Skocz do zawartości
Rankin

Metro 2033 (seria)

Polecane posty

Jeśli gra będzie trzymała poziom książki, to będę w siódmym niebie. Z jednej strony wiem, o czym gra, ale twórcy na pewno sobie to inaczej wyobrazili, niż ja czytając tę książkę. Będzie ciekawie, a kto czytał, wie o czym mówię :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie o tym tytule? Czy będzie to dobra gra? Ja bardzo na tą grę liczę i myślę że spełni mojego oczekiwania.

PS. Jeszcze takie moje dwa pytanka: Czy można się spodziewać gry z polskimi napisami? Jakie wersje językowe będą dostępne? Ja chciałbym zagrać z PL napisami i RUS dubbingiem. smile_prosty.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu jakieś konkretne gameplaye:

http://www.gametrailers.com/video/black-st...etro-2033/62468

http://www.gametrailers.com/video/black-st...etro-2033/62470

http://www.gametrailers.com/video/black-st...etro-2033/62466

Nie wiem jak Was ale mnie nie zachwycają. Wręcz przeciwnie, wygląda mi to na przeciętny tytuł. Na pewno nie kupię!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie tez jakoś nie zachwyciły. Ja oczekuję przede wszystkim świetnej atmosfery, którą daje książka i mieszanki Fallouta ze Stalkerem. Choć już nie będę się nastawiał na otwartość świata, bo to będzie na 90% liniowa strzelanka, a ten interfejs jakiś taki niepasujący. Kupię na pewno, ale za kilka lat.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieje, ze ta gra bedzie jeszcze bardziej klimatyczna niz Stalker.:D Wlasnie sobie w niego gram (mialem grac w BC2, ale nie dziala za dobrze:/) i gra dostarcza mi bardzo duzo rozrywki. Licze jeszcze, ze w tej grze bedzie bardziej 'strasznie'. Bardzo dawno nie gralem w dobry horror (ostatni to pierwszy FEAR) i brakuje mi dobrego przedstawiciela tego gatunku. Metro zas ma swietne predyskozycje zeby taka gra sie stac.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już zamówiłem pre order kolekcjonerki. Chciałem się wstrzymać ale po obejrzeniu trzech ostatnich gameplay(ów) nie wytrzymałem. Bardzo podoba mi się patent z maską przeciwgazową, zawsze chciałem obejrzeć to już w stalkerze. Mam nadzieję, że gra mimo swojej rzekomej liniowości staszczy na paręnaście pełnych strachu, ciekawości i ekstazy godzin, i znów pozwoli mi zagłębić w napromieniowanym, obślizgłym świecie który tak uwielbiam (oczywiście na ekranie :tongue: ).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skrypty, skrypty.... A gdzie ich nie ma, w Stalkerze były, niby jak miałbyś wykonac jakieś zadanie np. zabij bandytów, gdyby jakiś skrypt nie uruchamiał grupy bandytów w danym miejscu? Nie ma czegoś takiego jak otwart świat! Takie GTA4 calutkie oskryptowane, bo jak niby okreslic przebieg misji, bez skryptów by było poprostu symulacja Nowego Jorku? Tak samo jest ze wszystkimi grami. Otwartość daje nam tylko to, że twórcy nie prowadzą nas za rączkę przez cały czas, a pozwalają na to abyśmy zrobili coś sami. A tu możesz zaatakować wroga z innej strony, albo zabij go po cichu, pójdź do sklepu kup co chcesz. Idź do NPC po zadanie poboczne, połaź sobie po swiecie gry bez posówania fabyły na przód.

Tylko że w takim GTA 4 Skryptów nie widać, są tak ukryte, że zwykły gracz ich działań itp nie widzi... a wystarczy pograc w Call of Dytu i odrazu można zobaczyć że wszystko jest "wyreżyserowane".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wizardius najgorsze jest jeśli w wykonaniu jakiegoś skryptu przeszkodzisz i nie zagrasz tak jakby on tego wymagał. Wtedy ujrzysz coś bardzo dziwnego, co niekiedy powoduję parsknięcie śmiechem, a w niektórych produkcjach co za tym idzie całkowite wybicie z rytmu. Porównując do filmu, żołnierze dzielnie przebijają się przez zapory wroga by nagle przy zbliżeniu na jednego z aktorów, spadają mu spodnie :wink: Mam nadzieję, że Metro całkowicie takich sytuacji uniknie.

Edytowano przez rajan1gno
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

longbow

Jasne, że nikt mi nie każe zabijać bandytów, ale w gre tez mi nikt nie każe grać... Nie kapuje o co ci chodzi? Poprostu chciałem udowodnić że skrypty są w każdej grze, zmienia się tylko sposób ich ukazania... A ŚWIAT gry to przypadkiem nie jeden duży skrypt, i owszem jest ograniczony, nie mozesz wejść poza zonę.

Wizardius

w GTA4 np przy pościgu za Drago, albo Vladem, widac skrypty az piszczy....

W całej dyskusji o skryptach chodzi jedynie o ukazanie świata gry, Cod jest liniową rozgrywką(bez skryptów niczym by się nie różniła od innych FPSów wojennych), w Stalkerze, i GTA gracz ma większą swobodę działania i wyboru misji(skrypty jedynie uprzyjamnieją rozgrywkę w delikatny sposóB)...

Edytowano przez iuri1943
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem właśnie moje Metro Edycja kolekcjonerska. Chciałem zainstalować i wiecie co? Nie da się bo premiera na Steam dopiero z piątku na sobotę a więc skoro dzisiaj była polska to muszę czekać. I po raz kolejny twórcy gier i zabezpieczeń srają na graczy. Piraci pewnie już pracują nad obejściami a ja muszę czekać. K***a !!!

Co do samej edycji kolekcjonerskiej. Bardzo fajna. Tak się nawet zastanawiam czy przypadkiem w Metro nie grać w tej masce przeciwgazowej żeby się lepiej wczuć w klimat. Cały zestaw jest naprawdę super. Mam nadzieję że książka okaże się równie dobra.

Edytowano przez CriX
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do samej gry. Ukończyłem i widziałem oba zakończenia. Gra bardzo mi się podobała ze względu na klimat. Szkoda tylko że była dosyć krótka (widać obecnie taki standard) bo aż chciało by się grać jeszcze.

8/10 spokojnie mogę przyznać.

Edytowano przez CriX
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej gry narazie nie kupie, ale nie tracmy nadzieji na pozniejsze czasy gdy wyjda wersje platinum, top seller... Super wyglada a klimat mi odpowiada, zobaczymy co tam z czasem beda mowili znajomi, no i oczywiscie co bedziecie pisac na FORUM. Sadze ze gra nie bedzie nudzila po paru godzinach tak jak zrobil ze mna Fallout 3 (chociaz go ukonczylem) lub rowniesz Oblivion (tez ukonczylem :D)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem świeżo po wizycie na powierzchni, odwiedziłem 2 stacje. Rzeczy niezbędne do grania w metro 2033: ciemność w pokoju, dobre słuchawki, pampersy. Gra jest świetna, grafika na high (ale pierwsze 20min grałem na v.high) rozdziałaka 16:10 i wygładzanie z 2ch opcji po dwie możliwe opcje te niższe czyli 4x i AAA. Szczena opada gra ma świetny klimat.

Na forum gram.pl widziałem jak ktoś pisał, że ta gra nie robi żadnego wrażenia - nie wie co mówi albo jest ślepy i przede wszystkim głuchy bo to dźwięk w tej grze jest chyba najważniejszy!

Muzyka czasami jest trochę dziwna jakby pomieszanie afrykańskiego stękania z punkiem czy coś (

przy wagonie, który spada w przepaść

) ale pasuje nawet do klimatu. Czasami jest dziwnie ale na pewno strasznie i w klimacie nie zauważyłem, żeby coś nie pasowało do reszty świata.

Aha i nie idźcie w stronę światła, lecz z wiatrem :wink:

-----

Dodam, że jak po godzinie gry musiałem odejść od kompa to nie byłem pewny czy po powrocie jej nie wyłączę (za dużo emocji na jeden wieczór :) ).

Edytowano przez Vanguard1990
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam bardzo duży z tą grą problem a pisałem w dziale Pomocna Dłoń lecz to nic nie pomaga. Mam nadzieję że możecie mi pomóc. Instalacja przebiega dobrze, lecz kiedy włączam grę, wyskokuje mi 'czy chce uruchomić grę w bezpiecznym trybie', a później że 'gra potrzybuje najnowszych sterowników nVIDIA - ściągnij je ze strony nvidia/cośtam. Ściągam i nic. Ciągle tak samo....Na forum cd projekt : http://www.cdprojekt.pl/board/topic/1605-M...ficzne_za_stare znalazłem taki tekst jaki możecie odklikać obok, robiłem to co zalecały te osoby lecz nie widzę takowego folderu jak 4A games lub metro 2033......Nie którzy mówią iż trzeba zainstalować najnowszy sterownik Physx. Ściągnąłem to lecz jak włączam to nic się nie robi (próbowałem drugi raz ściągnąc ale nie chciało się). POMOCY.Błągam ludzie pomóżcie, kupiłem to dzisiaj, myślałem że pogram sobie w coś na co czekam już od pierwszej zapowieź a tu g........AAAAAAAA....Jest zażenowany...Chlip

Dziękuję za ewentualną pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogladajac trailer gra wydawala mi sie dosyc ciekawa, ale po zobaczeniu gameplaya na stronie, gra juz mnie az tak nie kreci... Wyglada niezle, ma fajne udzwiekowienie. Problemem jest to, ze w zyciu gralem juz w wiele podobnych (klimatem) gier i M2033 wydaje mi sie jedna z wielu... Jak pojawi sie demko lub w jakiejs taniej edycji to pewnie sie skusze. W przeciwnym wypadku raczej sobie odpuszcze... EK robi wrazenie, widzialem na zywo te edycje...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...