Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

agenttom

Procesory

Polecane posty

jak myślicie na ile bym wyciągnął swojego C2D e6750 przy standardowym chłodzeniu i mało przewiewnej obudowie (Ale zdjąłem boczną ściankę :P )?? Mam 2Gb DDR2 Geil Dual Ultra 800 , GF 8800 wspomniany wyżej procesor i ŻADNEGO pojęcia o podkręcaniu. Płyta Gigabyta jakaś ale muszę jeszcze sprawdzić dokładnie. W każdym razie 'świeża' bo komp ma "dopiero"rok. :P i jak ją kupowałem to mnie kosztowała 400(!)zł. Także to może być coś dobrego :P

PS.duży byłby przyrost w mocy po jakimś podkręceniu??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BAMsE - Niedawno robiłem format i po wgraniu wszelakich potrzebnych programów zrobiłem defragmentację. Mój antywirus to Avast, ale kiedyś miałem inny i problem też występował. Nie instalowałem żadnych nakładek na windows. Może service pack 3 pomoże?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dosyć starego, ponad 4-ro letniego kompa.

Niedawno zauważyłem, że godzina się ciągle zmieniała, więc zmieniłem baterie na płycie głównej.

Jeden problem rozwiązany, lecz pojawił się drugi, dotyczący procesora.

Posiadam Athlona 2400 1,8 Ghz, lecz po tej baterii ustawienia procka zresetowały się i pokazywało 1,1Ghz.

Zmieniłem w biosie w fsb freguency z 100 Hz na 133 hz (tylko o tyle mogłem najmniej przeskoczyć max. mogłem na 200Hz)

i pokazało mi 1,9 Ghz. Wszystko fajnie, tylko w speedfanie pokazuje mi się płomyk, bo temperatura wynosi 52 bez obciążenia (na 1,1 było 47) . Czy w związku z tą baterią ustawienia z tą temperarurą mogły ulec zmianie, ponieważ nie chciałbym, aby procesor się spalił ? I czy dobrze robie z tym procesorem?

Z góry dziekuje :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam podobny problem z procesorem co jamacieq. Chodzi o to, że ni stąd ni zowąd procesor z 1,8 GHz spadł do 1,1 GHZ. Próbowałem przywracać domyślne ustawienia biosu, jednak dalej to samo.

Mój procesor to C2D E4300, płyta główna to Asus P5B MX, wersja biosu 0802 (11/02/2007)

Jak sprawdzam procesor w CPUZ to pokazuje mi od 1190 do 1200 MHz, czasami mignie 1700/1800.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz kasę na wymianę to jest to opłacalne posunięcie, ponieważ różnica wydajności między tymi procesorami jest spora, e6420 ma 2.13 na rdzeniu i 4mb cache, a e8400 już 8mb cache i 3.0 na rdzeniu

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka drobna korekta z mojej strony: seria E8xxx ma 6MB cache'u L2.

A co do pytania eiver'a: a jak wygląda reszta sprzętu? Oczywiście wymiana na E8400 da całkiem niezłe przyspieszenie, ale jeśli masz np. średnią (żeby nie powiedzieć słabą) kartę grafiki to w samych grach aż takiej różnicy nie odczujesz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A myślicie że do ilu bym podkręcił mojego Athlona 4200+ x2 z 2.7 GHz z chłodzeniem PENTAGRAM KARAKORUM? ;] bo juz z 2.2 na 2.7 poszło i tak myślałem o podkręceniu do 3.0 ale nie wiem czy da radę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam podobny problem z procesorem co jamacieq. Chodzi o to, że ni stąd ni zowąd procesor z 1,8 GHz spadł do 1,1 GHZ. Próbowałem przywracać domyślne ustawienia biosu, jednak dalej to samo.

Mój procesor to C2D E4300, płyta główna to Asus P5B MX, wersja biosu 0802 (11/02/2007)

Jak sprawdzam procesor w CPUZ to pokazuje mi od 1190 do 1200 MHz, czasami mignie 1700/1800.

Nowe info. Dwaj znajomi dali mi 2 rady.

1) Wyjąłem baterię z płyty głównej. Przy pierwszym uruchomieniu licznik pokazał 1.8 GHz, jednak nie było ustawień daty. Po wprowadzeniu daty i czasu, zegar znowu pokazywał 1.2

2)Pobrałem program orthos. Jednak dowiedziałem, się że test jest dosyć długi. Co mam robić? Jutro mam Lan Party, a chcemy z kolegami pograć w kilka tytułów, które wymagają ode mnie dobrego procka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radzę zobaczyć czy nie masz ustawionego profilu na oszczędzanie energii. Też tak kiedyś miałem i pokazywało mi ~1.08 zamiast 2,7.

Schemat zasilania mam ustawiony na "Zawsze włączony".

Next. info - Przeglądając CPUZ zobaczyłem, że mnożnik mi skacze. Jak mam 6 to prędkość w granicach 1.2. Przy mnożniku 9 (który jest prawidłowy) prędkość wynosi 1.8

Kurde, nie wiem co robić. Jutro mam Lan Party i "na gwałt" potrzebny mi jest sprawny procesor.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brak widocznej poprawy. Czy mogły się do tego przyczynić wcześniejsze zabawy z podkręcaniem? Udawało mi się podkręcić procesor do 2.2 GHz, dalej już nie szło, i zwalniało właśnie do 1.2 GHz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaj jaką posiadasz płytę główną, bo to od niej zależy jaki upgrade możesz zrobić i czy w ogóle możesz...

Moja płyta główna to K9N6GM Series... jest tu też napisane coś takiego... :

Designer for Socket AM2 AMD Athlon 64/X2 and Sempron Processors

Czyli płyta ma podstawke AM2 (możliwość "wsadzenia" tam Athlona 64) więc...raczej mogę wymienć to na mocniejszy procek :) Ale niewiem na jaki.....

Mniej więcej sprawdziłem ceny procesorów AMD (2 rdzenie-3,2 GHz) i...śmiesznie niskie ceny, za to co oferują... hehe (czyżby haczyk?? hahaha) :lol: Hmmm...to jak? Wymieniać bez przeszkód? (to wersje BOXowe jak by co) tylko....chyba zasilacz też wymienie hehe.... (ciągnie coś ok 220 wat <_< ) ale ogólnie komp niejest taki straszny jak się wydaje hehe

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to tak: mam pdc e5300 (2,6ghz), który przez producenta reklamowany jest jako pracujący na fsb 200mhz x13. Chciałbym oczywiście go podkręcić, jako że na nim mam scythe katanę 2 a jego temperatura nie przekracza 40stopni w stresie. Najciekawsze jest to, że cpuz pokazuje coś niezwykłego :

cpuzsc6.png

w383.png

6x200mhz? ocb?

Coś podobnego mam w biosie, nie mam pojęcia co z tym zrobić.

Program do podkręcania producenta płyty głównej (easy tune 6) pokazuje mojego pdc jako c2d e4700, ale także jako 6x200mhz!

A w zakładce tune można zwiększyć mnożnik... (pomijając, że po wciśnięciu "GO" komp się zawiesza a głośniki wydają dziwne dzwięki)

et5hk2.png

w440.png

Płyta główna: Gigabyte EP45-DS3L, 4gb RAM OCZ Platinium, radeon 4850 (ciekawostka, ma 512mb a np. dxdiag pokazuje mi [dzisiaj] jakoby miał 1024 xD),

edit: Everest pokazuje to tak (dwie różne zakładki)

111ix4.jpg

w494.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...