Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Smuggler

CDA 02/2010

Polecane posty

W sprawie numeru, to muszę powiedzieć, że świetny. Jak czytałem Na Luzie, to płakałem ze śmiechu, w AR też się ciekawe listy trafiły. Ogólnie świetny numer, tylko zauważyłem, że już był ten obrazek humorystyczny, co jest Na Luzie no i tekst o Blade Runner. Pamiętam, że wcześniej było to w Śwince czy też Gry Wiecznie Żywe. Hm...z drugiej strony małe deja vu nie zaszkodzi :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale po co? nie trza nam konsolówek

W imieniu kogo mowisz?

Cholera, jakim cudem takie [beeep] jak Empire Total War zostało najlepszą strategią roku??? Przecież wszystkie poprzednie Total Wary są 100 razy lepsze od Empire'a.

Bo wszystkie inne strategie byly od nowego ETW gorsze? Tak samo jak dzisiejszy mistrz Polski w nodze jest na pewno slabszy niz np. Gornik Zabrze, ktory w swoim czasie dotarl do FINALOW owczesnej Ligi Mistrzow? A?

W imieniu tych ktorzy wypisywali sie n.t. nie chcemy konsoli w cda

1. Dali ci upowaznienie do ich reprezentowania? :)

2. czyli w imieniu ILU ludzi? Tak konkretnie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sprawie numeru, to muszę powiedzieć, że świetny. Jak czytałem Na Luzie, to płakałem ze śmiechu, w AR też się ciekawe listy trafiły. Ogólnie świetny numer, tylko zauważyłem, że już był ten obrazek humorystyczny, co jest Na Luzie no i tekst o Blade Runner. Pamiętam, że wcześniej było to w Śwince czy też Gry Wiecznie Żywe. Hm...z drugiej strony małe deja vu nie zaszkodzi :)

Ten Blazeja Wisniewskiego? Coz, czasem sie zdarza, widac nie wykasowalem go z bazy danych, jak wczesniej go uzylem.

o Blade Runner tez wczesniej pisalismy, owszem, ale to jest INNY tekst.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale po co? nie trza nam konsolówek

To jest tylko twoje zdanie. Myślisz, że jak ktoś nie napisze, że chce więcej gier konsolowych, to wtedy wszyscy nie chcą?

Przejrzyj forum, a moze zobaczysz ile jest postow gdzie nie chca konsolówek w cda

Na ok. 70 000 użytkowników forum z czego ok. 10 000 się udziela, przypada ok. 150 postów. Czyli ok. 1,5 % społeczności forum strajkuje przeciwko grą konsolowym w magazynie. Te rozmowy nie mają sensu, ponieważ użytkownicy konsol i pecetowcy będą bronić swoich racji, tak samo jak zwolennicy telewizorów plazmowych oraz LCD. Ja osobiście nie stoję po żadnej stronie, ze względu na to, że jestem zapalonym PCtowcem jak i użytkownikiem konsol.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem, że się przyczepiliście Na luzie. Jak dla mnie ta formuła jest o niebo lepsza, wygląda ciekawie. Fajne rozmieszczenie. Co do AR, wcześniej rzadko zaglądałem do niego. Teraz jest mniej tego działu, ale jest PRZEJRZYSTY. Naprawdę tu wielki plus, bez problemu widać gdzie kończy się list, bez czytania, można poszczególne wyodrębnić. Wcześniej to nie było możliwe. A co do Game Walker, szkoda bo nie ma do wszystkich recenzji. Ale jest wygodnie! Po przeczytaniu danej recenzji, na tej samej stronie są inne opinie. Duży +. Podsumowując, jak już rano napisałem, zmiany są rewelacyjne jak dla mnie. Super to wygląda. A teraz instalować idę Ninja Blade :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te rozmowy nie mają sensu, ponieważ użytkownicy konsol i pecetowcy będą bronić swoich racji,

Z tymże ci źli użytkownicy pecetów mieli kiedyś Cd-Action specjalnie dla nich, teraz się ich tej przyjemności pozbawia i wrzuca do jednego wora z miłośnikami ikskloców i gospodyniami domowymi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te rozmowy nie mają sensu, ponieważ użytkownicy konsol i pecetowcy będą bronić swoich racji,

Z tymże ci źli użytkownicy pecetów mieli kiedyś Cd-Action specjalnie dla nich, teraz się ich tej przyjemności pozbawia i wrzuca do jednego wora z miłośnikami ikskloców i gospodyniami domowymi.

Czasy się zmieniają, anty fani kosnol mają jeszcze takie pisma jak Play czy KSG. Nie oszukujmy się branżę gier POWOLI przejmują konsole. Bo przykładowy Kowalski woli kupić maszynę, którą będzie grał w najnowsze gry przez kilka lat, niż komputer, w którym trzeba będzie wymieniać różne podzespoły co rok/dwa (ram, karty graficzne, procesory). Zresztą Mac Abra i Qnik (nie wiem kogo to była myśl) w najnowszym CDA napisali : "Kto stoi w miejscu ten się cofa".

Co do gospodyń domowych. To może ty masz jakieś inne pismo? Bo ja w nim nie zauważyłem żadnych przepisów na Wiedźmiński gulasz. ;P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i tekst o Blade Runner. Pamiętam, że wcześniej było to w Śwince czy też Gry Wiecznie Żywe. Hm...z drugiej strony małe deja vu nie zaszkodzi :)

pomyśleć, że nie dalej jak pół roku temu, sprzedałem tą grę na forum:) Inna rzecz, że zakończeń nie ma aż tak wiele...choć nadal, biorąc pod uwagę tamte czasy i możliwości, nadal było ich sporo :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wprowadzanie zmian nie jest złe, co najwyżej wprowadzone zmiany mogą być złe.

Sprawa konsol: CDA powinno zostać pismem rdzennie PC-towym, bez recenzji gier na konsole.

To jest twoja opinia, my mielismy inna.

Dla graczy konsolowych są czasopisma o grach konsolowych, dla garczy PC-owych powinny być czasopisma PC-towe.

>>>A co z czlowiekiem, ktory gra na PC ale ma tez Xboksa w domu? Ma kupwoac dwa?

Jeśli brakuje gier na blaszaka by zapełnić nimi całe pismo powinno się pójść w stronę publicystyki np. poszerzyć dział o modach.

>>>Publicystyki i tak masz duzo. Pisanie WIECEJ o PC raczej nie przysporzy nam nowych klientow, a tak to zawsze jakis % konsolowcow moze sie skusic.

Obecnie są to krótkie teksty z których zbyt wiele dowiedzieć się nie można, a mody to przecież domena PC, zróbcie z tego mocny punkt, promujcie to, rzetelnie opisujcie, napiszcie też trochę więcej powiedzmy o wymaganiach tych modyfikacji, przecież to bardzo ważne w kwestii blaszakowej, nie kązdy ma uber-komputer by kwestia wymagań była traktowana po macoszemu..

>>>Krotkow mowiac: robcie SPECJALISTYCZNE pismo dla PC-hardkora, podczas gdy ogolna tendencja w swiecie gier jest a) casualizacja, B) uniwersalnosc.

Tutaj też dochodzimy do kwestii DVD. Dzisiaj już nie można powiedzieć, że jest to tylko dodatek do pisma... dzisiaj do właściwie 50% decyzji o zakupie pisma. Bądźmy szczerzy. Devil May Cry 4 czy Ninja Blade to spektakularne "gry dodawane do pisma", nie każdemu się podobają, nie każdy w tym gustuje, ale nie można powiedzieć, że są anonimowe. Dlatego skłaniam się do postawienia na jakość, nie ilość.

>>>Litosci. To bylo przerabiane juz 10000 razy.

Po co drugie DVD skoro rozsądne zapełnienie jednej płyty jest trudne? Mówię głównie o pełniakach, jeśli dodajecie grę średnią to nie zmieni tego tekst w stylu "tobie się nie podoba, ale innym może tak, ta gra też ma fanów". Mimo takiej gadki "o gustach się nie dyskutuje" macie świadomość, że dostarczyliście grę średnią... Dla mnie optymalnym rozwiązaniem (podkreślam, dla mnie, ta zaraz ktoś odpisze, że znowu kwestia gustu, a przecieź wszystkie tego typu oceniania są ektremalnie subiektywne) byłoby dodawanie klasyków, które większość kocha, gier w stylu "Heroes of Might and Magic III",

>>>Owszem, dala go konkurencja. I wiesz jak sie to skonczylo? "Ooooooo! Zajebisty pelniak! Szacun! Ale... mam to w 2 wersjach, i jeszcze kolekcjonerke dostalem w prezencie, wiec... nie kupie". I byla wtopa finansowa na tym. Taki pelniak to +10 do prestizu i 0 do sprzedazy. A prawa do niego kosztuja... Tak samo dodawali klasyke RPG i tez nie widzialem, zeby to im dalo kopa w gore, jesli idzie o sprzedaz. Wiec sorry Winnetou, ale to kiepski pomysl.

Plancape Torment, The Longest Journey, Syberia itd. Gier w które każdy szanujący PC-towiec zagrać powinien. I pełniaków nie musi być w ilości 3... bo zwykle jednym z nich jest gniot, który nie zainteresuje nikogo bądź margines, a jeśli pismo ma się sprzedawać nie może polegać na marginesie.

>>>Jak zobaczysz margines w zeszycie i dodasz do niego drugi i trzeci amrgines, to sie nagle okaze, ze to juz polowa kartki zajeta...

Oczywiście pełniaki nie są za darmo... ale i tak trzeba się starać. W sumie to my gracze dajemy Wam, redaktorom pracę, to my mamy prawo głosu więc nie można się dziwić, że ktoś sugeruje takowe zmiany, w końcu wydaje na to swoje pieniądze.

>>>I masz racje i nie masz racji. Kupujesz prawo do korzystania z efektow naszej pracy, ale to nie oznacza ze mozesz bezposrednio dyktowac co mamy robic. :) Naturalnie mozesz nie kupic CDA, wiec w naszym interesie ejst robic tak, zeby cie zachecic. Problem w tym, ze "grup nacisku" jest sporo i trzeba miedzy nimi lawirowac, wiec zawsze jest tak, ze koncowy wybor komus sie podoba i komus sie nie podoba. A cala sztuka zrobic tak, zeby wybrac sensowny kompromis pomiedzy tymi tendencjami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale po co? nie trza nam konsolówek

W imieniu kogo mowisz?

Cholera, jakim cudem takie [beeep] jak Empire Total War zostało najlepszą strategią roku??? Przecież wszystkie poprzednie Total Wary są 100 razy lepsze od Empire'a.

Bo wszystkie inne strategie byly od nowego ETW gorsze? Tak samo jak dzisiejszy mistrz Polski w nodze jest na pewno slabszy niz np. Gornik Zabrze, ktory w swoim czasie dotarl do FINALOW owczesnej Ligi Mistrzow? A?

Jest lepsza strategi od Empire'a wydana w tym roku, chociaż z gorszą grafiką więc dla 89% graczy jest gorsza od Empire, otóż Majesty 2. Przynajmniej mi się grało 100 razy przyjemniej niż w Empire'a (W Empire grałem z 2 tygodnie i już miałem dość, a w Majesty 2 gram non stop od premiery).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurrrrr... Kto nie stoi w miejscu ten się cofa? To jest bełkot, którym redakcja usprawiedliwia zmiany. Po pierwsze, redaktorzy już od kilku dobrych lat PRYWATNIE grają na konsolach, więc także im jest wygodniej pisać o grach na tym sprzęcie, niż się "męczyć" na PC. Więc nie oszukujmy się - robią pismo także pod siebie. Poza tym - inne papierowe pisma o grach na PC nie dorastają do pięt CDA, mimo że wraz z tym numerem ono równa dość mocno do nich.

Jeżeli nie przywrócona zostanie równowaga sprzed zmian, nie wywalone zostaną konsole, cover DVD nie wróci na początek numeru, pismo nie będzie udawało gazetki dla pryszczatych dzieci NEO, to kolejnego numeru na pewno już nie kupię. Pytaliście w GAZECIE o tym co sądzimy o zmianach, więc spora część z nas odpowiada - auf wiedersehen.

Od dzisiaj o PC czytam w necie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ech po lekturze NOWEGO cd-actiona muszę powiedzieć, że po zmianach będę kupował gazetę tylko w tedy gdy pełne wersje będą dla mnie interesujące. Zmieniliście grupę docelową odbiorców z graczy pc na wszystkich graczy i dlatego gracze PC mogą odchodzić od pisma.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krótko mówiąc oceniam zmiany na plus, tylko AR nie wiem czemu kojarzy mi się z PC Formatem :P. Aż dziw bierze ile zostało zrobionych "Nude patchów" w grach ;) . I w sumie to tyle co mam do powiedzenia (napisania).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>>Nadal jestesmy pismem na PC, jak mi sie wydaje.

Skoro redaktorzy już nie są pewni dla jakiego pisma piszą to już jest źle.

Smuggler proponuję (już po raz drugi) zrobić ankietę (przedtem za długiego posta dałem, więc mogłeś do tego nie dojść, teraz będę się streszczał) czy użytkownicy chcą aby konsole pojawiały się w CDA. Powtarzacie że robicie czasopismo dla czytelników więc spełnijcie swoje słowa i na podstawie wyników ankiety będziemy wiedzieć czy większość chce konsole czy nie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ech po lekturze NOWEGO cd-actiona muszę powiedzieć, że po zmianach będę kupował gazetę tylko w tedy gdy pełne wersje będą dla mnie interesujące. Zmieniliście grupę docelową odbiorców z graczy pc na wszystkich graczy i dlatego gracze PC mogą odchodzić od pisma.

Jak wolisz. Co prawda nawet jakby wywalic tekstu o konsolach to i tak do czytania masz wiecej niz kiedys, no ale jak sie chcesz na CDA obrazac, to twoja wola.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze, redaktorzy już od kilku dobrych lat PRYWATNIE grają na konsolach, więc także im jest wygodniej pisać o grach na tym sprzęcie, niż się "męczyć" na PC. Więc nie oszukujmy się - robią pismo także pod siebie.

W życiu należy robić to co się lubi. Największe szczęście to mieć prace, która przynosi radość, a nie jak powiedziałeś mękę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedyną zmianą która mi kompletnie nie pasuje jest "zawartość płyty" na końcu. nie wiem czemu ale coś jest nie tak. szkoda, że gamwalkera nie ma do wszystkich recenzji bo zawsze go czytałem, nawet jeśli nie czytałem samej recenzji. fajnie, że jest konkurs na sobowtóra znowu i więcej tekstów okołogrowych. ale obawaim się o NL i Bonusa bo chyba zakończyliście współpracę z tą stroną z której była duża część materiałów brana (w NL nie ma loga).

no i wybierałkę można by zmienić w końcu (albo zrobić lekcję historii i przez kilka kolejnych numerów pokazać jak zmieniały się na przestrzeni lat :tongue: )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smuggler proponuję (już po raz drugi) zrobić ankietę (przedtem za długiego posta dałem, więc mogłeś do tego nie dojść, teraz będę się streszczał) czy użytkownicy chcą aby konsole pojawiały się w CDA.

Ale to nie ma żadnego sensu, bo już wcześniej redakcja wspominała, że nie opiera się na takich internetowych ankietach. Dla mnie również zmiany w CDA poszły w złym kierunku. Do tego stopnia, ze zastanawiam się nad rzuceniem tego nałogu(kupowania CDA). Jeśli redakcja obrała sobie taki "target", to niech dalej się w to bawi. Beze mnie. Piszecie, że takie recenzje gier konsolowych przyciągną osoby, które mają i PC-ta i konsole. Ale ile jest tak naprawdę takich osób?? Jak już ktoś ma i PC-ta i konsole, to raczej komputer służy im tylko do nauki, więc bardziej opłaca się im kupić pismo stricte konsolowe. IMO nie ma sensu zbytniego tworzyć takiej "mieszanki" z pisma.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj, ale się rozpętała zawierucha!

Paladyni pecetowej supremacji z obłędem w oczach i wypiekami na twarzy aż się zapluli argumentując jakie to konsole są niedobre i niepotrzebne. Jak dzieci...

Żeby nie było wątpliwości: mam w domu tylko piecyk (konkretnie 3 stacjonarki i 2 laptopy), a konsoli nie miałem, nie mam i nie zamierzam mieć - nie dla jakiejś szczytnej ideologii, a ze względów czysto praktycznych - dla mnie piecyk to również narzędzie pracy i edukacji.

Co nie przeszkadza mi z przyjemnością czytać o tytułach wydawanych na konsole.

Dlatego, że często potem trafiają na PC - i wiem, czy warto czekać.

Dlatego, że sposób pisania o grach (i nie tylko) przez redaktorów CDA bardzo mi odpowiada.

Dlatego, że czasami ktoś rzuci porównanie nowej pecetowej gierki do jakiegoś konsolowego hiciora i dobrze mieć jakiekolwiek odniesienie.

Dla mnie CDA zawsze było pismem o tematyce okołogrowej. Platforma nie ma już takiego znaczenia - to tak jakby przestać prenumerować pismo o motoryzacji, bo za dużo piszą o tzw. "muscle cars", kiedy samemu się jeździ fiacikiem. Ludzie, opamiętajcie się...

Recenzjom filmów czy książek - nie tylko mających związek z grami - też powiecie zdecydowane nie? Klapki na oczy i tylko jeden jedyny słuszny (bo Wasz?) kierunek?!

Kurczę, ale się zdenerwowałem. Ciśnienie mi skoczyło. Idę przyłożyć kompres.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro redaktorzy już nie są pewni dla jakiego pisma piszą to już jest źle.

>>>LOL. Najwyrazniej musze dopisywac przy niektorych tekstach "to jest ironia" albo chociaz stawia emotikonke, bo inaczej sie problemy robia.

Smuggler proponuję (już po raz drugi) zrobić ankietę (przedtem za długiego posta dałem, więc mogłeś do tego nie dojść, teraz będę się streszczał) czy użytkownicy chcą aby konsole pojawiały się w CDA.

>>>A po co, skoro juz robilismy takie badania i ku naszemu zdziwieniu wyszlo, ze wiecej chce niz wiecej nie chce?

Powtarzacie że robicie czasopismo dla czytelników więc spełnijcie swoje słowa i na podstawie wyników ankiety będziemy wiedzieć czy większość chce konsole czy nie.

>>>Stary, a skladu coca-coli nie chcesz znac? Toz pijasz ten napoj, wiec masz prawo wiedziec... :) Robimy pismo dla czytelnikow i w naszym dobrze pojetym interesie jest by kupowalo go duuuzo ludzi, wiec jesli robimy jakies zmiany to chyba nie po to, zeby stracic, a zyskac czytelnikow. Naturalnie wskutek zmian czesc starych moze sie obrazic i sobie pojsc, owszem. Ale zakladamy, ze naprawde WIERNI czytelnicy dadza nam kredyt zaufania i zobacza, ze to nadal fajne pismo, nawet jesli niektore teksty im zupelnie nie leza.

ok wioec zrobcie to forum i tam sie podpisza...

Czemu mamy robic "to forum"? Mamy to i tu sobie wyrazajcie opinie, jesli beda masowe, to na pewno je dostrzezemy.

Tzn. Ile konkretnie?

Dokladnie 3456 i pol. :)

Nie wiem ILE KONKRETNIE. Tak samo jak nie wiem ile kropli deszczu na m2 musi upasc, zeby powiedziec "juz nie pada, juz leje!". Ale jednoczesnie kazdy chyba potrafi odroznic jedno od drugiego, prawda? Wystarczy ze zerknie za okno.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...