Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Thanlis

Neverwinter Nights 1 + dodatki

Polecane posty

hmmmm w nvn też tak raczej jest, pamiętam że postać na 1lv za takiego goblina łapie koło 20-30 xp a na 20 lv tylko 1xp :]

Mam silne wrażenie, że nie dzieli się za to na "followersów" (wyleciał mi z głowy polski odpowiednik, przepraszam).

Co do poziomu do EXPa - jest tak, jak mowisz. Z tym, że w D&D na 20 lvl w ogóle nie dostałbyś za niego punktów (no i inaczej liczy się PDki za walkę z licznym wrogiem).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Otoz mam problem natury technicznej z Neverwinter Nights. Mianowicie, po uruchomieniu gry, po reklamach pojawia sie cos takiego:http://img364.imageshack.us/my.php?image=nwnaf9.jpg

Gra ma oba dodatki(a zreszta to samo dzieje sie bez nich). Komputer raczej spelnia wymagania, bo pamietam, ze kiedys gralem i bylo wszystko ok. Mam zainstalowane najnowsze sterowniki do karty graficznej(Ge Force 6100). Czy ktos wie, jak temu zaradzic? Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem natury technicznej.

Od kilku lat gram w podstawkę, wczoraj jednak kupiłam sobie oba dodatki i ucieszona wróciłam do domu. Po zainstalowaniu obu rozszerzeń, łatek, skonfigurowaniu, odpalam grę... i to by było na tyle. Po przebrnięciu przez reklamy wyświetla się czarny ekran i kursor, prawdopodobnie bym mogła sobie na ślepo nim klikać

To chyba przypadłość serii ExtraKlasyka, bo też niedawno kupiłem podstawkę oraz wszystkie dodatki i było to samo (na karcie GF 6100). POrady na stronce nie pomogły, więc napisałem do pomocy technicznej. Odpisali mi BARDZO dokładnie, co mam zrobić, także polecam ten sposób działania (w skrócie - trzeba ściągnąć najnowsze stery do grafiki, muzyki, najnowszy DirectX, przydałoby sięteż wywalić trochę Divx-ów itp., ale to olałem a i tak pomogło :) ).

Za to inna rzecz.

O dziwo, mam czasami dziwne problemy z wydajnością. Owszem, gram ze wszystkim na max. ustawione, ale czasami jak gdam z jakąś postacią, a w pobliżu jest jakaś woda albo ogień, to lekko przycina mi rozmowę (tzn. trzeba czekać czasami 2-3 sekundy, aż po kliknięciu na jakąś opcjędialogową, rozmowa "przeskoczy" dalej). Strasznie to irytuje, bo odechciewa się gadać wtedy z kimś takim (a jeśli jest to ktoś istotn,y no to problem :( ). Nie wiem, jak to wygląda z walką, bo nie walczyłem jeszcze poza pierwszymi podziemiami, na razie zwiedzam miasto ;).

Sprzęt może nie jest gigantyczny, bo 1,5GB RAM-u, GF6100, procek też jakiś tej klasy (nie pamiętam ile MHz), ale troche się zdziwiłem, że taka stara gra sprawia problemy... Gothic 2 wszystko na maxa, widocznosc na 200% itp. i nigdy zaciachów nie było, Oblivion chodził strasznie, ale działał ;).

Jakieś sugestie, czy to po prostu taki engine zrąbany??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, zapomniałem :oops:. A już miałem ściągać z gry-online i płacić za sms-a...

Na szczęście jedno sam znalazłem, ale drugiego to bym chyba nie znalazł, bo po prostu przeoczyłem jedne szczątki po walce i je zostawiłem (między Centrum, a Czarnystawem).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam inny problem, z wydajnoscia. Moj komputer to

c2d e4400 nie krecony

1gb ramu patriota

8600gt palit.

Gra na najwyzszych detalach chodzi z predkoscią okolo 17 fps (sprawdzilem we frapsie). Gra oryginalna, z nowej ekstra klasyki ze wszystkimi dodatkami, "upaczowana" do najnowszej wersji. Zainstalowalem najnowsze stery do karty graficznej ale to nic nie dalo.

Ma ktos jakies pomysly? Gra jest swietna, ale granie z taka iloscia fpsow na takim komputerze sprawia ze odechciewa sie zyc.

Prosze o pomoc, drodzy forumowicze :)!

Pozdrawiam wszystkich czytajacych i pomagajacych.

Gzumnit

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem w tzrecim rozdziale HoU a mianowiciejestem w takim momencie ze musze przeleciec nad jakas pulapka ognista jako wrozka. Ale nie moge sie z powrotem zamieniac w czlowieka. Jedynie gdy daje odpoczynek to zmianiam sie w czlowieka. Ale po drugiej stronie nie da sie odpoczywac bo niedaleko szwedaja sie potwory.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwóch towarzyszy można mieć tylko w dodatku hordes of underdark. przeczytaem teraz problemy osób z góry na temat "czarnego ekranu" w neverwinter nights. To, że po uruchomieniu gry pokazuje się wam czarny ekran, nie jest winą ekstra klasyki, tylko... was. dzieje się tak ponieważ macie zainstalowane najnowsze sterowniki karty graficznej :P (przynajmniej u mnie tak było). nie ma na to rady, jest za to sposób, żeby sobie z tym radzic. jak już pokaże się wam ten czarny ekran, to musicie klikac myszką wszędzie na oślep, aż coś się otworzy (powiedzmy "wczytaj grę"). jak juz w cos traficie to otworzy się normalny, widoczny ekran np wczytania gry. potem klikasz "anuluj" i wracasz do menu głównego, które tym razem już widać normalnie. ten sposób działał u mnie za każdym razem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w żebraczym gnieździe. nie pamiętam dokładnie, ale przyjrzyj się znacznikom na mapie, i wypróbuj kazde z nich. na pewno trafisz :P i w ogóle dam Ci radę na przyszłość: w NWN jedynce nie bardzo opłaca się wykonywać zadania dodatkowe. patrz raczej na nagrodę, bo za samą przyslugę nie dostaniesz wcale albo bardzo mało puntków doświadczenia

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem natury technicznej. Ostatnio jak zainstalowałem NWN z dodatkami i wszystkimi "paczami", włączyłem tekstury 64-bitowe. I zamiast niektórych tekstur pojawia się szachownica. Problem mnie niebotycznie wkurza bo mi bardzo nieprzyjemnie się gra na słabszej jakości tekstur(tam szachownica nie występuje).

Parametry komputera:

Intel C2D E6300 1.86GHz @ 2.35GHz

3 GB RAM

Asus Geforce 7900GS

Windows XP SP2

Wersja sterownika do karty graficznej: 6.14.11.6921

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem w swoim NWN identycznie, ale niestety nic nie udało mi się z tym zrobić. problem sam sie usunął gdy spaliła misię karta graficzna. odkąd zacząłem grać na zintegrowanej to wszystko wróćiło do normy. teraz mam lepszą kartę a i tak NWN działa mi dobrze i nie ma problemów z teksturami. wniosek: problem tkwi w sterowniku. sprawdź czy nie ma nowszegoi do ściągnięcia, a jeśli masz najnowszy, spróbuj go zainstalować jeszcze raz. sprawdź też czy masz najnowszy directx. jeśli to nie pomoże, to jeśli jesteś zdesperowany żeby grać w NWN zainstaluj stary sterownik :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

monety przemytnicze znajdziesz w ciałach bandytów, którzy będą cię napadać w tej dzielnicy. jest jeszcze jeden sposób, musisz znaleźć przy przystani piratów i zaatakować ich, po czym zabrać od jednego z nich strój krwawego (czy jakoś tak) pirata. jak go ubierzesz to wejdziesz do knajpy za darmo

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, otóż mam problem z Neverwinter nights 1. Na najwyższych detalach zwalnia niemiłosiernie, na najniższych również zwalnia ale już nie tak mocno. Mam karte GeForce 9600 GT i odkąd mam tą karte neverwinter nights mi mocno zwalnia, zainstalowanie starych sterowników nie pomaga, nowszych również nie pomaga.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...