Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Smuggler

CDA 02/2010

Polecane posty

Dla graczy konsolowych są czasopisma o grach konsolowych, dla garczy PC-owych powinny być czasopisma PC-towe.

>>>A co z czlowiekiem, ktory gra na PC ale ma tez Xboksa w domu? Ma kupwoac dwa?

Ja jestem takim człowiekiem ;) Co prawda nie ma Xboxa, ale mam PS2 i PSP. Dlatego też kupuję PSX Extreme. Bo u Was o konsolach i tak za dużo się nie dowiem, jedynie liźniecie temat. I nie ma tu Waszej winy, poprostu nie macie miejsca na to. Mam też PC i własnie dlatego kupuję Was. I uprzedzam Twoje następne pytanie - rodzcie nie dają mi na zachcianki ;) PS2 kupiłem jak miałem 17 lat, w tym celu pracowałem na budowie we wakacje, PSP też kupiłem sobie, dwa lata później, orginały też kupuję sa swoje, CDA i PSX extreme też, i opłacam samochód za swoje itd... Uff, za bardzoi odszedłem od tematu, ale pokazałem, że jak się chce to się da...

>>>Publicystyki i tak masz duzo. Pisanie WIECEJ o PC raczej nie przysporzy nam nowych klientow, a tak to zawsze jakis % konsolowcow moze sie skusic.

Konsolomaniak się skusi... bo mieliście reckę Uncharted 2... aha, tak, napewno ;)

>>>Owszem, dala go konkurencja. I wiesz jak sie to skonczylo? "Ooooooo! [beeep]isty pelniak! Szacun! Ale... mam to w 2 wersjach, i jeszcze kolekcjonerke dostalem w prezencie, wiec... nie kupie". I byla wtopa finansowa na tym. Taki pelniak to +10 do prestizu i 0 do sprzedazy. A prawa do niego kosztuja... Tak samo dodawali klasyke RPG i tez nie widzialem, zeby to im dalo kopa w gore, jesli idzie o sprzedaz. Wiec sorry Winnetou, ale to kiepski pomysl.

Tego nie wiedziałem, przyznaję się do błędu. Ale tutaj na jaw wychodzi, że DVD to już nie jest tylko dodatek... Zresztą ciekawe czy takim "Moorhuhn Poszukiwacze Zaginienego Kurczaka" czy "Morterem III" zyskaliście więcej czytelników ;) Chyba lepsze już by było jakieś darmowe demo... chociaż z dzisiejszą prędkością netu demo tez jest raczej bezsensownym wyjściem... Tyle, że na takiego "Mortyra III" też chyba musieliście może nie dużo, ale jednak sypnąć złotem ;)

>>>Krotkow mowiac: robcie SPECJALISTYCZNE pismo dla PC-hardkora, podczas gdy ogolna tendencja w swiecie gier jest a) casualizacja, uniwersalnosc.

Czyli krótko mówiąc olejcie fanów, stałych czytelników, zabijcie klimat, zamiłowanie do gier, przyłóżcię rekę do casualizacji jeszcze bardziej. Dzięki takiemu pismu jak CDA z casuala może powstać solidny gracz.

>>>Jak zobaczysz margines w zeszycie i dodasz do niego drugi i trzeci amrgines, to sie nagle okaze, ze to juz polowa kartki zajeta...

To może jeszcze Gothów i Emo zwerbujcie... przecież to też margines, moze się skuszą...

>>>I masz racje i nie masz racji. Kupujesz prawo do korzystania z efektow naszej pracy, ale to nie oznacza ze mozesz bezposrednio dyktowac co mamy robic. Naturalnie mozesz nie kupic CDA, wiec w naszym interesie ejst robic tak, zeby cie zachecic. Problem w tym, ze "grup nacisku" jest sporo i trzeba miedzy nimi lawirowac, wiec zawsze jest tak, ze koncowy wybor komus sie podoba i komus sie nie podoba. A cala sztuka zrobic tak, zeby wybrac sensowny kompromis pomiedzy tymi tendencjami.

A nawet nie zamierzam, to Wy się znacie na robocie, to Wy jesteście redaktorami. Ja nie mam z tym nic wspólnego więc w zasadzie nawet nie mam prawa Wam dyktować warunków. Ale jako kupujący mam prawo coś zasugerować, o co zresztą sami prosicie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smuggler proponuję (już po raz drugi) zrobić ankietę (przedtem za długiego posta dałem, więc mogłeś do tego nie dojść, teraz będę się streszczał) czy użytkownicy chcą aby konsole pojawiały się w CDA.

Ale to nie ma żadnego sensu, bo już wcześniej redakcja wspominała, że nie opiera się na takich internetowych ankietach. Dla mnie również zmiany w CDA poszły w złym kierunku. Do tego stopnia, ze zastanawiam się nad rzuceniem tego nałogu(kupowania CDA). Jeśli redakcja obrała sobie taki "target", to niech dalej się w to bawi. Beze mnie. Piszecie, że takie recenzje gier konsolowych przyciągną osoby, które mają i PC-ta i konsole. Ale ile jest tak naprawdę takich osób?? Jak już ktoś ma i PC-ta i konsole, to raczej komputer służy im tylko do nauki, więc bardziej opłaca się im kupić pismo stricte konsolowe. IMO nie ma sensu zbytniego tworzyć takiej "mieszanki" z pisma.

Tobie sie wydaje, a my mamy wyniki badan. Czemu moge bardziej wierzyc? Hmmmm...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedyną zmianą która mi kompletnie nie pasuje jest "zawartość płyty" na końcu. nie wiem czemu ale coś jest nie tak. szkoda, że gamwalkera nie ma do wszystkich recenzji bo zawsze go czytałem, nawet jeśli nie czytałem samej recenzji. fajnie, że jest konkurs na sobowtóra znowu i więcej tekstów okołogrowych. ale obawaim się o NL i Bonusa bo chyba zakończyliście współpracę z tą stroną z której była duża część materiałów brana (w NL nie ma loga).

1. Nie zakonczylismy, info jest na samym dole. :)

2. A tak to bylo narzekanie, ze tylko stamtad teksty (co nie bylo prawda).

3. Mimo wszystko NL da sie czytac, nie?

no i wybierałkę można by zmienić w końcu

>>>Trwaja prace. Nie zdazylismy do tego nr bo pojawily sie pewne problemy techniczne, ale zmiana wybieralki to kwestia miesiaca/dwoch gora.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konsoli nie mam, ale zmiany według mnie są tylko na plus. Nowa szata graficzna "Na Luzie" i "Action Redaction" po prostu podoba mi się bardziej niż wcześniej. Na pewno będę kupował CDa teraz nawet chętniej niż wcześniej. Jedyny minus to ten, że nie ma wstępniaka do "Na luzie" i ten, że "Na DVD" jest na końcu, a tak to zmiany bardzo mnie zaskoczyły w pozytywnym tego słowa znaczeniu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurrrrr... Kto nie stoi w miejscu ten się cofa? To jest bełkot, którym redakcja usprawiedliwia zmiany.

>>>To akurat slowa tego przymula (bo ktos inny belkocze) Jozefa Pilsudskiego. Poza tym bardzo mi sie podoba sposob twojej dyskusji - nazwijmy argumenty strony przeciwnej "belkotem". I juz nie trzeba z nimi polemizowac.

Po pierwsze, redaktorzy już od kilku dobrych lat PRYWATNIE grają na konsolach, więc także im jest wygodniej pisać o grach na tym sprzęcie, niż się "męczyć" na PC.

>>>Uwazasz, ze redaktorzy powiedzieli WYDAWCY "wiecie, nie chce sie nam przemeczac (?) graniem na PC, wiec od dzis robimy pismo o konsolach". A Wydawca, ktory laduje w pismo ogromna kase "no jasne, chlopaki, wasza wygoda najwazniejsza, nie ma sprawy." Nie wiem czy smiac sie, czy plakac.

Więc nie oszukujmy się - robią pismo także pod siebie.

>>>Pod siebie to nie robie odkad skonczylem rok i pewnie nie zaczne poki nie skoncze 80.

Poza tym - inne papierowe pisma o grach na PC nie dorastają do pięt CDA, mimo że wraz z tym numerem ono równa dość mocno do nich.

>>>W jaki sposob rowna? Bo na zdrowy rozum to mowisz, ze one TEZ maja konsole na lamach, wiec my dodajac teeraz ten dzial DOROWNUJEMY do nich.

Poza tym jak spojrzysz na stopke w CDA (te gorna belke) to tam od dawna pisalo, ze gra jest tez na PS3, czy XB. I jakos bylo OK. Teraz mocniej to wyeksponowalismy i wielki placz.

Jeżeli nie przywrócona zostanie równowaga sprzed zmian, nie wywalone zostaną konsole, cover DVD nie wróci na początek numeru, pismo nie będzie udawało gazetki dla pryszczatych dzieci NEO, to kolejnego numeru na pewno już nie kupię.

>>>Pa, pa.

Pytaliście w GAZECIE o tym co sądzimy o zmianach, więc spora część z nas odpowiada - auf wiedersehen.

>>>No to sobie idzcie "spora wiekszosci". Jak na razie spora wiekszosc tu w ogole nie zabiera glosu, a paru radykalow twierdzi, ze to oni sa wiekszoscia i stawiaja ultimatum typu "albo bedziecie robic po staremu albo sobie idziemy". Na zlosc cioci odetniecie sobie uszy? Trudno. Redakcja ma prawo wprwoadzac zmiany w pismie tak, jak uwaza za sluszne. Czytelnik ma prawo pisma z takimi zmianami NIE kupic, jesli uznaje, ze mu nie odpowiada. My ci nie zabraniamy wydawac tych 15 zl na co chcesz.

BTW: jak juz rzucasz obcym slowem, to chociaz pisz je bez bledu. Nie znam niemieckiego ale IMO walnales tu babolka.

Od dzisiaj o PC czytam w necie.

>>> Da swidanja, tawariszcz gardkor.

Konsoli nie mam, ale zmiany według mnie są tylko na plus. Nowa szata graficzna "Na Luzie" i "Action Redaction" po prostu podoba mi się bardziej niż wcześniej. Na pewno będę kupował CDa teraz nawet chętniej niż wcześniej. Jedyny minus to ten, że nie ma wstępniaka do "Na luzie" i ten, że "Na DVD" jest na końcu, a tak to zmiany bardzo mnie zaskoczyły w pozytywnym tego słowa znaczeniu.

Wstepniak do NL moze wrocic, ale czy mial sens? Wywaillem go zeby bylo wiecej miejsca na konkretne teksty - dowcipy itd. Tu akurat nie widze problemu z jego powrotem. :) Szczerze mowiac poczatkowo wywalilem tez wstepniak z AR, ale potem jednak wrocil, bo jakos glupio tak mi to wygladalo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi w żaden sposób nie przeszkadza to, że w CDA jest więcej o konsolach. Choć nie gram na konsoli nie przeszkadzają mi teksty o konsolach. Bardziej razi mnie to, że magazyn stał się o wiele bardziej informacyjny. Nie ma już tej szczypty humoru i ironii. Na przykład w GameWallkerze jest opis gry! O wiele bardziej wolałem gdy były tam opisy wszystkiego dokoła. Było śmieszniej. A teraz... "Gra zasłużyła na 10\10" i tutaj argumentacja "bo ciekawa fabuła". Tęsknie za opisami bardziej nie na temat.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BTW: jak juz rzucasz obcym slowem, to chociaz pisz je bez bledu. Nie znam niemieckiego ale IMO walnales tu babolka.

Przepraszam Smugg, ale napisał poprawnie, chyba, że chodzi Ci o małą literę słowa Wiedersehen.

Ps. Ten dowcip z pod siebie mnie rozbroił :laugh:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj kupiłem świeży CDA i mam parę uwag:

1.Ninja Blade na DVD. Tak trzymać! :smile:

2.Znowu ramka "Na początek", wolę "Wstępniaka" bo "Na początek" jest mało rozbudowany.

3.Pozytywne zmiany w "Gry Info".

4.Pozytywne zmiany w czytelności i grafice recenzji, zapowiedzi gier.

5.Minimalna liczba reklam nie promujących gier. :wink:

6.Więcej recenzji. :smile:

7.Większy dział "Publicystyka"

8.W końcu zmiana w dziale "Na Luzie"!

9.Megatest sprzętu! :smile:

10. Negatywna zmiana z działem "Na DVD", jest on na końcu pisma. :dry:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie rozumiem po co ta wojna o konsole. otwieram CDA i patrzę a tu recenzja gry na pc, o i kolejna recenzja, o jasna cholera i jeszcze jedna. parę stron dalej, no tu mnie zaskoczyliście, recenzja gry na pc, kto by się spodziewał :icon_lol:

a niektórzy wypisują takie rzeczy jakby im kioskara powyrywała strony z tymi recenzjami i same konsolwe zostawiła :icon_mrgreen:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem, że zmiany w CDA i pojawienie się materiałów konsolowych jest spowodowany chęcią większego zarobku. Ale widzę, po tym co napisał Smuggler, że jest to raczej być albo nie być dla CDA. To niech już sobie będą te konsole.

A co do Marszałka to powiedział on jeszcze 'Prawda jest jak d[beeep]a, każdy ma swoją'

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale wyzej ktos napisal "przeciez w pismie o psp nie ma nic o PC" To czemu w cda jak to ujołeś"o PC" jest o psp, x360 , ps3, ps2 itp.?

Zapytaj ich raczej czemu w pismie o PSP nie ma nic o PC? :)

Pismo o PSP jest niszowym (mowie o polskich warunkach) pismem wycelowanym w niewielka grupke o sprecyzowanych zainteresowaniach.

CDA jest pismem "masowym". A w masie jest miejsce na rozmaite marginesy.

Przyklad

Pismo "Kanarek Hercenski" skierowane jest do posiadaczy kanarkow hercenskich. Calych 800. Nie znajdziesz tam tekstow o fizyce kwantowej.

Pismo "Focus" przeznaczone jest dla szerokiego odbiorcy ale moze obok informacji o odkryciu czarnej dziury w galaktyce NGC 3456, dac tez artykul o kanarku hercenskim.

Co za różnica czy opis gier z DVD jest na początku czy na końcu pisma?

Taka różnica, że wszyscy się przyzwyczaili do tego, że jest na początku.

Kiedys AR bylo w srodku pisma - sprawdzcie, kto nie wierzy.

Czy komus dzis przeszkadza ,ze tam NIE jest?

Kiedys wszyscy byli przyzwyczajeni do oswietlania domow pochodniami...

To może jeszcze wrzucicie na płytke tekkena 5 ?

jakby dalo rade to z wielka checia.

To była przenosnia

A ja mowilem SERIO.

Wiesz ilu konsolowcow by kupilo CDA dla tej gry? Ach, rozmarzylem sie... :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi w żaden sposób nie przeszkadza to, że w CDA jest więcej o konsolach. Choć nie gram na konsoli nie przeszkadzają mi teksty o konsolach. Bardziej razi mnie to, że magazyn stał się o wiele bardziej informacyjny. Nie ma już tej szczypty humoru i ironii. Na przykład w GameWallkerze jest opis gry! O wiele bardziej wolałem gdy były tam opisy wszystkiego dokoła. Było śmieszniej. A teraz... "Gra zasłużyła na 10\10" i tutaj argumentacja "bo ciekawa fabuła". Tęsknie za opisami bardziej nie na temat.

To nie jest problem, absurdu zawsze mozna dorzucic. W tym numerze bylismy w opisach powazniejsi niz norma przewiduje ale nikt nie mowi, ze tak ma byc zawsze. Bede nastroj, beda i jaja.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi sie bardzo podoba nowe CDA. Nie wiem, z czego to wynika, ale bardzo szybko i z zainteresowaniem przeczytalem cale info o grach, a w poprzednich numerach czytalem tylko co ciekawsze, oceniajach po naglowkach. O wiele wiecej publicystyki tez licze na duzy plus. Jedyne co mi sie nie podoba to szata graficzna action redaction. Jakas taka nieciekawa. Obawialem sie, jak to bedzie wygladalo, ale widze, ze jest duzo lepiej i rzeczywiscie ciekawiej pod katem czytelnika. Jedyne co mnie naprawde zasmucilo, to reklama fallouta 3 i blad w tlumaczeniu ktoregos z dodatkow. Dziwne, ze placa za to pewnie sporo kasy przy czym w ogole nie sprawdzaja pisowni i potem zdarzaja sie takie kwiatki, jak 'dzióra'.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze słowo o tym cover DVD na końcu pisma. Teraz zrobiono tak dlatego, żeby było miejsce na jeszcze więcej, najlepiej dwustronicowych reklam na początku numeru. Za takie miejsca się więcej płaci. Każde normalne pismo - bez względu na branżę - ma spis treści na początku numeru. Ale hej, przecież się zmieniamy i gadamy głupoty o oświetlaniu domów pochodniami. Bo co mamy powiedzieć?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...