Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Smuggler

CDA 02/2010

Polecane posty

CD-a, hem, hem - to, że CD-Action podaje już informacje o konsolach - mi nie przeszkadza, nawet dobrze, bo nie będę musiał po sklepach latać i czytać np.

PSX Extreme

.

Powrót wstępniaka - bardzo dobrze.

A NL i AR z zajawek prezentują się jeszcze lepiej.

Czekam.

P.s. Oooo, Runaway 3 dostał... a nie powiem, nie będę spoilerował.

Ale się cieszę, bo 2 była prześmieszna!!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do info o konsolach i grach na nie - co zrobić, coraz więcej świetnych tytułów to exclusive'y, o których PC może pomarzyć, a coraz mniej jest świetnych exclusive'ów na piecyki... Smutne, ale prawdziwe. Nigdy nie miałem nic do konsol. Cóż, lepiej pisać o dobrych grach na konsole, niż na siłę wciskać recki pecetowych crapów, o których nikt nigdy nie słyszał :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dobrze, ze cdactio zmienia się - na lepsze. W mass efect sobie pogram za niedługo.... a nawet kupię tą grę, ponieważ przemówiły do mnie te filmiki o piractwie.

P.S. Prenumeratowcy mają się lepiej! Już dzisiaj mam nowe cda :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P.S. Prenumeratowcy mają się lepiej! Już dzisiaj mam nowe cda :)

Farciarz :) Ja, odkąd tylko mam prenumeratę, ani razu nie dostałem CDA w przeddzień "premiery" w sklepach. Raz nawet przyszedł z tygodniowym opóźnieniem, z reguły jednak przychodzi w dzień po pojawieniu się w kioskach. No, ale darowanemu koniowi się w zęby nie zagląda, bo tą prenumeratę mam za darmo, wygraną w Kompanii Graczy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konsole? Podziękuję. Pamiętam jak jeszcze kilka lat temu Smugg wyśmiewał w AR faceta, który martwił się, że za jakiś czas CDA zacznie opisywać gry konsolowe na równi z pecetowymi (pierwsze numery z jednostronną rubryką konsolową). Teraz widzę, że obawy były faktycznie uzasadnione.

Heh, idelnie - moim pierwszym kupionym numerem CDA był ten z nową oprawą graficzną AR, więc ostatnim będzie ostatni numer z tą samą oprawą. Zmian nie trawię i nigdy nie trawiłem, przynoszą one jedynie ból i cierpienie, że tak melodramatycznie się wyrażę. Obyście nie upadli przez nie...

Oczywiście zmiana designu to nie jedyny powód mojego pożegnania z CDA:

1. Ostatnimi czasy najzwyczajniej w świecie główny atut Wasze pisma, Smuggler, "stracił pazur". Stał się niczym małe, grzeczne dziecko, które tylko czasami zapomina o dobrym wychowaniu. Coraz częściej AR zaczynało ostatnio przypominać typowy kącik z listami w innych pismach.

2. "Zesłanie" M. Lenca na margines Na Luzie i ogólnie jakieś dziwne zmiany z nim związane... Być może on też "stracił pazur".

3. Gem i jego humorki, czyt. recenzja Ego Draconis II. Jeśli prawie wszyscy recenzenci na świecie oceniają wysoko daną grę, a na domiar "złego" gracze również (vide średnia ocen graczy na gry-online), a tutaj ktoś wystawia tak niską ocenę, to coś jest nie tak z nim, a nie z całym światem. Nie wiem czy go bolała głowa, miał zły dzień, ktoś mu coś zrobił, ale pokazał absolutny brak profesjonalizmu. Ktoś powie, że przecież ma prawo do tego, żeby gra mu się nie podobała - problem w tym, że wiele "faktów" z recenzji było najzwyczajniej w świecie przeinaczonych lub zmyślonych.

4. Naiwna wiara redakcji w zapewnienia jakiegoś podrzędnego niemieckiego pisemka o tym, że Ubisoft próbował ich przekupić w sprawie oceny AC II. Sorry, ale tak wielkiej naiwności nie spodziewałem się po tego typu profesjonalistach.

5. Zresztą, od pewnego czasu CDA przestało mi dawać tyle radości co kiedyś.

I właśnie ze względu na punkt piąty dam Wam szansę i kupię najnowszy numer. Zobaczymy w którą stronę poszły Wasze zmiany i czy przywrócicie mi dawną radość z czytania CDA.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jakiś PLAKAT?

Dokladnie 132, kazdy formatu A3 mniej wiecej. :wink:

Konsole? Podziękuję. Pamiętam jak jeszcze kilka lat temu Smugg wyśmiewał w AR faceta, który martwił się, że za jakiś czas CDA zacznie opisywać gry konsolowe na równi z pecetowymi (pierwsze numery z jednostronną rubryką konsolową). Teraz widzę, że obawy były faktycznie uzasadnione.

<<<Znaczy sie prorok jaki. Co prawda na razie "na rowni" oznacza, ze materialy konsolowe zajmuj jakies 1/10 tego co o grach na PC, ale nie badzmy drobiazgowi.

Heh, idelnie - moim pierwszym kupionym numerem CDA był ten z nową oprawą graficzną AR, więc ostatnim będzie ostatni numer z tą samą oprawą. Zmian nie trawię i nigdy nie trawiłem, przynoszą one jedynie ból i cierpienie, że tak melodramatycznie się wyrażę. Obyście nie upadli przez nie...

Oczywiście zmiana designu to nie jedyny powód mojego pożegnania z CDA:

1. Ostatnimi czasy najzwyczajniej w świecie główny atut Wasze pisma, Smuggler, "stracił pazur". Stał się niczym małe, grzeczne dziecko, które tylko czasami zapomina o dobrym wychowaniu. Coraz częściej AR zaczynało ostatnio przypominać typowy kącik z listami w innych pismach.

>>>Moge cie zbluzgac jesli ci to poprawi humor. Jak rozumiem "stracenie pazura" = mniej atakow na piszacych listy? No to zaraz cie moge podrapac az do krwi.

2. "Zesłanie" M. Lenca na margines Na Luzie i ogólnie jakieś dziwne zmiany z nim związane... Być może on też "stracił pazur".

>>>Wszyscy stracili pazur, po co sie rozdrabniac. Nie wiadomo o co chodzi, ale ladnie brzmi.

3. Gem i jego humorki, czyt. recenzja Ego Draconis II. Jeśli prawie wszyscy recenzenci na świecie oceniają wysoko daną grę, a na domiar "złego" gracze również (vide średnia ocen graczy na gry-online), a tutaj ktoś wystawia tak niską ocenę,

>>>No jak mogl miec WLASNE zdanie. Oburzajace. Na pewno stracil pazur.

to coś jest nie tak z nim, a nie z całym światem. Nie wiem czy go bolała głowa, miał zły dzień, ktoś mu coś zrobił, ale pokazał absolutny brak profesjonalizmu.

>>>PRofesjonalizm polega wiec na sprawdzeniu sredniej ocen i napisaniu takiego tekstu, zeby bron Boze za bardzo sie od sredniej nie odchylac?

Ktoś powie, że przecież ma prawo do tego, żeby gra mu się nie podobała - problem w tym, że wiele "faktów" z recenzji było najzwyczajniej w świecie przeinaczonych lub zmyślonych.

<<<Byla o tym dyskusja i Gem przedstawil swoje racje.

4. Naiwna wiara redakcji w zapewnienia jakiegoś podrzędnego niemieckiego pisemka o tym, że Ubisoft próbował ich przekupić w sprawie oceny AC II.

>>>Podrzednie niemieckie pisemko ma naklad cos 2-3 razu wieksze niz CDA. Poza tym juz ty wiesz lepiej jak bylo. No i Ubisoft naturalnie nie zaskarzyl oszczercow do sadu za takie pomowienia, bo mu sie nie chcialo. Pewnie stracil pazur.

Sorry, ale tak wielkiej naiwności nie spodziewałem się po tego typu profesjonalistach.

>>>ROzumiem. Juz ty wiesz lepiej, jak bylo. Poza tym o tej sprawie wspomniano raz, we wstepniaku, ale ty najwyrazniej tym zyjesz od pol roku bodaj.

5. Zresztą, od pewnego czasu CDA przestało mi dawać tyle radości co kiedyś.

>>>I to jest w koncu jakis SENSOWNY argument.

I właśnie ze względu na punkt piąty dam Wam szansę i kupię najnowszy numer. Zobaczymy w którą stronę poszły Wasze zmiany i czy przywrócicie mi dawną radość z czytania CDA.

<<<Alez dzieki, dzieki... :wub:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co chcecie od okładki - jest oldschoolowa, estetyczna, nieprzebajerowana - mi się podoba

Co do zmian - zobaczymy. Jakoś do tej pory(od 1998/1999) żadna z wprowadzonych zmian nie spowodowała u mnie myśli odpuszczenia jakiegoś numeru. Layouty są gorsze i lepsze, nigdy się nie dogodzi wszystkim :/ napewno zmiana layoutu nie prowadzi do zmiany stylu pisania

Co do liczby recenzji konsolowych - też nie widzę w tym nic złego. Na pc w niedawnym okresie było żałośnie mało nowych premier - na konsole wprost przeciwnie.

Pełniaki? Ninja Blade to ciekawa propozycja, nowa, niezła, coś a'la Dark Sector który pomimo zalatywania budżetowością wciągał na długie okresy czasu

Zobaczymy co ze zmian wyniknie. Niestety pewnie dopiero za jakiś tydzień, bo mniej więcej tyle później dostaje zawsze numer z prenumeraty :/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi osobiście nie podoba się zamieszczanie materiałów konsolowych w CDA i to niezależnie ile zajmują miejsca. Bardzo boleję nad tendencją 2w1.

Co do liczby recenzji konsolowych - też nie widzę w tym nic złego. Na pc w niedawnym okresie było żałośnie mało nowych premier - na konsole wprost przeciwnie.

to by było jeszcze gorsze, jeżeli materiał konsolowy miałby pełnić rolę zapchajdziury :huh:

-Ej chłopaki brakuję nam materiału na 10 stron do nowego numeru

-napiszemy na kolanie jakiś felietonik gry konsolowej i sprzedamy to jako uber super nowość w CDA

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smuggler - a czy ja gdzieś pisałem, że oto lista 5 najważniejszych argumentów przeciw Waszemu pismu? ;) Napisałem tylko, że to moje własne powody, dla których CDA chcę przestać kupować.

Odnośnie gier konsolowych - gdy publikowałeś wspomniany przeze mnie list, w CDA konsole zajmowały jedną stronę, czyli ok. 1/130. Dziś 1/10. Tendencję wzrostową widzę chyba nie tylko ja.

Stracenie pazura rozumiem jako zatracenie tego "czegoś", co Cię dawniej cechowało. Weź do ręki kilka numerów AR z - powiedzmy - 2000 roku i porównaj z ostatnim numerem. Podobnie ma się sprawa z Markiem Lencem, tyle, że tutaj go jeszcze rozumiem, bo ile można robić rysunki o tej samej postaci? Kiedyś wena musi się skończyć. Przy czym zauważyłem jeden objaw starzenia się u Ciebie - zaczynasz mylić AR z forum CDA, o czym w kolejnym akapicie.

Motyw przerywania treści wiadomości w połowie doskonale sprawdza się w AR, ale nie tutaj, na forum, gdzie ma mieć miejsce jako-tako kulturalna rozmowa. Podzielenie jednego z moich punktów na trzy części, rozsmarowanie mnie na podstawie dwóch z nich i rzeczowa odpowiedź na trzeci, podsumowujący, z kulturą bynajmniej nic wspólnego nie ma.

Mógłbym tak pisać i pisać, ale przecież wypada przerwać i dać dojść do głosu rozmówcy ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- Co w dziale recenzji robi Avatar 3D?

>>>Hmmm... Jest?

Avatar 3D to film? Jeżeli tak to należy do "Magazynu kulturalnego", a tego nie ma. Chyba, że jest. Chyba, że to będzie taki schrödingerowy dział, którego obecności lub nieobecności nie da się stwierdzić przed przeczytaniem. :)

EDIT - A Avatara recenzji to nie było?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, wystarczy uważnie czytać, by wiedzieć, że chodzi o grę w 3D a nie film. Zapowiedź Smugglera jest przecież jednoznaczna.

EDYT - recenzja była. Ale nie w wersji 3D, a to zupełnie co innego - biorąc po uwagę różnicę w kinie, wcale się nie dziwię, że rozpatrują i recenzują to jako dwie osobne gry...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smuggler - a czy ja gdzieś pisałem, że oto lista 5 najważniejszych argumentów przeciw Waszemu pismu? ;) Napisałem tylko, że to moje własne powody, dla których CDA chcę przestać kupować.

>>>Nie no, OK. Rozumiem. Tylko, ze pierwsze dwa wydaja mi sie takie troszke... na sile.

Odnośnie gier konsolowych - gdy publikowałeś wspomniany przeze mnie list, w CDA konsole zajmowały jedną stronę, czyli ok. 1/130. Dziś 1/10. Tendencję wzrostową widzę chyba nie tylko ja.

<<<Jest tendencja wzrostowa ale nadal jest zasada, ze CDA to glownie PC, konsole to tylko dodatek i tego sie trzymamy.

Stracenie pazura rozumiem jako zatracenie tego "czegoś", co Cię dawniej cechowało. Weź do ręki kilka numerów AR z - powiedzmy - 2000 roku i porównaj z ostatnim numerem.

<<<Jestem o 10 lat starszy, a do tego widze, ze glupota triumfuje na calego. Moze sie odechciec dowcipkowac troszke.

Podobnie ma się sprawa z Markiem Lencem, tyle, że tutaj go jeszcze rozumiem, bo ile można robić rysunki o tej samej postaci?

>>>Zapytaj tworcow komiksu o Supermenie. :)

Kiedyś wena musi się skończyć. Przy czym zauważyłem jeden objaw starzenia się u Ciebie - zaczynasz mylić AR z forum CDA, o czym w kolejnym akapicie.

>>>Dla mnie i AR i FOrum to miejsce, gdzie rozmawiam z czytelnikami, czyli to samo. Trudno mylic cos, co jest tym samym.

Motyw przerywania treści wiadomości w połowie doskonale sprawdza się w AR, ale nie tutaj, na forum, gdzie ma mieć miejsce jako-tako kulturalna rozmowa.

>>>Taki mam styl i co poradze?

Podzielenie jednego z moich punktów na trzy części, rozsmarowanie mnie na podstawie dwóch z nich i rzeczowa odpowiedź na trzeci, podsumowujący, z kulturą bynajmniej nic wspólnego nie ma.

>>>ROzumiem, ze jakbym cie rozsmarowal bez rozbijania na punkty, to bylbym kulturalny? No i kurde, jak jestem grzeczny "trace pazur". Jak pokazuje pazurki "to z kultura nie ma nic wspolnego". Ciezko wam dogodzic. No chyba, ze wtedy jestem fajny jak rozsmarowuje innych. jak mozna stac z boku i sie posmiac z frajerow?

Mógłbym tak pisać i pisać, ale przecież wypada przerwać i dać dojść do głosu rozmówcy ;)

>>>Mnie nie przeszkadza, nie trace watku po paru zdaniach, pisz ile chcesz, ja zrozumiem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smuggler:

Zapominasz, że ja mam nieco inny pogląd niż Ty na kwestię AR i forum - dla mnie to pierwsze to siedzisko głupoty ze strony piszących i złośliwości oraz sarkazmu z Twojej strony. Forum to z kolei miejsce kulturalnych dyskusji - i ewentualnie można dodatkowo stworzyć tutaj specjalny dział tylko dla Ciebie, w którym będziesz mógł pokazać, że jednak nie straciłeś tego pazura.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja chciałbym tak z innej beczki dodać, że (moim zdaniem) doskonałym pomysłem jest dodanie działu "Publicystyka", w dodatku o sporej objętości. Fajnie się czyta takie "okołogrowe" teksty. Trochę szkoda tylko , że nie powrócił Konfigurator.

EDIT: Zapomniałbym. ActionMag w PDF to również świetny pomysł

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie podoba mi się ten numer CDA... Ma swoje plusy, jak i minusy... Pełniaki: po tym, jak dowiedziałem się, że dajecie Imperium Romanum i So Blonde - załamałem się, ale Ninja Blade całkowicie zniwelował załamkę spowodowaną dwoma pozostałymi pełniakami i zamienił ją w nieokiełznaną radość :-) jestem także ciekaw, jakich zmian dokonaliście w piśmie... Dlatego też jutro z wielką przyjemnością pójdę do kiosku, wyciągnę z portfela 15zł i kupię ten nr... Sądzę, że pozostałych forumowiczów nie muszę do tego namawiać ;-)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś wena musi się skończyć. Przy czym zauważyłem jeden objaw starzenia się u Ciebie - zaczynasz mylić AR z forum CDA, o czym w kolejnym akapicie.

>>>Dla mnie i AR i FOrum to miejsce, gdzie rozmawiam z czytelnikami, czyli to samo. Trudno mylic cos, co jest tym samym.

Smuggler, sam sobie zaprzeczasz. W numerze 10/2009 napisałeś:

Forum to forum, pisać może każdy. Dla mnie publikacja w AR jest jakąś nobilitacją listu, bo jest on jednym z wielu nadesłanych, a niewielu wybranych. Sam przyznasz, że milej widzieć się tutaj, na papierze, niż być jednym z tysięcy zamieszczonych na forum postów... I myślę, że jak TV nie zabiła radia, tak i AR będzie sobie funkcjonowało, pomimo, że istnieje forum

No to jak to jest, AR i Forum to to samo, czy jednak są jak TV i radio? Bo już sam nie wiem... :co:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...