Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

agenttom

Procesory

Polecane posty

RACZEJ to każdy procek kręci się inaczej.

Dla mnie wyniki kolegów z forum są czysto orientacyjne i wiem że albo wykręcę gorzej albo lepiej. Zdarza się że wyniki są podobne a zdarza się że jest różnica 0.5 GHz więc podkręcaj procesor bez świadomości że na 2.8GHz nie trzeba jeszcze dawać większego napięcia, bo o dziwo może się stać inaczej.

Jak pojawiają się artefakty grafy to znaczy że komp jest niestabilny, a jak jest niestabilny to dlatego, że zazwyczaj nie dostaje tylko volcików co potrzeba.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jest tak jak mówisz to znaczy że pasta nie osiągnęła jeszcze swojej szczytowej formy biggrin.gif

Trzeba ją męczyć około tygodnia od nałożenia superPi albo czymś takim.

Na tej zasadzie to 90% moglby producent nie uznac :]

Co do AMD: http://forum.cdaction.pl/index.php?showtop...st&p=754199

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@M@TH3V

Może i masz rację. Tak czy inaczej jeśli nie miał bym gwarancji to bym spróbował pogrzać troszkę pastę (nie jest to dużo ale miałem jak dotąd 4 procki i 3 z nich były chłodniejsze dopiero po przepracowanym miesiącu... pozostały procek- nie mam pojęcia, wtedy się jeszcze nie interesowałem temperaturami)

Jeśli miał bym gwarancję to poczekał bym jeszcze tydzień (a nóż się uspokoi) a potem oddał... Musieli by wymienić.. w końcu nowy radiator nie psuje się po tygodniu.

Co do AMD: A jednak :D Ale na googlach też by znalazł ;]

PS- Nie cytuję lecz skopiuję fragment wypowiedzi Skellena:

Sprawdzałem temperaturę zaraz po włączeniu kompa, w biosie, i wynosiła ok.56 C następnie już po załadowaniu windowsa everestem i juz było ok 70 C.

Nie wiem czy dobrze kombinuję ale 56st. zaraz po włączeniu kompa to dosyć dużo. Po załadowaniu Windowsa (powiedzmy upłynęło 30s) 70st..... sorry ale według mnie to jest serio chłodzenie.

@mama1989

Artefakty są winą karty. Ale ona przecież też jest zasilana prądem a nie parą wodną.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak w ogóle to dzięki M@TH3V za odnalezienie tego postu o podkręcaniu AMD. kiedyś już go czytałem, ale gdzieś mi go wcięło :D (ciężko znaleźć naprawdę dobry poradnik podkręcania, a ten twój jest bardzo dokładny i prosty w zrozumieniu zarazem)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Małe pytanko. Czy Barton 3000+ obsługuje SSE 2?

Artus1992- gdybyś popatrzył niżej, to byś zobaczył, co ja teraz mam. A pytam się po to, bo oprócz tego, że będę kupował nowego kompa, to w aktualnym kompie mógłbym najwyżej proca wymienić. Jeśli okaże się, że ww. Barton nie obsługuje tego typu SSE, to po prostu nie będę wymieniał.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie kupna nowego procka...

Mam Semprona 1,9 GHz-chcę go wymienic coś w granicach już 3 GHz (to niestety dzisiaj już standardzik do bólu....)

Czy AMD ma jakiegoś Athlona 64 który byłby chociaż w granicach tych 3 GHz?? (zależy mi na tym BEZ OC....)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam problemy z płynnością w wielu grach. Konfiguracja kompa widoczna w moim opisie. Chodzi o to, że animacja potrafi bardzo przyspieszyć, a następnie zwolnić, ew do tego dochodzi zacinanie się, w grach które chodzą na kompach z epoki piksela łupanego. Pierwszy raz coś takiego zauważyłem podczas grania w nfs carbon.. posprawdzałem starsze części i do nfs hot pursuit 2 to samo.. później podobne problemy w Counter Strike`u, w Wiedźminie, Diablo 2, Test Drive Unlimited. Obojętnie jakiego poziomu detali i rozdziałki bym nie ustawił - ba jak dla mnie na najniższych detalach jeszcze bardziej jest to denerwujące. Podejrzenie padło na procesor - athlon x2. Ponoć wiele osób skarżyło się na tego typu problemy, przez ten procesor. Przeczytałem jakiś artykuł (jeszcze z 2006 r), w którym było to opisane, ale ponoć dual core optimizer pomagał.. Więc ściągnąłem to cudo, i w żadnej wersji programu (bo próbowałem starsze i najnowszy) nie czuję poprawy. Mam windows xp pro z sp2, sterowniki do płyty głównej instalowane z płyty dołączonej przez producenta. Kuzyn, który od niedawna jest posiadaczem nowej płyty i x2 4850e nie ma takich problemów i jest zadowolony...

Więc można to jakoś naprawić? Czy mam po prostu fabrycznie 'niedomogący' model, czy jakaś zmiana software pomoże?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z prockiem. Przegrzewa się. A najlepsze jest to że przegrzewa się w S.T.A.L.K.E.R.ze, TwoWorlds i FWS:TH a jak gram w G3 CoD4 AC to działa normalnie. Wiecie może jak można obniżyć temperaturę procka? Mój konfig(przepisany z CPU-Z):

Intel Core 2 Duo E7300 2.66 GHz

Płyta gł. Gigabyte GA-945GCM-S2L Chipset: Intel i945G/GZ

RAM: DDR2 3GB (1024MB i 2048MB)

Grafika: GeForce 9800GT 512MB

Zasilacz: Chieftec 550W

no i Windows XP

Jeśli coś mam dopisać to mówcie. Z góry dziękuję za pomoc. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy ktos wie jak i do ile można podkrecic c2d e4300? czytalem na necie ze dobrze sie kreci , ze mozna nawet 900mhz wiecej wycisnac. czy to wymaga zmiany chłodzenia (mam standardowe)? i czy zwieksza pobor mocy? najlepiej gdyby wypowiedzial sie ktos kto juz podkrecal tego procka i napisal co dokladnie krok po kroczku trzeba zrobic :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

olek14 sposobów na obniżenie temp. jest kilka:

1) przede wszystkim zakup dobrej pasty, i nałożenie jej

2) pozbycie się kurzu i różnego syfu z żeberek radiatora procka

3) Ewentualnie można jeszcze ściągnąć obudowę, co powinno też dać efekt

A masz jakieś dobre chłodzenie na obudowie?

powiedz mi jeszcze jedno, mówisz że twój proc się przegrzewa, tzn. ma zwieszki albo się resetuje? Czy procesor łapie tylko większe tempy w niektórych grach? I podaj te tempy najlepiej ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy większości gier się zawiesza na jakiś czas po czym na ekranie pojawiają się jakieś trójkąty i kwadraty różnokolorowe, a dźwięk jest dalej jakby nigdy nic... Obudowę już otwarłem z jednej strony tylko bo z drugiej mam przymocowany wentylator. Temperatury mierzyłem SpeedFan'em to mi pokazywało przy two worlds temperaturę 54 stopnie(w obu rdzeniach) i pojawiała się przy nich ikonka płomienia(czyli że za wysoka temperatura). Kompa nie mam zbyt zakurzonego, przynajmniej nie widać na pierwszy rzut oka żadnego kurzu... Gdzie można kupić tą pastę i jak ją nałożyć? Nie obejdzie się bez niej?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bez pasty się obejdzie :lol: , bo temperatura jest naprawdę niska w stresie, ok 50 stopni to mało, a płomykiem się nie przejmuj, bo speed fun tak pokazuje tego płomyka (co też mnie wkurza czasem), więc problem jest gdzieś indziej, mogą to być np. sterowniki do karty graf. jeśli masz najnowsze ze stronki nvidii, to nie zawsze działają one poprawnie na kartach różnych producentów, i w niektórych grach są takie efekty (miałem tak w call of duty 5) zainstaluj te co masz na płytce od karty grafiki, sprawdz i zdaj raport. Przyczyna może też być inna, ale ta mi się wydaje prawdopodobna.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz małą wiedzę to lepiej nie nakładaj bo możesz uszkodzić sprzęt. Pokuś się o zdjęcie tej ścianki bocznej, na której masz wentylator. Będziesz musiał pokombinować. Myślę że zrobisz tak- odkręcisz ściankę, wyjmiesz z zawiasów, odsuniesz na odległość pare cm od kompa - ostrożnie tak żeby nie zerwać kabla, i odkręcisz ten wiatrak od ścianki obudowy, trzymaj go żeby nie spadł przy odkrecaniu (logiczne). Weź odkurzacz i jak możesz ustaw tryb żeby dmuchał. Dmuchnij w wiatrak od procka, dmuchaj ruchem wirowym :P , tzn zgodnie z łopatkami wiatraka. Jeżeli był zakurzony to będzie lecieć spooro kurzu. Jak tak to ogólnie kompa przedmuchaj. Nie zakładaj jeszcze ścianki, zobacz czy pomaga. Jak nie to może masz coś źle założone, zgłoś to do kogoś kto się zna, ew jak komp na gwarancji to sie skonsultuj z serwisem.

EDIT- ok temperatura 50 stopni jest w normie i płomyczkiem bym się nie przejmował, ale artefakty w grach? Przyczyną artefaktów (tych kolorowych figur i zawiasów) jest więc karta graficzna. To samo - przedmuchać warto ;P zobacz temperature rdzenia

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...