Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Smuggler

CDA 12/2009 zawartość

Polecane posty

Wydaje mi się, że każdy prawdziwy czytelnik CD-Action, właśnie od niego zaczynał lekturę pisma.

ZGADZAM SIĘ!

I szczerze mowiac troche juz mnie zmeczyly jalowe dyskusje z ludzmi, ktorzy za koniec swiata uwazaja usuniecie marginalnego dzialu niezwiazanego z tematyka pisma.

Jak widać (...wbrew waszym badaniom...) się BARDZO PODOBAŁ TEN "MARGINALNY DZIAŁ". Ale że 10 lat temu nie wpadliście na to, żeby go usunąc? Hm... Nie, co ja mówię, prawie 14 lat temu (no, bez kilku miesięcy)!!! TOŻ TO SKANDAL!

Po prostu na przyszłość może spytajcie o zdanie tez tych, co CDA CZYTAJĄ co numer, a nie 3-4 razy w roku i strasznie będą czytelników wku...rzać, bo sie ankietowanym coś nie podoba, a kupuja od święta... dla gry, albo recki AC, czy innego GTA...

PS.

Jeżeli tak dalej będziecie postępować, po prostu przestanę kupować wasze pismo - i dam głowę, że nie będę jedynym, który tak zrobi.

Nie będziesz sam. Zrobiłbym to samo. Z bólem, ze smutkiem, ale zrobiłbym. I zrobię, jeśli będzie trzeba. Może nic nie zmienię, bo CDA nie ma poważnej konkurencji (a szkoda, bo jak miało to inaczej traktowali Czytelników), a co ja jeden?. Ale cóż. Swoje zdanie mam i mimo ze te 15 zł wiele nie zmieni to tak zrobie, jeśli będzie trzeba. Obym tylko nie musiał...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Sumie to prawda, jak kupią ci którzy kupują raz do czasu to przez fajnego pełnika, recenzje czy zapowiedz, raczej im ten wstępniak nie zawadza (no może się nie podoba ale jak i tak kupują dla czegoś konkretnego to po co się czepiają)

Nie zamierzam kupować pisma na siłę, dla samego kupowania...

Daje jeszcze max 2 miesiące na poprawę - jak nie to przestaje kupować ;/ Szkoda bo kupuje długi czas ale zmiany jakie ostatnio zachodzą, nie napawają mnie optymizmem co do przyszłości pisma ;/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwicie się, że w badaniach wyszło że mało osób czyta wstępniak i magazyn więc je usunięto? Wy - grupa pisząca na forum czytająca wszystko od deski do deski jesteście w mniejszości, to chyba oczywiste. Większość opuszcza wstępniak. Myślicie, że obchodzi on kogoś kto kupił sobie CDA dla pełniaka? Na pewno też wielu regularnych albo przynajmniej w miarę regularnych czytelników go olewa. Ja osobiście zawsze go czytałem, magazyn też ale nie biadolę że pierwszy pomniejszono a drugi wywalono. Jest was kilku a krzyczycie za sto tysięcy osób tak jak było z większymi pudełkami na DVD. Były dobre ale zaczęło się narzekanie. Ci którym nie przeszkadzały po prostu się nie wypowiadali i przywrócono małe...

Sam osobiście wywaliłbym Freeware, Modulator, Reedycje, Konsole, gry na komórki, tipsy i może nawet dział sprzętowy. Mi też nie podoba się na przykład zwiększenie działu konsolowego. I co, mam przestać kupować CDA bo nie jest takie jak JA chcę? Obrażajcie się, nie kupujcie, dziesięć kopii numeru w tę czy w tamtą...

I jeszcze parę słów co do malkontentów "muszę ponarzekać na coś jak zwykle". Tym razem przyczepiliście się do odstających rogów w podkładce, że wam myszka się zaczepia o rogi czy coś. To te myszki macie z papieru? Bo u mnie normalnie przesuwając myszkę po podkładce róg opada pod wpływem ciężaru.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle, że Magazyn Majster ma się do kącika motoryzacji nijak.

No a zwiazek CDA z filmami, muzyką i książkami to zupeeeeelnie inna historia. :)

Ja tylko dodam, że Smuggler chyba 1000x mówił, że CDA to nie pismo o grach. To pismo DLA graczy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wy - grupa pisząca na forum czytająca wszystko od deski do deski jesteście w mniejszości, to chyba oczywiste. Większość opuszcza wstępniak. Myślicie, że obchodzi on kogoś kto kupił sobie CDA dla pełniaka? Na pewno też wielu regularnych albo przynajmniej w miarę regularnych czytelników go olewa.

Wielu nie czyta od dechy do dechy (w tym np. ja), ale wiesz... wstępniak, newsy7, recki, magazyn i AR (plus NL) zawsze... i zawsze zaczynałem od wstępniaka...

Jest was kilku a krzyczycie za sto tysięcy osób tak jak było z większymi pudełkami na DVD. Były dobre ale zaczęło się narzekanie. Ci którym nie przeszkadzały po prostu się nie wypowiadali i przywrócono małe...

Te "kilka osób" zapisało 17 stron... No rzeczywiście...

EDIT: I weź pod uwagę, że wielu jest takich, którzy się nie wypowiedzili, a też boleją nad wstępniakiem i magazynem (i jeszcze paroma innymi działami). Cześć pewnie napisze do AR (więc, możemy się spodziewać czegoś w tym klimacie w przyszłym AR), a część się wkurzy i 'zbuntuje'.

I co, mam przestać kupować CDA bo nie jest takie jak JA chcę? Obrażajcie się, nie kupujcie, dziesięć kopii numeru w tę czy w tamtą...

Bo to idzie źle... a Mac Abra zapowiedział, że "to i tak wierzchołek góry lodowej"... Powiedział też, że "będą to zmiany na lepsze, bo zainspirowane waszymi sugestiami" (czyli te badania fokusowe, gdzie za nas decyduja 'każuale")... Mieliśmy się nie bac... ale ja się boje... co to dalej bedzie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi też nie podoba się na przykład zwiększenie działu konsolowego. I co, mam przestać kupować CDA bo nie jest takie jak JA chcę? Obrażajcie się, nie kupujcie, dziesięć kopii numeru w tę czy w tamtą...

KAŻDY ma święte prawo do tego, by wydawać swoje pieniądze na co chce. Jeśli ktoś stwierdzi, że pismo nie odpowiada jego gustowi, to przestanie go kupować, bo... po prostu przestało mu się podobać. Co w tym dziwnego?

Ja tam brak wstępniaka przeboleje, brak magazynu przeboleje, ale dalszego rozrostu działu KONSOLE nie. Póki co są zapewnienia, że konsole nie będą już zwiększać swojej objętości, więc wszystko gra. Takie zmiany to zawsze balansowanie na cienkiej linie - jedni przyjdą, inni odejdą. Normalna kolej rzeczy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że każdy prawdziwy czytelnik CD-Action, właśnie od niego zaczynał lekturę pisma.

Rozwaliłeś mnie tym zdaniem. Czyli jeśli od kilku miesięcy mam gdzieś ten cały wstępniak, i nawet do niego nie zaglądałem, to nie jestem prawdziwym czytelnikiem? A czym się różni prawdziwy czytelnik od sztucznego? Doprawdy, wyborne :D

Na pewno też wielu regularnych albo przynajmniej w miarę regularnych czytelników go olewa.

Ja czytam CDA (z małymi przerwami) gdzieś od '99 roku (od numeru z Earth 2140). I już od kilku miesięcy do wstępniaka nie zaglądałem. Po co mają mnie irytować powtarzane z miesiąca na miesiąc frazy "jacy to nie jesteśmy rewelacyjni"...

Sam osobiście wywaliłbym Freeware, Modulator, Reedycje, Konsole, gry na komórki, tipsy i może nawet dział sprzętowy.

Dobrze gada. Każdy ma swoją wizję pisma, ale sukcesem jest znalezienie złotego środka, żeby każdy znalazł coś dla siebie. Też wywaliłbym Freeware, komórki czy Tipsy, a zamiast tego powiększył dział konsolowy o gry na konsole przenośne. Ale że tak nie będzie, to ciesze się z tego co mam. Dlaczego nie pójdziecie do konkurencji, skoro CDA tak bardzo robi was w balona (bo nie ma wstępniaka!! Koniec świata!!)

zawsze... i zawsze zaczynałem od wstępniaka...

Ale jak widać większość nie, i trzeba się z tym pogodzić.

Te "kilka osób" zapisało 17 stron... No rzeczywiście...

Tak z ciekawości, przeglądnij sobie ostatnie strony tego tematu. Tych wielce oszukanych brakiem wstępniaka użytkowników jest gdzieś koło 10/15 (nie chce mi się liczyć dokładnie). Teraz przyrównaj sobie tą liczbę do liczby samych forumowiczów (jakbyś nie mógł znaleźć: 61 772 zarejestrowanych, z czego tak +/- 20k aktywnych, na forum i w newsach ze strony). A to przyrównaj sobie do całej populacji kupujących, którzy nawet nie wiedzą że coś takiego jak forum istnieje. Dalej sądzisz że stanowicie - jak to ktoś napisał - "większość czytelników" którzy chcą powrotu tego bzdurnego wstępniaka? Bo ja nie sądzę.

KAŻDY ma święte prawo do tego, by wydawać swoje pieniądze na co chce. Jeśli ktoś stwierdzi, że pismo nie odpowiada jego gustowi, to przestanie go kupować, bo... po prostu przestało mu się podobać. Co w tym dziwnego?

Nic. Dziwne jest to że ktoś co miesiąc kupuje CDA, i co miesiąc pisze na forum jak to magazyn się stacza. A mimo to dalej kupuje. To jest dziwne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego nie pójdziecie do konkurencji, skoro CDA tak bardzo robi was w balona (bo nie ma wstępniaka!! Koniec świata!!)

Bo jej nie ma... Tzn na 'poziomie' nie ma...

Tak z ciekawości, przeglądnij sobie ostatnie strony tego tematu. Tych wielce oszukanych brakiem wstępniaka użytkowników jest gdzieś koło 10/15 (nie chce mi się liczyć dokładnie). Teraz przyrównaj sobie tą liczbę do liczby samych forumowiczów (jakbyś nie mógł znaleźć: 61 772 zarejestrowanych, z czego tak +/- 20k aktywnych, na forum i w newsach ze strony). A to przyrównaj sobie do całej populacji kupujących, którzy nawet nie wiedzą że coś takiego jak forum istnieje. Dalej sądzisz że stanowicie - jak to ktoś napisał - "większość czytelników" którzy chcą powrotu tego bzdurnego wstępniaka? Bo ja nie sądzę.

Nie wszyscy się wypowiadają. Słusznie musisz założyć, że sa tacy co neta nie mają, więc tu się nie wypowiedzą. Są tacy co tu nie zaglądają, są tacy, którym się tu nie chce wypowiedzieć, bo 'wiedzą, że to i tak nic nie zmieni'. Czyli jednak trochę się zbiera.

Poza tym zauważyłem, że w newsach też psioczą. Razem wiele wiecej niz 10/15 :)

Nic. Dziwne jest to że ktoś co miesiąc kupuje CDA, i co miesiąc pisze na forum jak to magazyn się stacza. A mimo to dalej kupuje. To jest dziwne.

W końcu przestanie. Czytelnik, który lubi CDA i czuje się z nim jakoś 'zwiazny' nie odejdzie po 1-2 numerach. Bo co to byłby z niego za Czytelnik (przez duże C)?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli te badania fokusowe, gdzie za nas decyduja 'każuale"

Tam byli rozni ludzie. I tacy, ktorzy CDA kupuja sporadycznie, i tacy, ktorzy czytaja je regularnie. Nie wiem skad wziales, ze badani byli tylko czytelnicy okazjonalni. Pewnie przyjales takie zalozenie, bo stanowilo wygodny podklad do jeczenia, zawodzenia i biadolenia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam byli rozni ludzie. I tacy, ktorzy CDA kupuja sporadycznie, i tacy, ktorzy czytaja je regularnie. Nie wiem skad wziales, ze badani byli tylko czytelnicy okazjonalni. Pewnie przyjales takie zalozenie, bo stanowilo wygodny podklad do jeczenia, zawodzenia i biadolenia.

No bardzo cie przepraszam, ale zdaje sie ze pisales(czy -liscie), ze my ('hardcorowcy') nie jestesmy na tyle obiektywni, bo jestesmy z czyms (znaczy jakims konkretnym dzialami, badz z calym pismem ogolnie) zwiazni, parafrazujac.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A możecie przedstawić wyniki badań/zdjęcia fusów/szklanej kuli? Bo nadal nikt ich nie przedstawił i tylko mówicie, że jest jak chcemy.

Obawiam sie, ze nie mozemy, bo wyniki badan sa objete tajemnica (m.in. po to, zeby konkurencja nie miala dostepu do czegos, za co nasze wydawnictwo zaplacilo bardzo duzo pieniedzy). Jesli cos sie w tej materii zmieni, to zapewne Smuggler da znac.

PS My tez bylismy nastawieni do tych badan bardzo sceptycznie. Tez uwazalismy, ze wybiora ludzi, ktorzy nie maja pojecia o CDA, przez co pismo ucierpi. Okazalo sie jednak, ze wyniki badan (opracowanie na ponad 100 stron, o ile pamietam, a czytalem od deski do deski) zawieraja cenne wskazowki. Po prostu wyluzujcie i poczekajcie troche, az przeprowadzimy wszystkie zmiany, jakie chcemy przeprowadzic.

No bardzo cie przepraszam, ale zdaje sie ze pisales(czy -liscie), ze my ('hardcorowcy') nie jestesmy na tyle obiektywni, bo jestesmy z czyms (znaczy jakims konkretnym dzialami, badz z calym pismem ogolnie) zwiazni, parafrazujac.

I z tego wywnioskowales, ze opieramy sie TYLKO na zdaniu czytelnikow okazjonalnych? Po pierwsze - nie miej nas za idiotow. Po drugie - Twoje dziwne nadinterpretacje powodowane checia marudzenia to jest Twoj problem, nie nasz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wszyscy się wypowiadają. Słusznie musisz założyć, że sa tacy co neta nie mają, więc tu się nie wypowiedzą. Są tacy co tu nie zaglądają, są tacy, którym się tu nie chce wypowiedzieć, bo 'wiedzą, że to i tak nic nie zmieni'. Czyli jednak trochę się zbiera.

Masz trochę racji, z tym że jest to typowe gdybanie "co by było gdyby". Równie dobrze ja mogę powiedzieć że większości się takie zmiany podobają, że nie widzą potrzeby komentowania zmian, które ich zdaniem są dobre, czy są zirytowani tym co się dzieje w tym temacie (czyt. wieczna jazda i czepianie się wszelakich zmian nim w ogóle zdążą się usadowić w piśmie). Przyznasz chyba że profesjonalne badania (takie jak np. focus) dość lepiej odzwierciedlają stan rzeczy niż takie przepychanki słowne na forum czy poprzez maile.

Poza tym zauważyłem, że w newsach też psioczą. Razem wiele wiecej niz 10/15

Ale też sporo osób nie ma nic przeciwko zmianom. Więc się równoważy :P

A możecie przedstawić wyniki badań/zdjęcia fusów/szklanej kuli?

Podejrzewam że za przedstawienie takich wyników szerszej publiczności mogłoby być katastrofalne w skutkach dla tego co je przedstawi. Słyszałeś o czymś takim jak tajemnica zawodowa?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A możecie przedstawić wyniki badań/zdjęcia fusów/szklanej kuli?

Podejrzewam że za przedstawienie takich wyników szerszej publiczności mogłoby być katastrofalne w skutkach dla tego co je przedstawi. Słyszałeś o czymś takim jak tajemnica zawodowa?

b3rt ja mam taką prośbę... Cytuj tak, żeby każdy wiedział co kto napisał... bo np. ten fragment, który zacytowałeś nie odnosi się do mnie, ale można miec takie wrażenie, bo dwa poprzednie cytaty to już tak, odnosza się do mojej wypowiedzi... A nie jestem głupcem, który nie wie jakie konsekwencje może mieć ujawnienie wyników badań... :) ok?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tej, B3rt, zauważ proszę, że to co piszę ja i inni z obozu "przywrócić magazyn i wstępniak" to nie osoby które chcą tu nie wiadomo jak Was (z obozu "mam to gdzieś") zbluzgać, tylko chcemy dowiedzieć się dlaczego usuwa się coś, co było ŚWIETNE. Ja też wydałem już kupę kasy na CD-A, ale tu nie o kasę chodzi i jeśli możesz, oszczędź sobie słowa, że mamy wynieść się do konkurencji, pismo tworzymy także my*, czytelnicy, więc jeśli mamy taką możliwość, wyrażamy swoje zdanie, bo to od nas zależy jakie będzie ono w przyszłości.

No i jeszcze wrzucacie nas do jednego worka z osobami które narzekają na podkładkę, no proszę, gdzie ja np. takie coś napisałem. CD-A uważam za najlepsze pismo DLA GRACZY i chciałbym aby było takie jakim je polubiłem, pismem dla graczy którzy mają różne zainteresowania.

*Nie wiem jak możecie to odebrać, dla mnie słowa "będą to zmiany na lepsze, gdyż zainspirowane Waszymi sugestiami" rozumiem jako "od Was zależy jak wyglądać będzie pismo".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KAŻDY ma święte prawo do tego, by wydawać swoje pieniądze na co chce. Jeśli ktoś stwierdzi, że pismo nie odpowiada jego gustowi, to przestanie go kupować, bo... po prostu przestało mu się podobać. Co w tym dziwnego?

Nic. Dziwne jest to że ktoś co miesiąc kupuje CDA, i co miesiąc pisze na forum jak to magazyn się stacza. A mimo to dalej kupuje. To jest dziwne.

Celna uwaga. Polać mu za to! :):soczek:

Poza tym: co chwilę pojawia się tu argument: "CDA miało być pismem dla graczy a nie o grach" czy banał w postaci "gracze przecież nie interesują się jedynie grami". W takim razie niech do CDA dołożą z powrotem Magazyn, do tego niech powstanie dział o gotowaniu, polityce, modelarstwie, mandze/anime, modzie, sztukach walki, militariach, kilka krzyżówek, sudoku, coś tam z origami, "zrób to sam", kącik o "Housie" a najlepiej to jeszcze niech dadzą co miesięczną rozkładówkę z gołą babką (i facetem - dziewczyny przecież też są graczami), etc. No co? Przecież to są przykłady materii, którymi może interesować się potencjalny gracz. W ten sposób powstałoby pismo o wszystkim a jednocześnie o niczym, a wiadomo, że "jak coś jest od wszystkiego, to jest do niczego". Kiedyś istniało właśnie podobne pismo: nazywało się "Secret Service". W pewnym momencie owy miesięcznik poruszał całą masę wątków pobocznych, np. właśnie o Mandze, o "X-Files" czy o "Star Wars" (plus komiksy, rysunki graczy, konsole i inne duperele). Drugi przykład: "Reset" - założony przez "renegatów" z Secret Service. Tutaj było podobnie: dział pt. "Odloty", który był niczym studnia bez dna - opisy kapel muzycznych, snów, zjawisk paranormalnych i innych, osobny dział o filmie, dział z opowiadaniami (redaktorzy przedstawiali opisy swoich eskapad np. z wypadu na ryby), do tego dziwaczne, kilku stronicowe komiksy etc.

A gdzie teraz są te pisma?

Doskonale rozumiem, że swoimi zainteresowaniami można obdarzyć nie tylko gry. Jednak z drugiej strony nie należy oczekiwać od pisma, w tym przypadku od CDA, że redakcja pod własnym szyldem, będzie starała się wstrzelić w niemal wszystkie możliwe płaszczyzny zainteresowań swoich czytelników-graczy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym co mówisz Ferrou, jest trochę racji. Jednak pamiętaj, że Magazyn był przez jakiś czas częścią CDA. I swego czasu był broniony przez Smugglera. :) Więc jeżeli chcesz obalić czyjś pogląd, to nie rób sztuczki ze skrajnościami, bo niewielu się na to łapie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Numer całkiem niezły. Dziwi mnie od dawna tylko konfigurator live. Pomysł jest rewelacyjny, ale czemu tą tabelę umieszcza się tak rzadko? Przy recenzjach największych hitów, nie ma konfiguratora, a szkoda:/

Podkładka to sprawdzony już dobry i sprawdzony pomysł, bardzo przydaje się mojej siostrze;) Ze starterem i kartą jeszcze nic nie robiłem. Płyty jeszcze nie sprawdzałem, może w święta pogram tego DMC4.

Martwi mnie tylko powolna utrata 'tego czegoś'. Brakuje coraz bardziej niektórych redaktorów (np. Eld). NL w tym numerze słabe. W AR spadek formy Smugglera;) Nie zmienia to faktu, że nadal uwielbiam czytać całe CDA od deski do deski, chociaż mam świadomość, że nie kupię żadnych gier;D -> Czytanie samo w sobie jest przyjemne jak było i za to oklaski.

Edit jeszcze-> zapomniałem dodać, że brakuje mi bardzo wstępniaka. Szukałem go dobre parę minut a jak zobaczyłem tą rameczkę to przekręciłem stronę żeby się nie denerwować.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Numer całkiem niezły. Dziwi mnie od dawna tylko konfigurator live. Pomysł jest rewelacyjny, ale czemu tą tabelę umieszcza się tak rzadko? Przy recenzjach największych hitów, nie ma konfiguratora, a szkoda:/

Tlumaczylismy to juz wielokrotnie. Zreszta wystarczy chwile pomyslec, zeby rozgryzc te "zagadke". Nie wszystkie gry da sie przetestowac. Co jesli np. dostajemy do recenzji egzemplarz gry, ktory mozna aktywowac tylko 3 razy? Instaluje ją recenzent i pozostaja tylko dwie aktywacje - nie wystarczy do zrobienia testow.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Numer nawet niezy, ale ta podkładka pod mysz trochę... taka chińska :/ O tym, że kiku miesięcy mi brakuje, a inne są zdublowane to juz pominę... A poza tym mousepad jest tak pofalowany na górze od kleju, że w ogóle nie mogę na nim myszki poruszać... Da radę go wymienić? Co muszę zrobić?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

b3rt ja mam taką prośbę... Cytuj tak, żeby każdy wiedział co kto napisał...

Jest z tym trochę roboty, bo wpisuje tagi ręcznie, a nie przez opcję cytuj. Ale postaram się, jeśli faktycznie jest to takim problemem.

Tej, B3rt

Na "tej" to tramwaj staje. Trochę kultury :/

chcemy dowiedzieć się dlaczego usuwa się coś, co było ŚWIETNE

No to się dowiedzieliście od CormaC'a, kilka stron temu. Większa liczba osób uznała te działy za niepotrzebne. Tyle że wy, zapatrzeni we własne przyzwyczajenia i oczekiwania nie jesteście chyba w stanie dostrzec że prócz was istnieje inna grupa (jak widać większa, bądź potencjalnie większa) która ma inne zdanie na temat tych działów.

z obozu "mam to gdzieś"

Wróć! Nigdzie nie powiedziałem że mam to gdzieś. Również nie podoba mi się fakt usunięcia Magazynu, z tym że jestem w stanie pogodzić się z faktem że jestem w mniejszości. Nie podobał się, trudno. Inna sprawa z Wstępniakiem, bo już dawno uważałem że powinien zostać usunięty...

jeśli możesz, oszczędź sobie słowa, że mamy wynieść się do konkurencji,

Nie przypomina sobie żebym kazał wam "wynosić się do konkurencji". A nawet jak coś takiego napisałem, to źle to zostało odebrane. Chodzi mi bardziej o to, że dziwi mnie fakt kupowania czegoś, co nie spełnia moich oczekiwań. Chyba że kupujecie po to, żeby było na co ponarzekać. To już inna rzecz.

pismo tworzymy także my*, czytelnicy

Wnioskując po waszych wypowiedziach, zdanie to powinno brzmieć "my, forumowicze, kupujący CDA od kilku lat, co miesiąc". Bo forumowicze to dość niewielki procent rzeczywistych czytelników. Chyba że zaczniesz dzielić czytelników na lepszych i gorszych, chociaż to byłoby co najmniej głupie.

Nie wiem jak możecie to odebrać, dla mnie słowa "będą to zmiany na lepsze, gdyż zainspirowane Waszymi sugestiami" rozumiem jako "od Was zależy jak wyglądać będzie pismo".

Waszymi, czyli wszystkich czytelników, a nie małego odsetka forumowiczów którym się nie podoba brak wstępniaka.

Magazyn był przez jakiś czas częścią CDA

Dość krótko był jego częścią. Sporo działów z CDA już odpadło (Kursy np. programowania, Scena, Star Wars itd.), i sądzę że jeszcze wiele odpadnie. Normalna kolej rzeczy, nie wiem skąd aż taki odzew na brak tego Magazynu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym co mówisz Ferrou, jest trochę racji. Jednak pamiętaj, że Magazyn był przez jakiś czas częścią CDA. I swego czasu był broniony przez Smugglera. :) Więc jeżeli chcesz obalić czyjś pogląd, to nie rób sztuczki ze skrajnościami, bo niewielu się na to łapie.

Daleki jestem od obalania czyiś i jakichkolwiek poglądów. Jednak masz rację - podałem nieco skrajne przykład - jednak jak najbardziej prawdziwe (to żadna sztuczka) i obrazujące co może stać się z pismem o grach, jeśli na jego łamach zacznie się poruszać tematykę nie mającą żadnego związku z jego podstawowym założeniem. Reasumując: po prostu czytając tutaj kolejne wpisy, odnoszę wrażenie (być może mylne), że te całe dwie strony "Magazynu", stanowiły integralną część całego miesięcznika, bez których owy stał nie warty funta kłaków.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...