamicznymi cieniami w DX10 smiga az milo.

co do samej gry Metro 2033, to narazie jej nie posiadam, ale niedlugo powinna byc, to zdam relacje z 'plynnosci', sam jestem ciekaw, bo wlasnie naczytalem sie i przestudiowalem duzo testow, z ktorych wynikalo ze gra jest bardzo sprzetozerna.. Czy bardziej od Crysisa? niedlugo sie przekonamy :) Mysle ze powinna chodzic na prawie najwyzszych ustawieniach DX9 w 1920x1080

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Minidon

Czytalem o jakims featur'e do M2033 który pozwala patrzec na gre w "3D". Do tego potrzeba bylo kosmicznej (jak na moje rozumowanie) ilosci ramu, innych komponentów oraz gogle.

Jakby sie tak zastanowic, to Crysis chyba nie supportuje pelnego "3D", tym samym nawet na maszynie starej daty (vide, mojej) mozna grac spokojnie i bez zaciec na nieco bardziej zaawansowanych ustawieniach, ale oczywiscie nie ma mowy od Full HD. Tym samym konkluzjá jest ze M2033 jest prawdopodobnie bardziej sprzetozerne niz poczciwy Crysis, gdzie na takim samym systemie co dwa lata temu na Crysisie moglem spokojnie wlaczyc HDR-y, a w Metro zmuszony jestem grac na low.

W kazdym razie, baw sie dobrze z M2033!

Edytowano przez m4hir
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kaochen

W życiu bym się nie domyślił, że te kolorki są to do odróżnienia firmy, jeżeli obok jest podana nazwa produktu. Prędzej kombinowałbym z jakąś wydajnością blabla.

Oczywiście, że testy są tylko teoretyczne, mniej lub bardziej, ale nie oddadzą do końca rzeczywistości. W przypadku jednak karty Crixa i jej wydajności (no, kurczę, może to i test, ale to nie jest tak, że one są robione raz i przechodzi każdy kosmiczny wynik; tak jak ze stereotypami: może i czasem są krzywdzące, ale (pomijamy marginalne przypadki) opierają się na obserwacji określonych zjawisk czy zachowań i z definicji są lub były przez jakiś okres czasu prawdziwe) oraz faktu, że nawet karta znacznie silniejsza nie jest w stanie uciągnąć tej gry, siłą rzeczy nasuwa się podejrzenie. Jak to się mawia: tylko głupiec nie ocenia po pozorach.

A co do tego trolla: żenua, panie. Nie wiem, jakie podejście mają do sprawy inni, ale za takie odzywki trafia się na pagułową listę błaznów. Życzę więcej powściągliwości.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żenua ? mi się wydaję, że żenua to jest twój post, który nie dość, że posiada złą składnię, to nic do tematu ciekawego nie wnosi.

no sory, co 2 posty sa "CriX'a", w dodatku wiekszosc spamowatych i offtopujacych, wiec ?

@ up

mam podobny konfig, mysle ze bedziesz mogl liczyc na medium/high w zaleznosci od rozdzielczosci, podobnie mial moj qmpel

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...