Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

agenttom

Procesory

Polecane posty

M@th3v - a nie robiłeś podobnego tutoriala, ale pod Athlony? : )

Mam starego trupa, który wygląda mniej więcej tak:

Procesor: AMD Athlon XP, 1100 MHz (11 x 100)

Płyta: MSI KT4AV (MS-6712)

Pamięć: 1 GB, jakiś Kingston

Do ilu dałoby się podkręcić ten procek? Dałoby się wyciągnąć tak ze 2GHz? Chłodzenie na samym procesorze jest standardowe, ale obudowa jest BARDZO przewiewna (wiatraki: 3x120mm + 1x200mm), więc z grzaniem się nie powinno być wielkich problemów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy dziś do gier wystarczy Core 2 Duo E6750? Tzn. podkręciłem go z 2,6 GHz na 3,3 GHz. I jak myślicie, wystarczy?

Tak, to karta sie liczy najbardziej ;)

Alaknar

Post #2148 str 54 dla Athlona AM2/+

Co do Athlona XP, moge nie pamietać OC, ale z pewnościa zasada podobna, nie blokujesz agp za to, nie masz opcji Qool bla bla... I na niektorych plytach byly przelaczniki do fsb. 2GHz na pewno nie wyciągniesz, max to 1.5Ghz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mnie pamięć nie myli, to te athlony pozwalały na odblokowanie mnożnika metodą ołówkową (te wyżej taktowane już nie).

Musisz sobie poszukać, które mostki trzeba było zewrzeć (chyba L1, ale mogę się mylić), by odblokować mnożnik. Dzięki temu podkręcasz samego procka, a nie cały komputer.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To powiem tak. W obecnym sprzęcie mam AMD 5000+, ale muszę sprzedać, więc mam takie pytanie:

C2D E7300 kosztuje około 430 zł.

Czy jest szansa, że dostanie się w tej samej cenie procesor AMD o taktowaniu podobnym do E7300 po podkręceniu?

Jeżeli nie, to jaki będzie najlepszy procesor AMD w tej cenie?

I jeszcze (wiem, że nie ten dział, ale to tak na marginesie) dobrą płytę główną do tego.

Za tą kasę od AMD miałbyś jakiś dobry 3 rdzeniowy Phenom. Ale za kilka miesięcy będzie wysyp procesorów od AMD i miałbyś duży wybór a poza tym Intel cały czas aktualizuje ofertę. Pewnie też jakieś obniżki by się trafiły.

A z płyt do AMD to np MSi K9A2 CF-F.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mnie pamięć nie myli, to te athlony pozwalały na odblokowanie mnożnika metodą ołówkową (te wyżej taktowane już nie).

Musisz sobie poszukać, które mostki trzeba było zewrzeć (chyba L1, ale mogę się mylić), by odblokować mnożnik. Dzięki temu podkręcasz samego procka, a nie cały komputer.

Dokładnie. W tych starszych się dało tak zrobić. Trzeba było pomalować ołówkiem oba mostki L1. Ja to zrobić jest objaśnione Tutaj. A Ten artykuł warto przeczytać tytułem wstępu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na AM2+ będą nowe phenomy, ale raczej też będą działać na AM2. Jak masz dobrą płytę i dobre chłodzenie na procek to bierz Q6600. Minimum 3,2Ghz, a jak się znasz to nawet 4.0Ghz. Jeśli jednak nie będziesz podkręcał to weź 2 rdzenie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :) Jestem dosc zielony jesli chodzi o komputery, dlatego chcialbym zapytac o dosc blaha (dla wiekszosci z Was) rzecz. Otoz czytajac wymagania pewnej gry w rubryce 'Procesor' zauwazylem cos takiego : 3 Ghz (jednordzenioy). Czy taka gra bedzie dzialac na moim Intel Core Duo 2x2,20 Ghz ? I czy w miare plynnie?

A korzystajac z okazji zapytam jeszcze, czy moj procesor daje sie podkrecac?

Z gory dziekuje za odpowiedz:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na AM2+ będą nowe phenomy, ale raczej też będą działać na AM2. Jak masz dobrą płytę i dobre chłodzenie na procek to bierz Q6600. Minimum 3,2Ghz, a jak się znasz to nawet 4.0Ghz. Jeśli jednak nie będziesz podkręcał to weź 2 rdzenie.

Od kiedy to Q6600 osiąga 4GHz? CHyba na wodzie albo azocie a pobór ma wtedy nieziemski. Nie pisz głupot bo jeszcze ktoś Ci uwierzy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na AM2+ będą nowe phenomy, ale raczej też będą działać na AM2. Jak masz dobrą płytę i dobre chłodzenie na procek to bierz Q6600. Minimum 3,2Ghz, a jak się znasz to nawet 4.0Ghz. Jeśli jednak nie będziesz podkręcał to weź 2 rdzenie.

Q6600 ma 2,4 GHz

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sofad-na procku dwurdzeniowym chodzą wszystkie starsze gry, które nie obsługują 2 rdzeni. W takim wypadku do pracy

zaangażowany jest tylko jeden rdzeń. Oczywiście gra ci spokojnie pójdzie. Oczywiście zależy to także od karty graficznej i ramu. Każdy proc da się choć minimalnie podkręcić ale zależy to także od płyty głównej i ramu. Intela 2,2 GHz na dobrej płycie głównej spokojnie pogoni się na 3 GHz.

a tak z ciekawości jaka to gra?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemano. Mam zamiar nieco biggrin.gif podkręcić swojego AMD Athlona 64 3000+. Jak myślicie, ile byłby w stanie wyciągnąć dodatkowych Mhz na standardowym chłodzeniu AMD? W spoczynku temp procka to ok 33 stopnie, a podczas gry ok 55.

W spoczynku mam 34, w stresie 43 :> Na amd 3000+ @ 2.3 GHz... Mozena go i na 2.9 wykręcić ;) ALe potrzeba dobrej płyty ;)

jeżeli ma on 2 GHz

Zapewne chozi o wersje 1.8.

Od kiedy to Q6600 osiąga 4GHz? CHyba na wodzie albo azocie a pobór ma wtedy nieziemski. Nie pisz głupot bo jeszcze ktoś Ci uwierzy.

Nie raz ma kłopoty z tym 3.2 ... I zostaje na 3.1 : <

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Artus1992 - to była bodajze FIFA 2009 :)Rozumiem wiec, ze jezeli jakas gra wymaga 3 Ghz i nie obsluguje 2 rdzeni, to na moim 2x2,20 Ghz ma prawo sie przycinac? Gdyz w tym konkretnym przypadku procesor 2x2,20 jest slabszy niz jednojajowy ale z 3 Ghz

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...