Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Smuggler

CDA 12/2009 zawartość

Polecane posty

@SimonStrom

Wiesz, podejrzewam, że to nie raczej kwestia tego, czy tipsy ktoś czyta, czy nie, co wyboru pomiędzy zawartością, którą można/warto zostawić, a której zostawiać nie ma sensu, bo można to iejsce lepiej zagospodarować. Miejsce akurat po tipsach jest mało atrakcyjne i chyba dlatego się ostały. No i jest jeszcze jedna kwestia. Żadne badania nie zastąpią wizji czasopisma, można się nimi sugerować przy układaniu ramówki czasopisma. Mogą tylko dostarczyć argumentacji dla tego typu decyzji i CormaC wyraźnie sugerował, że właśnie tak nastąpiło. A tu prawda jest taka, że ani demokracja, ani sztywne wyniki badań nie pomogą. Większości statystycznej nikt nie dogodzi, bo ona nie istnieje. Istnieją raczej zróżnicowane typy czytelników, którzy jedne rzeczy wolą, a drugie mniej. Sztuka polega na tym, żeby to wyważyć i ułożyć taką ramówkę, w której każdy znajdzie dla siebie jak najwięcej interesujących elementów. Ktoś może olewać konsole, ale czytać dział sprzętowy etc. Ważne, żeby dla każdego czytelnika elementów interesujących było więcej od tych obojętnych. Dlatego też w czasopiśmie jest i powinno być też miejsce na działy bardziej niszowe typu Magazyn. W myśl zasady, że skoro największa grupa czytelników uzna dla przykładu ok 70% objętości pisma za interesującą, to należy się upewnić, że pozostałe 30% będzie wykorzystane na treści, które przypadną do gustu pozostałym typom czytelników tak, aby idealnie każda podgrupa mogła ocenić przynajmniej połowę czasopisma za interesującą z ich punktu widzenia. Redakcja widocznie uznała, że Magazyn i wstępniak spełnią się w tej roli gorzej, niż powiększone niusy i recenzji gier konsolowych. Teraz musi ocenić, czy wprowadzone zmiany przyniosły zamierzony efekt, czy nie... Dajmy im ten czas, jeśli pomysł rzeczywiście okaże się chybiony, to może wrócą do status quo ante ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem z tymi wszystkimi badaniami, ankietami i ogólnym zapoznaniem potrzeb rynku, zawsze jest taki sam. Wyłania się z nich obraz czego chce WIĘKSZOŚĆ.

Tylko teraz musicie sobie postawić pytanie:

Czy chcecie iść w kierunku przypodobaniu się WIEKSZOŚCI??

Czy bardziej zależy wam na starej klienteli, która ceni CDA własnie za to jakim jest (a raczej było)??

Weźcie pod uwagę, że:

To właśnie większość lubi "Taniec z Gwiazdami", "Jak oni skakają", "Gwiazdy na lodzie" itp

Większość przedkłada "Klan" , "Barwy Szczęścia", czy inne "Złotopolskie" ponad ambitniejsze filmy.

Twórcy disco-polo, też mówili, że odpowiadają na potrzeby rynku.

Producenci gier, też stawiają na tytuły casualowe, bo w nie zagra większa ilość osób, niż w bardziej skomplikowane gry.

I tak w CDA najpierw "dział konsolowy", następnie "gry na komórkę" , a jak się okaże, że właścicieli konsol jest dwukrotnie więcej niż pecetów, to wtedy (zgodnie z zapotrzebowaniem rynku) recenzje gier konsolowych będą zajmowały dwukrotnie więcej miejsca niż pecetowych.

Dział "książki" też wywaliliście, bo większość nie chciała. Obawiam się że TA WIĘKSZOŚĆ w ogóle nie czyta książek.

Dla mnie idealne byłoby, gdybyście szli bardziej w stronę pisma FANTASY, które było zdaje się pod waszym patronatem i niestety upadło. Była próba reaktywacji, ale na DZIEŃ DOBRY zażyczyli sobie 20 zł za pierwszy numer. Kupiłem i czekałem na drugi (w końcu CDA też kosztował 20 zł), jednak się nigdy nie pojawił.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko teraz musicie sobie postawić pytanie:

Czy chcecie iść w kierunku przypodobaniu się WIEKSZOŚCI??

Czy bardziej zależy wam na starej klienteli, która ceni CDA własnie za to jakim jest (a raczej było)??

I tak i tak trzeba się zmieniać. Stara klientela szybko wyrasta i zmienia swoje zainteresowania.

Producenci gier, też stawiają na tytuły casualowe, bo w nie zagra większa ilość osób, niż w bardziej skomplikowane gry.

Czy to jest nielogiczne/złe/naganne?

I tak w CDA najpierw "dział konsolowy", następnie "gry na komórkę" , a jak się okaże, że właścicieli konsol jest dwukrotnie więcej niż pecetów, to wtedy (zgodnie z zapotrzebowaniem rynku) recenzje gier konsolowych będą zajmowały dwukrotnie więcej miejsca niż pecetowych.

Rozumowanie prawidłowe, aczkolwiek mam nadzieję, że nie wieszczysz.

Dla mnie idealne byłoby, gdybyście szli bardziej w stronę pisma FANTASY, które było zdaje się pod waszym patronatem i niestety upadło.

Auć. No cóż, mimo wszystko dzięki za życzenia... ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem z tymi wszystkimi badaniami, ankietami i ogólnym zapoznaniem potrzeb rynku, zawsze jest taki sam. Wyłania się z nich obraz czego chce WIĘKSZOŚĆ.

Tylko teraz musicie sobie postawić pytanie:

Czy chcecie iść w kierunku przypodobaniu się WIEKSZOŚCI??

Czy bardziej zależy wam na starej klienteli, która ceni CDA własnie za to jakim jest (a raczej było)??

Zakladasz wiec, ze stara czesc klienteli to nie jest wiekszosc? Otoz prawda jest taka, ze spora czesc czytelnikow wczesniej czy pozniej z pisma wyrasta - na tym przejechal sie Gambler IMO. Dlatego nie warto bardzo trzymac sie jednej stalej grupy, bo oni i tak za jakis czas powiedza "no wiecie, ale studia, rodzina, kredyty. Nie mam kasy, nie mam czasu, zreszta gry jakby mnie ostatnio nudza... Sorry.

Weźcie pod uwagę, że:

To właśnie większość lubi "Taniec z Gwiazdami", "Jak oni skakają", "Gwiazdy na lodzie" itp.

>>>I dlatego w TV sporo takich programow.

Większość przedkłada "Klan" , "Barwy Szczęścia", czy inne "Złotopolskie" ponad ambitniejsze filmy.

>>>I dlatego ambitne filmy masz po 23...

Twórcy disco-polo, też mówili, że odpowiadają na potrzeby rynku.

>>>I sprzedawali miliony plyt.

Producenci gier, też stawiają na tytuły casualowe, bo w nie zagra większa ilość osób, niż w bardziej skomplikowane gry.

>>>Bo wola sprzedac 1 mln niz 100.000 egz.

I tak w CDA najpierw "dział konsolowy", następnie "gry na komórkę" , a jak się okaże, że właścicieli konsol jest dwukrotnie więcej niż pecetów, to wtedy (zgodnie z zapotrzebowaniem rynku) recenzje gier konsolowych będą zajmowały dwukrotnie więcej miejsca niż pecetowych.

>>>Raczej watpie, aczkowiek za pare lat, jesli nie bedzie w co grac na PC?

Dział "książki" też wywaliliście, bo większość nie chciała. Obawiam się że TA WIĘKSZOŚĆ w ogóle nie czyta książek.

>>>Czyta, bo czyta CDA. Tyle ze sygnal jest czytelny "chcemy zebyscie pisali o grach, nie interesuje nas co myslicie o jakiejs ksiazce".

Dla mnie idealne byłoby, gdybyście szli bardziej w stronę pisma FANTASY, które było zdaje się pod waszym patronatem i niestety upadło.

>>>No wlasnie, olac wiekszosc, ja lubie elfy to dajcie wiecej o elfach i smokach. :) A zamiast gier dawajcie opowiadania na cover DVD?

Nie chce mi się wierzyć, że więcej czytelników czyta tipsy niż wstępniak. Porażka.

Tipsow tez niespecjalnie, wiec znikna niedlugo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość eldragon93

Nie do wiary... Ile można narzekać na CDA??? Jakby miało to cokolwiek zmienić... Jak nie czytacie niektórych działów, to ich nie będzie... Proste...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Producenci gier, też stawiają na tytuły casualowe, bo w nie zagra większa ilość osób, niż w bardziej skomplikowane gry.

Czy to jest nielogiczne/złe/naganne?

Producenci gier, też stawiają na tytuły casualowe, bo w nie zagra większa ilość osób, niż w bardziej skomplikowane gry.

>>>Bo wola sprzedac 1 mln niz 100.000 egz.

Niech sobie tworzą takie gierki, mają do tego pełne prawo. To trochę nóż w plecy dla tych, co lubią bardziej hardkorowe gry. Gdzie jest ich zdanie? Gdzie są gry dla hardkorowców? Call of Duty IMHO się skończyło na United Offensive, pozostałe części to bzdurne siekanki, w których mamy wskaźnik gdzie poleciał granat (za niedługo dostaniemy instrukcje na ekranie, kiedy należy kliknąć lpm) a na dodatek nie mamy paska z życiem. Co będzie za 2 lata? Auto aim? Nie bądźmy śmieszni. Przestałem grać w 'ukażualowane' gierki, bo żadna z nich przyjemność, nie jestem zwolennikiem takich gier/rozwiązań.

Optymalne rozwiązanie dla mnie (które nigdy zresztą nie ujrzy światła dziennego):

- Easy - brak paska z życiem, automatyczna regeneracja

- Medium/Hard - pasek z życiem, brak auto regeneracji

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zamiast narzekać, wyrażę zdumienie dotyczące recenzji MW2. Psioczycie, że gra potrafi w pewnych momentach uwalić nawet najmocniejszy sprzęt - tymczasem ja grałem na nie takiej już nowej konfiguracji (C2D E6750, GF 8800 GTS 640 MB, 2 GB DDR2) w pełnych detalach przy AA x2, rozdzielczość 1600x1200 i gra praktycznie nie zwalniała poniżej 25 FPS (zdarzało się na ułamki sekund w najgorętszych momentach, ale Fraps ani razu nie pokazał poniżej 20!), przez większość czasu utrzymując się na poziomie 30-60 FPS. Graliśmy w inną grę? :rolleyes:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyny imho minus tego numeru to nie u każdego dobry kalendarz. Mianowicie kupilem CDA a w srodku byl kalendarz w folii, który był wygięty. Gazeta nic nie była pozaginana, a kalendarz tak ;/ jak probowalem wyprostować to złamałem tą twardą warstwe na pół. Kalendarz teraz wisi z wyrwana okładką na ścianie ^^. A tak właściwie, to szkoda, że Ghost tak mało recenzji pisze. Ta o Machinarium była bardzo dobra ;].

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytania do Megakonfiguratora, które w zasadzie mogłyby stanowić osobną całość. Ale bazując na bazie polecania Windows 7 chciałbym zapytać:

1. Jak wygląda sprawa odpalania starszych gier? Niektóre z nich trzeba było zmuszać do współpracy już przy XP. Jeżeli hity, w które ludzie grają do dziś na W7 nie pójdą, to dla mnie nie ma sensu przechodzenie na nowy system. Mogłoby tak wyjść, że będę trzymał XP jako drugi system tylko do starszych gier. Albo jeszcze lepszy bajer - Windows XP pod linuxem w specjalnym programie, o którym mi wspomniano niedawno. Podobno jest nieźle pod względem wydajności.

2. Czy będzie test W7 podobny do tego, który przeczytałem w przypadku Visty? Albo przynajmniej test sprawności działania starszych gier na W7? Myślę, że nie trzeba tłumaczyć, dlaczego chciałbym, aby Baldur's Gate II, HoMM III, Might & Magic 7 i Medieval:TW dały się odpalić w odświeżonym środowisku.

3. Jak oceniacie w tym kontekście przydatność dla gracza Trybu XP, który posiadają wersje W7 od Professional w górę. To niby miało być dla firm, ale jakby miało być kiepsko w punkcie 1, to czy byłoby to przydatne? Chyba, że faktycznie trzeba będzie kombinować z Linuxem...

Poza powyższym odnotowuję kolejne niekorzystne zmiany w CDA. Redakcja jak zwykle broni zażarcie złych decyzji, ale ciekawe, czy nie będzie tak, jak z tymi wysokimi pudełkami. Marketingowcy jak zwykle najważniejsi. Tylko, że to też oni doprowadzają telewidzów do wścieku zwiększonym poziomem głośności podczas reklam w TV, która przez to, co "ogląda większość" w ogóle nie nadaje się do oglądania. Można by wiele gorzkich słów napisać na temat "większości", którą najwyraźniej CD Action jest zainteresowane.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaram się odpowiedzieć i ENKIEMU i SMUGGLEROWI na raz.

CYTAT SKOCZEK

Producenci gier, też stawiają na tytuły casualowe, bo w nie zagra większa ilość osób, niż w bardziej skomplikowane gry.

ENKI: Czy to jest nielogiczne/złe/naganne?

---To jest jak najbardziej logiczne i prawidłowe z punktu widzenia pisma. Tylko co ma zrobić człowiek, który woli właśnie te bardziej skomplikowane gry, kiedy NIKT nie będzie chciał ich robić ??

CYTAT SKOCZEK

Dla mnie idealne byłoby, gdybyście szli bardziej w stronę pisma FANTASY, które było zdaje się pod waszym patronatem i niestety upadło.

Auć. No cóż, mimo wszystko dzięki za życzenia... wink_prosty.gif

---Nie życzę wam upadku, tylko w tamtym czasopiśmie czytałem 90 % zawartości regularnie. W CDA cały czas zwiększa się ilość działów, do których nie zaglądam.

A, że upadło?? Nie wiem dlaczego. Jednak próba reaktywacji nie powiodła się, gdyż nie dali sobie szans wystawiając JUŻ NA STARCIE cenę 20 zł.

Stąd też kupili ich TYLKO ci, którzy chcieli i czekali na pojawienie się pisma. Przypadkowy czytelnik, który być może zainteresowałby się zawartością, gdyby tylko miał szansę do niego zajrzeć, nie zajrzał, ponieważ nie zapłacił 20 zł, za całkowicie nieznane pismo.

A teraz do smugglera.

A co ma w takim razie zrobić ten który właśnie lubi elfy. A że osób lubiących elfy jest powiedzmy 10%, to nikt dla nich nie zrobi pisma.

Była kiedyś taka dyskusja (chyba w AR) na temat symulatorów, że jest ich mniej od FPS, gdyż mniej ludzi się nimi interesuje. I dlatego muszą być droższe.

Jednak na ambitny film mogę poczekać do 23, za ambitną grę mogę więcej zapłacić, a ambitne pismo upadło.

Ogólnie rzecz ujmując miałem na myśli to, że jeśli macie zmienić zawartość pisma na bardziej konsolową, bo zwiększy wam się sprzedaż o XX%. To zamiast tego podnieście cenę pisma o tyle procent, żeby wyszło wam na to samo.

Ja wtedy płacąc więcej miałbym świadomość , że kupuje pismo, które spełnia moje oczekiwania.

Swoją drogą ciekawym ile osób myśli podobnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurde,

w tej podkładce z kalendarzem, to plastikowe, przezroczyste co jest na wierzchu ma takie ośle uszy ( tzn. brzegi odstaja jakies 3 cm do góry ), że szok. Trzymałem to 3 dni między książkami i nic :P

Zroluj w strone odwrotna do zginanaia sie i przycisnij na 2-3 godziny czyms ciezszym i zadziala. Przetesotwane.

Postaram się odpowiedzieć i ENKIEMU i SMUGGLEROWI na raz.

CYTAT SKOCZEK

Producenci gier, też stawiają na tytuły casualowe, bo w nie zagra większa ilość osób, niż w bardziej skomplikowane gry.

ENKI: Czy to jest nielogiczne/złe/naganne?

---To jest jak najbardziej logiczne i prawidłowe z punktu widzenia pisma. Tylko co ma zrobić człowiek, który woli właśnie te bardziej skomplikowane gry, kiedy NIKT nie będzie chciał ich robić ??

>>>Wejsc na forum CDA i pobluzgac redakcje. To zawsze pomaga rozladowac frustracje. :wink:

CYTAT SKOCZEK

Dla mnie idealne byłoby, gdybyście szli bardziej w stronę pisma FANTASY, które było zdaje się pod waszym patronatem i niestety upadło.

Auć. No cóż, mimo wszystko dzięki za życzenia... wink_prosty.gif

---Nie życzę wam upadku, tylko w tamtym czasopiśmie czytałem 90 % zawartości regularnie. W CDA cały czas zwiększa się ilość działów, do których nie zaglądam.

>>>Sporo z nich wkrotce zniknie. :)

A, że upadło?? Nie wiem dlaczego. Jednak próba reaktywacji nie powiodła się, gdyż nie dali sobie szans wystawiając JUŻ NA STARCIE cenę 20 zł.

Stąd też kupili ich TYLKO ci, którzy chcieli i czekali na pojawienie się pisma. Przypadkowy czytelnik, który być może zainteresowałby się zawartością, gdyby tylko miał szansę do niego zajrzeć, nie zajrzał, ponieważ nie zapłacił 20 zł, za całkowicie nieznane pismo.

>>>Z kolei wydawnicto nie pusci pisma ponizej kosztow "bo moze kupi przypadkowy czytelnik".

A teraz do smugglera.

A co ma w takim razie zrobić ten który właśnie lubi elfy. A że osób lubiących elfy jest powiedzmy 10%, to nikt dla nich nie zrobi pisma.

>>>Zalozyc wlasne pismo, przerzucic sie na krasnoludy, poplakac, pociac, wejsc na forum CDA i zbluzgac redakcje? :)

Jednak na ambitny film mogę poczekać do 23, za ambitną grę mogę więcej zapłacić, a ambitne pismo upadło.

>>>Lajf is brutal.

Ogólnie rzecz ujmując miałem na myśli to, że jeśli macie zmienić zawartość pisma na bardziej konsolową, bo zwiększy wam się sprzedaż o XX%. To zamiast tego podnieście cenę pisma o tyle procent, żeby wyszło wam na to samo.

>>>Jasne, bo wielu z dzisiejszych czytelnikow kase zbiera z drzew, wiec im wisi, czy zaplaca 15 czy np 20 zl. Fajna rada ale zupelnie bez sensu. Podwyzki ceny w momencie gdy ludzie maja mniej kasy to swietny pomysl na samobojstwo ekonomiczne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopiero dziś dorwałem najnowszy numer i trochę się zawiodłem z mouse- padem który ciągle z lewej i prawej strony wygina się w górę. Skleje to taśmą ale sądziłem że w lepszym stanie dostane podkładkę. Co do czasopisma tak jak pisałem wcześniej jest bardzo dobrze, boli tylko brak Magazynu który zawsze z chęcią czytałem. Z wielką ochotą za to wywaliłbym te podpisy pod screnami z NL bo całkowicie psują klimat tego działu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Numer przeczytałam już niemal w całości i niezbyt przyjemnie zaskoczyło mnie kilka zmian w nim zawartych - brak freeware, reedycji, magazynu, wstępniaka, nadmiar konsol (jednak jak widzę, zostało już to poniekąd tutaj wyjaśnione, co wcale nie sprawia, że mniej mi się to nie podoba :happy: ). Aby tylko nie okazało się, że przez te usilne próby zadowolenia większości, zadowolona będzie co najwyżej mniejszość.

To jednak zmiany, które tak naprawdę ocenię dopiero za kilka nr-ów, zobaczę, co będziecie mieć do zaoferowania dla mnie w ostatecznym rozrachunku. :wink:

Chciałam zwrócić jeszcze uwagę na pewną, wg mnie niezbyt udaną, recenzję (foch na temat pewnego RPG-a). Czy redakcja naprawdę uważa, że jest ona wystarczająco subiektywnie obiektywna? :wink: Argumenty w niej podane właściwie nie pojawiają się w żadnej innej recenzji na ten temat, jaką udało mi się przeczytać (mam tu na myśli nie odczucia recenzenta, lecz pewne elementy samej rozgrywki). Wygląda mi to na największą "wpadkę" CDA (choć niestety z czasopismem jestem związana zaledwie kilka lat), jakby ktoś kompletnie się nie przyłożył i wyszła z tego zwykła fuszerka. :dry: Czyżby większość się jednak myliła? :tongue: Kiedyś sama będę musiała to sprawdzić. :rolleyes:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie rozumiem o co wam chodzi :)

Dlaczego chcecie, aby CDA miało co miesiąc taką samą formę? Osobiście np. brak działu recenzji książek czy filmów, to szczerze, nawet nie zauważyłem, ale jak był czytałem z ochotą, ale nieszczególnie mi brakuje tego. Będzie? super, nie będzie tez dobrze :) Wstępniak mnie zaskoczył :) Znowu zmiana :) Czy na lepsze? trudno stwierdzić, na pewno krócej :) inaczej. I tak o sile decydują recenzje gier.

Ja jestem graczem, i nie przeszkadza mi to, że po wyczerpaniu wszystkich możliwych recenzji gier na dany miesiąc na PC zostanie miejsce na dwie, trzy recenzje na konsole.

Konsoli nie mam, ale fajnie wiedzieć co w trawie piszczy, wszak jestem graczem (zapracowanym zarobionym, bez czasu na granie, ale mimo wszystko pykam od czasu do czasu :) )

I się zastanawiam, czy kupić mocne PC, czy lapka i konsolę. Szczerze, to jednym z powodów jest taki, że o grach na konsole nie pisze CDA (znaczy np w stosunku 50%) Ja to pismo uwielbiam czytać.

Ludzie piszący tam są na tyle inteligentni, że teksty naprawdę są intrygujące. I co z tego, że gry recenzowane nie pójdą na moim kompie, ale warto wiedzieć co się dzieje na świecie.

Po co czytać o Ferrari, skoro stać nas na Poloneza? Bo to ciekawe itd.

Osobiście uważam, że niektóre działy są zbyt rozbudowane, mniej potrzebne, ale dopóki 70% czasopisma to teksty o grach to ma to sens. CDA zawsze zaskakuje, lepiej, gorzej, ale zawsze jestem ciekaw, co się zmieni w czasopiśmie za miesiąc.

Po za tym, kto się nie rozwija (nie próbuje itd), ten się cofa.

CDA zacząłem czytać jako 15 latek, teraz mam 25 lat i nadal mnie tak samo interesuje...to chyba dobrze co nie? :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo zaskoczyliście mnie krótką recenzją MW2. Pełniak świetny.

Podkładeczka

<<podkreślił podkładeczke -.- >> wygięta, jak to ktoś powiedział: "na ośle uszy". No i wielkie dzięki, bo wydłużyliście nam życie!

W 2010 będziemy mieli 2x styczeń i luty, czyli dłuuuższe ferie!!

Tylko po co pisać, że 16 stron gratis? Chyba chodziło o wielką wkładkę: "wyślij SMS na gadżet roku". CDA najchudszy na mojej pułeczce.

Szukałem 2 dni wstępu, aż w końcu doszukałem się kwadracika 5 na 5 w lewym górnym rogu pierwszej strony.

Nie będę pisał, że mnie zawiedliście, bo tak nie jest, ale jednak wolę mieć 16 prawdziwych stron do poczytania, niż grę na którą wszyscy narzekają, bo to nie "crysis". :dry:

Pozdrowienia z mokrego Stettina :uklon:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jednak zmiany, które tak naprawdę ocenię dopiero za kilka nr-ów, zobaczę, co będziecie mieć do zaoferowania dla mnie w ostatecznym rozrachunku. :wink:

Madra dziewczynka. Bierzcie przyklad z jej rozumowania.

Chciałam zwrócić jeszcze uwagę na pewną, wg mnie niezbyt udaną, recenzję (foch na temat pewnego RPG-a). Czy redakcja naprawdę uważa, że jest ona wystarczająco subiektywnie obiektywna? :wink: Argumenty w niej podane właściwie nie pojawiają się w żadnej innej recenzji na ten temat, jaką udało mi się przeczytać (mam tu na myśli nie odczucia recenzenta, lecz pewne elementy samej rozgrywki). Wygląda mi to na największą "wpadkę" CDA (choć niestety z czasopismem jestem związana zaledwie kilka lat), jakby ktoś kompletnie się nie przyłożył i wyszła z tego zwykła fuszerka. :dry: Czyżby większość się jednak myliła? :tongue: Kiedyś sama będę musiała to sprawdzić. :rolleyes:

Dlaczego uwazasz, ze jak cos jest CALKOWICIE rozne od reszty, to znaczy ze to jest bledne? Kiedys WSZYSCY mysleli, ze Ziemia jest w centrum Wszechswiata i slonce krazy wokol niej. A jednak ktos sie odwazyl miec inne zdanie.

Nie obchodzi nas co pisza inni, gdyz to by oznaczalo, ze piszac recenzje nie patrzymy co wdizimy, a co sadza inni na ten temat. Obiektywizm nie polega na tym, by mowic to, co wszyscy. Mamy prawo do wlasnej oceny, wlasnego widzenia gry i wlasnych wrazen. Nawet jesli czasem sie okaze, ze zbladzilismy, to mozecie byc pewni, ze ocena jest UCZCIWYM I SUBIEKTYWNYM wrazeniem piszacego, a nie powtarzaniem po innych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tak dla odmiany sie zapytam, czy wiecie co zyskacie? No dobra, mniej enigmatycznie, bo z tego nawet ja niewiele rozumiem.

Czy wiecie, co wpadnie na miejsce tipsow i magazynu? Bo ja nie, a wiec wy pewnie tez nie. Wiec, moze z tym, czy ta decyzja byla sluszna czy nie wstrzymamy sie do nowego (a moze jeszcze nastepnego) numeru? Bo jesli na to miesce wpadna 4 strony "Pascal Brodnicki poleca", to spoczko, wtedy i ja sie przylacze do ruchu oporu i sprobuje przekonac, ze to nie byl dobry pomysl. Ale... jesli w to miejsce wpadnie cos, co moze byc 2 razy ciekawsze od tego, co redakcja sadzi o nowych filmach i plytach, to czemu mamy psioczyc? Stare odchodzi i robi miejsce na nowe, taka jest kolej rzeczy. A jesli naprawde powstanie dzial z przepisami na zupe grzybowa, to i tak bedziecie musieli sie do niego przywyczaic, albo wpasc z bomba przyczepiana do klaty do Wroclawia. Osobiscie obstawiam to pierwsze, bo w historii cda juz nie jedne dzialy odchodzily i kazdy sie z tym godzil. Pozdrolo i zycze oswiecenia. yo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo zaskoczyliście mnie krótką recenzją MW2.

Cztery strony to nie tak krotko. Zreszta w najnowszym CDA do MW2 jeszcze powrocimy, bo jest pare spraw wartych dodatkowego omowienia.

<<podkreślił podkładeczke -.- >> wygięta, jak to ktoś powiedział: "na ośle uszy". No i wielkie dzięki, bo wydłużyliście nam życie!

W 2010 będziemy mieli 2x styczeń i luty, czyli dłuuuższe ferie!!

>>>Heh, blad w druku. Jak chcesz to slij do wymiany.

Tylko po co pisać, że 16 stron gratis? Chyba chodziło o wielką wkładkę: "wyślij SMS na gadżet roku". CDA najchudszy na mojej pułeczce.

>>>Bo 16 stron wiecej - gratis. Sklamalismy?

Nie będę pisał, że mnie zawiedliście, bo tak nie jest, ale jednak wolę mieć 16 prawdziwych stron do poczytania, niż grę na którą wszyscy narzekają, bo to nie "crysis". :dry:

<<<Ja tez bym wolal ale jak sie nie ma co sie lubi... wolalbys zeby owe 16 stron reklam zabralo 16 stron tekstu w standardowej wielkosci CDA?

ja tak dla odmiany sie zapytam, czy wiecie co zyskacie? No dobra, mniej enigmatycznie, bo z tego nawet ja niewiele rozumiem.

Czy wiecie, co wpadnie na miejsce tipsow i magazynu? Bo ja nie, a wiec wy pewnie tez nie. Wiec, moze z tym, czy ta decyzja byla sluszna czy nie wstrzymamy sie do nowego (a moze jeszcze nastepnego) numeru?

Brawo! Wracacie mi wiare w wasz rozsadek. :O) Toz oczywistym jest, ze zeby postanowic np. nowy budynek to trzeba najpierw zburzy ten, co stoi na dzialce. Na razie widzicie burzenie. Ale juz 01/10 zobaczycie wznoszenie nowych. A raczej tego poczatek. I mysle, ze was to ucieszy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopiero kupiłem ostatni numer. Nie przeglądałem jeszcze wszędzie i dokładnie, ale chyba teksty na screenach zmądrzały - to dobrze gdyż sądzę, że ten dziwny humor powodował, że cały wysiłek recenzenta szedł trochę na marne (jeśli gra była dobra - co innego "kaszanka") - a teraz potęguje wrażenie, zwłaszcza że obrazki są czasami małe - dlatego konkretny opis jest bardzo dobrym uzupełnieniem - cały artykuł - recenzja ma wtedy odpowiednią hmm... siłę oddziaływania wg mnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...