Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Rankin

Co to za postać z gry 2

Polecane posty

Ponieważ zadymek i Immi swoimi zagadkami dołożyli ostro do pieca, ja dam coś zdecydowanie łatwiejszego. Będzie to fragment dialogu pomiędzy dwiema postaciami, ale żeby trochę utrudnić, zostawię tylko kwestie tej, o której jes ta zagadka (X).

X: " I ?"

Y: ..................

X: " I ?"

Y :..................

X: " I ?"

Y: ..................

X: " I ?"

To by było na tyle. Powodzeniadiabelek.gif(Dla jasności, jest to wielka litera " i " ).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heinrich Himmler z Wolfenstein'a? Słońce może być nawiązaniem do nazistowskiego planu "Czarne Słońce", a podpowiedź sugerująca produkcję morderców właśnie skłania mnie do naszego głównego przeciwnika - Heinricha. Bo Blazkowicz to raczej zabijał, a nie ich tworzył, mimo, że sam korzystał z energii Czarnego Słońca.

@Zadymek

Ale przyznaj, że takie "enigmatyczne" zagadki są dużo ciekawsze, nawet, jak się szuka "mendy udającej Mitrę" :D lubię takie łamigłówki ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie chodzi o to.

Potpowiedź#2:

Sługa (?) Pierwszej i Ostatniej.

Trochę Was jeszcze pomęczę. wink_prosty.gif

PS - Postać pochodzi z gry, którą niedawno ukończyłem, z tego względu rozwiązanie może wydawać mi się oczywistą oczywistością, a Wam sprawi nie lada kłopot.

Podpowiedź#3:

Istnieje ratunek z tej wyspy?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hah, a więc teraz jakaś wyspa?

Produkcja morderców to zdecydowanie nie zombie, a tym bardziej nie jakieś demony. Jak nie terminatory to może psychole/mutanty jakieś? A może po prostu jacyś krewcy wyznawcy (tylko to raczej "produkcja")?I jeszcze ostatnia i pierwsza? Jakaś królowa? Królowa Słońca?

Nie wiem, ojciec Mathias z ostatniego Tomb Raider'a?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Up&Immi

Osobiście stoją na stanowisku, że takie hermetyczne, zniuansowane zagadki bardziej nadają się do quizów z wiedzy o poszczególnych grach/seriach, niż do rozważań ogólnych. W zagadce ważny jest kontekst, ale coś więcej niż "z gry, którą niedawno ukończyłem"(ja ostatnio gram w Severance ;). W quizach tematycznych kontekst jest jasny, tutaj nie. Żeby naświetlić tą problematykę posłużę się naturalnie zagadką - na zasadzie "sami o to prosiliście" (6)

W smokach szukał swojego ratunku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, powiedzmy, że nie będę aż tak cisnął...i postaram się dawać częste podpowiedzi wink_prosty.gif

A jako, że to nie Ganda...tfu, Zandalor, podpowiedź 1.

Produkował potwory.

Podpowiedź 2.

Sługa (?) Pierwszego i Ostatniego.

PS Byłbym zapomniał. "Postać pochodzi z gry, którą niedawno ukończyłem, z tego względu rozwiązanie może wydawać mi się oczywistą oczywistością, a Wam sprawi nie lada kłopot."

wink_prosty.gif

Podpowiedź 3.

Istnieje ratunek z tej wyspy?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic? Nie dziwię się.A oto jak wyglądały by podpowiedzi wg mojego wzorca

Zakręcony naukowiec

hoduje smoki i tworzy zombie

impotent zżerany przez nanity

Padł ofiarą ambicji i zauroczenia koleżanką po fachu

"Unable to comply"

To ostatnie co słyszał przed zgonem

zanim załatwił go urażony

"bezużyteczny 8-bitowy kawał piiik sprzętu"

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, ja nic nie poradzę, że komuś się nie chce. Mogę jeszcze tylko podpowiedzieć -chętnym- że nasz mózgowiec w grze nie występuje osobiście, za to dużo nawija w eterze. A, i jeszcze trzyma swoje cojones w słoiku wink_prosty.gif

EDIT

Aaaand we have a winner! Zadajesz. Zadasz?

A wracając do naszej demonstracji. Wyjaśniam podpowiedzi.

W smokach szukał swojego ratunku. Finalnie szczuje na bohatera dwa Blood Dragon'y (Człowiek-kraken mu nie wyszedł)

Produkował potwory. Konkretnie zamieniał ludzi w zombiaki -zwane tu Running Dead (czego to parodia, sami sobie dopiszcie).

Sługa (?) Pierwszego i Ostatniego. Tak jakby sługus - choć to bardziej współpracownik gen Sloan'a, taki wspólzły- pierwszego i ostatniego zarazem cyborga dopakowanego krwią "Smoków"(Sloan)

Istnieje ratunek z tej wyspy? Wyspy na której ma miejsce gra.

Jak widać, ani to naciągane, ani nawet szczególnie "poetyckie", a jednak problem z odgadnięciem był.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to wezmę.To będzie mocne.

Saper z metalowymi rączkami, którymi może bez problemu walić we wroga na odległość.(to nie jest cytat)

Podpowiedź 1. Postać z gry, którą niedawno próbowałem odpalić na Win7. Bezskutecznie.

Podpowiedź 2. Gra z gatunku jrpg.

Dalej nic ? Cóż, chyba czas wrócić do dawnej formy zagadek i dać jakiś konkret.

Podpowiedź 3. W grze z której pochodzi ten osobnik, świat podzielony jest na kilka powłok.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyne piętrowe RPG jakoś tam trącące sushi jakie znam to Septerra Core - to ogólnie starzyzna, więc ma prawo nie chodzić nawet na Windzie XP( a co dopiero 7) - to by pasowało. I jest tam nawet gość z jakby mechanicznymi łapkami z silnikami odrzutowymi, ale to łowca nagród (za to były ekspert od boom boom!). Araym się zwie, może to on...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...