Skocz do zawartości
Black Shadow

Szukam dobrej nuty, zespołu itp.

Polecane posty

A więc witam potrzebna mi jest pomoc do znalezienie muzyki na apel pt "spotkanie ze sztuką: pokaz mody" . Akurat nie było mnie na lekcji a z relacji kolegów ja i (jeszcze taki jeden lubiący muzykę klasyczną to raczej nie ma z niego pomocy) mamy znalezć jakąś rytmiczną muzykę. Osobiście nie znam stosownej piosenki więc proszę was o pomoc. Z góry dzięki

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rytmiczna niewiele mi mówi. Podaj więcej konkretów, a być może będę w stanie pomóc.

PS: Naprawdę nikt nie zna jakichś zespołów, grających podobnie jak Haggard i Estatic Fear? :)

#niżej

Dzięki, już wiem, czym się zainteresować. :)

Całkiem fajna stronka to last.fm, nie wiedziałem, że ma takie funkcje, chyba założę sobie tam konto.

Edytowano przez Diex
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dla odmiany poszukuję jakiegoś rocka (najlepiej) anglojęzycznego, japońskojęzycznego, bądź ewentualnie polskojęzycznego (chociaż wolałbym dwie pierwsze wersje) z wokalem męskim i żeńskim w utworach. Coś jak np. Hero od Skillet (polecam utwory tego zespołu, ekipa daje radę). Jakieś propozycje?

@UP: Tematyka niby nie ta sama, ale nieźle czadu daje Dragonforce. Fajni są też Luca Turilli / Rhapsody (to jeden zespół, ale pod innymi nazwami), nie wiem, czy to można podpiąć pod power metal, fantasy metal na pewno. Klimatyczni, polecam.

Edytowano przez mister155
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP: Pewnie znasz, ale poleciłbym Maximum The Hormone. W niektórych utworach oprócz gitarzysty i basisty wokalnie udziela się także perkusistka...

@2UP: Może coś z repertuaru Brainstorm (oprócz pop-rockowego (chyba) litewskiego zespołu jest także powermetalowy band z Niemiec). To pierwsze, co przychodzi mi na myśl gdy ktoś powie "zespół podobny do Sabatonu"...

Edytowano przez Accoun
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógłby ktoś polecić jakieś epickie piosenki power metalowe podobne do tych Sabatonu?No i jakiś ciekawie brzmiący polski rap (słucham od niedawna Gurala i Waldemara Kasty, mają oryginalne piosenki :), więc proszę o takie podobne)

To ja polecił bym tobie - Hammerfall i Blind Guardian.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, tu znów ja :)

Tym razem, szukam piosenek/wykonawców (ale najlepiej konkretnych - dobrych utworów) w stylu Reggae i w miare zbliżonych do Reggae (np. w stronę Rapu czy Hip Hopu). Z góry mówię że znam wszystko Jamala, Bas Tajpana, Mesajah, FLK, Nefre, NDK, Sidney Polaka, Shaggy'iego. Najlepiej żeby było polskie, ale nie wymagam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo zapomniałeś albo nie znasz, ale Bob Marley jest cholernie popularnym wykonawcą :D /me patrzy na lans.fm/ Topowi artyści to jeszcze niejaki Matisyahu, Gentleman, UB40 a na "hyped" czyli którzy ostatnio zdobyli sporą popularność widnieje Inculto.

Potrzebuję nowych doznań z sfery power metalu i pochodnych (glam itd... ogólnie bardziej lajtowe) :) Znam Masterplan, HammerFall, Stratovarius... tak więcej niż kilka kawałków. Może coś być z progresu (ale nie Dream Theater - znam) byle bez elementów death/black/pagan i bardziej ostrych odmian ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o power metal: Demons & Wizards oraz Iced Earth. Słyszałem jeszcze, że Avantasia to całkiem niezły zespół... Blind Guardian pewnie znasz. ;] A co do progresu: Cynic! Ostatnio dorwałem się do dwóch płyt tego zespołu i jestem po prostu oczarowany - szczerze polecam.

EDIT: Próbka możliwości Cyników: http://www.youtube.com/watch?v=yRbLaNqsxhM

Piękne.

Edytowano przez 47
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla tych co lubią cięższy progres od Cynic - polecam projekt Gordian Knot gdzie obok całej masy zdolnych (jak cholera) muzyków, udziela się cała zgraja z Cynic -z Seanem Malone na czele, bo on jest głównym dowodzącym tutaj (stąd więcej elementów fusion-jazz). Piękne!!!

Próbka -

Z podobnych - warto poszukać Alarum i Exivious.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, tu znów ja :)

Tym razem, szukam piosenek/wykonawców (ale najlepiej konkretnych - dobrych utworów) w stylu Reggae i w miare zbliżonych do Reggae (np. w stronę Rapu czy Hip Hopu). Z góry mówię że znam wszystko Jamala, Bas Tajpana, Mesajah, FLK, Nefre, NDK, Sidney Polaka, Shaggy'iego. Najlepiej żeby było polskie, ale nie wymagam.

Jeśli lubisz Jamala to Grubson napewno ci się spodoba masz tu jedną jego piosenkę do przesłuchania:

Edytowano przez pikaz512
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...