Skocz do zawartości

Zagadki Historyczne: Faza Druga


Lord Nargogh

Polecane posty

  • Odpowiedzi 3,7k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Przejmuję. Zagadka dotyczy osoby, a jest w formie rebusu. uprzedzam, nie jest taka prosta, ale może ktoś mnie zaskoczy :) w razie czego, standardowo, podpowiedź

@Murezor - niestety nie, to byłoby za proste, ale skojarzenie właściwe, by znaleźć odpowiedź

Wskazówka : Biel i czerwień ( można interpretować na 2 sposoby i oba prawdziwe )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trudne, ale i słabo idzie. ok, RaM111222 - nie. a propos, flaga rzeszy była czerwono biało czarna (liczą się wszystkie kolory)

a zatem podpowiedź - pierwszy obrazek to postać z komiksu. drugi - Murezor skojarzył prawidłowo. Okres historyczny - taki jaki się nasuwa po obejrzeniu 2 obrazka.

Bajarz- nie. lata 1917-23

niko22- interpretacja dobra, choć z Polską ta postać była tylko pośrednio związana. z Austrią bardziej choć ten ktoś urodził się w innym kraju, żył w innym, zajął stolicę jeszcze innego EDIT - tak

ok hint - biali i czerwoni

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godwin Brumowski - austriacki as I wojny?

Kolory czerwony i biały zinterpretowałem podwójnie: jako barwy Austrii i Polski(w Wadowicach się urodził).

EDIT: biali i czerwoni: chodzi o zwolenników caratu i bolszewików? Jak tak to tylko postać skojarzyć...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

and the winner is - Blad3K, prawidłowa odpowiedź

wystąpił w jednym z komiksów o Corto Maltese, zwany był Krwawym lub Szalonym Baronem

dwóch Polaków przez jakiś czas mu towarzyszyło, rodzina pochodziła z Austrii, ur. w Estonii, Rosjanin, walczył i z bolszewikami i z Chińczykami, zdobył stolicę Mongolii - Urgę (dawna nazwa)

przyznaję, zagadka była trudna, zatem brawa i Blad3K, zadajesz :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma to jak powrót z hukiem po Mass Effect'cie... Szkoda, że nie wcześniej, bo z Krwawym Baronem się już spotkałem analizując Białą Gwardię :)

-Tato a co to za pan na zdjęciu ?

-To jest synku nasz Bonaparte...

-Tato a czemu on jest czerwony ?

Słaba zagadka w porównaniu z tym co zadał Rorschach. :)

Tiloren: Nie

Niko22: Nie

Podpowiedź, bo widzę, że błądzicie. Chodzi o postać ze Związku Radzieckiego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ekhm Józef Piłsudzki? Wiadomo, tak jak Bonaparte dal Francji, tak on dla Polski wiele uczynił, a czerwony...za rządów Piłsudskiego Polska była państwem autorytarnym, bardzo zbliżonym do tego co prezentowali bolszewicy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie się wydaje, że rację ma Lukasss, to albo Tuchaczewski, albo Żukow.

Tuchaczewski po przegranej z Polską popadł w niełaskę, a Żukow zawsze był bohaterem

świetnie pokonał Japończyków na Dalekim Wschodzie Rosji, w propagandzie był obok stalina pogromcą faszyzmu, miał jak stalin, złotą gwiazdę bohatera ZSRR

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie Lukasss nie miał racji nie chodziło mi o Georgija Żukowa ale innego Marszałka...

Rorschach oczywiście, że chodziło o marszałka MICHAIŁA TUCHACZEWSKIEGO :)

Zadajesz !

"Propaganda doby Nikity Chruszczowa nadała mu przydomek sowieckiego Bonapartego." To było tak w ramach wyjaśnienia. :)

A myślałem, że to było łatwe x)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok :) za chwilę coś wymyślę. tym razem będzie łatwa, dla równowagi po poprzedniej

o jaką formację wojskową chodzi, podać obie nazwy :

nazwa została nadana po śmierci założyciela, doszli aż nad morze z lodem i do kraju gdzie złota rzeźba grubego człeka była, co rozbili ją skwapliwie i obdzielili części między siebie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... To teraz dla odmiany jedna z ulubionych postaci mojego historyka z liceum. :)

- Musimy uwolnić sprzymierzonego wodza ! Potrzebujemy naszego najlepszego człowieka.

- Tego który wcześniej ochraniał prezydenta ?

- Tak, właśnie jego.

O kogo może mi chodzić ?? :>

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panno młynareczko! Niech pani da nam schronienie! Do stolicy niedaleko, ale mrok już zapadł i niepodobna włóczyć się po tych niebezpiecznych drogach. To nie żadni zbójcy ale kró, ekhm, obrabowany magnata ze swoim sługą.

O jaką konkretną sytuację chodzi?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...