Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Smuggler

CDA 12/2009 zawartość

Polecane posty

Taa - życie :) Za wysokie mniemanie o sobie?

To jest grunt pod przyszłą dyskusje, bo zmiany jakie zachodzą raczej na pewno nie skończą się na tym numerze. Argumentów za przywróceniem starego CDA (co jest oczywiście niemożliwe, ale pokrzyczeć można) będzie przybywać. Więc za miesiąc, gdy np. dział konsole zostanie zintegrowany z recenzjami ludzie będą narzekać na brak Magazynu i zintegrowanie działu konsolowego :)

@Up - niespodzianka - stare działy odchodzą, a nowych nie widać :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehm, bo badania prawdę Ci powiedzą :tongue: .

CYTAT(Mycota)

chcemy dowiedzieć się dlaczego usuwa się coś, co było ŚWIETNE

No to się dowiedzieliście od CormaC'a, kilka stron temu. Większa liczba osób uznała te działy za niepotrzebne. Tyle że wy, zapatrzeni we własne przyzwyczajenia i oczekiwania nie jesteście chyba w stanie dostrzec że prócz was istnieje inna grupa (jak widać większa, bądź potencjalnie większa) która ma inne zdanie na temat tych działów.

Problem w tym, że ja po przeczytaniu całego tematu, dałbym sobie rękę uciąć, że procent ludzi którzy piszą "przywrócić magazyn i wstępniak" jest znacznie większy. Tak, "zapatrzeni we własne przyzwyczajenia i oczekiwania" durni i zawistni zapomniałeś dodać :wink: .

CYTAT(Mycota)

jeśli możesz, oszczędź sobie słowa, że mamy wynieść się do konkurencji,

Nie przypomina sobie żebym kazał wam "wynosić się do konkurencji". A nawet jak coś takiego napisałem, to źle to zostało odebrane. Chodzi mi bardziej o to, że dziwi mnie fakt kupowania czegoś, co nie spełnia moich oczekiwań. Chyba że kupujecie po to, żeby było na co ponarzekać. To już inna rzecz.

Skąd w ogóle pomysł, że kupuję CD-A tylko dla wstępniaka i magazynu? Po prostu, jak na stacji dostaję punkty za zatankowanie, to za następne tankowanie także chciałbym je otrzymać.

CYTAT(Mycota)

pismo tworzymy także my*, czytelnicy

Wnioskując po waszych wypowiedziach, zdanie to powinno brzmieć "my, forumowicze, kupujący CDA od kilku lat, co miesiąc". Bo forumowicze to dość niewielki procent rzeczywistych czytelników. Chyba że zaczniesz dzielić czytelników na lepszych i gorszych, chociaż to byłoby co najmniej głupie.

Broń Cię panie Boże, nikogo nie chciałbym dzielić bo nikt nie ma takiego prawa, jednak zdanie każdego czytelnika powinno się liczyć, także i tego z forum. Być może dobrym rozwiązaniem był by konkurs pod tytułem "Podoba Ci się wstępniak?" czy też "Podoba Ci się magazyn?", wtedy każdy mógłby oddać swój głos. Nigdzie się przecież nie śpieszymy i z numeru na numer nie trzeba niczego usuwać, dla mnie mogłaby być opisywana nawet jedna książka i jeden film na numer.

Normalna kolej rzeczy, nie wiem skąd aż taki odzew na brak tego Magazynu

Widzisz? Sam to zauważyłeś.

Żeby nie było, że dopasowuje się do reszty bo tak jest fajnie, jestem za magazynem, a wstępniak jest mi obojętny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż...

Wstępniaka zbytnio nie żałuje bo nie czytałem (przynajmniej w całości) :P. Ale usunięcie Magazynu to moim zdaniem bardzo zły pomysł :(.

Recenzje przeczytałem juz w 57,3% :P, świetne jak zwykle. Rozczarował mnie Zew Prypeci, wietrzyłem w nim absolutny Hit i min 9+/10. Za to pozytywnie mnie zaskoczyła, o dziwo, recezja Forza Motorsport 3. Skoro godna konkurencja dla GT jest możliwa, to może jednak zobaczymy w końcu kiedyś setki samochodów w grze na PC? :P

Pełna wersja w postaci DMC4 mnie ucieszyła, tylko że pewnie będę musiał kupić do tego pada?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym, że ja po przeczytaniu całego tematu, dałbym sobie rękę uciąć, że procent ludzi którzy piszą "przywrócić magazyn i wstępniak" jest znacznie większy.

Większy od? Reszty forumowiczów? Reszty czytelników? Nie zapominaj że poza forum jest ogromna liczba czytelników (nawet "niedzielnych"), których zdania nie znamy. A po samym tym temacie (i newsach) wnioskuje że co najwyżej znikomej części forumowiczów przeszkadza zniknięcie tych działów. Że nie wspomnę o reszcie kupujących. Więc z tym "większym procentem" bym się tak nie zapędzał.

durni i zawistni zapomniałeś dodać

Nawet tak nie pomyślałem, ale skoro już wspomniałeś :)

Skąd w ogóle pomysł, że kupuję CD-A tylko dla wstępniaka i magazynu?

Przeczytaj ostatnie strony tego tematu to się dowiesz. Bo od kilku postów tak narzekacie na ten wstępniak i magazyn, jakby z tego powodu pismo miało zbankrutować. Nie wiem, może źle kojarzę fakty, ale opieram się na tym co mam napisane.

Po prostu, jak na stacji dostaję punkty za zatankowanie, to za następne tankowanie także chciałbym je otrzymać.

Porównanie całkowicie nietrafione i niepasujące do sytuacji. To wygląda bardziej tak, jakby grupa ludzi zamawiała obiad w restauracji. Przez dwa lata do obiadu dodawane było ciacho, co nie podobało się sporej części klientów (wnioskując po badaniach). Kucharze więc zmienili menu, zabrali ciacho, zamiast tego dając herbatę. Nie podoba się to jednak tym co byli przyzwyczajeni do ciacha. I teraz jak tu pogodzić te dwie grupy? Wiem że przykład równie beznadziejny, ale jakoś nie mam dzisiaj weny do historyjek :laugh:

Być może dobrym rozwiązaniem był by konkurs pod tytułem "Podoba Ci się wstępniak?" czy też "Podoba Ci się magazyn?", wtedy każdy mógłby oddać swój głos.

I gdzie zrobić ten konkurs? Na stronie? A co z tymi co nie mają internetu, bądź nie wiedzą o portalu CDA? To może przez SMS? Ale co z tymi co nie mają telefonów? Poczta? Sądzę że fatyga wybrania się na pocztę i kupienia znaczków sprawiłaby że odzew byłby niewielki. Do tego w przypadku takich głosowań łatwo o oszustwa, więc pomysł IMO jak najbardziej odpada.

Skoro ich nie czytają, to dlaczego aż tak przeszkadzają im te działy?

A kto powiedział że to czytelnicy usunęli te działy. Według badań nie były za bardzo czytane, więc zostały usunięte. Po co hodować krowę która nie daje mleka? Zamiast tego można to miejsce zagospodarować lepiej. Ale jak się wszystkie pomysły skreśla na starcie, to wypadałoby żadnych zmian nie wprowadzać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam w sumie źle nie oceniam tego numeru. Co prawda DMC4 nie chodzi mi ;) Podkładka jest trochę wygięta (ale próby wyprostowania trwają) i widać, że jest więcej reklam. Wstępniak zabolał ze taki krótki. Jak otworzyłem czasopismo to wpierw nie mogłem go znaleźć. "Magazynu" baardzo szkoda :/ Na razie więcej się nie wypowiadam bo nie zdążyłem dokończyć czytania całości ;)

Ale już widziałem, że podpisy pod screenami w NL nadal są :/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@b3rt, tym przykładem z restauracją sam sobie srzelasz gola. Jakby mi ktoś wycioł podobny numer (a bywało tak niestety), to poczułbym się oszukany - pomyślałbym, że dopuki pracowali na swoją markę to dbali o klienta, a jak już "złapali" stałych klientów, to mogą dać se luz. Przykładów mógłbym podać kilka, ale nie o tym ten temat. Twoja "herbata' nijak ma się do "ciacha". Podobne odczucia ma pewna grupa czytelników. Jaka to grupa? Tego nie wiem.

Co do tyvh badań i NIBY większości co to zdecydowała jak ma wyglądać CDA, to jestem nagatywnie nastawiony. Generalnie to jestem negatywnie do demokracji nastawiony, bo kto powiedział, że większość ma rację. Czy stado owiec jest mądrzejsze od bacy? Czy klasa uczniów wie więcej niż nauczyciel? Zwykle nie. Dlatego uważam, że to nie większość powinna podejmować decyzje. Niestety w biznesie liczy się tylko jedno - kasa, kasa i jeszcze raz sprzedaż. Trudno mieć Wam taki stan rzeczy za złe, ale ... No właśnie, czy nie warto trzymać się swoich przekonań. Woemy, że przynajmniej część z Was, redaktorów, chciałaby pozostawić wspominany już Magazyn.

Nietety większość, zapewne, i tak kupuje Was za pełniaki. Najlepsze byłby, dla mnie, dwa magazyny - CDA bez płyty za powiedzmy 9,90zł i drugie CDA zpłytą i jakąś broszurką z opisem pełniaków zamiast gazety za... niech będzie 9,90zł. Dla mnie byłoby to najlepsze bo miałbym tylko gazetę, a resztę mógłbym olać. No i samo CDA nie byłoby uzaleznione od "małomądrych". Niestety to utopia...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z Draagnipurem. Te zmiany to swego rodzaju każualizacja CDA. Krótki wstępniak co by się nie zmęczyć czytaniem już na początku :P Niestety nie brałem udziału w sondzie, więc nie mam nic do gadania.

PS

Widzę oczyma wyobraźni redaktorów CDA ankietujących przed przedszkolami i szkołami podstawowymi. :smile:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja was nie rozumiem. Przez dość długi czas (ponad rok?) publikowaliście Magazyn, i wszystko było ok. Teraz piszecie, że bardzo żałujecie, że musieliście go wycofać...

A w tej chwili Cormac zaczyna sapać, że "Co ma piernik do wiatraka?". NO SUPER! Skoro filmy i książki nie mają nic wspólnego z grami, to po co publikowaliście ten dział przez tak długi czas?!

Dlatego, ze NAM si WYDAWALO, ze to fajny pomysl. Wyniki badan wskazuja, ze moze i fajny ale dla niezbyt duzej czesci czytelnikow, reszta ma go kompletnie gdzies.

Jednak chyba coś w tym jest, prawda? Możesz już cormacu przestać tak głupio się bronić, i po prostu powiedzieć, że usunęliście ten dział pod publiczkę, żeby pismo lepiej się sprzedawało. Badania prawdę ci powiedzą...

Zdradze ci straszliwa tajemnice - juz to pare razy powiedzielismy: ze wywalilsmy go (z bolem serca) wlasnie na podst. badan - czyli pod publiczke. Czyli po to, zeby CDA sie lepiej sprzedawalo. Bo jesli ci sie wydaje, ze robimy wszystko, zeby CDA bylo BARDZO ambitnym (ale kiepsko sprzedajacym sie) pismem dla WYBRANCOW, to sie cholernie mylisz. CDA ma sie dobrze sprzedawac, bo wydawnictwo nie wydaje go po to, zeby do niego dokladac albo na nim nie zarabiac. Smutne? Ale prawdziwe. Kazde pismo w Polsce, jesli nie ma rzadowej dotacji, albo jest z zalozenia deficytowe, robi wszystko by sie JAK NAJLEPIEJ sprzedawac. My tez.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smuggler swoimi słowami właśnie zdruzgotał niektórych forumowiczów, bo dowiedzieli się strasznej prawdy :] Coś jak Św. Mikołaj nie istnieje. Tak naprawdę, to brakuje mi jedynie Magazynu, ale trudno, nie ma to nie ma. Przyzwyczaić się trzeba i czekać na nowości które niedługo będą wprowadzone.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie wycięcie wstępniaka, magazynu, życia w sieci, trendów, recenzji gier na komórki, darmowych perełek, reedycji, modulatora to dość duża strata, ponieważ kupując CDA czytam głównie wszystko "dookoła", a same recenzje czy zapowiedzi tylko wybranych gier.

A przy okazji: co z Tipsami? Tak dużo ludzi je czyta?

Ale z drugiej strony jako, że kupując CDA czytam głównie wszystko "dookoła", a same recenzje czy zapowiedzi tylko wybranych gier, spodobało mi się poszerzenie działów nowinek (z 4 stron do 6). Zawsze znajdzie się jakiś plus :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie rozumiem, jak aż tak strasznie można ubolewać nad tymi zmianami. Wstępniaka, owszem, miło się czytało, ale można bez niego żyć. A Magazyn - o tym wszystkim możecie poczytać na każdym onecie, wp czy innym portalu. A tak się tym przejmujecie, jakby ktoś zadał wam przysłowiowy cios w plecy. Przecież pierwsze na co patrzycie zaraz po zakupie magazynu to spis treści (no może rzeczywiście na początku był wstępniak), najważniejsze recenzje, AR, NL - a nie to jaką książkę właśnie przeczytali redaktorzy z CDA. A tego wszystkiego nie straciliście, a nawet macie tego jeszcze więcej. Czy należy więc narzekać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie rozumiem, jak aż tak strasznie można ubolewać nad tymi zmianami. Wstępniaka, owszem, miło się czytało, ale można bez niego żyć. A Magazyn - o tym wszystkim możecie poczytać na każdym onecie, wp czy innym portalu. A tak się tym przejmujecie, jakby ktoś zadał wam przysłowiowy cios w plecy. Przecież pierwsze na co patrzycie zaraz po zakupie magazynu to spis treści (no może rzeczywiście na początku był wstępniak), najważniejsze recenzje, AR, NL - a nie to jaką książkę właśnie przeczytali redaktorzy z CDA. A tego wszystkiego nie straciliście, a nawet macie tego jeszcze więcej. Czy należy więc narzekać.

Można w necie poczytać. Można na forum redaktorów zapytać, ale to nie jest to samo. Zawsze lepiej mieć coś na papierze- to jest moje zdanie. Mam pytanie odnośnie popisów w Na Luzie (SUPER SĄ ): kto je redaguje ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Magazyn - o tym wszystkim możecie poczytać na każdym onecie, wp czy innym portalu.

nie chce się czepiać ale Twoje argumenty mało mnie przekonują. Teksty z NL, newsy, a nawet (jak by się uprzeć) recenzje można znaleźć w necie.

Przecież pierwsze na co patrzycie zaraz po zakupie magazynu to spis treści (no może rzeczywiście na początku był wstępniak), najważniejsze recenzje, AR, NL - a nie to jaką książkę właśnie przeczytali redaktorzy z CDA.

o_O skąd wiedziałeś?! Ty masz swoje przyzwyczajenia, ja swoje, sorry

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie rozumiem, jak aż tak strasznie można ubolewać nad tymi zmianami. Wstępniaka, owszem, miło się czytało, ale można bez niego żyć.

Nie no, jasne. Da się żyć. Przecież nikt sobie życia nie odbierze. Ale to jest tak: masz swoje ulubione pismo. Kupujesz systematycznie (albo trochę mniej, ale jednak) lubisz sobie poczytać to, to i to (bo przecież co i ile przeczytasz to już od Ciebie zależy), a jak nie lubisz np. Freeware to nie czytasz, ale lubi ktoś inny, wiec sie nie czepiasz. jest status quo zachowany. peace, wszyscy żyją spokojnie i amen. W momencie w którym z pisma jest wypieprzany dział x,y,z (który tak się składa ty i inni akurat lubicie najbardziej, albo przynajmniej bardzo), a zostają te, których ty NIE lubisz to trafia cie jasny szlag. I już jest po statusie quo. Ty ubolewasz, nic z tym nie zrobisz, bo 'większość' tego nie lubi, a jak wiadomo 'wiekszosc ma racje' (podobało mi się to porównanie z bacą i owcami...)... i co teraz? Przestać kupować ulubione pismo? Raz kozie śmierć!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...