Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Lord Nargogh

Zagadki Historyczne: Faza Druga

Polecane posty

Zadajemy tutaj zagadki o tematyce historycznej. Panujące reguły - takie, jak w innych tego typu tematach. Wiadomo, przede wszystkim netykieta i regulamin FA.

A zasady zabawy? Niemal dowolne, z tym zastrzeżeniem że tematyka ma być historyczna. Dam Wam jednak kilka wskazówek:

- Jeśli chcecie dać cytat, to upewnijcie się, że nie da się go zbyt łatwo "wygooglać";

- jesli relacja z jakiegoś wydarzenia, to Wasza własna, a nie skopiowana skądśtam;

- może być także obrazek przedstawiający jakąs bitwę, postać, zdarzenie, czy historyczną broń;

EDIT: PROSZĘ O UNIKANIE ZAGADEK ZWIĄZANYCH Z BRONIĄ W TYM TEMACIE, W ZWIĄZKU Z POWSTANIEM SPECJALNEGO TEMATU NA TEGO TYPU ZAGADKI - ZAGADKI MILITARNE

- obrazek może być w formie obrazu typu naściennego, grafiki komputerowej, screena z gry, zdjęcia... czegokolwiek co pozwoli zgadnąć;

- starajcie się nie dawać zagadek zbyt prostych;

- zagadki trudne są mile widziane, ale wówczas prosimy autora o obserwację tematu i wspomaganie zgadujących niezbędnymi podpowiedziami.

To tyle, kto pierwszy, ten zadaje, miłej zabawy! :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za Chiny nie wiem o jaki obóz chodzi... Wiem za to że chodzi o von Arnima, i szukając o tym informacji znalazłem coś o podsłuchiwaniu niemieckich generałów będących w niewoli w latach 1942-1945 w których ujawniali dość ciekawe poglądy.

EDIT:

Chodzi o obóz w Trent Park?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurczę, ostatnio dobre tempo ma tutaj. Hehehe, a zagadka, to może...

Rok 1939. Siedzący przy biurku NKWD- owiec przesłuchuje stojącego przed nim polskiego generała.

- Imia, familja?

- * * * * * * *

- Co, * * * * *, może jakiś krewniak tego spod *****?

- To ja sam.

NKWD- owiec zbaraniał.

Kto to była za osoba i w jakiej bitwie brała udział?

EDIT: Niko, nie, podpowiem, że ta osoba była znana z bohaterskiej postawy w bitwie, która miała miejsce o wiele wcześniej.

I jeszcze raz nie. Podpowiem, że ten generał piechoty był kiedyś, no, ten tego, marynarzem w stopniu miczmana.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...