Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

agenttom

Procesory

Polecane posty

Te różnice, które napisałeś to odnoszą się do oprogramowania a nie do sprzętu. Jak kupiłeś proca (czy inny sprzęt) w wersji OEM to nikt Ci nie zabrania montowania go po kolei w wielu kompach :). "Gratisy" w przypadku CPU też nie występują (przynajmniej ja się jeszcze nigdy z tym nie spotkałem). A na pytanie już padła kompletna odpowiedź, czyli brak chłodzenia i krótsza gwarancja (dorzucić do tego można niewiele niższą cenę oemka). Tak czy inaczej bierz box;'a bo jednak ten dłuższy okres gwarancyjny może się w przyszłości przydać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem PRODUKTU a więc nie wmawiaj mi że mówiłem o oprogramowaniu :blink:

Jeśli chodzi o gratisy i dodatkowe cuda wianki to występują i jest ich sporawo ;] Ale musisz wiedzieć że box to nie tylko procesory ale też inne podzespoły np. płyta główna czy karta graficzna. :rolleyes: :lol:

I zgadzam się z Tobą, że BOX jest lepszy nie tylko pod względem dłuższej gwarancji, ale gwarancji którą wystawia PRODUCENT a nie sprzedawca (Czyli -np. procek- zostanie naprawiony w Intelu a nie w pobliskim komisie telefonów komórkowych). :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Produktem jest wszystko i sprzęt i oprogramowanie, a punkt o wyłączności stosowania tylko na jednym stanowisku występuje tylko w przypadku softu. Pokaż mi jakąś część komputerową, której nie możesz sobie po używaniu na jednym kompie przemontować do jakiegoś innego i tam dalej jej używać.

Co do drugiego to pozwolę sam siebie zacytować (zauważ te podkreślone słowa :) ):

"Gratisy" w przypadku CPU też nie występują

Nie martw się, o dodatkach w przypadku płyt głównych czy kart graficznych wiem, bo już zdarzało mi się takie dostać.

A żeby być czepialskim (mam nadzieję, że się nie obrazisz) to procków nigdy nie naprawiają tylko wymieniają na nowy egzemplarz ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość odyniec15

Mam ogromną prośbę! Czy da radę ten procesor ?AMD Athlon 64Processor 3000+ 2.01Ghz.? jakoś podkręcić? Jeśli tak to w jaki sposób, bo ja w tych sprawach to jestem n00bkiem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odyniec15 napisz jaką masz płytę główną. Bo bez tej informacji to nie za bardzo wiadomo jak odpowiedzieć na pytanie. Masz socket 939 jak się domyślam?

Bartossy żeby podkręcić procesor (AMD zwłaszcza) nie wystarczy w biosie podnieść FSB.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wierz mi lub nie, ale to nawet w bardzo ogólnym pojęciu nie rozjaśnia tematu. :) Z drugiej strony gdyby odyniec15 zadał sobie trochę trudu w przeczytaniu tematu... Nawet nie od początku. Gdzieś tak od 50 strony. Byłby wtedy guru w podkręcaniu. :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zupełności się zgadzam co do wszystkiego :-)

Chociaż.. mój procek na licencji OEM został zareklamowany i dostałem tego samego tylko bardziej zdartego... Więc nie zawsze na nowy, nieraz przy nich grzebią.

Wesołych Świąt ;]

W BOXie dają też naklejkę na obudowę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z moim intel e 5200(zainstalowany na płycie Gigabyte GA-EP35-DS3) przez tydzień chodził stabilnie podkrecony na 3,2 gHz lecz po około tygodniu wszedłem w właściwości komputera i okazało się że procesor taktowany jest na 2,4 gHz sprawdziłem programem CPU-Z również było 2,4 gHz sprawdziłem bios było 3,2. Zaktualizowałem bios do najnowszej wersji i poprawiło się z 2,4 na 2,5 czyli na standard. Próbowałem podkrecic lecz dalej nic to nie dało.Mimo zmienienia taktowania w biosie gdy wchodziłem do systemu to w właściwościach i CPU-Z było napisane 2,5 gHz.Sprawdzałem również w benchmarkach gdy w biosie był podkrecony 3,2 ghz w systemie i różnych programach 2,5 czy jest jakiś skok wydajności lecz nie bylo zadnej różnicy. System windows vista home premium 32 bit. Aktualnie procesor chodzi na standardowych ustawieniach. Co robić??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może tylko myślałeś że chodzi na 3.2 a chodził na 2.4 :P

Jednego jestem pewien problem nie dotyczy systemu :D Tylko biosu.

Może masz jakieś dziwne funkcje włączone typu: Wyłącz zasilanie jeśli pobór energii przekroczy xxx W.... Możliwe że mobo gubi ustawienia w ten sposób (To tylko przypuszczenia, nigdy nie miałem takiego problemu)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...