Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Thanlis

Neverwinter Nights 1 + dodatki

Polecane posty

Najlepszym sposobem jest wypicie kilku miksturek, np pomocy, jasnego umysłu, itp., które mogą działać dobrze na umysł. A co do leczenie, to spróbuj zestawem medycznym, bo czasem miksturki mogą nie działać. Zresztą nie uleczysz nikogo, jeśli ty, lub on jest pod wpływem strachu.

Jest jeszcze jeden problem. Co należy zrobić w grobie mistrza zagadek? Dotarłem do przejścia, które blokuje błyskawica. Ustawiłem jeden posąg tak, że po pociągnięciu za dźwignięw błyskawicę kieruje się fioletowy promień, który jednak dużo jej nie robi!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż wstyd pytać, ale cóż. Jestem w 2 rozdz., Zachód, Otchłań jakaśtam, wieża czegoś na V...(co pono chce moich kości), Krypta. Zszedłem po linie, zatłukłem mnicha i 2 kościane golemy, zebrałem po nim Nasyconę kulę (czy jakoś tak) a ze skrzyni kawałki drewna. Przyjrzałem się sarkofagowi - w nim nic jeno kurz. Nie moge otworzyć drzwi (za nimi widać jakieś błyskawice czy cuś w tym stylu), pisze na nich ,,zamknięte'' mimo, że tłukę mieczem jak głupi. No i pytanie oczywiste: jak dziadostwo otworzyć?? Czy czegoś nie zebrałem, czy jakiś błąd? (Od razu mówię,że cały Never jest oryginalny)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pan_jabi

a ja mam inne pytanie bylem* w piekle i doszedlem do lodowych wiezien (czy jakos tak) i tam gdzies jest katapulta i nie wiem co mam zrobic zeby te wiezienia rozwalic!

*bylem bo juz nie gram i chce sie spytac z ciekwaosci co trzeba bylo zrobic

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo wiem jak zniszczyć Mimika. Przeszedłem do tej komnaty z czterema maszynami, mimikiem, szczerem i jedną dźwignią- co mam zrobić żeby odzyskać pancerz i przejść dalej?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość loki_kun

musisz ustawic klejnoty na ziemi w "droge"prowadzaca do kola na srodku i gdzy mimik w nie wejdzie -nacisnac dzwignie wtedy mimik umiera a ty walczysz z jednorekim gargulcem(czy czyms podobnym)a najlepszy sposób na mimika to w momencie jak ma sie wejsc do miejsca gdzie sie go spotyka poraz pierwszy najpierw sciagnac zbroje i dac j atowazyszowi wtedy mimik ci nic nie ukradnie a ty potem zalozysz armora i masz spokuj;] :D(oczywiscie i tak trzeba go pokonac zeby zdobyc ta reke ktorej on uzywa

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym prosić kogoś o pomoc przy tworzeniu Weapon Mastera.

Zastanawiam się czy dawać mu atut oburęczności, czy ma mieć więcej zręczności czy siły, jaką broń powinienem wybrać jako specjalizacje, czy człowiek to odpowiednia rasa, czy opłaca sie chodzić w cięzkich zbrojach...

Moja koncepcja:

rasa - człowiek

klasa bazowa - wojownik

poczatkowe statsy:

sila - 16

zrecznosc - 14

kondycja - 12

inteligencja - 14

madrosc - 10

charyzma - 10

Pakować w siłę, atut oburecznosci, specjalizacja: katana, lekka zbroja

============================================

What do you think?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMO jest oki, z wyjątkiem 2 rzeczy:

1. Po co wojownikowi/weapon master tyle inteligencji? Ma mało umiejętności, nie potrzeba tam tylu punktów. Ja bym dał raczej 12 i te 2 pkt wrzucił w kondycję.

2. Jeżeli dajesz w siłę (katany finezja chyba nie obejmuje?), to czemu lekka zbroja? Ciężka zapewni lepszy pancerz, niż premia od 14 pkt. zręczności. Chyba, że weapon master ma jakieś ograniczenia co dop zbroi, o których nie pamiętam, ale chyba nie...

BTW. Skoro już o RPGach, to mam prośbę. Mógłby ktoś zajrzeć na mój temat o Pool of Radiance i cosik doradzić? Zaraz zostanie zepchnięty na dalsze strony, a ja dalej sobie nie pogram... :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile wiem to trebe gierke przejść ;). Eh.. filmiki w NWN zapisane są w formacie *.bik w w podkatalogu movies folderu z grą. W ten sposob mozesz filmy obejrzeć. Jesli natomiast chcesz obejrzec filmiki z poziomu gry, poszukaj na necie czegos takiego jak 'NWN movie unlocker' (a url'a juz nie ma bo pozno jest troszke:P).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy da się uwolnić Enserica z miecza? Pytam się po to, bo nie wiem czy ulepszać ten miecz, czy też nie. Poprostu nie chę wywalać kasy w błoto jeśliby się okazało, że po uwolnieniu Enserica miecz stanie się badziewiem.

Jeśli chodzi już o ulepszanie miecza to mam takie małe pytanko. Mianowicie, co najbardziej skutkuje na Drakolisza, Valsharessę i Mefistofelesa (zwłasza na niego)? Nie wiem poprostu czy dodać do miecza 2k6 obrażeń od pioruna, ognia, lodu czy kwasu, czy tez "naostrzyć" go i dodać premię za ulepszenie? A może wszystko razem? :roll:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inny problem. Jestem w Zorvak'Mur u tych illithidów, wchodzę do więzienia niewolników, tam zabijam krasnoluda i zabranym od niego kluczem otwieram drzwi od pomieszczania, w którym trzymani są niewolnicy. I tu jest pies pogrzebany. Otóż, gdy tylko otworzę drzwi to niewolnicy zaraz się na mnie rzucają i przez to nie mogę pogadać z Argosusem. Co prawda nie jest to konieczne do przejścia gry, ale na jakimś tam forum dowiedziałem się, że za to dostaje się 5000 expa + 250 expa za uwolnionego. Daje to razem 7500 expa a ja niechciałbym by tyle expa przeszło mi koło nosa. Próbowałem już odkładać broń i zdejmować hełm, ale nic to nie pomagało. Już nie wiem co mam zrobić. HELP MEEEEE!!!! :cry:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inny problem. Jestem w Zorvak'Mur u tych illithidów, wchodzę do więzienia niewolników, tam zabijam krasnoluda i zabranym od niego kluczem otwieram drzwi od pomieszczania, w którym trzymani są niewolnicy(...)Próbowałem już odkładać broń i zdejmować hełm, ale nic to nie pomagało.
Więc może spróbuj ściągnąć sobie i swojemu najemnikowi wszystko? Poza tym chyba nie trzeba było zabijać tego krasnoluda, spróbuj dogadać się z nim, okraść lub cokolwiek.(np. włączyć pauzę tuż po wejściu i od razu kliknąć na Argousa); nie wiem jednak czy to wyjdzie, bo dawno w to grałam :P Poza tym niestety w tej grze czasem zdarzają się takie rzeczy, których albo się nie da zmienić, albo trzeba stawać na rzęsach, żeby to zrobić...

:? A tak poza tym to jaką grasz postacią, i jak się na ciebie rzucają? dziękując czy z pięściami? :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gram wojownikiem, dokładniej Wojownik 8p/Mistrz Broni 15p/ Czempion Torma 2p(z tym Czempionem to była duża pomyłka), charakter neutralny dobry (Łaskawca), a co?

Tym moim postem narobiłem niepotrzebnego szumu, bo te 7500 expa można nadrobić i to z nawiązką. Mianowicie w Ponurej Otchłani w Świątyni Kultu(na południu). Jest tam sporo wampirów, ktore po pokonaniu uciekają do swoich trumien i trzeba je przebić kołkiem, bo się ODRADZAJĄ. I w taki właśnie sposób nabiłem sobie 3 poziomy. :twisted:

Więcej się nie opłacało, bo najpierw dawali 360 expa, po zdobyciu pierwszego z poziomów 320, potem 240 i na końcu tylko 32 expa(i tak juz mi się nie chciało czekać aż wstaną z tych trumien). Także jak ktoś ma tak jak ja to niech się nie martwi. 8)

Zastanawiałem się też nad tym uwolnieniem Enserica. Może jest na to sposób, ale ja go nie sprawdzę bo gram wojownikiem. Otóż gdy z nim o tym gadałem to mówił, że mógłby wejść w ciało golema, a przecież Czarownik/Czarodziej znajduje na Wyspie Twórców części golema i go składa. Może ktoś to sprawdzi?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kame84

Musisz ustawić te kreski (wykrzykniki?) w jednej linii (z góry na dół) i poten nacisnąć ostatni guzik (aktywacja). Dawno w to nie grałem, ale Dżin z butelki miał jakis kryształ i wsadzało się go w środek tego czegoś do operowania mostem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem. Na początku II rozdziału stworzyłem golema (Obrońcę) na Wyspie Twórcy. Wszystko było OK, dopóki owy golem nie zginął podczas jednej z ostatnich misji. Berło Wskrzeszenia nie zadziałało. Postanowiłem skorzystać z Amuletu Kontrolującego (golema). Jednakże, o dziwo, spostrzegłem, że nie ma go w mym ekwipunku (prawdobobnie musiałem upuścić gdzieś przez przypadek).

Czy można jakoś wskrzesić tego golema (zwłoki są ciągle widoczne)? Czy można odzyskać Amulet Kontrolujący?

Pozdrawiam

PS. Przeszukiwać teren całego rozadziału II? Dziękuje...

EDIT:

Lub będzie lepiej, jeśli ktoś poda mi nazwę (taga) tego Amuletu..., alboweim sam nie mogę jej znaleźć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość krakus

mam problem z modem z dodatkowej płytki HotU (shadohaunt, przebywa się w strefie cienia, fabuła łączy SoU z HotU). Znalazłem sprężynę i kółko do dźwigni (na początku gry, przed biblioteką), ale nie moge znaleźć trybiku:(. Mam dwie koncepcje i problemy zarazem:

1. Datson (ma karczmę prywatny przybytek datsona) każe mi znaleźć daiment w skarbcu w piwnicy. Nie mogę znaleźć piwnicy :(

2. Valek (od niewolników, taki wredny :) ) w czasie rozmowy wywala mnie z okna dialogowego ;/. tj. w momencie gdy mowi mi o swoich wplywach i chyba chce zlozyc jakąś ofertę okno dialogowe po prostu znika po kliknieciu kontynuuj (nieważne jakie opcje klikałem wcześniej, próbowałem chyba wszystkie kombinacje).

I w związku z tym mam pytanie, czy powyższe problemy to jakieś błędy w module, czy tylko ja coś źle robie (lub mam pecha)?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam ten sam problem co pare postów wyżej nie moge dostać sie na 3 poziom podgórza mam 4 łańcuchy i ciągne za nie w odpowiedniej kolejności i nie moge nadal otworzyć drzwi co robic??
Niedaleko musiałbyś szukać, żeby znaleźć odpowiedź - była na poprzedniej stronie :) W każdym razie wydaje mi się, że są dwie możliwości przejścia zadania z łańcuchami:

1)używasz kombinacji 1xzielony,3xczerwony,2xpurpurowy

2)[prawdopodobnie]2xniebieski, 2xzolty i raz zielony

3)(nieoficjalna wersja porady, w wypadku gdyby okazało się, że dla każdego gracza gra tworzy nowe kombinacje:

-metodą prób i błędów dochodzisz do własnej kombinacji, tak jak mnóstwo graczy przed tobą :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ethaine, o - to ciekawe... bo o ile pamietam owo zadanie, to jak się kliknie na studzience pośrodku tych łańcuchów, to wyswietlą się nad nia po kolei kolorowe światła - w kolejności takiej, w jakiej należy pociągnąć za owe łańcuchy...

Ps - czemu zmieniłaś avatar - ów kucyk wszak był taki słodziutki...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ethaine, o - to ciekawe... bo o ile pamietam owo zadanie, to jak się kliknie na studzience pośrodku tych łańcuchów, to wyswietlą się nad nia po kolei kolorowe światła - w kolejności takiej, w jakiej należy pociągnąć za owe łańcuchy...
Dlatego właśnie podałam poradę trzecią - aby znaleźć sobie własną kombinację z łańcuchami, w oczywisty sposób dopuszczałam myśl, że mogę się mylić lub czegoś nie pamiętać, skoro ostatni raz odpalałam tą grę prawie 1,5 roku temu :3
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile pamiętam jeśli pociągnęło się za łańcuchy w złej kolejności to czeka nas mniej więcej średniej trudności walka. Trzeba zapamiętać właściwą (studnia) kolejność, bo można ją sprawdzić tylko raz na próbę, jeśli się wykona złą kombinację to czeka nas walka a potem zaczynamy zabawę ze studnią od początku...

Ethaine -> eee... zaraz... skoro grałaś 1,5 roku temu, to skąd wzięłś owe dwie kombinacje co podałaś wcześniej? (nop chyba, że zapiski, względnie kolega lub Google... ale to też ma braki logiczne...)... ale dobra - konczę z tym dociekaniem (tudzież po prostu czepianiem się)...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...