Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

agenttom

Procesory

Polecane posty

Tak, taktowanie procka 2Ghz. Ram mam 3x512mb (400mhz) , a płyta główna to Gigabyte K8NS. Będę chyba próbował coś kombinować na tym chłodzeniu z AMD.... Wystarczy chyba kontrolować temperaturę rdzenia oraz samą stabilność komputera ( używam 3DMark 2001 ).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to co piszą o wymaganiach na pudełkach z grami to nie zawsze do końca prawda. Z tym że akurat fifa 09 powinna obsługiwać 2 rdzenie. Z tego co wiem to to core2duo nawet z wolniejszym zegarem (patrząc pod względem 1 rdzenia) od pentium 4 3ghz powinny być szybsze. core2duo mają też większy cache L2 i to też skutkuje w grach

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na AM2+ będą nowe phenomy, ale raczej też będą działać na AM2. Jak masz dobrą płytę i dobre chłodzenie na procek to bierz Q6600. Minimum 3,2Ghz, a jak się znasz to nawet 4.0Ghz. Jeśli jednak nie będziesz podkręcał to weź 2 rdzenie.

Od kiedy to Q6600 osiąga 4GHz? CHyba na wodzie albo azocie a pobór ma wtedy nieziemski. Nie pisz głupot bo jeszcze ktoś Ci uwierzy.

Abit AB9 Quad + Scythe Ninja 2 =4.0GHz. Mówimy oczywiście rewizji G0, tych nowych wersjach. Lekka zmiana napięcia i można dokonać cudu. Pasta collaborattory Liquid pro. Maks temp. 66 stopni. A jednak można:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam core 2 duo e8500 i po spędzeniu kilkudziesięciu minut w biosie i dostrajaniu napięcia bez większego problemu robi 4.0 ghz jak się skuszę to postaram się go dalej kręcić i podam na ile idzie ale trzeba mieć dobrą płyte i pamięci no i Oczywiście cooler na procku już jakiś konkretny ;) ;) ;) ;) ;) ja mam na moim 2 wiatraki po 12 cm i 3 ci wentyl 12 wywiewa wszystko z budy

Na 4,0 mam max temperaturę podczas stresu 40-41 stopni

Do gier polecam właśnie 2 rdzeniowce naprawdę są bardzo szybkie i nie potrzeba jak na razie dla kilku gier kupować 4 rdzeniowca

Kupię jak wyjdą nowsze wersje i będzie już wykorzystywana ta moc 4 rdzeni inaczej szkoda kasy

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parę małych pytań: na jakim napięciu, jakie chłodzenie, co rozumiesz pod pojęciem "stres" (czyli czym go męczyłeś) i czym sprawdzałeś temperatury. A dlatego pytam, bo mam ten sam procesor puszczony na 3,8 (dokładnie: 1,256V, Ninja 2 + pasta AS5, ponad godzina Orthosa i Real Temp jako sprawdzajka), wiem jakie tempy potrafi osiągać (u mnie max zanotowane w RT to 54 stopnie i po porównaniach w necie jest to wynik dosyć prawidłowy) i przez to jakoś nie chce mi się wierzyć w te 40 stopni pod obciążeniem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema!Mam zamiar kupic sobie jakiś w miare dobry zestaw komputerowy,oczywiście do grania.Więc zwracam się z prośbą do was o pomoc w złożeniu zestawu.W skład zestawu ma wchodzić wszystko,tz monitor,system operacyjny,czytnik kart pamięci,itd.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do procesorow, nizsza temp == oc ;)

Zy dzial... ALe zestaw ok,

oczywiście do grania

Sie robi.

Asus i7 Rampage II Extreme (Lga1366) -    1360
Core i7 940 QuadCore 64 Bit 2.93GHz BOX -    2060
Pentagram Freezone HP-120 AlCu -120
OCZ Core i7 Triple 3x2GB 1866MHz Reaper usuńx2           1220
Seagate Barracuda 7200.11 1.5TB 32MB Cache S-ATA 2 -x2           530
Gigabyte GeForce 295 GTX 1792MB HDMI (448-bit) (PCI-E) (256-bit) (PCI-E) -x2           1760
Corsair TX750 750W -    460
RaidMax Speedy RX-9 Red -     360
NoiseBlocker Black Silent XL2 -x2           40
Lite-ON 20A1L 20x DVD +/-RW DL Oem Lightscribe black S-ATA -x2           90
Creative X-Fi Titanium Fatal1ty Champion BOX -      560
Samsung 26" T260HD TunerTV -     1720
Logitech Z-5500 THX 5.1 -    1140
Logitech Precision -    280
Logitech DiNovo Edge -     580
Windows Vista Ultimate PL 64-bit SP1 Oem -    650
Czytnik Kart 30in1 zew/wew -      50
k Razem: 16750 PLN

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie mam dylemat (jak większość z Was... <_< ) otóż chce kupić nowy komputer (przez 3 lata miałem taki dość słaby) i mam teraz taką "manie" że jak niedostane najleprzych komponentów (tj. proscesor e8500, kart. graf. GF280...itd.) to będzie mi komp wolno chodził... Przyzwyczaiłem się już do bardzo wonej pracy...i teraz jest sedno sprawy :

Jaki kupić procek, aby :

1-Dał się łatwo podkręcić do 3-3,2 GHz (lub więcej... :D. wiem, dużo zależy od pł. głów. i moich "zdolności" :P )

2-Był w miare tani (400-700 max zł./wiem spory rozrzut :P )

3-Najlepiej aby nietrzeba było dokupywać dodatkowego chłodzenia NA SAM PREOCESOR (czyli żeby wytrzymał kręcenie na standardzie...)

4-Niemiał zegara mniejszego niż 2,6 GHz...

...miał oczywiście 2 rdzienie i był od Intela.

Moja propozycja to na stan dzisiejszy takia :

Intel Core 2 Duo E7400 (2,8 GHz, s775) - ważne dla mnie jest to, aby na procesorze zaoszczędzić najwięcej...

Czy to dobry wybór? Czy lepiej kupić coś tańczego, ale więcej podkręcić?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm mówisz Intel Core 2 Duo E7300 2.66GHz S-775 BOX... No wiesz, jest sporo tańszy od tego co chcę kupić, jest w granicach 2,6 GHz... i mówisz że się dobrze kręci, zależy mi na cenie, a tu dobre rady widze :D Hmm Postanowione ;p kupię E7300

Ale jeszcze takie pytanie teoretyczne do każdego kto podkręcał ten procek...w jakich granicach można go podkręcić, aby niebyło jakiś niemiłych wpadek...Chodzi o to czy da się bez problemu podkręcić do 3-3,2 GHz (pytam ogólnie tego kto to już robił, i wie co się wtedy działo) ? :unsure:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno (dokładnie przedwczoraj :D ) po raz pierwszy złożyłem sobie komputer (wiwat, aplauz, dzieci podskakują, kobiety płaczą i rzucają kwiaty). Tak jak planowałem wcześniej, chciałem podkręcić sobie procesor (Dual core E5200) z 2,5GHz do jakichś 3-3.2GHz na Boxowym coolerze (oprócz tego posiadam na obudowie dwa w 12cm wentylatory, zasilacz Tacens Valeo 460W, płytę g. GA-EP43-DS3L). Zacząłem czytac poradniki wszelakie i stwierdziłem, że jestem zielony jak szczypior wiosną. W każdym poradniku rozdrabniają temat, jedni piszą żeby najpierw ustawić częstotliwość szyn PCI, PCI-E samemu, inni nie. Ogólnie po przeczytaniu kilku zrodziła się we mnie masa wątpliwości. W "poradnikach" jest opisane wszystko, ale w taki zagmatwany sposób, że nijak zrozumieć się nie da (a przynajmniej mój mały "musk" nie daje rady :) ). A to przecież musi by proste, nie? Tak więc, czy mam po prostu stopniowo zmniejszać mnożnik i zwiększać częstotliwość FSB, a w razie czego resetować CMOS zworką? Niechaj mnie ktoś poprowadzi za rączkę bom początkującym overclockerem :). Dzięki z góry.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

potrzebuję procesora... xD

przedział cenowy: 280-350zł

waham się pomiędzy pdc e5200 (+O/C), jakimś pomniejszym c2d(4500?), athlonem 7750+ BE (lub 5400+ BE)

jakie są najważniejsze zalety i wady tych procków??? Który będzie najwydajniejszy i najbardziej opłacalny???

jakie dobrać do nich płyty główne? (280-350zł, bez zbędnych bajerów, nie nagrzewające się, dobraj firmy, na dobrym chipsecie, SOLIDNE I TRWAŁE)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam procesor INTEL CORE 2 QUAD Q6600 - 2.40 GHz BOX stepping B revision G0. zastanawia mnie jedno dlaczego w biose mam standardowo ustawione:

Multiplier 6 x Bus Speed 266, czy to normalne?

plyta glowna:

Gigabyte Ga ep31-ds3l

zasilacz:

Yesico 430W

ram:

2x 2gb Kingston 800mhz

Chcialem go podkrecic do 3ghz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwlaszcza ze nowe rewizje slabo sie kreca.... 3.7 to max.

Nowe rewizje mniej się grzeją, a co za tym idzie lepiej się kręcą. Poza tym nawet 3,7 Ghz to spora wydajność.

Wróć z tej kolorowej krainy magii i czarów. I nie bierz więcej tego świństwa co wziąłeś. Szkoda zdrowia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam procesor INTEL CORE 2 QUAD Q6600 - 2.40 GHz BOX stepping B revision G0. zastanawia mnie jedno dlaczego w biose mam standardowo ustawione:

Multiplier 6 x Bus Speed 266, czy to normalne?

plyta glowna:

Gigabyte Ga ep31-ds3l

zasilacz:

Yesico 430W

ram:

2x 2gb Kingston 800mhz

Chcialem go podkrecic do 3ghz.

Ustaw mnożnik z 6 na 9.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...