Skocz do zawartości
alexiej

Tanie gry w dystrybucji elektronicznej

Polecane posty

Hitman Absolution za pół ceny na muve, 69,90zł.

http://sklep.muve.pl...pl-digital/6422

a na Amazonie Dead Island GOTY za 5,99 USD co tylko potwierdza że tegoroczna wyprzedaż na Steamie póki co ssie (tam jest za 6,49 euro...).

http://www.amazon.co...bs_2445220011_3

@DOWN: fakt, zapomniałem o tym napisać. nie wiem przypadkiem czy na Amazonie albo gry-online nie jest taniej swoją drogą.

Edytowano przez N1holas
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up

A to nie jest czasem tak, że kluczyk na Steamie aktywuje wersję europejską Hitmana? Przecież nie dadzą w takiej ramce info o kilkunastu językach, bo by im miejsca brakło, albo informacja byłaby nieczytelna, a znaczek PL/ANG dodaje się chyba do wersji polskich kinowych.

Poza tym, chciałbym się dowiedzieć, czy na poprzedniej jakiejkolwiek wyprzedaży Steam był Warhammer 40k Space Marine tańszy o 75%? I czy ta oferta obejmowała także DLC? Czekam, aż ta gierka będzie tańsza, a nie wiem czy czasem się trochę nie przejadę na moich oczekiwaniach, bo słyszałem, że gierka spoko, jeśli nie jest kupiona za duże pieniądze. ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@TTTr96

Być może jest jak mówisz, niestety bazuję tylko na wspomnianej przez Ciebie różnicy w znaczkach - pudełkowa ma PL/ANG (a też jest wersją Steam), natomiast cyfrowa ma tylko PL. Poza tym w pudełkowej przy instalacji z płyty dostałem opcję wyboru języka, a nie wiem jak to rozwiązano w cyfrówce. Warto pewnie do pomocy muve.pl się udać - może rozwieją wątpliwość.

Edytowano przez Quetz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, mam małe pytanko. W ciągu jakiego czasu muszę zapłacić Steamowi za zakupioną grę? Bo jest weekend, a mój bank nie dokona przelewu na PayPala (transakcje są finalizowane tylko w dni robocze). Nie wiem jak z Wigilią, ale potem są święta i znów - bank nie dokona transakcji. Płatność kartą też odpada, bo znów przepływ środków jest blokowany, z tego co mi się zdaje. Nie chciałbym żeby mi przepadła jakaś fajna promocja w dni świąteczne :/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym, chciałbym się dowiedzieć, czy na poprzedniej jakiejkolwiek wyprzedaży Steam był Warhammer 40k Space Marine tańszy o 75%? I czy ta oferta obejmowała także DLC? Czekam, aż ta gierka będzie tańsza, a nie wiem czy czasem się trochę nie przejadę na moich oczekiwaniach, bo słyszałem, że gierka spoko, jeśli nie jest kupiona za duże pieniądze. ;)

Na wirtus.pl masz Space Marine za dychę. Jak poprosisz to wyślą skan klucza z pudełka. Jest to moim zdaniem lepszy deal, bo za ~20 zł masz grę i DLC

Teraz pytanie dooo was! Tak, do Was : Czy na moonqq.pl można wpisać więcej niż 1 kod z CD-A?

Edytowano przez deBug
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up

Cena na muve nie robi wrażenia (przez to że można go kupić taniej od oficjalnych partnerów steam lub dystrybutora gry) - ale już nie mogę zdzierżyć jak ktoś kolejny raz (tym razem moderator) ujmuję nazwę sklepu który w połowie swojego asortymentu handluje kluczami które przy obecnym systemie sprzedaży łamią warunki licencji tych kluczy*! (nie wybieli tej strony reklama w CDA, przecież to reklama nic nie znaczy, co nie?). I nie jest to pierwszy taki sklep w tym temacie - jest jeszcze jeden (ten na szczęście handluje tylko czasami kluczami z innych regionów (obawiać się można kluczy RU) - dobierając je bardziej ostrożnie, mimo i to nie polecam robić z nim interesów)

*ja bym to ujął że to jest "piractwo" (przy czym ja tak to rozumiem i nie przyjmuje pozwów sądowych w tej sprawie tongue_prosty.gif )

P.S. Cała sytuacja jest tym bardziej dziwna, że zabronione jest pisanie o obchodzeniu blokady regionalnej kont (chociaż np. EA narazie ma to w nosie jeśli polak kupi w USA), a poleca się strony które częściowo (co oznacz że nawet jeśli są tam jakieś klucze legalne, nie warto ich wspierać) same sprzedawają klucze RU i "klucze bez egzemplarza"

P.S.2: dwa dowody

1 (szczególnie groźny dla waszych kont steam - dostanie bana za takie coś jest całkiem prawdopodobne, co nie znaczy że pewne):

Uwaga! Bardzo ważne! Produkt kupujesz na własną odpowiedzialność.

Do aktywacji klucza na Steam wymagany jest Rosyjski adres IP! Należy użyć Rosyjskiego VPN proxy! Po aktywacji klucza można logować się i grać z dowolnego miejsca. Gra w językach: EN / RU. W trybie multiplayer dostępne są języki: EN / RU.

2 (dla wersji niepodpinających się do kont typu steam/uplay/origin itp.):

Wersję instalacyjną gry należy zdobyć we własnym zakresie (np. pożyczyć płytę).

Chyba wystarczy?

Edytowano przez sonio
  • Upvote 4
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem na moonqq Far Cry 3 The Lost Expeditions - jest tam język polski do wyboru, więc raczej nie omijam żadnej blokady regionalnej i sądzę, że jest to legalne. Fakt, klucze RU radzę omijać szerokim łukiem, ale kupno unikatowego klucza w wersji Pl nie jest chyba przestępstwem?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem na moonqq Far Cry 3 The Lost Expeditions - jest tam język polski do wyboru, więc raczej nie omijam żadnej blokady regionalnej i sądzę, że jest to legalne. Fakt, klucze RU radzę omijać szerokim łukiem, ale kupno unikatowego klucza w wersji Pl nie jest chyba przestępstwem?

To czy jest język PL nie znaczy że nie omijasz jakiejś blokady regionalnej (jedno z drugim niekoniecznie musi mieć coś wspólnego, możesz kupić oryginalnego i w pełni legalną grę w ENG z np. GMG, choć polski klucz będzie miał PL, a także zainstalować jakiś klucz z rosji i mieć wszystkie języki...) - jeśli kupiłeś klucz UPlay/origin to nie masz co się martwić, jeśli steam i nie korzystałeś z VPN, a przy wpisywaniu klucza nie pojawiło się RU w nazwie to też nie. Chodzi mi oto że wspierając takiego dystrybutora popierasz TAKŻE szemrane interesy i zamiast dać zarobić twórcą to nabijasz kasiorę nieuczciwym ludziom

Kończę - jeśli ktoś chce to wie że mam rację, a jeśli się nie zgadza to już go raczej nie przekonam. Choć sam wolałbym ściągnąć grę z torenta niż kupować od takiego sprzedawcy (a później kupić w jakiejś obniżce od zaufanego sprzedawcy) - chyba nawet wiele twórców gier by się z tym zgodzili - Przy czym ja tak nierobie. Nie stać mnie to nie gram i koniec.

EOT - nieodpowiadam na dalszą konwersację - chcesz pogadać - wyślij PM

Edytowano przez sonio
  • Upvote 3
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema,

co myślicie o Dear Esther? Bije się z myślami, czy kupić tego indyka, czy nie... I to kolejny raz tongue_prosty.gif Jedni krytykują, że nie ma tam nic fajnego, a inni że to gra-sztuka(a lubię coś takiego). Za 5h skończy się promo na DE.

A tak ogólnie, to jak na razie Steam ssie, i to mocno... Najbardziej czekam na przecenę DLC do Killing Floora i Portala 2.

Edytowano przez Soap1922
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem na moonqq Far Cry 3 The Lost Expeditions - jest tam język polski do wyboru, więc raczej nie omijam żadnej blokady regionalnej i sądzę, że jest to legalne. Fakt, klucze RU radzę omijać szerokim łukiem, ale kupno unikatowego klucza w wersji Pl nie jest chyba przestępstwem?

Coś sobie wyobraziłeś, coś sobie sam dodałeś ;) Steam (systematycznie, zero litości) i Origin blokują, banują, tylko, że większość nie przyzna się, że straciła grę, a nie raz całe konto i nie ma nawet prawa do reklamacji :)

Miłej zabawy. Bez odbioru.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się w stu procentach z tym co napisał sonio, najlepiej omijać szerokim łukiem takie sklepy jak keye.pl czy wyżej wspominany moonqq, z zdrowego rozsądku, bo nie warto oszczędzań kilka złotych kiedy można stracić o wiele więcej :).

Ale żeby nie robić offtopu to na origin jest świetna promocja Battlefield: BC 2 za 15 zł, dodatek również za 15 zł :), plus kilka innych zacnych tytułów w tej cenie.

http://store.origin.com/store/eaemea/pl_PL/pd/productID.156691300/sac.true

  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lecimy dalej z ciekawymi promocjami.

Dear Esther za E1.74 (rabat "-75 %") na Steam: http://store.steampowered.com/app/203810/ .

Rome: Total War - Collection za E2.74 (rabat "-75 %") na Steam: http://store.steampowered.com/sub/463/ .

Medieval II: Total War - Collection za E4.49 (rabat "-75 %") na Steam: http://store.steampowered.com/sub/460/ .

Total War Battles: Shogun za E0.99 (rabat "-75 %") na Steam (DOBRY DEAL): http://store.steampowered.com/app/217060/ .

Train Simulator 2013 za E10.74 (rabat "-75 %") na Steam: http://store.steampowered.com/sub/17251/ .

P.S. Bardzo dziękuję koledze robart za informację o blokadzie regionalnej gry Dead Island - Game Of The Year Edition na Amazonie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na GMG dzisiaj cienkie Mortal Kombat: Arcade Kollection za 2 i pół dolara (30% mniej z kodem GMG30-DPLIM-DN831). Zdecydowanie fajniejszą opcją (przynajmniej dla mnie) jest The Last Remnant. Kosztuje $3.74, a po użyciu kodu $2.62. Sam miałem grę na liście życzeń od dawna i dzięki użyciu kasy z konta GMG wyrwałem ją za $1.37. Kluczyk Steam oczywiście.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, mam małe pytanko. W ciągu jakiego czasu muszę zapłacić Steamowi za zakupioną grę? Bo jest weekend, a mój bank nie dokona przelewu na PayPala (transakcje są finalizowane tylko w dni robocze). Nie wiem jak z Wigilią, ale potem są święta i znów - bank nie dokona transakcji. Płatność kartą też odpada, bo znów przepływ środków jest blokowany, z tego co mi się zdaje. Nie chciałbym żeby mi przepadła jakaś fajna promocja w dni świąteczne confused_prosty.gif

Płaci się "od ręki". Fakt, że masz grę w koszyku, nic nie daje, jak się promocja skończy, to cena wróci do normalnej i taką będziesz musiał zapłacić, jeśli nie dokonasz zakupu przed końcem promocji. Kartą można płacić 24/7, bo takie operacje są wykonywane automatycznie (jeszcze tego by brakowało, by każdą płatność kartą czy wypłatę środków z bankomatu musiał ręcznie autoryzować pracownik banku :D). Problem może być w przypadku, gdy na karcie są jakieś limity (na ilość transakcji czy na wartość np. dzienną transakcji), które zostały wyczerpane, lub karta została z jakiegoś powodu zablokowana/odrzucona przez Steam (nie wszystkie "debetówki" są akceptowane w Internecie).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

The Walking Dead wygrało wybór społeczności i niedługo zjadą z ceny o -50%. Trudne sprawy, bo wiele wskazuje, że 25 grudnia na Originie ten sam tytuł będzie również przeceniony. Co robić? Chyba warto zaczekać, może nie będzie tak tanio, jak na początku (~30 zl), ale myślę, że warto zaryzykować.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zaczekał. Przede wszystkim myślę, ze mimo tych 50% nawet na steamie może trafić w daily dealy na -75% (co jednak mało prawdopodobne). Poza tym na origin pewnie będzie -50%, więc koło 30zł, a nawet mimo tego chyba każda obniżka tam będzie lepsza od -50% na steamie.

a zresztą...przecież ja na to czekam smile_prosty.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- Chivalry: Medieval Warfare za E8.99 (rabat "-50 %") na Steam: http://store.steampowered.com/app/219640/ .

- Dragon Age: Origins - Ultimate Edition, czyli "podstawka" z oficjalnym dodatkiem + wszystkie DLC, jakie wyszły, za E7.49 (rabat "-75 %") na Steam: http://store.steampowered.com/app/47810/ .

- Portal + Portal 2 za E4.74 (rabat "-75 %") na Steam: http://store.steampowered.com/sub/7932/?snr=1_4_4__800 .

- Red Orchestra 2: Heroes Of Stalingrad za $4.99 (rabat "-75 %") na Green Man Gaming. Oczywiście kluczyk steamowy, a po wpisaniu obecnego kodu rabatowego oraz wymianie wirtualnej kasiorki z naszego konta na wyżej wymienionej platformie dystrybucji cyfrowej, to wychodzi już w ogóle nieprzyzwoicie tanio. Link: http://www.greenmangaming.com/s/pl/en/pc/games/action/red-orchestra-2-heroes-of-stalingrad/ .

[DOPISEK]

Jak by dali Chivalry: Medieval Warfare w rabacie "-75 %", to byłby chyba najlepszy deal tej wyprzedaży.

Edytowano przez Wuwu1978
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chyba kupię Chivalry, raczej są nikłe szanse na 66%-75%.

Co do wyprzedaży... Ja jestem zadowolony, fakt nie powala, ale ja zakupiłem 3 części Splinter Cella, 2 POPa. Po zakupie Chivalry, zostanie jakies 4 ojro więc to już na zapas (albo DLC do SR3). smile_prosty.gif

Edytowano przez Cookie Monster
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...