Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

agenttom

Procesory

Polecane posty

Lepiej byś zrobił, gdybyś dozbierał jeszcze trochę kasy, i wymienił także płytę główną.

A jeśli chodzi o procesor, to:

Intel Core2 Duo E7300 2,66GHz (S775) BOX >>>LINK<<<

lub

Intel Core2 Duo E7400 2,80GHz (S775) BOX >>>LINK<<<

Żeby nie przeskakiwać z tematu do tematu, to czy możesz polecić jakąś solidną PG ? (dobrą i w dobrej cenie -> jak zawsze)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, mam Pentium 4 1.8 Ghz, patrzyłem w Biosie i większość ustawień, w tym FSB mam na auto, co mam zrobić?

Płytki raczej nowej to nie mam... :mellow:

Aha, do ilu mogę tak naprawde bezpiecznie podkręcić? wiem, że to głupie pytanie, bo 10% to granica bezpieczeństwa, ale chce dobić do 2 Ghz. Może mi ktoś więc podać ile fsb w góre zrobić?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lolex Czy ten proc się dobrze kręci to nie wiem. Jedno jest pewne. Za taką cenę nie znajdziesz nic lepszego. No może E5200 od Intela ma tylko trochę większą cenę i pod pewnymi względami będzie w stanie dorównać 7750 BE.

I jeszcze mała dygresja do postu powyżej.

Początkujący overclockerzy, nie słuchajcie ludzi, którzy z uporem maniaka twierdzą, że podczas podkręcania wystarczy podnosić FSB i sprawdzać stabilność. Jest jeszcze masa innych rzeczy. M@TH3V nie tak dawno pisał wyczerpujący poradnik. Ja też kiedyś napisałem jak podkręcać AMD. Wystarczy trochę poszukać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od 5h siedzę przed kompem i próbuję podkręcić procka, przeczytałem poradnik, który był zamieszczony w CDA (nr 148), masę poradników z Internetu i wraz mam problemy. Procesor to AMD Athlon 4000+ X2 (2109,8mhz), a płyta główna to MSI K9NE8 v2/v3 (MS-7369) z chipsetem Nvidii.

Screen pokazujący właściwości procesora: Kliknij tu na mnie

Częstotliwość to 2400mhz, mnożnik wyliczyłem, że jest 10,5 (2100/200 i wyszło), a więc FSB 285,7. Mógł by to ktoś jeszcze raz policzyć i powiedzieć czy się nie pomyliłem? I teraz najważniejsze. Gdzie i co (którą z tych liczb) mam wpisać i co następnie robić? I jak zmieniłem ten tryb pamięci RAM z Linked do Unlinked, to po OC muszę to wraz zmienić tak jak było wcześniej przed podkręcaniem?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie co do doboru procka. o co chodzi dokładnie z tym fsb. jak pisze, że płyta główna obsługuje 1000MHz, a procesor 2000MHz to nie będzie na tej płycie działał? czy fsb to to samo co taktowanie magistrali?

czy jeśli płyta obsługuje Phenomy X4 to znaczy, że obsłuży wszystkie poprzednie X2 i X3?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od 5h siedzę przed kompem i próbuję podkręcić procka, przeczytałem poradnik, który był zamieszczony w CDA (nr 148), masę poradników z Internetu i wraz mam problemy. Procesor to AMD Athlon 4000+ X2 (2109,8mhz), a płyta główna to MSI K9NE8 v2/v3 (MS-7369) z chipsetem Nvidii.

Screen pokazujący właściwości procesora: Kliknij tu na mnie

Częstotliwość to 2400mhz, mnożnik wyliczyłem, że jest 10,5 (2100/200 i wyszło), a więc FSB 285,7. Mógł by to ktoś jeszcze raz policzyć i powiedzieć czy się nie pomyliłem? I teraz najważniejsze. Gdzie i co (którą z tych liczb) mam wpisać i co następnie robić? I jak zmieniłem ten tryb pamięci RAM z Linked do Unlinked, to po OC muszę to wraz zmienić tak jak było wcześniej przed podkręcaniem?

Po pierwsze nie masz FSB tylko HT i wynosi ono 200MHz. Kręcisz tym zwiększając np co 10MHZ. Przestaw wcześniej HT multiplier na x3. Napięcia wszystkie ustaw na manual.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...