Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Sethy

Battlefield (seria)

Polecane posty

Jeszcze raz poruszycie temat CoD'a w tym temacie i na prawdę mnie wkurzycie.

@Matison - da się wygrać z KAŻDYM supportem - wystarczy celnie strzelać.

Co do meda to dobrze robił - zawsze jest chociaż minimalna szansa, że przezyjesz co jest równoznaczne z brakiem utraty ticketa (lub w obrońcach na rushu jeden gość więcej do obrony paki).

Poza tym - ograniczone zaufanie, sam przez nadmiar zaufania do innych graczy niejednokrotnie ginąłem.

@TimeX - jak masz w swoim zespole gości, którzy nie umieją grać to masz dwa wyjścia:

prostsze - zmiana serwera

trudniejsze - wytłumacz kolegom jak powinni grać, postaraj się nimi dowodzić, ale rób to spokojnie.

Będzie to rozsądniejsze od użalania się na forum.

A jak masz słabych przeciwników to nic tylko się cieszyć z wyższego kd/wl/spm niepotrzebne skreślić.

@UP: No i co z tego?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurczę ja wczoraj miałem najlepszą rozgrywkę w ciągu 2 dni grania :). Wiem, że jestem słaby ale to są moje początki. miałem staty 15:9 i 3 gości pocisnąłem z kosy dzięki czemu zdobyłem nawet fajne nieśmiertelniki :)

Troche Cię ostudzę.

Na serwerach jest teraz mnóstwo świątecznych graczy, którzy bardzo ustepują umiejętnościami nawet niedzielnym casualom. Na przykład szwagier przyjechał odwiedzić rodzinę i po kilku głępszych chce pokazać "co to nie on". To najlepszy czas do podreperowania statystyk, jeśli jest się perfidnym lub ma się kompleksy na punkcie statsów.

W związku z tym, że o statystyki dbałem wyłącznie w CoD a w BF3 po prostu sobie pykam, zamiast zaliczać fragi, przerzuciłem się na joystick i ucze się latać. Wszedłem jednak na chwilę na mapę grand bazaar (nie wiedzieć czemu moja ulubiona, chociaż koszmarnie kamperska, jednak nie ze względu na snajperów, krórzy (całe szczęście) mają tu bardzo ograniczone możliwości operowania lunetą; może ze względu na kluczową rolę jaką odgrywa tu wóz opancerzony, można go wreszcie docenić i przeprowadzić z jego udziałem efektowne natarcia, o ile zespół wie jak się wokół niego organizować, jeśli nie - to mamy rzeź niewiniątek) żeby zobaczyć co tam słychać na ziemi. Jedna wizyta w punkcie aleja i zaliczyłem serię 13 do kill streaka. Wystrzelałbym więcej ale znudziła mnie obrona flagi, gdzie przeciwnicy wpadali prosto pod lufę, udając jedynie czasem, że chowają się za jakąś osłonę i rzucając na oślep granaty, często pod nogi swojej ekipy.

I tu mała rada: jeśli chcecie zdobyć ten punkt, musicię znaleźć kogoś, kto położy ogień zaporowy w momencie natarcia, np. jakiś wóz bojowy ładujący seriami w alejkę, dwóch suportów etc., reszta może wbiegać do środka poruszając się od osłony do osłony, naparzać czym popadnie i nie żałować granatów. Nie jestem wielkim góru BF3, więc moje rady są równie skromne jak moja wiedza i umiejętności. Po prostu sprawdźcie a zobaczycie, że to działa. A przede wszystkim nauczcie się ochraniać pojazdy. To dużo ważniejsze od celnego fragowania. Ja często ustawiam w umiejętnościach drużynowe przygważdżanie. Do przygważdżania nie trzeba posiadać umiejętności strzeleckich, a bardzo się przydaje, spowalnia przeciwnika i wystawia go na pewny strzał ze strony tych, którzy nacierają z flanki lub dysponują celniejsza bronią i pewnijszą ręką (na myszce).

Ale się rozpisałem.

Na koniec. Dajcie w Święta pograć świątecznym graczom. Nie wyrzynajcie ich w pień. Nie wybierajcie serwerów, na których wasze umiejętności wyraźnie odstają od reszty. Niech też sobie pograją. Dajcie im prezent pod choinkę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Ponownie :)

Na koniec. Dajcie w Święta pograć świątecznym graczom. Nie wyrzynajcie ich w pień. Nie wybierajcie serwerów, na których wasze umiejętności wyraźnie odstają od reszty. Niech też sobie pograją. Dajcie im prezent pod choinkę.

Też chce mieć święta :)

Czy ktoś wracał do BC2 po premierze Trójki ?:) Bo odnieśliśmy z drużyną wrażenie, ze wszyscy ogarnięci gracze przeszli do BF3. A w BC2 zostali sami "świąteczni gracze". Ostatnio na Oazie w conq. postanowiliśmy biegać z samymi pistoletami (było nas pięciu na pięciu randomów) i wygraliśmy. Następnym razem biegamy z kijami od szczotek i liczymy na podobne statystyki.

A na poważnie, mogli gre wypuścić za pół roku, ale dopięta na ostatni guzik. Tak nie problemy z grą na ultra, to M1 blokuje sie na cegle... Im bardziej zaawansowany silnik DICE wrzuca do gier, tym więcej jest problemów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurczę ja wczoraj miałem najlepszą rozgrywkę w ciągu 2 dni grania . Wiem, że jestem słaby ale to są moje początki. miałem staty 15:9 i 3 gości pocisnąłem z kosy dzięki czemu zdobyłem nawet fajne nieśmiertelniki

Ja tez mialem jedna z lepszych rozgrywek. Wczoraj na Operation Metro - Conquest Large, gralem Supportem. Na samej mapie wbilem tylko ponad 3k pkt. ale podczas jej jednej udalo mi sie zdobyc odznake "wsparcie zaopatrzeniowe", ktore wymaga 50 baretek o tej samej nazwie(wczesniej nie mialem zadnej, bo Supportem praktycznie nie gralem) :) Po prostu ciagle rzucalem wszystkim ammo i wpadlo.

@up

Gratuluje. Moj rekord to marne 609m... Kurde, musze sie w koncu nauczyc strzelac z tych snajperek :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj tam, ja mam 199m i się nie przejmuję.

Prawie nie gram Reconem /Supportem. Tylko ostatnio chcę odblokować moździerz, żeby karać tych co mnie wkurzą...

A tak... I zrobić Assignment przy okazji...

Mi też wpadło to odznaczenie... Nic specjalnego - samo się robi :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale zdziwilo mnie jak latwo poszlo. Myslalem, ze bede sie meczyl dluzej, a to wpadlo samo :) Chociaz to i tak moje 3 odznaczenie dopiero, choc kolejne 2 juz sa tuz tuz :D

No i wreszcie odblokowalem flary. Nie wiem, takiego pecha mialem, ze co probowalem, to moment po starcie ktos mnie zestrzeliwal. Ale wreszcie sie udalo :D Teraz powinno byc juz duuzo latwiej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio wróciłem do BFa 3 i BC2. O ile w tym drugim trochę to dziwnie wszystko wygląda (ostatni raz grałem w BC2 we wrześniu), o tyle mam jedno zastrzeżenie do najnowszej odsłony serii. Od razu przyznaję - jest 90 stron tematu, a ja nie siedzę w nim od początku, więc nie wiem jakie jest Wasze zdanie, ale...

SNAJPERKI W BF 3 TO PORAŻKA

Nawet na trybie hardcore. Najlepiej mi idzie szturmem, ale snajperkę też trzeba nabić. Czy to tryb zwykły, czy to hardcore, i tak i tak nawet strzał w głowę nie jest w stanie powalić przeciwnika. Z czym to jest związane? Jest jakiś perk zwiększający obrażenia z broni snajperskiej? W BC2 dało radę zabić jednym strzałem w tors, a już na pewno w głowę (wyjątek to m95), a tu przeciwnik potrafi mi paść po 3 strzałach...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@opti

U mnie padł ulubiony serwer BC 2, z tym miasteczkiem koło morza, Atacama Desert bodajże, w trybie Conquista.

Zaś snajperki: to fakt, że są one słabe. Brak jakichkolwiek perków na zwiększenie damage'u broni (w sumie dobrze, że jest znikoma ilość perków, które nadają smaczku i taktyki rozgrywce, a nie jak w BC 2, że nie mogę ubić jednego szybciej, bo nie mam amunicji Magnum ...). SWD, MK11 Mod 0, M39 EMR, QBE-98, SKS -> te snajperki od pewnych odległości nie kładą strzałem, nawet w głowę. Do każdej z nich wbiłem 300 zabić (BTW. jakbym grał jedną snajperką, miałbym już na niej 31 gwiazdek ^^). A powtarzalne to porażka, bo nawet na dystansie do 10 metrów nie są w stanie położyć strzałem w np. tors (a w takim BC 2 do jakieś odległości był insta kill z amunicją Magnum, niezależnie od miejsca trafienia). Dobrze przynajmniej, że powtarzalne kładą zawsze, jak się strzeli w głowę. Więc, jeśli walczysz na mapach typowo miejskich a snajpowanie nie idzie Ci dobrze, albo próbujesz Quick Hard Scope, albo latasz z inną bronią na klasie Recon'a (polecam AS VAL, ładnie się z tego kładzie, jedyny minus to CHOLERNIE mały mag). Ale w nadchodzącym patchu mają zwiększyć damage snajperek (i mag AS VAL też). Tylko ciekawe jestem, czy nie dostaniemy plagi pseudo-snajperów latających na kamikadze ze snajperkami bolt.

Zaś ja próbowałem dziś z PKS-07 (ten celownik od SW-98). Porażka. Jego tekstury jakieś takie niewyraźne, co utrudnia lekko celowanie.

I co to znaczy ">3"?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dziś miałem ładną akcję nad Sekwaną . Wjechałem czołgiem zająć B, w large conquest, zabiłem 2 klientów po czym okazało się, że dostałem od czołgu, wjechał od strony rzeki... 2 na B, 1 od strony rzeki + 1 czołg. W akcie desperacji ruszyłem na czołg i zepchnąłem go do wody, z resztą sobie poradziłem :) .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@opti: Początkowe snajperki, kładą na 3 strzały. na HC, chyba na 2. Zaś od Sw-98 na 2 strzały, a na HC 1. Jedyne co, to strasznie kiwająca się luneta. Z jednej strony, jest to jak najbardziej poprawne i realistyczne, bo wbrew pozorom, taki karabin strasznie dużo waży, ale z drugiej to strasznie przeszkadza w grze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up

DICE mogłoby zrobić taki patent, że karabin można by nawet bez dwójnogu oprzeć na kawałku muru, kamienia, kawałku czołgu, BA! Nawet na ziemi, jak się leży. Ale na to DICE nie wpadnie. Rozumiem też, że karabiny są ciężkie, ale kawał chłopa taki karabin mógłby trzymać chociaż tak, by się to aż tak nie chwiało. W BC 2 patent z kiwaniem się lunety był lepszy. Subtelny, ale mogący zepsuć strzał.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja mam małe pytanko do posiadaczy "Powrotu do Karkand". Warto się na to szarpnąć? Te mapki są naprawdę dobre i zasługują na 5 dyszek? Dodam tylko, że te wszystkie "Wake Islandy" nie mają dla mnie żadnej wartości sentymentalnej, bo w Battlefielda 2 nie grałem. Byłbym wdzięczny za jakąś krótką opinię :).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@TimeX: Niestety, myślę, że by się nie dało. Czemu? Bo wymagało by to znacznie lepszych obliczeń, niż co do samego dwójnogu, aby jakoś to wyglądało. Chyba, że chciałbyś karabiny wiszące w powietrzu, które są niby oparte na czołgu, a ktoś jest 2 metry od niego. Zauważ, że nawet dwójnóg można rozstawić, tylko w określonych miejscach. Co innego, że podczas leżenia, przydałoby się, aby celność się zwiększała. Co do ciężkości karabinu, to nie jest zupełnie tak jak myślisz. O ile trzymam to tak, to tyle stać, trzymać tak ciężki karabin i oka mieć ciągle przy lunecie x12, jest naprawdę, naprawdę trudno. Nie mówiąc już nawet o takich karabinach jak M98B (czy tym bardziej M98 z bc2). Bo stojąc, w ogóle nie powinno dać się z nich strzelać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały problem w tym, że aby zrobić grę, w której można oprzeć broń o dowolny element otoczenia trzeba, by było to otoczenie całkowicie oskryptować, a dokładniej każde możliwe miejsce, w którym można, by oprzeć broń. Wymagało, by to niesamowicie dużo zachodu i za pewne były by problemy, które teraz są niejako z Bipod'em, czyli jak padniemy i chcemy zacząć strzelać, to często załapuje skrypt bipodu, który powoduje jego rozłożenie i ew. naszą śmierć ;) Teraz pomyślcie co, by się działo, gdyby każda nasza akcja przy jakiejś osłonie była przerywana przez skrypt, który powoduje ze żołnierz opera broń o element otoczenia ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja mam małe pytanko do posiadaczy "Powrotu do Karkand". Warto się na to szarpnąć? Te mapki są naprawdę dobre i zasługują na 5 dyszek? Dodam tylko, że te wszystkie "Wake Islandy" nie mają dla mnie żadnej wartości sentymentalnej, bo w Battlefielda 2 nie grałem. Byłbym wdzięczny za jakąś krótką opinię .

Nie warto. Jak dla mnie, to zakup mialby sens, gdyby to dlc kosztowalo 20-25zl. wiec moze poczekaj az stanieje, bo placic 5 dych za 4 mapy, to bezsens. Tym bardziej, ze Wake Island jak dla mnie jest baaardzo slaba, a na wszystkich mapach czesto wystepuja jakies dziwne bugi typu: wystrzelilem 6 rakiet w czolg, ktory nie byl przez nikogo naprawiany(pominmy, ze kierowca byl kompletnym tlokiem, skoro nie widzial mnie stojacego ciagle 10m przed nim), a ten jak gdyby nigdy nic pojechal sobie chwile pozniej dalej. Na mapach z podstawki takie rzeczy mi sie nie zdarzaja.

I nie, nie strzelalem w swoj czolg :laugh:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja mam małe pytanko do posiadaczy "Powrotu do Karkand". Warto się na to szarpnąć? Te mapki są naprawdę dobre i zasługują na 5 dyszek? Dodam tylko, że te wszystkie "Wake Islandy" nie mają dla mnie żadnej wartości sentymentalnej, bo w Battlefielda 2 nie grałem. Byłbym wdzięczny za jakąś krótką opinię smile_prosty.gif.

Warto. Czemu? Bo są to 4, dość duże, niezwykle ładnie wykonane mapy. Dużo ładniej niż te podstawowe z bf3. W dodatku, są dużo lepiej przemyślane, przez co rozgrywka na nich jest po prostu przyjemniejsza. W dodatku, dostajesz nowe bronie, co też można zaliczyć na plus.

@UP: Bez obrazy, ale to właśnie tak jest, jak się gra na serwerze z pingiem 300, lub bez ochrony anty-cheaterskiej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP: Bez obrazy, ale to właśnie tak jest, jak się gra na serwerze z pingiem 300, lub bez ochrony anty-cheaterskiej.

cheaty pokroju produktów "firm" - AA / FPS, działają na serwerach z zabezpieczeniami.

szukam jakichś osób do pogrania razem w Bf3 i żeby sobie pogadać po fajnie się tak gra a moi koledzy z "reala" nie mają tej gry :)

Nie ten temat. Od tego masz " Gramy w sieci -> battlefield3" czy coś takiego.

3. I to już najlepsze, przejąłem sam flagę i padłem ale zostało trzech moich na jednego supporta i jak myślicie kto wygrał? Oczywiście support z M249 które jak wiadomo celnością nie grzeszy.

Takie sytuacje banalne ale doprowadzają że cały team pada w mgnieniu oka. Moim zdaniem na tablicy wyników powinno widnieć tylko nick i ping bo ludzie za bardzo chcą sobie podnosić KD a tak na prawdę to sobie jeszcze je pogarszają przez głupie zagrywki.

Support - klasa jak każda inna. 1 ogar starczy na 3 randomy.

Co masz do k/d ratio? to że dostajesz po dupie i masz ujemne to raczej mało kogo obchodzi. Każdy powinien patrzeć na swoje staty (ew. przyglądać się cheaterom żeby ich wyeliminować) a nie na kogoś. "ten gra na k/d to pewnie [beeep] robi, tylko na fragi czeka" Kto ma mieć ujemne K/D, będzie je miał. W drugą stronę to samo.

Chyba powrócę do jakiś arcadowych gierek (CoD, Tribes, Quake) bo w BFy nie da się grać z takimi nie-ogarami :/

Zacznij od siebie a potem patrz na innych 'szefie'.

Rozumiem też, że karabiny są ciężkie, ale kawał chłopa taki karabin mógłby trzymać chociaż tak, by się to aż tak nie chwiało. W BC 2 patent z kiwaniem się lunety był lepszy. Subtelny, ale mogący zepsuć strzał.

w BC2 był "GOL" w którym celownik się nie ruszał. Co do m98b - ciężko raczej byłoby utrzymać broń która waży pewnie z 10kg w idealnym bezruchu.

na wszystkich mapach czesto wystepuja jakies dziwne bugi typu: wystrzelilem 6 rakiet w czolg, ktory nie byl przez nikogo naprawiany(pominmy, ze kierowca byl kompletnym tlokiem, skoro nie widzial mnie stojacego ciagle 10m przed nim), a ten jak gdyby nigdy nic pojechal sobie chwile pozniej dalej. Na mapach z podstawki takie rzeczy mi sie nie zdarzaja.

1. Jak się nie trafia w czołg to raczej się go nie zniszczy LUB Musiałeś nie zauważyć osoby naprawiającej.

2. "Podstawka" a karkand to ta sama gra. Więc argument że "na podstawce się to nie zdarza" to koniowi.

Na koniec. Dajcie w Święta pograć świątecznym graczom. Nie wyrzynajcie ich w pień. Nie wybierajcie serwerów, na których wasze umiejętności wyraźnie odstają od reszty. Niech też sobie pograją. Dajcie im prezent pod choinkę.

:wallbash:

Low na low`ie skilla nie wyrobi. Po dupie dostanie to szybko się nauczy grać.

btw. sensu kupowania karkandu nie widzę (Jak i samego BF3 ;) ). Chyba że lubisz udawać krzak czy siedzieć w budynku i czekać na jednego fraga.

Ale mi się zebrało na pisanie :trollface:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@nanowaty

Baretta M98B z lunetą i pełnym magazynkiem waży lekko ponad 7kg, dobrze wyszkolony żołnierz da radę nad nią bez problemu zapanować, ale ofc. nie można tu mówić braku wahania się celownika non stop. Czyli Timex powinien przestać marzyć o "zabetonowanym" celowniku bo tak nigdy nie będzie się dało, no chyba że gra nie ma zamiaru dodawać realizmu do rozgrywki ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...