Skocz do zawartości
Black Shadow

Szukam dobrej nuty, zespołu itp.

Polecane posty

Szukam jakichś ambitnych piosenek ambientowych \ dark ambientowych.

W każdym razie przejrzyj też ten netlabel:

http://www.earthmantra.com/index.php

Dzięki wielkie, nie przejrzałem wszystkich utworów z tej strony jeszcze, ale taki Greg Plummer - Radiant World to dokładnie to, o co mi chodziło

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam bardzo mało informacji, ale liczę na was icon_wink.gif

Kiedyś jeden z użytkowników forum na swoim blogu, przy okazji jednego z wpisów, wrzucił piosenkę jakiegoś zespołu metalowego (chyba niemieckiego). Tematyką utwory było fantasy, całość brzmiała dosyć... skocznie? Kojarzyło mi się z celtyckimi utworami.

Kojarzy się komuś?

@down - nie, teraz sobie przypomniałem, że była to wersja akustyczna

EDIT: Już nie trzeba. Okazało się, że chodziło o niemiecką kapelę Equilibrium i akustyczną wersję jednej z ich piosenek.

Edytowano przez Dawid2207
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 90% coś z repertuaru Marka Lanegana, na 10% kogoś z identycznym głosem wink_prosty.gif Tytułu nie mogę znaleźć, wpisałem cały tekst piosenki do wyszukiwarki i znalazło mi tylko tonę wyników ze strony teksciory.pl

Edytowano przez Diex
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś jeden z użytkowników forum na swoim blogu, przy okazji jednego z wpisów, wrzucił piosenkę jakiegoś zespołu metalowego (chyba niemieckiego). Tematyką utwory było fantasy, całość brzmiała dosyć... skocznie? Kojarzyło mi się z celtyckimi utworami.

Kojarzy się komuś?

Brzmi jak ballada Blind Guardian (skoro akustycznie). Może chodzi o kawałek The Bard's Song (In The Forest) albo The Past And Future Secret?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

Chciałbym kupić nowe słuchawki, ale zanim to nastąpi przetestować 3 modele. Potrzebne mi utwory z gatunków wymienionych powyżej. Chciałbym żeby cechowały się szerokim pasmem, wieloma wysokimi tonami, basami itp. Krótko mówiąc oczekuję, że wycisną maksimum z słuchawek.

Klasyka: Znam, ale nie na tyle żeby wiedzieć co do tego będzie najlepsze - oczekuje na pomoc w doborze.

Rock: Zastanawiałem się nad " Bohemian Rhapsody " queen'u - nada się ?

Jazz: Kompletnie się nie znam, ale to pozycja obowiązkowa więc oczekuje na pomoc :)

Rap: Moje propozycje to Dr. Dre - The Next Episode lub Dr. Dre - Kush a co Wy na to ?

R&B/Pop: Myślałem o Young, Wild and Free Snoop Dogga, Bruno Marsem - Marry You lub Michaelem Jacksonem - Billie Jean ( mój faworyt w tym segmencie ) ... też proszę o pomoc jeśli znacie coś lepszego.

Z góry dziękuję za pomoc bo zabieram się za to od dłuższego czasu i chciałbym to wreszcie zrobić.

Ps. Źródło to ipod a muzyka będzie zgrywana w formacie WAV.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z jazzu nada się do tego idealnie Bitches Brew Davisa (o ile nie przeszkadza ci fusion). Jeśli chodzi o rock, to postaw na klasykę - Led Zeppelin IV, gdzie masz pięknie wyeksponowane partie basu, genialnie nagraną perkusję, solówki, mega tłuste riffy, popisy wokalne i świetną produkcję. A jak chciałbyś sprawdzić jak będzie brzmiał koncert, to polecam Unplugged Alice in Chains - świetne brzmienie, doskonale odwzorowana scena.

A tak swoją drogą to kupujesz jakieś audiofilskie słuchawki? Bo jak nie, to nie ma po co tak się męczyć - jeśli chcesz nauszne, bierzesz Aurvana Live, jeśli douszne Meelectronics M9.

Edytowano przez Diex
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiec... Chciałbym się dokładniej dowiedzieć, jaki gatunek muzyki, reprezentuje ten utwór [media=]

.

Meshuggah jak wiadomo, tworzy szeroko pojęty meta progresywny, z takimi oto "wstawkami". Są one naprawdę klimatyczne, mroczne i ciekawe, lecz nigdzie nie mogę doczytać się, gdzie dokładniej szukać tego typu muzyki (nie licząc oczywiście Catch Thirtythree). Czy po prostu jest to, jedyny w swoim rodzaju zespół i nikt inny nie tworzy podobnej muzyki?

Edytowano przez Zdrowy
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hejcia, mam taką prośbę.

Moglibyście podać mi nazwy zespołów tworzących muzykę w stylu takim, która odtwarzana jest w trakcie tego pokazu?

[media=]http://www.youtube.com/watch?v=Np5MDoeiVOM

Wiem, że może nie każdy z Was lubi modę, ale warto obejrzeć, świetny pokaz. No ale ja nie o tym, nie jestem jakimś wielkim guru muzyki, a chciałbym sobie posłuchać czegoś w tym stylu. Mógłby mi ktoś pomóc. Cokolwiek. Nazwy zespołów, jakieś inne informacje, za wszystko serdecznie z góry dziękuję smile_prosty.gif

Edytowano przez pinkman
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego, co wyczytałem w komentarzach, ta ścieżka muzyczna, to remixy różnych piosenek z różnych widowisk (m.in. Skrzypek na dachu, czy Jezioro Łabędzi). I póki co ścieżka muzyczna nie jest dostępna na sprzedaż. Jednakże, jak wpisałem tytuł pokazu na YouTube, to wypadło mi wiele mocno różniących się filmików. I w większości (z inną ścieżką muzyczną) tytuły utworów są podane w komentarzach pod filmikami.

Sama muzyka kojarzy mi się właśnie z wyżej przeze mnie wymienionymi widowiskami a także filmami kostiumowymi z lat 60-tych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, może poleci mi ktoś jakieś zespoły. Zaznaczam że do tej pory byłem zapalonym Thrash metalowcem, ale z biegiem czasu zacząłem przerzucać się na cięższe granie, mianowicie Blackened Thrash czy jak kto woli Black-Thrash. Chodzi mi więc o zespoły grające Bardzo szybko i technicznie, a zarazem mające wokal nie za bardzo odbiegający od Thrashowego nurtu (za Blackowym nie przepadam). zespoły których słucham na tą chwilę to: Witchery, Aura Noir, Nocturnal Breed i Witcheaven. I cała masa typowo Thrashowych :P. Oprócz tego jakieś mniej znane Teutonic Thrash, też nie pogardzę. ostatnio przypadkiem trafiłem na całkiem dobry Pyracanda. brzmi jak Onslaught na pierwszych płytach. Ale nie ukrywać że bardziej interesują mnie cięższe.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym gatunku chyba nic lepszego nie znajdziesz od Aura Noir tongue_prosty.gif Obczaj sobie album grupy Ruins o chyba najbardziej kozackim tytule na świecie - Satanic Bitchpenetration (wydany nakładem wytwórni Fistbang Records) biggrin_prosty.gif

Z takich klimatów znam jeszcze Destroyer 666, Audiopain, czy Toxic Holocaust.

Pewnie to znasz i troszkę nie bardzo pasuje do Twojego zapytania, ale nie mogę nie polecić jednego z najbardziej kozackich metalowych zespołów: Celtic Frost. No i nie oszukujmy się, Venom tongue_prosty.gif

Edytowano przez Diex
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od siebie dorzucę

  • Bloodthirst
  • Excidivm
  • Shrapnel (PL)
  • Desaster
  • Voidhanger
  • Nifelheim
  • Bazöoka
  • Sabbat
  • Barbatos
  • Abigail

Większość kapel ma więcej wspólnego z black metalem, niż thrashem, a co za tym idzie i skrzeczący wokal, niemniej znajdziesz powyżej kilka bardziej heavy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serj ma głos unikatowy, SOAD zresztą również było mocno nietuzinkowym zespołem, więc ciężko mi będzie coś polecić (bo drugiej takiej rzeczy po prostu nie ma), ale może sprawdź Devina Townsenda? Wiem, za bardzo się nim jaram, ale to raz, że nietuzinkowy głos, dwa, że ma naprawdę szeroki zakres możliwości wokalnych, trzy - jego solowa twórczość jest zarąbista.

Może takie płyty jak Ocean Machine - Biomech (IMHO najlepsza i najlepiej zaaranżowana hard rockowa płyta wszech czasów), Accelerated Evolution (na początek idealne)? A jak chcesz więcej Serja, to posłuchaj sobie Serart, taki plastikowy folk rock.

A tutaj Accelerated Evolution:

[media=]http://www.youtube.com/watch?v=K2ry7fkdJJ8

Może być?

Warto również sobie sprawdzić Faith No More z Pattonem na wokalu (jeden z najwybitniejszych wokalistów i prawdopodobnie najbardziej wszechstronny w historii). To kultowy zespół i podobnie jak cała masa innych grup z lat 90. również i SOAD mocno się nimi inspirowało. Tutaj jest ich najlepsza wg mnie płyta:

http://www.youtube.com/watch?v=u_Y91UVPM-4

Edytowano przez Revanchist
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do black-thrashu nie padła nazwa Gehennah a szkoda bo to kult i klasyka (heh wywiady z nimi w Wolfpacku ;p). Podobnie jak Inferno, Vomitor, Gospel of the Horns, Bestial Mockery czy Razor of Occam (kontrakt z Metal Blade !)

Mniej znany teutonic ? Protector, Minotaur, Exumer, Violent Force, Morbid Saint, Merciless, Massacra, Messiah, Necrodeath.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...